Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Honor 9x - install google service?
STRANA 1 OD 1
Plamen Honor 9x - install google service? 02.02.2022. 10:33 T68588

status: user
broj poruka: 2836
Imam honor 9x (CN verzija) na kojoj je bio instaliran google services, međutim odradio factory reset i s obzirom da je bio emui 12 na njemu ostao bez google softvera.
Odradio rollback na emui 10.1.0.138 međutim i na njemu ne radi googlefier. Piše do verzije 10.1.0.132 koju ja ne mogu da instaliram bez sd kartice, HiSuit proxy ne prolazi zbog obrisanih rom linkova na internetu te je jedina mogućnost preko sd kartice da se pokuša...

Probao sam i instalaciju preko SD kartice + dload (folder sa update.app i ostalim fajlovima) i ispisuje gresku `the update file dont exist`. isto za verziju 130 i 132.

Moje pitanje je da li znate nekog u Bg ko radi uslužno instalaciju softvera, provereno ili neko od članova?

Zbog frke oko vremena sam primoran tako, a i kupac telefona čeka.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Iako nije bas sto si pitao 02.02.2022. 16:32 #674493

status: user
broj poruka: 1043

Da li si probao to sa fajlovima na usb flesu nakacenim na telefon putem otg-a?

Da sve bude po protokolu `install from external storage`

Iskreno ne mogu da se setim da je bar jedan huawei/honor/mate sa 10kom radjen tako, jer vidi, mnogo uredjaja nema slot za memorijsku pa se zato i radi putem fleske i otg kabla

Pogotovo sto ti dobijas file not exist a imas ga na kartici :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: Iako nije bas sto si pitao 02.02.2022. 16:47 #674494

status: user
broj poruka: 2836
Nisam posto nemam OTG :(

Vidim da svi rade ovako sa Dload + SD. Probao sam 4 verzije i isto.

Da li da probam sa firmware-om sa https://gsm-cloud.com? Tamo je par dolara, posto su uklonjeni sa 99% sajtova sa yt videa. Racunam moguce da je do njega posto radim 100% ispravno proceduru (dload).

Kod instalacije googlefier-a, odradim 1. korak uninstal backup, medjutim kad treba stariju verziju backup app. da instalira tu mi vec ispisuje gresku i pokrene noviju verziju aplikacije...
Odradim backup, i kad instalira prvi korak nema prilaz do google services...

::
:: Da li si probao to sa fajlovima na usb flesu nakacenim na telefon putem otg-a?
::
:: Da sve bude po protokolu `install from external storage`
::
:: Iskreno ne mogu da se setim da je bar jedan huawei/honor/mate sa 10kom radjen tako, jer vidi, mnogo uredjaja nema slot za memorijsku pa se zato i radi putem fleske i otg kabl
::
:: Pogotovo sto ti dobijas file not exist a imas ga na kartici :)
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord :-) 02.02.2022. 18:04 #674495

status: user
broj poruka: 1043
Stvarno ne znam koji svi rade sa dload i memorijskom niti mi je ikad youtube bio merodavan ali okej

Ako mislis da ce kupljeni fw da radi posao ti ga uzmi i probaj

Evo ti gms pa ti ako si uporan probaj sa memorijskom pa ako isto nece pokusaj eto sa otg-om

okacio sam ti na zippy fajl
https://www27.zippyshare.com/v/EypUDV4m/file.html

A kad budes stavio .zip na memorijsku/otg fles stavi na root i kad raspakujes zip iz njega `Huawei` folder stavi na root isto i onda pretpostavljam proceduru znas

kad dodjes do lozinke za restore stoji ti u HINT

kad zavrsi idi u drawer nadji G ikonicu rombasto nekako plavo ljubicast gradient prepoznaces je

na kineskom jbg ali nebitno, i instaliraj prvi 6 stavki od ukupno 9, ne diraj 7,8 i 9

Probacu da se setim celog upustva ako ima negde, da imas korak po korak jer ne mogu pisati toliko koraka ali opet ti kazem postoji razlog zasto to ne moze sa memorijske kartice :) zato ti verovatno odbija taj koji ti radis mada ne znam sta znaci prilaz do google services, mozda si mogao okaciti sliku toga sto kaze ali posle prvog koraka moras prvo na LZ play i cak kad dodjes do google sign in izbacivace ti this device isnt play protect certified

a ako je cant communicate with google servers to ignorisi i pokusavaj iznova dok ne zabode na signing in delu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: :-) 02.02.2022. 18:20 #674496

status: user
broj poruka: 2836
Hvalaa puno druze.

U fajlu koji si mi poslao nema microG (prvi korak nakon backupa) ?

Dload mi iskace svuda po forumimam/yt.

Ostatak procedure je isti, ima svuda, tako da oko toga cu se snaci.

Odbija mi deo upravo LZ Play, ne uspeva da se nakaci na service, google sing in, ne ispisuje uopste this device isnt play protect certified... pokusavao 10 puta.

Sta me buni, backup aplikaciju ne uspeva da ubaci (tj stariju verziju koja se inst.na prvoj poziciji). Onda odradim backup sa novijom (koja sama iskoci, nakon errora).

I samo se brinem da nije do verzije, posto na googlefier pise da radi do 10.1.0.150 a moja je 10.1.0.138 mada, na XDA za P40 pise da provereno radi samo do 10.1.0.131.

Probacu da nadjem OTG negde.

Ako ne, ide telefon ispod cene pa ako je neko raspolozen dobija dobru mahinu (kirin 810...).
Javljam

Dodatak:

Nasao sam GSM (Huawei GMS by Ross 3) i za sad sve prolazi... Javljam do kraja





:: Stvarno ne znam koji svi rade sa dload i memorijskom niti mi je ikad youtube bio merodavan ali oke
::
:: Ako mislis da ce kupljeni fw da radi posao ti ga uzmi i proba
::
:: Evo ti gms pa ti ako si uporan probaj sa memorijskom pa ako isto nece pokusaj eto sa otg-o
::
:: okacio sam ti na zippy fajl
:: https://www27.zippyshare.com/v/EypUDV4m/file.htm
::
:: A kad budes stavio .zip na memorijsku/otg fles stavi na root i kad raspakujes zip iz njega `Huawei` folder stavi na root isto i onda pretpostavljam proceduru zna
::
:: kad dodjes do lozinke za restore stoji ti u HINT
::
:: kad zavrsi idi u drawer nadji G ikonicu rombasto nekako plavo ljubicast gradient prepoznaces j
::
:: na kineskom jbg ali nebitno, i instaliraj prvi 6 stavki od ukupno 9, ne diraj 7,8 i
::
:: Probacu da se setim celog upustva ako ima negde, da imas korak po korak jer ne mogu pisati toliko koraka ali opet ti kazem postoji razlog zasto to ne moze sa memorijske kartice :) zato ti verovatno odbija taj koji ti radis mada ne znam sta znaci prilaz do google services, mozda si mogao okaciti sliku toga sto kaze ali posle prvog koraka moras prvo na LZ play i cak kad dodjes do google sign in izbacivace ti this device isnt play protect certifie
::
:: a ako je cant communicate with google servers to ignorisi i pokusavaj iznova dok ne zabode na signing in del
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord super ako namestis 02.02.2022. 19:55 #674497

status: user
broj poruka: 1043
nemam u glavi to oko verzija mrzi me da guglam ali sreca je kad imas 10ku i onda je izvodljivo. Javi bas sta je bilo da se prosvetlimo malo, micika pogotovo. Cekamo neku fensi objavu da nas opusti :-D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re: super ako namestis 02.02.2022. 20:02 #674499

status: user
broj poruka: 243
Ne prizivaj miciku ima da dobijemo brdo nepovezanih linkova i citata iz kojekakvih izvora...


Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Sony X85J/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: nemam u glavi to oko verzija mrzi me da guglam ali sreca je kad imas 10ku i onda je izvodljivo. Javi bas sta je bilo da se prosvetlimo malo, micika pogotovo. Cekamo neku fensi objavu da nas opusti :-D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Re: super ako namestis 02.02.2022. 20:30 #674501

status: user
broj poruka: 6643
Ti si počeo.


Budale računaju na sreću.

:: Ne prizivaj miciku ima da dobijemo brdo nepovezanih linkova i citata iz kojekakvih izvora...
::
::
:: Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Sony X85J/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z90
::
:: :: nemam u glavi to oko verzija mrzi me da guglam ali sreca je kad imas 10ku i onda je izvodljivo. Javi bas sta je bilo da se prosvetlimo malo, micika pogotovo. Cekamo neku fensi objavu da nas opusti :-D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 02.02.2022. 22:59 #674503

status: user
broj poruka: 2836
Napokoon... sve izvedeno i sljaka... :) Proradilo je sa navedenom verzijom googlefiera,sa po nekim errorom, ali radi.

Znaci uradjen factory reset + googlefier (Huawei GMS by Ross 3).

vexlord: hvala na podrsci, da nije bilo tvog optimizma verovatno bih digao ruke :)

dodatak: Nocas se apdejtovao na Harmony OS 2.0 (iako sam iskljucio na svim mestima) i nema komunikaciju ka google serverima, tj s obzirom da sam se izlogovao bio, nmg da se ulogujem...
Da li ima neka fora i za to ili da ga vratim na emui 1.0.1.138 i da mu zakucam update?
Pre factory reset-a sam koristio harmony os i sve je radilo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 03.02.2022. 11:46 #674504

status: user
broj poruka: 1992
@Compy
ne bih znao, to je napredna matematika za mene, inace:

statistika (moze i bolja, naravno):

https://products.aspose.app/cells/editor/edit?FolderName=197a7f8b-ebe4-4973-84d2-c8eafccd8594&FileName=results.csv&Uid=fe78b46f-9f85-486b-951c-96d35576da1b.1

izvor, obican tekst fajl:

https://www120.zippyshare.com/v/jiBVE8gM/file.html

kako li to izlgeda na uzorku od 100+ domena i kuda ide takvo drustvo, pitam se...

@Plamen
meni se cini logicnije kupiti u startu telefon na kome sve radi kako treba, no ko sta voli


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: ... 03.02.2022. 14:16 #674506

status: user
broj poruka: 1043

@micika ovo je genijalno. Hvala za eksel fajl
U vezi telefona, to je radilo na 9x ali ga je update na 12icu malo poremetio jbg

@plamen super kad je proradilo, odlicno. Informativno me zanima samo koliko kosta to kad se prodaje bez gugla telefon tipa 1000din 2000din?

:: @Comp
:: ne bih znao, to je napredna matematika za mene, inace
::
:: statistika (moze i bolja, naravno)
::
:: https://products.aspose.app/cells/editor/edit?FolderName=197a7f8b-ebe4-4973-84d2-c8eafccd8594&FileName=results.csv&Uid=fe78b46f-9f85-486b-951c-96d35576da1b.
::
:: izvor, obican tekst fajl
::
:: https://www120.zippyshare.com/v/jiBVE8gM/file.htm
::
:: kako li to izlgeda na uzorku od 100+ domena i kuda ide takvo drustvo, pitam se..
::
:: @Plame
:: meni se cini logicnije kupiti u startu telefon na kome sve radi kako treba, no ko sta vol
::
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: Re: ... 03.02.2022. 14:20 #674507

status: user
broj poruka: 2836
Aha. Probao na 10.1 i falio je taj Lzplay...
Upravo nasao tutorial (isti) samo za Harmony Os pa probacu tako, ili ide downgrade i nekako blokada update-a.

Iskreno nisam razmisljao, ali s obzirom da postoji mogucnost da se nabudzi i radi najnormalnije, ne verujem ispod 60-70e. U sustini on sljaka najnormalnije kao npr Nova 9 sa emui 12 koji koristim.


::
:: @micika ovo je genijalno. Hvala za eksel faj
:: U vezi telefona, to je radilo na 9x ali ga je update na 12icu malo poremetio jb
::
:: @plamen super kad je proradilo, odlicno. Informativno me zanima samo koliko kosta to kad se prodaje bez gugla telefon tipa 1000din 2000din?
::
:: :: @Comp
:: :: ne bih znao, to je napredna matematika za mene, inace
:: ::
:: :: statistika (moze i bolja, naravno)
:: ::
:: :: https://products.aspose.app/cells/editor/edit?FolderName=197a7f8b-ebe4-4973-84d2-c8eafccd8594&FileName=results.csv&Uid=fe78b46f-9f85-486b-951c-96d35576da1b.
:: ::
:: :: izvor, obican tekst fajl
:: ::
:: :: https://www120.zippyshare.com/v/jiBVE8gM/file.htm
:: ::
:: :: kako li to izlgeda na uzorku od 100+ domena i kuda ide takvo drustvo, pitam se..
:: ::
:: :: @Plame
:: :: meni se cini logicnije kupiti u startu telefon na kome sve radi kako treba, no ko sta vol
:: ::
:: ::
:: :: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: :: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: :: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord To je bas lepa (dobra) 03.02.2022. 16:12 #674509

status: user
broj poruka: 1043

Cifra a telefon super, obavlja posao.

Probaj i samo radi sve po redu da ga ne ubijes. A ako to radi za harmony, top

Mi smo skoro presli na note 20u i xiaomi 12 samo zbog gugla i peripetije, koliko god da se moze bez toga, ipak navika je cudo i olaksava zivot

Videcemo ima li micika jos dokumenata na ovu temu haha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 03.02.2022. 16:51 #674510

status: user
broj poruka: 18940
Cestitam na Gugl servisu :)

Ako nekoga zanima kakav je Android 12, ja uradio upgrade na Galaxy-u S10+, prezadovoljan sam, plus dodali su opciju za zastitu baterije, da ne moze nikad da se napuni preko 85%, meni licno korisna opcija. Malo vizuelno izmenjen, nista znacajno.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Jel si dobio ota apdejt 03.02.2022. 18:35 #674511

status: user
broj poruka: 1043

Ili radio rucno i morao clean install

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 04.02.2022. 09:46 #674513

status: user
broj poruka: 2836
E ovako...

Juce je malo bagovao, jedva ga vratio na Emui 10 sa Harmony OS (posto nije hteo googlefier na Harm.)
Na emui instalirao normalno googlefier i sljaka. Problem je sto kad se obrise (po uputstvu) LZplay, ne moze da se menja/dodaje google nalog, tj novi nalog zbog problema sa komunikacijom sa google serverom.
Na netu ima fix, tj instalira se deo stare procedure (lzplay, google services, framework...) i odradi add, medjutim ako se samo ode prilikom dodavanje naloga u gornjem desnom uglu na `browser sing-in` tu se uredno doda nov nalog, i svuda ga kasnije ima... (sto nigde na netu nije opisano), tj ne treba da se prati procedura. (ladno za yt moze da se snimi :D)

Sve radi i kasnije kad se apdejtuje na harmony...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Mislim da pise 04.02.2022. 12:54 #674514

status: user
broj poruka: 1043

Ali na engleskom :)

https://www.dodaj.rs/image/Lmlthh

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: Mislim da pise 05.02.2022. 14:47 #674525

status: user
broj poruka: 2836
Gde ga nadjee :D

Cesljao sve forume, yt snimke...


::
:: Ali na engleskom :)
::
:: https://www.dodaj.rs/image/Lmlth
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Dok cesljas forume 05.02.2022. 16:14 #674526

status: user
broj poruka: 1043

Probaj da vidiš jel registrovani korisnici vide neki dodatni sadrzaj :)

Youtube je totalni promasaj za takve stvari

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: >> 08.02.2022. 13:59 #674545

status: user
broj poruka: 18940
Ovo sto sam napisao stoji, s tim da postoji jedna mana kod drugih korisnika koje znam sto se tice Samsung A i S serija, sto se tice android 12.

Desava se bez pravila, nekad da, nekad ne, da u toku poziva kada se tel. pogleda ne odreaguje senzor i ne prikaze ekran, vec crno, cak i kada se tapne ekran, i dalje je crn. Tek kada se pritisne `power`, on odreaguje i prikaze ekran.

Cekam sledeci update i nadam se da ce to resiti.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Cestitam na Gugl servisu :
::
:: Ako nekoga zanima kakav je Android 12, ja uradio upgrade na Galaxy-u S10+, prezadovoljan sam, plus dodali su opciju za zastitu baterije, da ne moze nikad da se napuni preko 85%, meni licno korisna opcija. Malo vizuelno izmenjen, nista znacajno
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs