Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
AUDIOPHILER
STRANA 1 OD 1
SOLE23207 AUDIOPHILER 10.11.2021. 19:29 T68464

status: user
broj poruka: 88
Pozzz za sve članove,,,, Zanima me da li neko ima iskustva sa MKP kondenzatorima AUDIOPHILER,,,,
kako su se pokazalu u zvučnim skretnicama,,,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: AUDIOPHILER 10.11.2021. 20:01 #673246

status: user
broj poruka: 18940
Kondenzator koji je Made in China i nema datasheet = bulja.
http://diyaudioprojects.com/Forum/viewtopic.php?f=5&t=6072

Za skretnice, pojacala itd. se uzima provereno, a to je Panasonic, Nichicon i ELNA (u zavisnosti od zelje). Ende.
U retkim slucajevima Mundorf, ako opravdava cenu i ako se uklapa u dizajn.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Pozzz za sve članove,,,, Zanima me da li neko ima iskustva sa MKP kondenzatorima AUDIOPHILER,,,
:: kako su se pokazalu u zvučnim skretnicama,,,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Gde god je to moguce, umesto elektrolitskih, ugradjuj 11.11.2021. 08:22 #673263

status: user
broj poruka: 10985
blok-kondenzatore. Ovo vazi narocito za audio-uredjaje, pa i za zvucnicke skretnice. Kako rekoh - gde god je to moguce (ogranicavajuci faktori: gabariti, cena, dostupnost na trzistu).
Primera radi: sve kondove na skretnicama, do kapaciteta od desetak microfarada i stotinjak volti ``probojnosti`` relativno je lako nabaviti i ugraditi (s obzirom na gabarite), a nisu ni preskupi.
NAROCITO su kriticni kondenzatori koji stoje u serijskoj vezi izmedju ``izvora`` i srednjetonaca odnosno visokotonaca, odnosno ugradjeni su u `high pass frequency` filtere - tu ne treba stedeti, nego, umesto elektrolitskog od, recimo, 3.3 ili 4.7 microF...10 microF staviti blok.
Sto se tice materijala, tu je prica komplikovana, mada ostaje pravilo: bilo koji (dobar, ispravan) blok je bolje resenje od aluminijumskog elektrolitskog kondenzatora, pa cak i tantalijum-oksidnog, kada je cilj najmanje moguce unosenje suma (noise) u `signal`. Gde je moguce, upotrebiti ``polypropylene`` tip, ako ne onda policarbonat/stirofleks ili `keramiku`.

Ovi ``audiofileri`` izgledaju mocno. Metaloslojni polipropilenski kondovi...mmm, mljac!, ja bih im pruzio sansu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SOLE23207 Zamena elektrolitskih 11.11.2021. 17:02 #673274

status: user
broj poruka: 88

Kondenzatora sa mkp mi je bila zamisao,,,, Nekako su mi se ovi AUDIOPHILERI učinili ok za tu namenu a da se ne uloži mnogo novca u zamenu,,,,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed 100% bolje od najboljih aluminijumskih el. 11.11.2021. 21:11 #673279

status: user
broj poruka: 10985
Tu dileme nema, E, sad, skuplji su proizvodi velikih brendova (Cornell, Rubycon, WIMA...), a da li su bas TOLIKO i bolji? Ne verujem. Ja sam najvise ugradjivao WIMA blokove i ELNA elektrolite (to su firme koje bih svima preporucio), ali sam itekako ``poslovao`` i sa Sprague-om, Nichicon-om... Nekada, davno, i sa Iskrom (odlicni blokovi - poslednjih godina zivota SFRJ, po beogradskim prodavnicama prodavali su se njihovi keramicki i polimerski blokovi kapaciteta nekoliko picoF do nekoliko microF u kesicama od po pedesetak, mozda i stotinjak komada, za ``dz``. I dan-danas naidjem na po neki komad, po fiokama i ormanima).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 13.11.2021. 11:49 #673315

status: user
broj poruka: 18940
Torto, znas i sam da kod audio uredjaja nije samo fizicki kvalitet kondenzatora bitan, vec i njegov dizajn koji drasticno utice na krajnju reprodukciju zvuka. Ali to takodje zavisi i od uredjaja do uredjaja, naravno ne mora da bude uvek pravilo.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Na srecu...ili, na zalost, nas Srbistanaca... 13.11.2021. 20:48 #673319

status: user
broj poruka: 10985
te razlike ces primetiti, kad je rec o zvucnickim skretnicama, samo u absolute high end klasi. Sumnjam da je SoleMio u vidu imao pretumbacije na nekima od ovih malisana (desetak tisuca americkih dinara pa navise, za par):
https://www.itishifi.com/archives//2011/01/technics-sb-e100-sb-e500-sb-e1000.html

...pa cak ni na onom kojeg pomenuh u V.V. Putinovom postu (Dynaudio Consequence Ultimate...4 - 5 tisuca):
https://is.gd/ekymU4
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SOLE23207 Zamenjeni kondenzatori 14.11.2021. 20:22 #673327

status: user
broj poruka: 88

Svi kondenzatori zamenjeni sa Audiophiler MKP kondenzatorima,,,, prvi utisci su više nego sam i očekivaoZa njihovu cenu dobija se mnogo više,,,, Moja preporuka ,,,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs