Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Huawei nova 9 - downgrade emui 12 -> emui 10 + google service
STRANA 1 OD 1
Plamen Huawei nova 9 - downgrade emui 12 -> emui 10 + google service 14.01.2022. 15:24 T68570

status: user
broj poruka: 2836
Pazario sam navedeni telefon, da bih naravno kasno uvideo da trenutno (bar ja mislim) ne postoji google service nadogradnja, odnosno uz pomoc googlefier-a koji je pre sljakao za emui 10 bez problema...
Na internetu uglavnom predlazu resenja Gspace, i sl, medjutim daleko je to od zadovoljavajuceg za moje potrebe, odnosno gmail mi ne radi, gmail acc. ne mogu da koristim u drugim aplikacijama, iskacu reklame 5sec prilikom pokretanja app, itd...

Moje pitanje je da li je bezbedno odraditi downgrade na emui 10 (npr od P40 pro verzije) i ubaciti sve traze app. zatim update regularan (ota ako postoji podrska)?

Ili mozda sacekati koji mesec dok ne izadje neko bolje resenje?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Afterburner 14.01.2022. 19:36 #674239

status: user
broj poruka: 6643
After fucka, nema kajanja.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 14.01.2022. 19:58 #674241

status: user
broj poruka: 12785
Pa ne možeš build za P40 Pro da instaliraš na svoj model, mora build da bude specifično za taj telefon. Tehnički si se sjebao. Google servisi su glavni razlog što ne koristim Huawei a realno mi je žao jer mi se telefoni jako dopadaju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Mozes da probas sa postupkom 14.01.2022. 20:25 #674243

status: user
broj poruka: 1043

I da ubijes telefon. Pa onda mozda nekako negde da se ozivi i da ga nosis tako sa emui12 kao sto jeste.

Kao da na audi a1 pokusavas da stavis tockove od q8 i plus gusenice od neke amfibije. Ne moze to jbg.

Odmori od gmail neko vreme i istrpi reklame, ispeglace se to nekad... Mozda.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 16.01.2022. 20:46 #674267

status: user
broj poruka: 2836
Proverio i na XDA forumu, kazu nece biti razvoja googlefier...
Tako da nista od core google servisa.

Srecan platio tel. dosta ispod cene pa uvek ce da ode...

Inace steta za Huawei, brutalni su telefoni, a ovako zaseru, jos developeri ne pruzaju podrsku kao pre...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 17.01.2022. 09:57 #674271

status: user
broj poruka: 2836
Da li bi radio Google service sa nekim drugim rom-om?

Vidim da kinezi kada ga prodaju pisu sledece:

2.About the software,we have Chinese official ROM, Customized Rom and Global Rom ,Customized rom we will root the phone, not Support OTA update, but support Google play and multi-languages.Chinese Official ROM and Global rom support OTA,But some phones only Chinese Offcial ROM,can not install Customized ROM and Global ROM,if you want to know more details,please contact us before buy.

Pa po ovome ispada da neki customizovani podrzava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: re 17.01.2022. 10:47 #674272

status: user
broj poruka: 1043
imas edit/promeni kad pises sam posle sebe, cisto radi lepseg izgleda i lakseg sporazumevanja

Po ovome vidi kako da proveris kako i po cemu se razlikuje chn/glo/cust
Verovatno po regionu i nekom delu oznake same uredjaja

Jer upisivanjem chn u glo ili glo u chn ili cust u chn ili cust u glo mozda dobijes isti rezultat kao da si upisao fw od samsunga s9 plus=mrtav telefon

Ljudi su se zadrzali na 11ici bas zbog funkcionisanja google mejla , pre 30min drugarica sa p40 potvrdila

:: Da li bi radio Google service sa nekim drugim rom-om
::
:: Vidim da kinezi kada ga prodaju pisu sledece
::
:: 2.About the software,we have Chinese official ROM, Customized Rom and Global Rom ,Customized rom we will root the phone, not Support OTA update, but support Google play and multi-languages.Chinese Official ROM and Global rom support OTA,But some phones only Chinese Offcial ROM,can not install Customized ROM and Global ROM,if you want to know more details,please contact us before buy
::
:: Pa po ovome ispada da neki customizovani podrzava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs