Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Retrovizori
STRANA 1 OD 1
mkukic Retrovizori 22.11.2021. 20:43 T68486

status: user
broj poruka: 2588
Znam da ovo nije auto forum, ali ako neko zna odgovor bio bih mu zahvalan...

Uzeo sam Ford Focus III Titanium 2011. godiste. Prilikom zakljucavanja i otkljucavanja automatski mu se priblizavaju i udaljavaju retrovizori i sve je to super dok je toplo vreme. Cujem da zimi kada smrzne napolju to moze da predstavlja problem za elektro motore na retrovizorima, ali ne znam kako da iskljucim da se retrovizori automatski pomeraju...

Hvala unapred!

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord ... 22.11.2021. 21:05 #673458

status: user
broj poruka: 1043
Imas dva nacina, ali ajde jednostavniji


https://ibb.co/YXHRDxh

Povuces ta dva prekidaca na gore malim i domalim prstom i kaziprstom pritisnes taj dzojstik na levo.

Kad budes hteo da se opet mrdaju, isto ta dva tako ali dzojstik na desno.

Naravno sedis u vozilu i zakljucas se iznutra dok radis sa zatvorenim vratima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 23.11.2021. 18:30 #673463

status: user
broj poruka: 12785
Ja u kolima imam prekidač za manuelno otvaranje i zatvaranje koji stoji na Auto da bi se sami pomerali. Pogledaj po kabini negde da nemaš slično.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Moguce da 23.11.2021. 18:37 #673465

status: user
broj poruka: 1043

Iznad četvorosmernog dzojstika ima malo okruglo dugme koje pali i gasi automatako zaklapanje retrovizora.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 24.11.2021. 21:36 #673492

status: user
broj poruka: 1620
Jesi čuo za konkretan problem s retrovizorima za taj model vozila, ili pričaš uopšteno?

Npr. nikada nisam obraćao mnogo pažnje na to, a već skoro 7 godina vozim Kiu na kojoj imam automatsko zatvaranje retrovizora, i to nikada nisam namenski isključivao u toku zime (osim kad povremeno nekom pozajmim auto pa isključi iz neobjašnjivih razloga ).

Bio sam na opasnim minusima (Durmitor, Kopaonik, Zlatibor) i mislim da mi se za sve ovo vreme samo dva ili tri puta desilo da neće da ih otvori - ali ne siluje motore, već proba, vidi da je zapelo i prosto stane. Nisam primetio da je zbog toga nastao bilo kakav problem, sve radi kao kad sam ga izvezao iz salona.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 25.11.2021. 00:50 #673493

status: user
broj poruka: 2588
@vexlord Probao taj predlog i ne radi. Ima takvo okruglo dugme, ali kada ga pritisnem on zatvori i otvori retrovizore, ali ne vidim da ima uticaja na njihovo pomeranje prilikom zakljucavanja.

@luja-88 Cuo sam da uopsteno postoji problem na niskim temperaturama.


********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: ... 25.11.2021. 23:37 #673511

status: user
broj poruka: 188
Kad se vec toliko bojis za ljubimca teraj to u GAGA MOTORS (terali smo naseg Focusa svojevremeno tamo, top servis), guglaj za dalje pa nek ti tamo iskljuce, mani se ovde strucnih lica kojima trebaju strucna lica...

U najgorem slucaju sto kaze luja88 moze da se ne otvori ili ne zatvori ako bas stegne minus, motorici ne mogu ni da se upale (izazovu pozar) ni da se pokvare, prosto ako nesto pruza preveliki otpor zatvaranju/otvaranju oni jednostavno ``otkazu poslusnost`` tj. ne verglaju vise u prazno neko batale posao i cekaju prolece...

Mozes ih i pozvati naravno, verujem da nije problem da ti iko iz GAGA Motorsa kaze kako da ugasis tu opciju.

Aj uzdravlje i da sa uspehom resis problem.


:: @vexlord Probao taj predlog i ne radi. Ima takvo okruglo dugme, ali kada ga pritisnem on zatvori i otvori retrovizore, ali ne vidim da ima uticaja na njihovo pomeranje prilikom zakljucavanja
::
:: @luja-88 Cuo sam da uopsteno postoji problem na niskim temperaturama
::
::
:: *******************************
::
:: MacBook Pro 16` 201
:: macOS Big Su
::

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman isforsiran prob 30.11.2021. 18:32 #673562

status: user
broj poruka: 1111
ja u zadnjih 10god maltene nisam terao auto koji nema auto zatvaranje retrovizora, plu ovi sto drugari teraju, sva su kola manje vise mladja od tog tvog, i iskreno nisam cuo das to ikom desilo
a drugo, sigurno vec imas ugradjenu opciju da iskljucis auto zatvaranje, neke marke dodju sa fabricki ukljucenim, neke sa iskljucenim, a posto je auto polovan, nebitno je, jel, ugl ovi bas novi sa ekranima to software-ski rade, prekidac je negde u opcijama, a na malo starijim, bez ekrana imas kombinaciju fizickih prekidaca, kao sto ti neko vec rece, nadji to na YT, recimo, znam za vw, volvo, audi, bmw, za forda ne znam, ali na ova 4 pomenuta je nesto slicno kao sto ti covek iznad rece
i jos jednom, mislim da je problem naduvan, bukv nikad cuo za to nisam, a mogu da zamislim scenario, i isto tako mogu da zamislim da je motor i mehanizam zasticen od toga, zapravo jeste zasticen mehanizam, ne moram ni zamisljati nista, i sam bih ga zastitio, eg, najvrv su ing uzeli to u planu vec kao stavku, tako da dzaba trosis braintime na to

ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs