Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Kako deaktivirati call forwarding +381650009600
STRANA 1 OD 1
djape7777 Kako deaktivirati call forwarding +381650009600 18.11.2021. 13:46 T68477

status: user
broj poruka: 914

probao direktno call/setings/calling accounts/call forwarding nece probao sa kodom ##002# i dalje stoji. Broj inace stoji u smart satu za decu, uplatim joj dopunu i aktiviram promociju za Net, i iz aplikacije joj zabranim pozive i sledeceg dana nema vise kredita, jednostavno 75 din. nestane i tako dok nismo krenuli sa frendly dopunom.Medjutim Frendly dopuna ne moze duze od 2 meseca,hteo sam on line da dopunim i posto sat nema sms poruke ubacim u moj telefon u drugi slot. Cim sam ga aktivieao odmah mi se pojavilo da je ukljucen call forwarding . ne mogu da ga skinem jer mi je palo na pamet da mozda to ne jede kredit... Na netu ima nesto sturo ali nema nikakvog konkretnog odgovora pa ako neko moze da pomogne...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 18.11.2021. 15:50 #673389

status: user
broj poruka: 2998
Da li si zvao operatera? Agent podrske ce svakako imati vise informacija


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 18.11.2021. 20:57 #673392

status: user
broj poruka: 2155


prboja sa ovim:

postavljanje: **21*broj na koji se preusmerava#[zelena slušalica]
poništavanje: ##21#[zelena slušalica]
upit: *#21#[zelena slušalica]

Evo i jednog iskustva korisnika sa drugih foruma:

Zovem pre neki dan MTS kol-centar da mi objasni šta znači kada mi kaže da pozvani broj trenutno nije u mogućnosti da prihvati poziv. Ona mi objašnjava da je verovatno urađen call divert, ali neispravno. Ja joj kažem da oni uvek imaju aktivan divert na onaj njihov message centar (+381650009600 ili tako nešto), na šta mi ona odgovara da se to samo pokazuje na Nokia telefonima jer `im softver nije dobar` tj `nije podešen za MTS kartice`. Ja joj kažem da isto izlazi i na iPhoneu (Active Incoming Call Diverts), i usput joj čitam aktivne diverte sa Nokie (gorespomenute), i objašnjavam joj da znam i čemu služe - za obaveštavanje kada je neko uključio telefon, kada nije više zauzet itd. te da te njihove diverte ne mogu da deaktiviram - znači nije `loš Nokia softver` nego njihova loša konfiguracija. Onda mi ona kaže da postpaid korisnici mogu da podnesu zahtev za deaktivaciju te usluge. Hvala lepo :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord To je broj 18.11.2021. 22:03 #673393

status: user
broj poruka: 1043

Za nedostupnost i zauzeće, ne moze to skidati kredit, prosta logika, nedostupni ste i ljudi vas zovu cuju pozvani korisnik nedostupan bla bla i ode vam kredit? Promenite preusmerenje na vas broj (ako kad dobijete poziv sa tog, nejavljajte se) i to je to
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Ne moze da se ``odusmeri`` sa tog broja 19.11.2021. 01:53 #673396

status: user
broj poruka: 188
Prosto tako im radi i to je to, bio, koristio davno, smarao da se resi i batalio jer NE MO ZE.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Budalastina je to i resava se jednostavno 19.11.2021. 02:20 #673397

status: user
broj poruka: 1043

Ručno / pozivanjem operater se ugasi opcija koja salje signal nedostupnosti/zauzeću

=kad je uredjaj van dometa ili ugasen ili linija zauzeta, pozivalac dobija obavestenje u sms kad se to promeni. To se ugasi i preusmerenje nije obavezno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Budalastina je to i resava se jednostavno 19.11.2021. 02:29 #673398

status: user
broj poruka: 188
E bravo legendo, pa bas zbog SMS-a je i problem bio oko tog 065 broja, secam se dobro...

Znaci ako nije preusmeren na +381650000xxxx nema SMS-a, da da

Samo ja i dalje ne vidim u kojoj varijanti BESPLATAN BROJ trosi kredit... Hmmm, paralelni univerzum ili paranormalna aktivnost, sta je od ta dva...

::
:: Ručno / pozivanjem operater se ugasi opcija koja salje signal nedostupnosti/zauzeću
::
:: =kad je uredjaj van dometa ili ugasen ili linija zauzeta, pozivalac dobija obavestenje u sms kad se to promeni. To se ugasi i preusmerenje nije obavezn
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Pretpostavljam da je Android u pitanju 19.11.2021. 08:23 #673399

status: user
broj poruka: 7695
idi u settings ,u polje search kucaj forward ,pojavice ti se call forwarding ,dalje imas opcije
always forward ,when busy,when unanswered,when unreachable ,sve stavi na off.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Poenta je 19.11.2021. 08:25 #673400

status: user
broj poruka: 1043

Sto ne moze to tako uraditi dobije obavestenje your carrier doesnt support forwarding deactivation when busy. Mora prvo sms ugasiti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Poenta je 19.11.2021. 08:43 #673401

status: user
broj poruka: 7695
Moze da stavi drugi broj koji on zna.Ili always forward off.Korisna je ta opcija .


::
:: Sto ne moze to tako uraditi dobije obavestenje your carrier doesnt support forwarding deactivation when busy. Mora prvo sms ugasiti
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Cena preusmeravanja poziva je 5 rds po pozivu... 19.11.2021. 10:53 #673402

status: user
broj poruka: 7761
I ta cena za preusmereni poziv se naplacuje cak i kad imas FLAT paket...
Moras sam da iskljucis tu uslugu koju si aktivirao... isprati link...

https://mts.rs/Privatni/Mobilna/Usluge/Ostale-usluge

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Ovako 20.11.2021. 22:19 #673424

status: user
broj poruka: 914
Sta moze onda skinuti kredit, iskljucena mogucnost poziva, nema opcije na satu za sms, ima samo mogucnost da posalje glasovnu poruku i primi ili glasovnu ili text poruku i SOS poziv je na mene i svi poyzivi su odbijeni. Nzm sta moze da pojede kredit?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne moze biti prostije 20.11.2021. 23:28 #673425

status: user
broj poruka: 1043

Sve to sto ima od opcija, pa ajde 95% stvari/opcija koristi internet, internet kosta zar ne? Preko kog protokola da prima te poruke sa glasom? Eventualno preko bluetooth pa da pricate u istoj prostoriji besplatno onako kao dve case vezane kanapom pa toki voki fazon. Pretpostavljam da vecina roditelja gleda lokaciju od dece, gps sluzi za pozicioniranje ovako, samo za sebe ali informacija koju vi dobijate pa i da stize u sms formatu xxx:yyy koordinate pa vi copy paste rucno u nesto da bi videli, jbg ne ide. Podatak o lokaciji isto salje putem interneta-jede kredit

Eto pokusao sam prosto da objasnim, mislio sam da ce ono o nedostupan/zauzet ne trosi nista jer eto ima prosto objasnjenje i za to, da neko nema kredita na kartici i da je zauzet ili nedostupan, da li bi automat odgovarao e caos pozvani broj nema kredita a vi sad fantazirajte da li je zauzet ili nedostupan posto je preusmerenje aktivno i ne moze se ugasiti pa eto da bi mogli funkcionisati nadjite vlasnika pozvanog broja kazite da uplati kredit ili mu vi uplatite, hvala, vas lelekom mobilni srbistan :)

U slucaju daljih nedoumica, odete kod operatera sa licnom ksrtom na koju se vodi broj ili samo sa satom i karticom i trazite uvid u potrošnju kredita i dobijete listing lepo u kB mB mozda i tB odlivenih podataka i eto :)

Ti satovi bukvalno ne funkcionišu ako su bez kredita, sluze kao nanogica koju bi voleli ljudi da imaju i da niko ne vidi gde su sta su i kako su :)

Nadam se da sam pomogao

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 21.11.2021. 23:19 #673438

status: user
broj poruka: 2155


Ako ti je aktivirana govorna posta ona jede kredit, deaktiviraj je.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: re 21.11.2021. 23:59 #673439

status: user
broj poruka: 188
Ja mislim da je @vexlord to najbolje objasnio u prethodnom postu, prvo sto je tema krajnje konfuzna drugo sto stvarno maher za gsm mrezu moze to da rascivija kako treba, a on to i jeste zakljucujem iz postova. Drugim recima, da ne hvalim mnogo kolegu, stvarno bre ovde se ne zna ni ko pije ni ko placa a ako je @djape7777 u stanju da detetu nakaci na ruku uredjaj za pracenje e to je vec domen parapsihologije i paranoje, mada i sam imam te porive ali opet da pratim dete... Ko je bre mene pratio kad izadjem iz kuce? Pa da danas saznam da je to neko radio stvarno bih se lepo onako iznervirao a kamo li da je to dolazilo iz porodice. Gde je bre sloboda kretanja, gde je pravo na slobodu? Pa ne mozes dete da drzis pod staklenim zvonom prijatelju, treba da se formira kao licnost kroz godine, a ja ovo i pricam kao neko ko je preterano razmazen tokom detinjstva, ja to svom detetu ne da necu da radim nego ne zelim da pravim debila od deteta i da mi se na mapi ocrtava tacka sa njegovom pozicijom. Za samoodbranu (ali koji ce mu i to ku..ac) postoje raznorazne metode, mi smo kao klinci upisivani na kojekakve sportove, te karate, te dziu dzicu, te kung fu, bilo je stvarno dobrih tabadzija medju generacijom, ali bre da me neko prati. A ovamo sa druge strane ti isti pametni roditelji ce da lupetaju gluposti o chipovima iz vakcina itd., ram memorijama, procesorima, maticnim plocama i verovatno grafickim kartama, jer sve to staje u spric u obliku ekstremno brzih nanochipova pa cemo u buducnosti da se igramo sami sa sobom, zene ce da (e sad postajem seljak pa prestajem) a muskarci ... makar imaju dzojstik hahaha pa ce tu da bude kojekakvih ``simulacija`` i stimulacija :) Zivi bili pa videli...

::
::
:: Ako ti je aktivirana govorna posta ona jede kredit, deaktiviraj je
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milem11 re 22.11.2021. 13:02 #673452

status: user
broj poruka: 19
To je interno preusmeravanje operatera za poruke kao: Besplatno obaveštenje - pozvani korisnik trenutno nije....itd
Ne može da se ukine a i zašto bi ?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 24.11.2021. 13:22 #673480

status: user
broj poruka: 7761
Ne pricamo o istim stvarima...

Preusmeravanje poziva na drugi telefonski broj nije besplatno i svakako nije isto sto i poruka operatera da pozvani pretplatnik nije dostupan...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: To je interno preusmeravanje operatera za poruke kao: Besplatno obaveštenje - pozvani korisnik trenutno nije....it
:: Ne može da se ukine a i zašto bi
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milem11 Re 25.11.2021. 19:06 #673501

status: user
broj poruka: 19



Ipak popuštam

U pravu si potpuno, 1000% , apsolutno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord U tome je stvar 25.11.2021. 19:58 #673503

status: user
broj poruka: 1043

Sto covek misli da mu to jede kredit a preusmerenje na taj broj je besplatno od kad postoji mts i uvek ce biti

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: U tome je stvar 26.11.2021. 08:20 #673516

status: user
broj poruka: 7761
Evo sta na preusmeravanje poziva kaze Lelenor:

`Napomene
Preusmeravanje dolaznih poziva naplaćuje se po tarifnom paketu izuzuev preusmerenja na Vašu govornu poštu.
Usluga preusmerenja poziva kod pripejd korisnika tarifira se uvek sa osnovnog računa. Ukoliko imate minute po osnovu odredjene promocije, dolazni preusmereni pozivi biće tarifirani sa osnovnog računa bez obzira da li je preusmerenje uvedeno na drugi broj Telenor mreže.`

Ako mislis da su drugi bolji po tom pitanju uvek imaj na umu da oni ne rade to sto rade zbog tebe nego zbog sebe... oni su tu pre svega zbog profita a ne zarad dobrobiti korisnika...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

::
:: Sto covek misli da mu to jede kredit a preusmerenje na taj broj je besplatno od kad postoji mts i uvek ce bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Pa to je jasno 26.11.2021. 10:12 #673519

status: user
broj poruka: 1043

Kao da x osobu zove y osoba i ovaj nece da se javi i preusmeri na z osobu i to preusmerenje ga kosta kao da je on pozvao ovako sam z osobu da popricaju. Jeste, preusmerenje kosta, ali on je covek naveo sta ima upaljeno u podesavanjima mts 064 065 066 broja koji je gurnuo u pametni sat, a taj broj koji stoji u naslovu teme je onaj ka automatu koji kaze korisnik nedostupan ili isključio telefon i kada je pozvan a vec prica sa nekim, pa onda posle kad se udostupi ili oduzme od zauceća, mts salje sms korisnik dostupan i korisnik vise nije zauzet.

To se sigurno ne naplacuje, iz prostog razloga, osobe bez kredita ne bi mogle da budu nedostupne i zauzete, nego bi pozivaoci dobijali zvuk povetarca i vucenja dzezve za kafu po skadarliji ili sta!? :)

Coveka prenos podataka pojede, nije ocigledno imao u vidu da pametni sat ne funkcionise od toga sto se posmatra i komunicira sa njim preko telefona ili računara koji imaju internet.


@osnivac teme, vidi kod provajdera za one nedeljne/mesecne promocije obracunaj koliko te podataka pokriva, ako je 100mb nedeljno, to je tipa 200din mesecno da ti funkcionise sat.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Ovako 29.11.2021. 20:08 #673543

status: user
broj poruka: 914
@vexlord
Procitajte prvi post..
Aktivirana je promocija za Net i nikad se ne potrosi za tih nedelju dana, tako da taopcija otpada odpada...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: re 29.11.2021. 20:14 #673544

status: user
broj poruka: 914

Bolje to da joj dam nego telefon za komunikaciju, ovde nema ni igrica ni drustvenih mreza. niko ne gleda mapu jer je neprecizna zato sto koristi pozicioniranje sa mreze ne GPS-a...

:: Ja mislim da je @vexlord to najbolje objasnio u prethodnom postu, prvo sto je tema krajnje konfuzna drugo sto stvarno maher za gsm mrezu moze to da rascivija kako treba, a on to i jeste zakljucujem iz postova. Drugim recima, da ne hvalim mnogo kolegu, stvarno bre ovde se ne zna ni ko pije ni ko placa a ako je @djape7777 u stanju da detetu nakaci na ruku uredjaj za pracenje e to je vec domen parapsihologije i paranoje, mada i sam imam te porive ali opet da pratim dete... Ko je bre mene pratio kad izadjem iz kuce? Pa da danas saznam da je to neko radio stvarno bih se lepo onako iznervirao a kamo li da je to dolazilo iz porodice. Gde je bre sloboda kretanja, gde je pravo na slobodu? Pa ne mozes dete da drzis pod staklenim zvonom prijatelju, treba da se formira kao licnost kroz godine, a ja ovo i pricam kao neko ko je preterano razmazen tokom detinjstva, ja to svom detetu ne da necu da radim nego ne zelim da pravim debila od deteta i da mi se na mapi ocrtava tacka sa njegovom pozicijom. Za samoodbranu (ali koji ce mu i to ku..ac) postoje raznorazne metode, mi smo kao klinci upisivani na kojekakve sportove, te karate, te dziu dzicu, te kung fu, bilo je stvarno dobrih tabadzija medju generacijom, ali bre da me neko prati. A ovamo sa druge strane ti isti pametni roditelji ce da lupetaju gluposti o chipovima iz vakcina itd., ram memorijama, procesorima, maticnim plocama i verovatno grafickim kartama, jer sve to staje u spric u obliku ekstremno brzih nanochipova pa cemo u buducnosti da se igramo sami sa sobom, zene ce da (e sad postajem seljak pa prestajem) a muskarci ... makar imaju dzojstik hahaha pa ce tu da bude kojekakvih ``simulacija`` i stimulacija :) Zivi bili pa videli..
::
:: ::
:: ::
:: :: Ako ti je aktivirana govorna posta ona jede kredit, deaktiviraj je
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman nemere to sto ti hoces, i to ti ne pravi racun 30.11.2021. 18:54 #673563

status: user
broj poruka: 1111
vec ti je objasnjeno, al ajd da potvrdim, btw te spikerke iz call centra pojma nemaju sta pricaju i sta je gsm, ili trenutno 3/4/5. gen mreze, zapravo je trenutno na snazi sve zajedno i sve sto ce doci, dal umts ili kako vec se zove, davno sam ja tk studirao i bas ne radim u struci u zadnje vreme i ne pratim standarde previse
ugl, kad okrenes i dobijes poruku da je neko unavailable/unreacheable/phone turned off, to ti je to usiljeno preusmerenje na automat koji ti vec kaze poruku, isto na tu foru kad postane reacheble, bazna koja ga primi javi ostatku mreze da je neaktivni fon, sad ponovo zakacen, i ako je bilo zahteva za uspostavu komunikacije, zahtevacu/tebi salje obavestenja
malo uvida u niacin rada tk mreza govori da smo svi podvrgnuti nonstop pracenju, jer tto je interni deo rada mobilne tk mreze, tj mobilnih klijenata stac mreze
i po meni ti racun pravi/kredit trosi net, samo na gsm je isla prica apsolutno bez neta, a to ti je ono sto ljudi zovu 1. gen mreze, sve novije gen imaju omogocen i voip, to sama mreza automatski odredjuje kako ce razg biti prenosen, u tom slucaju se `potroseni`
podaci ne naplacuju, ali se naplacuju za sve ostalo i mreze su odavno prestale da zaradjuju na prici zbog 3rd party voip-a i davno presle na zaradu od prenosa podataka, secam se kad je jedinica mere bila 1kB, 5para jedan, 1MB je kostao oko 50din, to je jos iz ere wap-a, dns je 1MB reda 5din...

ulsi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: nemere to sto ti hoces, i to ti ne pravi racun 02.12.2021. 21:54 #673601

status: user
broj poruka: 914

Da l` pricam turski ili...??? Ima Net placen,tj kupljena promocija 100MB nedeljno i od toga potrosi 3-4MB nedeljno jer te glasovne poruke idu net-om (proverio ne radi bez Net-a)... Nesto drugo jede a verovatno nikad necu ni saznati,sve sam probao i sad samo prebacujem koliko treba za Net promociju...

:: vec ti je objasnjeno, al ajd da potvrdim, btw te spikerke iz call centra pojma nemaju sta pricaju i sta je gsm, ili trenutno 3/4/5. gen mreze, zapravo je trenutno na snazi sve zajedno i sve sto ce doci, dal umts ili kako vec se zove, davno sam ja tk studirao i bas ne radim u struci u zadnje vreme i ne pratim standarde previs
:: ugl, kad okrenes i dobijes poruku da je neko unavailable/unreacheable/phone turned off, to ti je to usiljeno preusmerenje na automat koji ti vec kaze poruku, isto na tu foru kad postane reacheble, bazna koja ga primi javi ostatku mreze da je neaktivni fon, sad ponovo zakacen, i ako je bilo zahteva za uspostavu komunikacije, zahtevacu/tebi salje obavestenj
:: malo uvida u niacin rada tk mreza govori da smo svi podvrgnuti nonstop pracenju, jer tto je interni deo rada mobilne tk mreze, tj mobilnih klijenata stac mrez
:: i po meni ti racun pravi/kredit trosi net, samo na gsm je isla prica apsolutno bez neta, a to ti je ono sto ljudi zovu 1. gen mreze, sve novije gen imaju omogocen i voip, to sama mreza automatski odredjuje kako ce razg biti prenosen, u tom slucaju se `potroseni
:: podaci ne naplacuju, ali se naplacuju za sve ostalo i mreze su odavno prestale da zaradjuju na prici zbog 3rd party voip-a i davno presle na zaradu od prenosa podataka, secam se kad je jedinica mere bila 1kB, 5para jedan, 1MB je kostao oko 50din, to je jos iz ere wap-a, dns je 1MB reda 5din..
::
:: ulsi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646069.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs