Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Preporuke za stampac
STRANA 1 OD 1
vaikiki Preporuke za stampac 10.02.2022. 14:22 T68599

status: user
broj poruka: 304
Pozdrav,
Hteo bih da uzmem stampac, nacin na koji bih ga koristio je manje vise... stajace i skupljace prasinu 99% vremena ali mi je vise muka da trcim do stamparija i prepirem se sa radnicima kako mi fles radi...

Ne treba mi preterano kvalitetna stampa niti neke funkcije kao sto su dvostrano stampanje, stampanje u boji i slicno... znaci obican crno belia stampa.

Posto ce vecinu vremena nece koristiti predpostavljam da je laser najbolja opcija
~1200dpi jer koliko sam video razlika izmedju 600 i 1200 u ceni je obicno zanemariva.
wifi bi bilo super da ima ali ne i obavezno
i glavno da moze lako(jeftino) da se dopuni/zameni punjenje...

Apsolutno nemam ideju kako to ide u danasnje vreme ali koliko vidim oko tog punjenja moze da bude dosta problema.


Hvala unapred na predlozima i sugestijama

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Možda 10.02.2022. 15:26 #674582

status: user
broj poruka: 170
HP M15W. Mali, wifi i zgodan. Koristi 44a tonere ili zamenske 244a, cena zamenskog je oko 1.000 dinara. Mana je što je 600dpi ali zadovoljiće ti sve potrebe.



Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
V12 Bato 10.02.2022. 16:42 #674585

status: user
broj poruka: 6
A sto ne uzmes neki polovan HP 1200? Koji ce ti i WiFi i ta sranja? Stara dobra proverena mashinerija koja evo od 2002. nikako da mi crkne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Zato sto mozda nema tripove 10.02.2022. 17:36 #674588

status: user
broj poruka: 1043

Kako bezicna konekcija kasni 4 dana a ne mozda pola sekunde ili 5 sekundi naspram kabla i nema usb A konektor na telefonu da povezuje stampac ako bi stampao nesto sa telefona ili sa laptopa iz kreveta dve prostorije pored ili sprat ispod.

Kao sto za bezicne miseve ljudi kazu pihh sporo ovo ono evo ima razer sa 8000mhz to strelica brza da prestize mozak i čita nam misli unapred vauu 8k mhz a presli bi sa genius misa od 100mhz i 200dpi uz fantazije o nekom poboljsanju



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki ... 10.02.2022. 17:44 #674590

status: user
broj poruka: 304
Ovaj m15w kazu ljudi ima wifi ali nije bas kompatibilan sa telefonima i slicno...

sta mislite o ovome?
https://www.monitor.rs/stampaci/HP-Laser-107w-4ZB78A

Koji je fazon ovde oko ovih tonera sa i bez cipa?
vidim da se prodaju toneri bez cipa koji su dosta jeftiniji... jel postoji neki problem ako se ubaci takav toner?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 10.02.2022. 17:57 #674591

status: user
broj poruka: 9380
Uzmi 107W. Solidan je stampac.

Toneri bez cipa nisu problem. Skines cip sa ovog koji ti stigne uz stampac (kada se potrosi, naravno) i prebacis na novi zamenski toner. Malo se teze skida sa orginalnog ali kada ga jednom skines onda se lako prebacuje na ove zamenske. Oni su predvidjeni za lako skidanje i montiranje cipa.

Ako ce ti stajati i skupljati prasinu, onda ce verovatno dok dodje vreme za zamenu, izaci i zamenski toneri sa cipom, tako da se ni oko toga neces cimati.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: Ovaj m15w kazu ljudi ima wifi ali nije bas kompatibilan sa telefonima i slicno..
::
:: sta mislite o ovome
:: https://www.monitor.rs/stampaci/HP-Laser-107w-4ZB78
::
:: Koji je fazon ovde oko ovih tonera sa i bez cipa
:: vidim da se prodaju toneri bez cipa koji su dosta jeftiniji... jel postoji neki problem ako se ubaci takav toner
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord 107w odličan izbor 10.02.2022. 18:08 #674592

status: user
broj poruka: 1043

Naravno toneri bez čipa, kod prvog ces skinuti poklopac izvuci čip kao memorijsku karticu iz necega, nikakva mudrost a posle samo uglavis u zamenske tonere, jeftinije bez čipa

Evo ti kako to izgleda, lagano

https://youtu.be/5YA47zH8IyI

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 107w odličan izbor 10.02.2022. 18:13 #674593

status: user
broj poruka: 9380
Da, i jedino sto ce ti i posle zamene prijavljivati da je toner pri kraju, ali to nema nikakve veze, stampace normalno.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

::
:: Naravno toneri bez čipa, kod prvog ces skinuti poklopac izvuci čip kao memorijsku karticu iz necega, nikakva mudrost a posle samo uglavis u zamenske tonere, jeftinije bez čipa
::
:: Evo ti kako to izgleda, lagan
::
:: https://youtu.be/5YA47zH8Iy
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: ... 10.02.2022. 20:52 #674596

status: user
broj poruka: 1470
Što se tiče čipa, meni je jedna firma odradila neki adapter gde se originalni čip trajno ubaci u štampač pa onda samo najnormalnije menjaš tonere, mislim da oni samo nekako zalepe taj čip unutar štampača, ali skroz dobra stvar, ne moraš se zezati sa skidanjem čipa svaki put.


Black Wolf

:: Ovaj m15w kazu ljudi ima wifi ali nije bas kompatibilan sa telefonima i slicno..
::
:: sta mislite o ovome
:: https://www.monitor.rs/stampaci/HP-Laser-107w-4ZB78
::
:: Koji je fazon ovde oko ovih tonera sa i bez cipa
:: vidim da se prodaju toneri bez cipa koji su dosta jeftiniji... jel postoji neki problem ako se ubaci takav toner
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki ... 10.02.2022. 23:14 #674603

status: user
broj poruka: 304
Koliko ja stampam... prebacivacu taj cip jednom u 3 godine....
bitno je samo da moze :)

Hvala na odgovorima svima :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki ... 01.03.2022. 22:16 #674854

status: user
broj poruka: 304


Pozdrav, proslo je malo vremena pa cisto da javim utiske...

Kupio sam HP Laser 107w
Vrlo malen i kompaktan stampac,
kvalitet stampe... nisam nasao nikakvu zamerku, ostro, precisno sve ok
Brzina stampe super...

Podasavanje stampaca je bas bilo bolno...
Trazenje stampaca preko WiFi nije radilo pokusavao sam jedno sat vremena i nista, vidim da je podigao AP ali nisam uspevao da se nakacim preko njihove oficialne aplikacije.

Uzeo da odradim isto to preko kompa docekalo me iznenadjenje...
njihova oficialna aplikacije ne podrzava stampac... :D

Tako da se svelo na to da skinem rucno drajvere i nakacio se preko USBa
ni to nije bas prolazilo bajno i iz prve ali ok...
wizard od drajvera je dao opciju da se stampac nakaci na WiFi...

nakon toga pored svega sto sam instalirao na telefon nije bilo sanse da odstampam ista :/
da bih na kraju skontao da moj telefon (xiaomi pocophone f1) ima problem sa tim stampacem i da nesto nece...
Tablet koji je takodje android je iz prve video stampac na mrezi i bez problema pustio stampu... tako da sto se tice telefona.. nije mi bas jasno sta je...

kasnije sam ubacio stampac preko mreze na 2 kompa taj deo je prosao bez problema.

tako da ako prezmurim taj jedan telefon sto nece da radi,
setup stampaca do trenutka gde se nakacio na WiFi je bio kao da sam setapovao stampac od od pre 15 godina (takva su bila iskustva :)... posle toga pozitivno iskustvo. Dokle god je upaljen 2 klika print. Nigde nisu potrebni drajveri vise. Sve ide preko mreze.

Predpostavljam da cu sledeci put kroz peripetiju morati da prolazim kada zamenim ruter ili promenim sifru za wifi ili sta god tog tipa da mu se promeni mreza na koju se kaci, sto nije bas cesto.

Eto mozda nekom bude korisno ovih par informacija... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum .... 02.03.2022. 01:32 #674855

status: user
broj poruka: 12785
Jel ima neki normalan štampač da ne mora čovek da se drka sa tim čipom i slično, od nekog boljeg brenda? HP izbegavam godinama.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 02.03.2022. 08:26 #674856

status: user
broj poruka: 18940
hp sam i ja izbegao (slucajno), tako sto sam dobio jedan stari Samsung i imam Canon LBP3000.

Od ova dva, mislim da se Canon LBP3000 jos moze naci, odlican je stampac. A sto se tice tonera, jednom sam ga menjao, dali su mi nov reciklirani toner i vratili moj za 1600din. Toner je inace kvalitetan, nije kao ono sr@nje iz Perihard-a.

Kada bih sada kupovao, iskreno ne znam sta bih kupio, sve je djubre, ali mozda hp i nije tako los kada je u pitanju obican najobicniji laserski stampac.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Jel ima neki normalan štampač da ne mora čovek da se drka sa tim čipom i slično, od nekog boljeg brenda? HP izbegavam godinama.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs