Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Sta se desava?
STRANA 1 OD 1
zerocool55 Sta se desava? 16.11.2021. 19:30 T68474

status: user
broj poruka: 1130
Naime desilo mi se da na dva racunara sa Ryzen procesorom kod musterija, kada su ukljucili racunar iz nekog razloga se desava kao da procesor radi sa 1/4 snage a i da jedva predje 1Ghz u oba slucaja isto, to se resilo restareom kompljutera i nije se vise ponovilo pregledao sam racunare deteljno ali nista nisam nasao da nevalja u oba slucaja su bili Ryzen 7 3xxx procesori, i naravno zaboravio sam na to jer se desilo pre nekoliko meseci, sve dok se to i danas menni nije desilo na mom Ryzen 9 3900X procesoru bukvalno znaci nije prelazio 0,8 Ghz jedva malo vise i restartovao sam komp sve ok, sve sam opet pregledao stresirao CPU ali nista sve normalno u biosu sve regularno...

U cemu sta je to da li se nekome desavalo?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Zna li se šta.... 16.11.2021. 19:41 #673361

status: user
broj poruka: 6643
Funkcionisanje (napon, takt, hlađenje, vršnu snagu) kontroliše softver. Problem je ako se to ponavlja, ili ne može da se izbegne. Ako je random, i retko.... to je, ponavljam, softver.




Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 16.11.2021. 20:06 #673362

status: user
broj poruka: 1130
Da li je to do loseg softvera, biosa ili?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pa šta da ti kažem 16.11.2021. 21:32 #673367

status: user
broj poruka: 6643
U prijašnjim vremenima, ljudi su prelazili na Intel da im se ne bi dešavale takve strahote.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Curse of C6? 17.11.2021. 00:27 #673370

status: user
broj poruka: 10985
https://is.gd/LBdoHs

Kanda ima neke veze sas ovoga. Secam se da sam, pre par godina, morao da petljam po BIOS-u mat. ploce na kojoj ze nalazio jedan R1600...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Sta se desava? 17.11.2021. 08:14 #673374

status: user
broj poruka: 1327
Ma Windows zezzaju. ako im je dozvoljeno da updejtuju chipset (i druge) drajvere sa njima dolazi Ryzen Power plan koji ume da zajebe `Maximum processor state`.


:: Naime desilo mi se da na dva racunara sa Ryzen procesorom kod musterija, kada su ukljucili racunar iz nekog razloga se desava kao da procesor radi sa 1/4 snage a i da jedva predje 1Ghz u oba slucaja isto, to se resilo restareom kompljutera i nije se vise ponovilo pregledao sam racunare deteljno ali nista nisam nasao da nevalja u oba slucaja su bili Ryzen 7 3xxx procesori, i naravno zaboravio sam na to jer se desilo pre nekoliko meseci, sve dok se to i danas menni nije desilo na mom Ryzen 9 3900X procesoru bukvalno znaci nije prelazio 0,8 Ghz jedva malo vise i restartovao sam komp sve ok, sve sam opet pregledao stresirao CPU ali nista sve normalno u biosu sve regularno...
::
:: U cemu sta je to da li se nekome desavalo?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs