Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
ADSL
STRANA 1 OD 1
bata20 ADSL 06.12.2007. 17:06 T6863

status: user
broj poruka: 103
Evo ovako ja sam jos prosle godine podneo zahtev za ADSL (novembru) i do dana danasnjeg nista?Ja zivim u jednom selo od 5000 stanovnika pokraj grada Sombora selo STAPAR?
Pa me interesuje dal neko moze da mi kaze kad cu imati ADSL???

Molim za HELP?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
io62s ... 06.12.2007. 18:47 #35147

status: user
broj poruka: 371

Hm...pa kod koga si podneo zahtev...i to njih da pitas zasto ih nema...mislim da ti ovde neko tesko moze konkretno pomoci...poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Stapari kod Užica.... 06.12.2007. 22:01 #35158

status: user
broj poruka: 6643

Ne valja ti naziv sela.... šalim se. Kod uvođenja ADSL-a izgleda da važi jedno džentlmensko nepisano pravilo između ISP-ova, a, to je da kad se ovca upeca kod jednog, onda ga ne otimaju i ne prihvataju drugi ISP-ovi, dok se nekako sam tamo ne odjavi.
Prevedeno, kod kojeg si se ISP-a prvo REGISTROVAO zahtevom za dodelu ADSL-a, kod njega si kao, kuvan i pečen, a ostali ISP-ovi se na tebe ne obaziru. AKo imaš nesreću da taj ISP kod kojeg si poslao zahtev, nema nameru da se metastazira u tvom malom mistu, onda možeš tako i da lipšeš dok to ne dočekaš. Dakle, potrebno je da se odjaviš kod tog ISP-a i lepo odeš kod nekog drugog i probaš tamo (recimo, teleća firma, kao megacar out of konkurencije). Bar da ti kažu zašto, kada ili nikada.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bata20 re 06.12.2007. 23:59 #35175

status: user
broj poruka: 103
Ma u TELEKOMU sam podneo zahtev!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: re 07.12.2007. 00:19 #35176

status: user
broj poruka: 729
:: Ma u TELEKOMU sam podneo zahtev

Da bi dobio ADSL, centrala na koju je povezano tvoje selo mora biti digitalna (u šta čisto sumnjam). Čak i da postoji digitalna centrala koja treba da se tu postavi, jedini način da pokreneš lenje mrcine od radnika pošte je da im šef zapreti otkazima (što uglavnom ne pali, jer tek šefovi ne rade ništa) ili da ih sa AK-47 nateraš da to urade (što je kažnjivo).
Kod mene u Valjevu su za oko godinu dana njih desetorica uveli nešto preko 300 ADSL priključaka, od 1000 molbi. S obzirom da postupak priključivanja nekog broja na ADSL preko digitalne centrale traje oko 5 minuta (kako mi je objasnio jedan od njih) postalo mi je jasno da su tih trista uradili iz čiste dosade, pošto se ionako vozikaju po gradu, aj nešto i da se odradi kad su u prolazu...
Mogu da pomislim kako je tu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bata20 re 07.12.2007. 00:26 #35177

status: user
broj poruka: 103
Ja mislim da nemamo digitalnu centralu?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK aaaaaaaaaaaaa... 07.12.2007. 00:56 #35179

status: user
broj poruka: 989

...ka.co bi bilo d`odesh do naiblizze ti poshte & pitash?! - mis`im da bi ta.co reshio enigmu...


Not 4 Every1...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
electron ma nemaju ni oni pojma 07.12.2007. 01:00 #35181

status: user
broj poruka: 74



pa ne znaju ni oni sami kada ce ti prvo centralu prebaciti na digitalnu tj. tonsku...a kamoli da povezu ADSL. prosta je racunica....imas 5000 stanovnika sto znaci oko 2000 domova i koliko ce od tih domova uzeti ADSL tj. koliko od tih domova u opste ima komp...Eto... za to ih u opste i ne interesujes...i ako ovde ne treba da se radi o koristi vec o pravu ljudi jer izmedju mene i tebe nema ama bas nikakve razlike (ali ja ipak imam ADSL)...i njihova je obaveza kao monopolistima i jedinim licima koja mogu da obezbede tako nesto, da ti izadju u susret...i ispune tvoje licno pravo komunikacije....Pozdrav !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
banep RE 07.12.2007. 03:36 #35185

status: user
broj poruka: 537
Dobices ADSL ka se niki od direktora telekoma preseli u tvoje selo. Ja zivim u Novoj Pazovi i nama su počeli da uključuju ADSL pre nekih 3-4 nedelje. Pazova je preduzetničko mesto sa nekih 30K stanovnika. Nek ti to bude reper...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 07.12.2007. 07:31 #35189

status: user
broj poruka: 18940
raspitaj se, ako si na PCM-u, zaboravi na ADSL, nego pocni da razmisljas o kablovskim, eventualno wireless..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bata20 re 07.12.2007. 16:33 #35213

status: user
broj poruka: 103
Kod nas u selu ima instaliran Bezicni internet ali ja necu da ga uzmem jer brzina nije nikakva!
Kod Telekoma sam podneo zahtev za 1024/128 Kb/s ?
Po vam koji je najbolji provajder za ADSL ?
ADSL mislim da koristim za skidanje (Igri,Filmova,Muzike).......


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646106.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs