Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Predlog smartbox uredjaja..
STRANA 1 OD 1
Rammulino Predlog smartbox uredjaja.. 08.01.2022. 04:07 T68558

status: user
broj poruka: 384
Pazario bih neki do 7-8k dinara
Koristili bi stariji ukucani (penzioneri) za youtube i eventualno da se pogleda koji film.
U nekoj od radnji, jer ce isti uzeti na rate,cekove ili kako god...

Video sam neke modele poput GEMBIRD GMB-X96 MATE (6800 din)
XWAVE TV Box 400 (6000 din)

Sta mislite?

Ps. poterao bih ga i ja po nekad kada za to budem imao vremena.

tnx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rraatteepp Smart top boks 08.01.2022. 07:56 #674113

status: user
broj poruka: 27
Stark allwinner h616 uzet zw vikendicu, funkcioniše :-)

Amat victoria curam.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 08.01.2022. 11:04 #674115

status: user
broj poruka: 394
Iskreno, ne bih uzimao Allwinner i Rockchip Soc-ove, minimum S905x2. Moja preporuka ti je Mi box S, ima za 8400.

https://tinyurl.com/ycku6j92

Koristim ga, EON i Iris rade najnormalnije. Takodje ima Videwine L1 DRM, sto znaci da HBO GO i Netflix mozes da gledas u Full HD rezoluciji, dok sa boxovima koje si pomenuo si ogranicen na 480p. Pogledaj recenzije ali mislim da je najbolji izbor za ono sto se nudi kod nas (sa tvojim ogranicenjima vezano za kupovinu u radnji na cekove).

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 08.01.2022. 14:54 #674116

status: user
broj poruka: 9381
Reci mi, da li ga EON vidi kao TV uredjaj ili kao Android? Da li registracija ide preko koda ili preko korisnickog naloga (korisnicko ime i sifra).
Treba meni jedan, ali su mi popunjeni svi TV uredjaji, dok mobilnih telefona i tableta mogu da dodam jos dva…

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: Iskreno, ne bih uzimao Allwinner i Rockchip Soc-ove, minimum S905x2. Moja preporuka ti je Mi box S, ima za 8400
::
:: https://tinyurl.com/ycku6j9
::
:: Koristim ga, EON i Iris rade najnormalnije. Takodje ima Videwine L1 DRM, sto znaci da HBO GO i Netflix mozes da gledas u Full HD rezoluciji, dok sa boxovima koje si pomenuo si ogranicen na 480p. Pogledaj recenzije ali mislim da je najbolji izbor za ono sto se nudi kod nas (sa tvojim ogranicenjima vezano za kupovinu u radnji na cekove).
::
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 08.01.2022. 16:24 #674118

status: user
broj poruka: 394
Vidi ga kao TV uredjaj, znaci treba kod za smart TV.

Baci pogled na benchmark forumu, podforum Iris TV mts,31. strana, post br. 927. Neko je okacio link ka modovanoj EON aplikaciji da radi na smart TV-u preko korisnickog imena. Ali mi se cini da ti je potreban mis.
___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 08.01.2022. 18:28 #674120

status: user
broj poruka: 9381
Hvala ti puno. Pretpostavljao sam da je tako i verovatno je to fora sa svim smart TV boxovima.
Uzecu onda verovatno onaj XWave 500, jeftiniji je a dolazi sa Android 10 i 16GB memorije. Nije sigurno da je 4K, izgleda da podrzava, ali mi to nije toliko bitno. Na njega cu da napakujem EON, Supernovu, HBO Go i to je to. Odradice posao…

https://www.bcgroup-online.com/tv-dodatna-oprema/xwave-smart-tv-box-500-android-10-2gb%5c16gb-102424

Ako imas vremena, baci pogled i reci misljenje. Nije mi problem razlika u ceni, vec mislim da mi taj MI nije potreban. Ako je ogromna razlika u kvalitetu (po tvom misljenju) kupicu Mi. Ja se bas i ne razumem najbolje… .)

Hvala puno.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: Vidi ga kao TV uredjaj, znaci treba kod za smart TV.
::
:: Baci pogled na benchmark forumu, podforum Iris TV mts,31. strana, post br. 927. Neko je okacio link ka modovanoj EON aplikaciji da radi na smart TV-u preko korisnickog imena. Ali mi se cini da ti je potreban mis
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rraatteepp Može 08.01.2022. 20:16 #674126

status: user
broj poruka: 27

4k na ovaj iks vejv 500 :)
Amat victoria curam.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 08.01.2022. 20:29 #674127

status: user
broj poruka: 394
Nema na cemu:).

Nisam mogao nigde da nadjem neki test vezan za ovaj XWave pa ne znam kako se ponasa u radu.

Allwinner i Rockchip boksovi su uvek bili jeftiniji od AMlogic ali cesto je bilo problema sa pregrevanjem, losim dekodiranjem nekih video formata tako da sam ja od tih modela digao ruke.

Promenio sam barem desetak boksova i ono sto sam zakljucio, dz 8-jezgarni procesori (S912), gomile RAM-a ako je softverska podrska proizvodjaca losa. Uglavnom je podrska dok ne izadje iz fabrike, za bagove se snalazi po xda forumu. Jedine `firme` koje ispravljaju bagove su Mecool i Xiaomi.

Meni Mibox radi perfektno, iako je mator uredjaj sa nevelikih 2GB RAM-a ali nema nikakvih kocenja, trzavica, sve je fluidno. Apdejtovan pre mesec dana na najnoviji android TV. Ono sto bi ti mozda smetalo, nema LAN port, samo dual band WiFi. Ono sto meni znaci, a vidim da ces i ti koristiti za HBO, mozes da gledas u 1080p a ne u 480p sa Xwave. Takodje i Netflix.Ima i chromecast, castujes EON sa fona, slika odlicna.

Ako ti ne znaci preterano garancija mozda da uzmes npr. Mecool KM1 sa KP, oko 6500. Gugl sertifikovan, ima LAN port.

Ako ti znaci garancija a ne zuri ti se da kupujes, sacekaj neku akciju na Mi Srbija za Mibox, ja sam tako uzeo, platio oko 60 evra.
___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Znaci mi LAN poprilicno 08.01.2022. 21:28 #674128

status: user
broj poruka: 9381
Ali ako si ti promenio 10ak boxova i zavrsio na Mi, onda cu nekako preziveti sa DB Wifi .)
Pada Mi (kako ovo zvuci) od ponedeljka.
Hvala jos jednom. Pozdrav.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 08.01.2022. 22:19 #674133

status: user
broj poruka: 394

Mozes da uzmes neki USB hub sa LAN portom ali to je jos par hiljada troska i ogranicen si brzinom USB 2.0 porta.

Ma videces, mnogo dobra stvar. Putujem negde, samo mi treba net i TV, imam EON,HBO,Netflix,Iris. U krajnjem slucaju, natrpam filmove na USB.
___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino zar 08.01.2022. 23:19 #674134

status: user
broj poruka: 384


ne treba,izmedju ostalog, gledati da uredjaj ima i bar 4 giga rama, te i noviji android?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 09.01.2022. 00:08 #674136

status: user
broj poruka: 394

Teoretski da. Evo npr. A95X F4 box, najjaci derivat S905 procesora (S905X4) procesora, zvace 4K koju god hoces varijantu. Verovatno i kad se pojavi 8K. Za cisto pustanje filmova sa USB-a ili mreze, idealno. Jutjub takodje. Pustis EON, nema deinterlaciju posto nije android TV. Znaci slika secka. Ne nesto bas primetno ali nije tecno. Pustis HBO, nema podrsku za vise od 480p. Ako ti treba samo za jutjub i pustanje filmova onda verovatno moze i Xwave. Ne znam kako se snalazi sa 4K, koliko frejmova isporucuje. Ne znam koliko se greje, kako je hladjenje uradjeno, sto je veoma bitno kod boksa. Dz 4GB rama ako se gasi na pola sata zbog trotlovanja.

Ova moja nesreca od 2GB radi bez da stucne. Nisam pustao neki 4K sadrzaj niti remux filmove od 50GB jer mi TV nije 4K.


___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Kod mene ce se EON bas arciti 09.01.2022. 00:49 #674137

status: user
broj poruka: 9381
Imam Supernova neki Super Max Go paket ili tako nekako, sa svim kanalima. Medjutim nisam neki fan njihovog programa, pa sam drugu dao Supernova TV po tvom a on meni EON TV. Sad, on ima jedan TV i dva mobilna slobodna. Imam neki krs android TV i na njemu EON radi preko koda. E sad, ideja mi je da na taj TV stavim tu modifikovanu verziju EON aplikacije, jer se tu samo ponekad gleda SK paket a na TV Box da stavim EON, koji ce mi biti i primarni TV uredjaj u kuci. Znaci radice skoro pa bez gasenja. Zato mi je OK da uzmem provereni MI, ako radi stabilno 24/7.
Imam 4K Samsung ali ima stariju verziju Tizen OS i za njega nema EON aplikacija, dok sve ostale aplikacije rade kako treba, ukljucujuci i HBO GO, ali me nervira jer je spor pa ako nesto premotavam u Supernova aplikaciji, to zna da frustrira jako. Zato bih sve napakovao na MI i samo njega koristio. Eventualno bih ga nosio do vikendice, ali to veoma retko.

Eto, to je situacija :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Proveren Prodavac: 11.01.2022. 18:40 #674186

status: user
broj poruka: 200

https://neodata.kpizlog.rs/index.php?action=search&data%5Border%5D=price+desc

Preporučujem neki box sa :

Amlogic S905 X4
Amlogic S905 X3

i 4GB RAM-a

...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs