Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
HDMI over Cat6/7
STRANA 1 OD 1
peterpan HDMI over Cat6/7 17.11.2021. 14:35 T68476

status: user
broj poruka: 776

Zdravo svima.
Vec 10ak godina nisam u IT svetu pa bi mi mala pomoc dobro dosla.
Kupio sam HDMI extender over cat6/7 kabla koji ima svoje napajanje, kabl CAT7 shielded i sada mi treba mala pomoc.

Ovo je link uslikane graficke MSI R9-270x: https://imgur.com/a/EXREqBw

Na monitoru radi samo DVI ulaz i trenutno koristim HDMI izlaz na kompu i adapter HDMI na DVI.
Sad me samo posavetujte kako istovremeno da povezem i monitor (primarni uredjaj) i TV sa obzirom da na kartici imam samo jedan HDMI dva razlicita DVI i jedan display port.
Napomena je da graficka mora da salje i audio a ne znam osim HDMI kabla da li jos neki salje. Na kompu imam i analogni audio tako da ne mora dobijati audio iz graficke.

Svrha je da se odigra poneka igra na TVu ili pogleda neki film/serija u 1080p 15-20 mbit/s

Hvala unapred svima!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 17.11.2021. 15:10 #673377

status: user
broj poruka: 1620
HDMI extender koristi kao takav - prosto HDMI port na grafičkoj, HDMI kabl, pa preko extender-a do TV-a.

Što se tiče, monitora, na gafičkoj karti imaš 2 DVI porta, pa umesto korišćenja HDMI->DVI adaptera, pusti sliku direktno preko DVI kabla i to je to.
Jedino nisam janbolje razumeo ovaj deo za zvuk - ako imaš i monitor sa ugrađenim zvučnicima, pa hoćeš zvuk na 2 strane (u smislu, i na TV, i na monitoru), msm da to nije moguće, mada ne mogu da tvrdim pošto nisam nikad probao.

Inače, sam DisplayPort standard podržava transmisiju zvuka, baš kao i HDMI.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: RE: 17.11.2021. 15:59 #673379

status: user
broj poruka: 776
Hvala Druze
Samo jos ovo, koji DVI kabl da kupim?
Da li single ili dual link, predpostavljam da ide sa 24 pina.

A zvuk mi je bitan samo na TVu zato pitah koji port da koristim. Monitor je bez zvucnika pa sam zvuk nije ni potreban.


:: HDMI extender koristi kao takav - prosto HDMI port na grafičkoj, HDMI kabl, pa preko extender-a do TV-a.
::
:: Što se tiče, monitora, na gafičkoj karti imaš 2 DVI porta, pa umesto korišćenja HDMI->DVI adaptera, pusti sliku direktno preko DVI kabla i to je to.
:: Jedino nisam janbolje razumeo ovaj deo za zvuk - ako imaš i monitor sa ugrađenim zvučnicima, pa hoćeš zvuk na 2 strane (u smislu, i na TV, i na monitoru), msm da to nije moguće, mada ne mogu da tvrdim pošto nisam nikad probao.
::
:: Inače, sam DisplayPort standard podržava transmisiju zvuka, baš kao i HDMI.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 17.11.2021. 18:37 #673380

status: user
broj poruka: 1620
Svaki mogući DVI kabl može da gura 1080p rezoluciju, pa čak i analogni, što znači da je ta priča već zavisna od onoga što je na drugoj strani, odnosno samog monitora. Dual-link ti svakako ne treba za pomenutu rezoluciju.

Daj model monitora ili slikaj DVI port na njemu, tako je najlakše, da ne objašnjavam sad ovde razlike između DVI-I, DVI-D, DVI-A portova, kablova, i koji kablovi u koje portove mogu da se gurnu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: RE: 17.11.2021. 23:01 #673385

status: user
broj poruka: 776

LG 3D D2343 IPS LED

:: Svaki mogući DVI kabl može da gura 1080p rezoluciju, pa čak i analogni, što znači da je ta priča već zavisna od onoga što je na drugoj strani, odnosno samog monitora. Dual-link ti svakako ne treba za pomenutu rezoluciju.
::
:: Daj model monitora ili slikaj DVI port na njemu, tako je najlakše, da ne objašnjavam sad ovde razlike između DVI-I, DVI-D, DVI-A portova, kablova, i koji kablovi u koje portove mogu da se gurnu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne mora 18.11.2021. 00:52 #673386

status: user
broj poruka: 1043
Dual link za fhd, uzmi dvi d i to je to,

Tv povezi sa hdmi imas zvuk i uzivaj :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman ... 18.11.2021. 13:20 #673387

status: user
broj poruka: 808
https://itm-components.co.uk/blogs/news/what-are-the-differences-between-dvi-connectors-and-signals
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: Ne mora 20.11.2021. 12:57 #673415

status: user
broj poruka: 776


Super, hvala na predlohu.
Jos jedna sitnica, sad sam primetio da CAT7 ne moze da ide u standardni RJ45. Mozete li mi dati link zabice koja se moze krimpovati na ovaj kabl a da ima da se kupi u RS?
:: Dual link za fhd, uzmi dvi d i to je to,
::
:: Tv povezi sa hdmi imas zvuk i uzivaj :)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Ne mora 20.11.2021. 15:55 #673419

status: user
broj poruka: 18930
Ne moze CAT7 kabl da se ukrimpuje zabicama, moras da nabavis uticnice za CAT7, kada ih montiras i ukrimpujes rucno (bez klesta), onda ti trebaju i kablovi po mogucstvu CAT7.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
::
:: Super, hvala na predlohu
:: Jos jedna sitnica, sad sam primetio da CAT7 ne moze da ide u standardni RJ45. Mozete li mi dati link zabice koja se moze krimpovati na ovaj kabl a da ima da se kupi u RS
:: :: Dual link za fhd, uzmi dvi d i to je to,
:: ::
:: :: Tv povezi sa hdmi imas zvuk i uzivaj :)
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: Ne mora 21.11.2021. 00:28 #673427

status: user
broj poruka: 776
Imas li mozda neki link i gde mogu da se kupe uBGu?


:: Ne moze CAT7 kabl da se ukrimpuje zabicama, moras da nabavis uticnice za CAT7, kada ih montiras i ukrimpujes rucno (bez klesta), onda ti trebaju i kablovi po mogucstvu CAT7.
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: ::
:: ::
:: :: Super, hvala na predlohu
:: :: Jos jedna sitnica, sad sam primetio da CAT7 ne moze da ide u standardni RJ45. Mozete li mi dati link zabice koja se moze krimpovati na ovaj kabl a da ima da se kupi u RS
:: :: :: Dual link za fhd, uzmi dvi d i to je to,
:: :: ::
:: :: :: Tv povezi sa hdmi imas zvuk i uzivaj :)
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Ne mora 21.11.2021. 08:07 #673428

status: user
broj poruka: 1319
Ako ovde http://www.netiks.rs/prodavnica nema nešto za network, nema nigde.


:: Imas li mozda neki link i gde mogu da se kupe uBGu
::
::
:: :: Ne moze CAT7 kabl da se ukrimpuje zabicama, moras da nabavis uticnice za CAT7, kada ih montiras i ukrimpujes rucno (bez klesta), onda ti trebaju i kablovi po mogucstvu CAT7.
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Super, hvala na predlohu
:: :: :: Jos jedna sitnica, sad sam primetio da CAT7 ne moze da ide u standardni RJ45. Mozete li mi dati link zabice koja se moze krimpovati na ovaj kabl a da ima da se kupi u RS
:: :: :: :: Dual link za fhd, uzmi dvi d i to je to,
:: :: :: ::
:: :: :: :: Tv povezi sa hdmi imas zvuk i uzivaj :)
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Ne mora 21.11.2021. 08:08 #673429

status: user
broj poruka: 1319
Ako ovde http://www.netiks.rs/prodavnica nema nešto za network, nema nigde.


:: Imas li mozda neki link i gde mogu da se kupe uBGu
::
::
:: :: Ne moze CAT7 kabl da se ukrimpuje zabicama, moras da nabavis uticnice za CAT7, kada ih montiras i ukrimpujes rucno (bez klesta), onda ti trebaju i kablovi po mogucstvu CAT7.
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Super, hvala na predlohu
:: :: :: Jos jedna sitnica, sad sam primetio da CAT7 ne moze da ide u standardni RJ45. Mozete li mi dati link zabice koja se moze krimpovati na ovaj kabl a da ima da se kupi u RS
:: :: :: :: Dual link za fhd, uzmi dvi d i to je to,
:: :: :: ::
:: :: :: :: Tv povezi sa hdmi imas zvuk i uzivaj :)
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: Re: Re: Ne mora 22.11.2021. 18:56 #673457

status: user
broj poruka: 776

Hvala druze :)

:: Ako ovde http://www.netiks.rs/prodavnica nema nešto za network, nema nigde
::
::
:: :: Imas li mozda neki link i gde mogu da se kupe uBGu
:: ::
:: ::
:: :: :: Ne moze CAT7 kabl da se ukrimpuje zabicama, moras da nabavis uticnice za CAT7, kada ih montiras i ukrimpujes rucno (bez klesta), onda ti trebaju i kablovi po mogucstvu CAT7.
:: :: ::
:: :: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Super, hvala na predlohu
:: :: :: :: Jos jedna sitnica, sad sam primetio da CAT7 ne moze da ide u standardni RJ45. Mozete li mi dati link zabice koja se moze krimpovati na ovaj kabl a da ima da se kupi u RS
:: :: :: :: :: Dual link za fhd, uzmi dvi d i to je to,
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: Tv povezi sa hdmi imas zvuk i uzivaj :)
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs