Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Win10 BSOD - event tracing fatal error
STRANA 1 OD 1
strela75 Win10 BSOD - event tracing fatal error 08.01.2022. 17:48 T68559

status: user
broj poruka: 1588
Hristos se rodi. Srecna Nova svima.

Jutros upalih laptop i par minuta je radio ok, a onda BSOD. Pokusao restart, zapne kod automatske reparacije i vrati me na manuelno, koje ne radi, jer nemam pojma koja je sifra admina.
https://ibb.co/rH0r8t7
https://ibb.co/MNkwt93

Kaze gugl da je to do nedostatka nekog drivera. Sta raditi? Ima li neki program da izvan gnjindouza popravi stvar ili mi ne gine da reinstaliram sistem?

Unapred hvala.

Pozdrav.
-
Just look at us. Everything is backwards. everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rraatteepp Postoji nekoliko nacina 08.01.2022. 18:07 #674119

status: user
broj poruka: 27
Ali hajde za početak probati ovako sa instalacionim usb-om i cmd komandama
https://www.wimware.com/how-to/bypass-windows-10-password.html

Amat victoria curam.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Krenuh u reinstalaciju... 08.01.2022. 18:41 #674121

status: user
broj poruka: 1588
Ja ne mogu da dodjem do logovanja za win. Cim prodje DELL simbol, izbaci plavi ekran i pokusava automatski oporavak. Tako da od instalacija/deinstalacija,... nema nista. Logovanje je bilo sa PINom, tako da sifru pojma nemam.

Zato sam boot meni prebacio na Legacy i pokrenuo EasyBoot. Probah restore sistema, medjutim izbaci mi sledece sranje:
https://ibb.co/wNQV6dr

Ima li kakvih ideja?

Unapred hvala.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Proveri hard disk 08.01.2022. 18:53 #674122

status: user
broj poruka: 9380
Podigni Hirens Windows 10 preko USBa i vidi da li hoce da radi normalno.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Preko USB-a 08.01.2022. 19:21 #674123

status: user
broj poruka: 4659
kad udjes nece ti biti BSOD. Kad se pokrene instalacija windowsa ides repair pa izaberes command promt ili recovery console kako se vec zove, tamo ukucas chkdsk i SFC /scannow da vidis da li je mozda neki fajl puko ili nesto drugo na disku.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ako puca 08.01.2022. 20:13 #674125

status: user
broj poruka: 1043

i nakon boot-ovanja sa usb (sto je bas tesko) onda nije problem do drajvera i necega u sistemu na c particiji

Da bi prestigao BSOD i otisao do CMD ubodes usb u racunar, promenis boot u bios-u ili iz boot menu pored biosa i odes na usb. Ne da odustajes od reinstalacije ili popravke sa butabilnim usb-om zato sto je mozda pukao win

A moze biti i da je fizicki kvar hard diska , ssd-a ili samo da su se pobrljavile particije ili nesto oko toga

Mene vise kopka koriscenje racunara gde nemas pin kod i pristup admin nalogu. Kao guest mozes i sa telefonom da surfujes po netu citas novine i gledas prognozu :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Odradio preko USB-a 08.01.2022. 21:35 #674129

status: user
broj poruka: 1588
Dve komande:
CHKDSK i SFC /scannow
i evo rezultata:
https://ibb.co/3r0ycwR

Medjutim kad izvucem usb disk iz porta i probam da dignem gnjindouz, opet poruke:
https://ibb.co/m88c0DB
i zatim:
https://ibb.co/HBnCT0g

Sta mi je ciniti? Reinstal? (inace sam probao hirens boot cd i poskidao sa c diska neke stvari, koje mi trebaju - cak i odradio neke provere - rezultat gore)

Unapred hvala.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Reinstalacija 08.01.2022. 21:45 #674130

status: user
broj poruka: 1043

Prosto i jednostavno. Ovako da obrises my computer sa desktopa ili kantu sa cmd popravkama, glupo je.

Instaliraj sistem-kad vec radis probaj 11icu procackaj malo i ako ti se dopadne uradi bekap cele particije da imas za kasniji restore da se ne cimas preterano iznova i iznova


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: Ako puca 08.01.2022. 21:58 #674131

status: user
broj poruka: 1588
U nalog (administartorski, jedan jedini) se pristupalo pin-om. A za bilo kakvo `advance cackanje` se trazi password. E zato ne znam sifru. A ja sam ga instalirao pre ~godinu dana.

I problem je sto posle prvog bsod-a, vise u ucitavanju sistema ne dolazim do login ekrana.

Evo pokrenuh reinstalaciju, pa cu videti sta se desava

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

::
:: i nakon boot-ovanja sa usb (sto je bas tesko) onda nije problem do drajvera i necega u sistemu na c particij
::
:: Da bi prestigao BSOD i otisao do CMD ubodes usb u racunar, promenis boot u bios-u ili iz boot menu pored biosa i odes na usb. Ne da odustajes od reinstalacije ili popravke sa butabilnim usb-om zato sto je mozda pukao wi
::
:: A moze biti i da je fizicki kvar hard diska , ssd-a ili samo da su se pobrljavile particije ili nesto oko tog
::
:: Mene vise kopka koriscenje racunara gde nemas pin kod i pristup admin nalogu. Kao guest mozes i sa telefonom da surfujes po netu citas novine i gledas prognozu :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 09.01.2022. 18:20 #674158

status: user
broj poruka: 1588
Reinstalacija sistema prosla ok. Programe instalirao - ok. Ne vidim razliku u ponasanju sistema. Delovalo mi je da malo sporije istalira sistem nego prvi put, ali radi ok. Napravio sam restore point za sledeci put. Nemam pojma sta se pogubilo...

Hvala na pomoci.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rraatteepp Mislim da ti nece 09.01.2022. 18:46 #674159

status: user
broj poruka: 27
System restore mnogo pomoci, bolja solucija je imidz cele particije
Amat victoria curam.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646074.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs