Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) - problem sa softverom.
STRANA 1 OD 1
millanche Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) - problem sa softverom. 28.11.2021. 22:20 T68498

status: user
broj poruka: 312
Pozdrav ljudi. Imam ovaj telefon duuugo. Nije korišćen neko vreme jer sam ga odavno zamenio zbog baterije koja se nadula. Kupio sam drugu, zamenio je i telefon šljaka kao i nekad. Hoću klincu da ga poklonim za crtane filmove. E sad, imam problem da ne mogu da mu uradim fabrički reset, update softvera, itd. Znam da sam pre nego što sam prestao da ga koristim nešto radio na njemu softverski. Da li sam ga rutovao ili šta sam, ali vidim da nema više stock recovery nego TWRP 3.0.2... Kako da ga skroz vratim na fabrički? Tada kada sam ga rutovao ili šta sam već radio bilo je i uputstvo za vraćanje na fabričko podešavanje (unroot ili šta već), ali sada to više ne mogu da nađem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Proizvođač model razmak stock rom 28.11.2021. 22:36 #673527

status: user
broj poruka: 1043

https://xiaomirom.com/en/rom/redmi-note-3-pro-kenzo-global-fastboot-recovery-rom/

Ili moze na jos nekoliko nacina, cak i kroz taj twrp da upišeš img od celog sistema ali najbolje je stock/fabricko pa mozda i bude apdejta onih automatskih, ili povremeno ručno raditi apdejt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 29.11.2021. 08:56 #673536

status: user
broj poruka: 312
Hvala druže, rešio sam problem juče. Instalirao stock ROM preko Mi Flasha i sad je sve ok. Imam još jedno pitanje, ako možda neko zna.. kada se nadula baterija, zadnji poklopac je izleteo i pukle su neke žabice. Sad kada vraćam taj poklopac, nema šta da ga drži. Čime je najbolje da zalepim, sa idejom da ću možda opet da ga otvaram? Imam super lepak, ali ne znam da li je pametno jer ne znam da li će hteti posle da se skine ako ga otvaram. A ne znam ni da li može da utiče na komponente, da nešto nagrize ili šta već...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Neki od namenskih lepaka za to 29.11.2021. 09:10 #673537

status: user
broj poruka: 1043

Fabricke dvoslojne lepljive trake ili m2 trake koje se ukrajaju kako pozelis 2-3mm debljina tj sirina ili opste poznato `loctite power easy gel` ambalaza je svetlo plave boje.

Nece super nagristi komponente jer ti ne sipas po komponentama nego po ivicama poklopca i mestima gde je namenjeno da bude lepljiva stvar bio to lepak, traka, sundjer.

Lepak ti stoji tuda kao po slici, nalivaj spricem sa nekom debljom iglom na kraju bese intra venozna se zove ili muskularna ne secam se onako debela prolazi lepa količina lepka.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman nemoj lepkom 30.11.2021. 18:13 #673556

status: user
broj poruka: 1111
lepak nemos posle zagrejati da popusti, pod super mislis na akrilne one, ili kako vec bese, kad budes sl put hteo da otvoris pokidace se, polomiti, saviti poklopac/staklo/plastika/ekran, bla, bla, mozda, ali samo mozda sa onim pomenutim svetlo plavim, jer on pravi `mekan` spoj, ili je to zeleni, vidi na netu vec, ali mislim da ti lepkovi nisu a way to go za ovu namenu
najbolje, ako nisi cistio tu gumu crnu, lepljivu koja je fabricki stavljena, da sastavis fon i grejes ga ponovo das istopi, uhvati i ohladi, drzi ga nekom improvizovanom presom dok se ne ohladi i ta guma stvrdne
u slucaju da si cistio, nez tacno reci, mozda silikon, ali mislim da on nije tako temp zavistan i nemere se vratiti tako lako u tecno stanje, mislim, nisam siguran, ali ni silikon nije bas pro za ponovno otvaranje
P.S. evo ideje, plastika/guma za onaj pistolj sto greje te sipkice plasticne/gumene, nju mos topiti i hladiti, tj menjati joj fazu u prilicno uskom spektru temp, resenje se samo namece, i ta fabricka je slicne strukture, siguran sam, mada je lepljivija i u `cvrstom stanju`
btw, ja sam najmanje par fonova otvarao i nesto menjao, i nikad nisam skidao tu masu, iako na svakom videu kad gledas, vidis kako ti `majstori` ciste i stavljaju novu, imaju je na stanju, jbg..

ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman nemoj lepkom 30.11.2021. 18:13 #673557

status: user
broj poruka: 1111
lepak nemos posle zagrejati da popusti, pod super mislis na akrilne one, ili kako vec bese, kad budes sl put hteo da otvoris pokidace se, polomiti, saviti poklopac/staklo/plastika/ekran, bla, bla, mozda, ali samo mozda sa onim pomenutim svetlo plavim, jer on pravi `mekan` spoj, ili je to zeleni, vidi na netu vec, ali mislim da ti lepkovi nisu a way to go za ovu namenu
najbolje, ako nisi cistio tu gumu crnu, lepljivu koja je fabricki stavljena, da sastavis fon i grejes ga ponovo das istopi, uhvati i ohladi, drzi ga nekom improvizovanom presom dok se ne ohladi i ta guma stvrdne
u slucaju da si cistio, nez tacno reci, mozda silikon, ali mislim da on nije tako temp zavistan i nemere se vratiti tako lako u tecno stanje, mislim, nisam siguran, ali ni silikon nije bas pro za ponovno otvaranje
P.S. evo ideje, plastika/guma za onaj pistolj sto greje te sipkice plasticne/gumene, nju mos topiti i hladiti, tj menjati joj fazu u prilicno uskom spektru temp, resenje se samo namece, i ta fabricka je slicne strukture, siguran sam, mada je lepljivija i u `cvrstom stanju`
btw, ja sam najmanje par fonova otvarao i nesto menjao, i nikad nisam skidao tu masu, iako na svakom videu kad gledas, vidis kako ti `majstori` ciste i stavljaju novu, imaju je na stanju, jbg..

ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ovaj za 100 i neki dinar 30.11.2021. 18:23 #673560

status: user
broj poruka: 1043

https://www.google.com/search?q=loctite+super+glue+power+easy+gel&client=ms-android-huawei-rev1&prmd=ivsxn&sxsrf=AOaemvLtDbOrJGLRWyCzpXaKxkDLf9AW5Q:1638292713195&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiOw9T5y8D0AhWrh_0HHXOVA2gQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=360&bih=664&dpr=3#imgrc=A0jtmZHp6VqXYM

Ce odraditi posao. Ili da kupi namenski drugi neki. Fabricke trake sundjeri na poklopcu ili frejmu su lepljive sa obe strane kao klasicna dvoslojna traka samo je lepog oblika pravljenog po obliku poklopca/frejma. Pozeljno je da bude tu jer `dihtuje` i popunjava taj neki razmak koji samo lepak bas ne moze

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs