Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Da li da se isprsim ili da idem na novije?
STRANA 1 OD 1
Uranium Da li da se isprsim ili da idem na novije? 13.01.2022. 21:48 T68567

status: user
broj poruka: 12
Z270 ploca
i3 6100 jer je u planu bilo da radi sa Win7 ali jbg ne radi
16 GB DDR4
...

E da uzimam neki i5 7400 ~ i7 7700(K) za koje bas i ne znam koliko bi mi ubrzali zivot koji je ionako sav na i u spidu tako da ono, ili da picim na Rajzena nekog i skupim vise dekintacije?

Cilj mi je neki Windows 11 koji mogu da sanjam trenutno samo zbog CPU-a.

Hvala svim dobrotvorcima odavde i donatorima sperme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Da li da se isprsim ili da idem na novije? 14.01.2022. 08:50 #674224

status: user
broj poruka: 1327
Zavisi šta radiš na kompu. i7 7700K je još uvek pristojan za sve izuzev novih i jakih igara
a za to treba i dobra grafička a nju nisi ni spomenuo. Sve je bolje nego taj matori i3.
Sredinom ove godine a naj dalje sledeće dolazi gomila novog hardvera pa ako ti ovaj posluži do tada skupljaj kintu za novu generaciju.
Btw, i 7xxx intel je out za W11 a za sada je W10 skoro ista stvar specijalno za oficijalno ne podržane procesore ta ko da nebi dobio ništa preko W10.

Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Z270 ploc
:: i3 6100 jer je u planu bilo da radi sa Win7 ali jbg ne rad
:: 16 GB DDR
:: ..
::
:: E da uzimam neki i5 7400 ~ i7 7700(K) za koje bas i ne znam koliko bi mi ubrzali zivot koji je ionako sav na i u spidu tako da ono, ili da picim na Rajzena nekog i skupim vise dekintacije
::
:: Cilj mi je neki Windows 11 koji mogu da sanjam trenutno samo zbog CPU-a
::
:: Hvala svim dobrotvorcima odavde i donatorima sperme
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Imas verzije Win11 u kojima je iskljucen TPM i secure boot 14.01.2022. 09:39 #674226

status: user
broj poruka: 7695
ja sam ga instalirao na Athlon II x4 iz radoznalosti cista instalacija, naravno nemas tu verziju na zvanicnom Microsoft sajtu.Kod zvanicne verzije MS-a nema sanse sada da se zaobidje ovo cak i sa kopanjem po registry bazu sto je u pocetku moglo.Nema razlike izmedju te verzije sa piratebay i zvanicne verzije,ali treba ti dosta memorije i jaca graficka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rraatteepp Re: Imas verzije Win11 u kojima je iskljucen TPM i secure boot 14.01.2022. 12:29 #674232

status: user
broj poruka: 27
Zar nema rufus u dropdown opciju za bypass SB i TPM? Oficijelni iso , napravljen tako instalacioni usb i razbacan na brdo raznih racunara, i sa 4gb funkcionise ali ne bas fluidno. Doduse radjeno pre neke 2-3 nedelje, ako nisu promenili nesto.

w11 bas fino izgleda i lepo radi, mozda subjektivni osecaj ali nikad se ne bih vratio na 10ku
Amat victoria curam.

:: ja sam ga instalirao na Athlon II x4 iz radoznalosti cista instalacija, naravno nemas tu verziju na zvanicnom Microsoft sajtu.Kod zvanicne verzije MS-a nema sanse sada da se zaobidje ovo cak i sa kopanjem po registry bazu sto je u pocetku moglo.Nema razlike izmedju te verzije sa piratebay i zvanicne verzije,ali treba ti dosta memorije i jaca graficka
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Imas verzije Win11 u kojima je iskljucen TPM i secure boot 14.01.2022. 15:02 #674236

status: user
broj poruka: 7695
Nisam ja probao preko rufus ,nego skines legalan iso,pa onda po preporuci MS-a na pocetku instalacije udjes u command prompt i u registry bazi disable tpm ,to je u pocetku moglo ,tek kad je izasao win11 ,sada ne moze,ali i kad sve to odradis win11 nije registrovan,zato rekoh ovaj sa piratebay je najpouzdaniji prolazi sve.Za slabije masine 8 gb rama minimalno po mom misljenju.


:: Zar nema rufus u dropdown opciju za bypass SB i TPM? Oficijelni iso , napravljen tako instalacioni usb i razbacan na brdo raznih racunara, i sa 4gb funkcionise ali ne bas fluidno. Doduse radjeno pre neke 2-3 nedelje, ako nisu promenili nesto
::
:: w11 bas fino izgleda i lepo radi, mozda subjektivni osecaj ali nikad se ne bih vratio na 10k
:: Amat victoria curam.
::
:: :: ja sam ga instalirao na Athlon II x4 iz radoznalosti cista instalacija, naravno nemas tu verziju na zvanicnom Microsoft sajtu.Kod zvanicne verzije MS-a nema sanse sada da se zaobidje ovo cak i sa kopanjem po registry bazu sto je u pocetku moglo.Nema razlike izmedju te verzije sa piratebay i zvanicne verzije,ali treba ti dosta memorije i jaca graficka
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rraatteepp tako je 14.01.2022. 16:01 #674237

status: user
broj poruka: 27
Primetim da lagano 8gb pojede neka osnovna upotreba. Eto probajte sa rufus, ima dva izbora sve to popaljeno i bajpas i prolazi na svemu sto ima usb :-D
Amat victoria curam.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion 8gb min 14.01.2022. 20:12 #674242

status: user
broj poruka: 414
Do skoro je kod mene sljakalo sa 4gb extra ali ne vise... ko zna sta su sve menjali jer ja vise manje isto sve koristim ali bez 8GB neide.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs