Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem sa S-L-E-E-P
STRANA 1 OD 2  
Srdjanc Problem sa S-L-E-E-P 11.03.2022. 12:25 T68632

status: user
broj poruka: 3104
I5 3570K
4x8GB Kingstone
AsRock Z77 Extreme4
Termaltake Smartpower 630W

Sve iz 2013 osim

Zotak GTX 1060 6GB
4HDD 2SSD koji su dosli kasnije

2x Win 10 Pro (posao+privatno)

Do prosle nedelje ova identicna postavka je radila bez problema.
Od prosle nedelje, kad god kliknem S-L-E-E-P umesto Shutdown, racunar se samo iskljuci bez normalnog postupka iskljucivanja.
Nakon toga, start via LAN ili ANY key on keyboard vise nemaju uticaj na ukljucivanje.
Ukljucivanje racunara postaje otezavajuce, nakon power tastera ne ukljuci se prvi put, drugi put, treci put samo blicne lampica na kucistu, peti put POST se zaglavi na prebrojavanje SATA uredjaja, posle samo reset i tu pocne da se ponasa normalno.

Da li ovo maticna umire? Ili PSU? Ili je nastao neki problem u samom OSu racunara, mada imam ih dva i na oba je taj problem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2022. 12:53 #674921

status: user
broj poruka: 18940
S-L-E-E-P je funkcija koju Microsoft nikad nije mogao da optimizuje za sve komponente koje postoje.
Ako taj isti problem imas na 2 PC-a, zasto mislis da je maticna u pitanju?
Ako se PC normalno gasi i pali (bez S-L-E-E-P-a), sve je u redu.

Po mogucstvu uzmi brz SSD i ne koristi S-L-E-E-P, jer je to po meni opcija koja radi samo na sertifikovanim brand masinama kao sto su Lenovo, hp, itd.

Eventualno proveri da li ima dovoljno mesta na C particiji i dovoljno slobodne ram memorije.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 11.03.2022. 13:50 #674922

status: user
broj poruka: 3104
S-L-E-E-P sam koristio poslednjih nekoliko godina pa cak i umesto Shutdowna, i radilo je bez problema do skoro. Ne znam zasto bi od jednom to bio problem, nisam ni instalirao nesto novo osim GOW i Stellaris, oba preko Steama

Oba operativna sistema su na istom racunaru, istom SSDu.
Oba C: imaju vise od 50% free space,
RAM, vrlo verovatno da ima dovoljno mesta, mislim da je 32GB dovoljno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 11.03.2022. 13:53 #674923

status: user
broj poruka: 18940
Mozda je windows update nesto `popravio`, pa ne radi sle3p..

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: S-L-E-E-P sam koristio poslednjih nekoliko godina pa cak i umesto Shutdowna, i radilo je bez problema do skoro. Ne znam zasto bi od jednom to bio problem, nisam ni instalirao nesto novo osim GOW i Stellaris, oba preko Steam
::
:: Oba operativna sistema su na istom racunaru, istom SSDu.
:: Oba C: imaju vise od 50% free space,
:: RAM, vrlo verovatno da ima dovoljno mesta, mislim da je 32GB dovoljno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Meni lici na napajanje 11.03.2022. 15:20 #674924

status: user
broj poruka: 9381
A pre toga pokusaj sa iskljucivanjem fast starupa.
Potom “rastereti” napajanje. Otkaci sve hddove osim sistemskog ssda i probaj da izvadis graficku i koristi integrisanu.
Ako dobijas stabilnu situaciju, vracaj jedno po jedno i testiraj dok se ponovo kvar ne manifestuje.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 11.03.2022. 15:36 #674925

status: user
broj poruka: 1992
sta vugle kaze:

https://www.passmark.com/products/S-L-E-E-Per/

https://linustechtips.com/topic/1359434-windows-10-pro-S-L-E-E-P-is-completely-gone/

https://stackoverflow.com/questions/37031935/setting-windows-to-energy-save-mode-using-node-js/37032188#37032188

pa istrazuj malo...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 11.03.2022. 18:28 #674928

status: user
broj poruka: 3104
Fast Startup nikad nije bio ukljucen, zbog konflikta koje mi stvarao.
Smatrao sam isto, da iskljucim sve HDDove, i po potrebi stavim jedan (samo jedan) sto ne koristim i na njemu stavim nov sistem da vidim da li je do Windowsa kao sto je imarkovic predlozio
Ako je do Windowsa onda super, ako je do napajanja, nije bas super, samo da nije do maticne

Probao sam program S-L-E-E-Per, S1 i S2 are not supported on this machine, a za S3 sam dobio ovo:
2022-mar-11 18:21:51 WAKE UP FROM S3, CYCLE 1, S-L-E-E-Per restart, possible power cycle
2022-mar-11 18:21:51 S-L-E-E-P TIME TOO LONG WARNING, S-L-E-E-P time 367sec

Prica sa LTT i Stack u opste nisu povezani sa mojim problemom
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 11.03.2022. 19:04 #674929

status: user
broj poruka: 1992
pa i ne znam bas da nema veze, linus ima cmd liniju koja ti ocitava sta je od state-ova trenutno na raspolaganju, nesto slicno tom `S-L-E-E-Peru`, a stack ti daje alternativni metod pozivanja S-L-E-E-P mod-a, sto mu dodje neki test samog windows-a, ali posto si ti to sve vec unapred otpisao, resenje je tu iza coska...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 11.03.2022. 20:05 #674930

status: user
broj poruka: 3104


C:Windowssystem32>powercfg /availableS-L-E-E-Pstates
The following S-L-E-E-P states are available on this system:
Standby (S3)

The following S-L-E-E-P states are not available on this system:
Standby (S1)
The system firmware does not support this standby state.

Standby (S2)
The system firmware does not support this standby state.

Hibernate
Hibernation has not been enabled.

Standby (S0 Low Power Idle)
The system firmware does not support this standby state.

Hybrid S-L-E-E-P
Hibernation is not available.

Fast Startup
Hibernation is not available.


C:Windowssystem32>
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi I treba da bude S3 stanje 11.03.2022. 22:51 #674931

status: user
broj poruka: 7695
Meni ovo lici na plocu .Ploca daje wake up on lan itd ...ne daje napajanje.
Nego da li si ti overklokovo taj CPU ? Ako jesi ploca posle nekog perioda ipak izgubi
zadate parametre zbog nesavrsenosti pasivnih elektronskih komponenti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 12.03.2022. 01:35 #674934

status: user
broj poruka: 3104
Hm, da resetujem ceo BIOS? Set Default settings?

On inace i jeste flashovan na poslednju verziju koja je ikad izasla, pre pet godina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 12.03.2022. 07:44 #674935

status: user
broj poruka: 1992
jes misterija, a kako zivimo u svetu mobitela, ti nama lepo skrinshotuj svaku fazu ili jos bolje video snimak kompletnog rada i izgleda hardvera pa cemo da vecamo, vidi da ukljucis HDR/panorama i ostale zeze da bidne hajres, nije da ti se ne veruje (doduse jedan clan jeste okarakterisao ovaj nalog kao plod necije maste), ali po meni bez nekih opipljivijih dokaza dalje nagadjnje ce biti nesto slicno kao sa pericom, X odgovra i na kraju slucajno-nameran propust autora teme...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Stavi ti jedan 12.03.2022. 08:05 #674936

status: user
broj poruka: 1043
Bekapuj tvoj ceo sistemski hard disk ako imas uslova i instaliraj dva sveza ili samo jedan za pocetak, probaj sa raskacenim ostalim hardovima

Ili ih odveži sve pa probaj samo sa sistemskim da bude aktivan. Pored ploce i hard diskova i da se windows necim zalupeo iz ko zna kog razloga, moze napajanje da je popustilo nakoj toliko vremena. Uzmes neko 800w fino, pozajmi za prvu pomoc za probu pa vidi.

Moje neko predjasnje iskustvo gde se kad tad desi neko brljavljenje je uglavnom bilo da nisam mogao dual boot da iznamestam da tera sa jedne lokacije, jednog diska

A precesljaj nekim alatom sve diskove vidi sta se tu desava, ako je health opao za koliko god % to ti je to


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: ... 12.03.2022. 15:58 #674940

status: user
broj poruka: 7695
Probaj da flesujes bios ponovo ,sa tom zadnjom verzijom mozda upali.


:: Hm, da resetujem ceo BIOS? Set Default settings
::
:: On inace i jeste flashovan na poslednju verziju koja je ikad izasla, pre pet godina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 12.03.2022. 19:01 #674941

status: user
broj poruka: 3104

Danas sam ostavio samo SSD na kome se nalaze sistemi i otkacio sve HDDove, takodje resetovao BIOS pomocu tastera na ploci (umesto set default settings). Mozda sam trebao da ostavim i jedan stap RAMa umesto 4.

Epilog je bio identican, problem je ostao.

U utorak mi dolazi drugo napajanje (uzimam na zajam, tako da je isto polovno), tada cu da napravim snimak

Fleshovanje bih izbegao ako je moguce

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tvrdnja: 13.03.2022. 12:43 #674946

status: user
broj poruka: 10985
``...pa cak i umesto Shutdowna, i radilo je bez problema do skoro``, je samo pusti san. S-L-E-E-P funkcija nikada nije radila kako treba, ni na jednom window$u, ni na jednoj masini. Druga je stvar da li si ti to primetio. Na primer, ``posaljes`` komp u ``S-L-E-E-P``, odes nekuda, a komp se ``probudi`` posle, recimo, 10 minuta, drlja-brlja, pa se opet ``uspava`` posle nekoliko minuta...Pa se, posle sat-dva ukljuci i ostane ukljucen, cak iako si RUCNO, EKSPLICITNO iskljucio sve servise i autoranove itd. itd.
E, ali zato idiotizirana lopina zvana BigBadBill zna sve o virusima koji ce nas terati u torove u narednih 150 godina... Jer, on i njegovi ih i prave... Da, to zna, doduse i tu je traljav i nikakav, ali boljeg nemaju...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Tvrdnja: 13.03.2022. 15:09 #674948

status: user
broj poruka: 18940
Zato sam i naveo da windows-ov `šleep` radi samo na brend masinama tipa hp, Lenovo, DELL itd.
Meni nikad ni na jednom kompu, ni na jednom Windows sistemu nije radilo kako treba.. Uvek neki problem, tipa ne uključi se mrežna karta ili zaboravi network mount ili nešto treće.. I uvek gasim to sr@nje.

A ova čuvena rečenica je evergreen `ranije mi je radilo`.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: ``...pa cak i umesto Shutdowna, i radilo je bez problema do skoro``, je samo pusti san. S-L-E-E-P funkcija nikada nije radila kako treba, ni na jednom window$u, ni na jednoj masini. Druga je stvar da li si ti to primetio. Na primer, ``posaljes`` komp u ``S-L-E-E-P``, odes nekuda, a komp se ``probudi`` posle, recimo, 10 minuta, drlja-brlja, pa se opet ``uspava`` posle nekoliko minuta...Pa se, posle sat-dva ukljuci i ostane ukljucen, cak iako si RUCNO, EKSPLICITNO iskljucio sve servise i autoranove itd. itd
:: E, ali zato idiotizirana lopina zvana BigBadBill zna sve o virusima koji ce nas terati u torove u narednih 150 godina... Jer, on i njegovi ih i prave... Da, to zna, doduse i tu je traljav i nikakav, ali boljeg nemaju..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 13.03.2022. 15:30 #674949

status: user
broj poruka: 1992
ma jasta, ni hajbernejt mu se nije proslavio, malo po malo i omane ili aplikacije ne rade kako treba po `dizanju`istog, mozda lepsitopsiji drugacije peglaju taj S-L-E-E-P, meni nikad nije trebao,

napakujes neku skriptu koja ti ocita trenutno popaljene taksbar/tray aplikacije i pozicije njihovih prozora (gde je potrebno) i uredno ih ugasi pri shutdown-u i velis joj da se dize sa sistemom i ucitava/pozicionira app-ove na startup-u, do sada nikad nije omanulo sto na vindouz sto na linux, u neku ruku custom napredniji lancher
a kako je vecina danas na ssd / nmve igrackama, to nije problem da se relativno brzo zavrsi i uvek te doceka sveze novo / operativno radno okruzenje

znaci custom shutdown i custom startup i vozi...

_________________________________________
ako je neophodno kacenje na baze i dodatne servere, to bi se vec moralo malo rucno doraditi, ali je daleko od nemoguceg

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Meni nije na win7 radio lepo S-L-E-E-P 13.03.2022. 15:56 #674950

status: user
broj poruka: 7695
Na Win10-11 radi ok ,ali sam menjao i plocu na AM4 ,uvek iskljucim hibernaciju.
Wake up on lan mi radi i sa starim kompovima ,pa cak i sa smart TV ukljucim komp ,jer
jedan komp koristim kao storage server.
Za wake up on lan ,je bitno da ukljucis u bios-u ,enable za pciE i kad iskljucis
komp da to bude iz Windows-a.Ne na dugme.
Iz Windowsa koristim WolCmd.exe za wake up lan ,kod TV neka android aplikacija.
Cini mi se da to funkcionise i sa mobilnog.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 15.03.2022. 18:48 #674965

status: user
broj poruka: 3104

https://i.imgur.com/RU2Y5JD.jpg

Probano sa drugim napajanjem, problema vise nije bilo.
Znaci da je do napajanja, da li se to moze popraviti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 15.03.2022. 19:50 #674966

status: user
broj poruka: 18940
bravo VMARC, uboo si ga.
@srdjan, ako ti kazem da moze, da li ces pitati a kako? :)

Za pocetak ja bih ga otvorio i pogledao da li ima napuhalih kondenzatora.. Ali ako nemas iskustva, ne diraj, moze da te ubije (bez zajebancije).

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: https://i.imgur.com/RU2Y5JD.jp
::
:: Probano sa drugim napajanjem, problema vise nije bilo.
:: Znaci da je do napajanja, da li se to moze popraviti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: ... 15.03.2022. 20:28 #674967

status: user
broj poruka: 1043

Odneseš u neki servis koji to radi moze i tv servis pometnja ti neko kondove ako je do njih a može biti da jeste, ili menjaj celo i budes miran još 10god sa S-L-E-E-P ali će te windows sam naterati na apgrejd i neke nebulozne stvari će ti tražiti sve da bude maksimum 3 godine staro ili 5 sta znam

Zavisi šta radiš I za sta ti služi računar pa razmisli sam sa sobom bar na neki ddr4 ryzen da predjes

::
:: https://i.imgur.com/RU2Y5JD.jp
::
:: Probano sa drugim napajanjem, problema vise nije bilo.
:: Znaci da je do napajanja, da li se to moze popraviti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Re: ... 15.03.2022. 21:45 #674968

status: user
broj poruka: 3104



:: ako ti kazem da moze, da li ces pitati a kako? :
::

Kako si pogodio? :)

Da, ja sam od onih sto voli da popravlja stvari umesto da kupuje druge. Neka druga napajanja sam sam otvorao da bih uzeo ventilator, ali nikad da radim elektroniku, to ne bih znao sam a zeleo bih da naucim


Na zalost, kod mene niko od PC i TV servisa niko ne zeli da popravlja napajanje, kao ne isplati im se.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: Re: Re: ... 15.03.2022. 22:56 #674969

status: user
broj poruka: 1043
Imas toliko kolega na forumu slanje tamo nazad I neka korektna cena. Piši @gilopile npr


::
::
::
:: :: ako ti kazem da moze, da li ces pitati a kako? :
:: ::
::
:: Kako si pogodio? :
::
:: Da, ja sam od onih sto voli da popravlja stvari umesto da kupuje druge. Neka druga napajanja sam sam otvorao da bih uzeo ventilator, ali nikad da radim elektroniku, to ne bih znao sam a zeleo bih da nauci
::
::
:: Na zalost, kod mene niko od PC i TV servisa niko ne zeli da popravlja napajanje, kao ne isplati im se.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: ... 16.03.2022. 10:00 #674971

status: user
broj poruka: 1992
mislim da autora teme interesuje, na tom i tom delu ploce / napajanja, napon / struja u leru / pod opterecenjem moze da ima te i te min / max vrednosti, ako je nesto iznad / ispod te vrednsoti to znaci / ukazuje na sta, ako se ploca / napjanje ochvontala i ne vidi se legenda po kalkulaciji / ocitavanju kola vrednosti treba da budu te i te, ako nistu ukazuje na sta itd.
servisi u buducnosti ce imati status servisa samo zato sto imaju kesh da pljunu izvesnu svotu novca za `naprednije` oporavke nekih uredjaja (i voljni su da se igraju), svo ostalo znanje i metodologija njegove primene bi morala da dodje od strane samog proizvodjaca, ali to ce opet zavisiti od toga kako se zakon o `pravu na popravke` bude implementirao
u medjuvremenu, ako je neko iskopao dobro prezvakane vodice za popravku PC / (R)TV opreme ce se vec i sam snaci .)

primer dobro `prezvakanog` materijala:

https://tinyurl.com/mut7wt8h
ili ovako
https://tinyurl.com/nhcdef5

pa koga zaista nesto interesuje, pre ili kasnije ce doci do resenja, a reklo bi se zahteva obican point & click :)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: bravo VMARC, uboo si ga
:: @srdjan, ako ti kazem da moze, da li ces pitati a kako? :
::
:: Za pocetak ja bih ga otvorio i pogledao da li ima napuhalih kondenzatora.. Ali ako nemas iskustva, ne diraj, moze da te ubije (bez zajebancije)
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: ::
:: :: https://i.imgur.com/RU2Y5JD.jp
:: ::
:: :: Probano sa drugim napajanjem, problema vise nije bilo.
:: :: Znaci da je do napajanja, da li se to moze popraviti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 16.03.2022. 10:33 #674972

status: user
broj poruka: 18940
Kao sto sam vec napisao, napajanje moze da te ubije, cak i kada je iskljuceno iz struje, u njemu su kondenzatori napona 300-400v i visokonaponski trafo, mnogo manje od toga je potrebno za prekid filma, tako da upozoren si.

Pretpostavljam da ne znas kako da ispraznis napon, tako da najbolji savet ti dajem da ne diras nista, samo ciscenje prasine i zamena ventilatora je ok, sve dok je ploca na mestu.

Vrlo rado bih ti dao instrukcije, ali to nije pametno, najbolje neko da ti pokaze fizicki postupak, propisna pravila i mere zastite, a ne da to trazis na forumu.

Po meni najbolje je da kupis novo napajanje, a to otom-potom da pokusas da popravis.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
::
::
:: :: ako ti kazem da moze, da li ces pitati a kako? :
:: ::
::
:: Kako si pogodio? :
::
:: Da, ja sam od onih sto voli da popravlja stvari umesto da kupuje druge. Neka druga napajanja sam sam otvorao da bih uzeo ventilator, ali nikad da radim elektroniku, to ne bih znao sam a zeleo bih da nauci
::
::
:: Na zalost, kod mene niko od PC i TV servisa niko ne zeli da popravlja napajanje, kao ne isplati im se.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs