Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Butabilni program za ispitivanje HDD i memorije na novim računarima
STRANA 1 OD 1
arogan Butabilni program za ispitivanje HDD i memorije na novim računarima 13.03.2022. 17:53 T68635

status: user
broj poruka: 524
Pozdrav,
nisam par godina postavljao pitanja na forumu, ako je bila tema unapred se izvinjavam.
Do pre 5 godina dok je na računarima bio aktuelan čip set H81i stariji (H61, G41, G31 ...) mogao sam sa Hiren`s Boot-om 10.4 lako da ispitam stanje HDD-a ili memorije na problematičnim računarima.

Na primer za HDD sam koristio prvo HDD sentinel da vidim zdravlje i performase, zatim S.M.A.R.T da vidim koliko je relocated sektora bilo do sada, i na kraju, HDD Regenerator za Surface scan.
Za memoriju sam koristio Memtest.
Međutim, na novijim računarima, kada ih podignem sa Hiren`s Boot-om 10.4, HDD sentinel mi pokaže poruku da ne vidi nijedan HDD. Probao sam sa ANCHI da prebaciom u IDE mod, ali isto.
Probao sam verzije 14.1 i 15.2 ali je stanje isto, šta više, na njima nema HDD Regenerator.

Da li ima neki butabilni alat sličan Hirens Boot-u, koji se veoma brzo da se podigne do spiska programa (da ne podiže 5 minuta LInux ili Windows) pa da odaberem Utility programe za HDD, pa za memoriju i sl.
Ii, da li mogu da podesim BIOS novih računara da Hiren`s Boot 10.4 prepoznaje HDD i memoriju ...

Napomena: Programi koji se pokreću iz Windowsa i Linux-a me ne zanimaju ....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Da se nadogradis 13.03.2022. 21:09 #674951

status: user
broj poruka: 1043

Na 15.2 mozda? Na hirens mislim

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Butabilni program za ispitivanje HDD i memorije na novim računarima 13.03.2022. 21:54 #674952

status: user
broj poruka: 18940
https://www.majorgeeks.com/content/page/5_bootable_isos_to_boot_and_repair_your_computer_for_free.html

+ Gandalf i Medicat koji nisu na listi, neko je pomenuo u komentarima.

Iskreno, ja ovo nista nisam koristio odavno, napravio sam sebi USB na bazi Grub loader-a i napakovao samo ono sto meni treba, jedina mana je sto u biosu mora da bude `legacy` boot, koji ima svaka maticna ploca, pa i laptop. Velika prednost je sto je sve ultra brzo i startuje se odmah (PartedMagic, Symantec Ghost, hdd Sentinel, hdat, Slackware mini Linux, DOS, TotalCommander win, password reset itd.).

Uzeo sam foru sa Hirens sistema, promenio boje i pozadinu i napravio rucno sve, nije uopste komplikovano, sve je u tekstualnom fajlu za menu, a ostalo ide preko Grub loader-a, mora da se ispostuje sintaksa.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Pozdrav
:: nisam par godina postavljao pitanja na forumu, ako je bila tema unapred se izvinjavam
:: Do pre 5 godina dok je na računarima bio aktuelan čip set H81i stariji (H61, G41, G31 ...) mogao sam sa Hiren`s Boot-om 10.4 lako da ispitam stanje HDD-a ili memorije na problematičnim računarima
::
:: Na primer za HDD sam koristio prvo HDD sentinel da vidim zdravlje i performase, zatim S.M.A.R.T da vidim koliko je relocated sektora bilo do sada, i na kraju, HDD Regenerator za Surface scan
:: Za memoriju sam koristio Memtest
:: Međutim, na novijim računarima, kada ih podignem sa Hiren`s Boot-om 10.4, HDD sentinel mi pokaže poruku da ne vidi nijedan HDD. Probao sam sa ANCHI da prebaciom u IDE mod, ali isto
:: Probao sam verzije 14.1 i 15.2 ali je stanje isto, šta više, na njima nema HDD Regenerator
::
:: Da li ima neki butabilni alat sličan Hirens Boot-u, koji se veoma brzo da se podigne do spiska programa (da ne podiže 5 minuta LInux ili Windows) pa da odaberem Utility programe za HDD, pa za memoriju i sl
:: Ii, da li mogu da podesim BIOS novih računara da Hiren`s Boot 10.4 prepoznaje HDD i memoriju ..
::
:: Napomena: Programi koji se pokreću iz Windowsa i Linux-a me ne zanimaju ...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Sergej 14.03.2022. 06:55 #674953

status: user
broj poruka: 323
Sergei strelec

Uzimaj dok može.
Neki kažu da je Rus, a neki kažu da je Ukrajinac.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.03.2022. 09:36 #674954

status: user
broj poruka: 1992
@markoni
ma komplikovano je to za njega, rekao bih da je `next, next, finish` ili samo `finish` u pitanju

@siki
dobar je taj strelec ali opet odstupa od prioriteta autora teme, a tek ono sa bios, tu moze apokalipsa da nastane bude li cackao sta ne treba (npr. iskljuci S-L-E-E-P itd.)

@malo manje arogantan
za kreativno razmisljanje
https://www11.zippyshare.com/v/knwGWJgN/file.html

_________________________________________________
https://tinyurl.com/2uj3jpdc
`In 2017, Harvard Medical School reported that the half-life of medical knowledge was 18 to 24 months—and predicted it was headed for 73 days by the time you’re reading this! What does that mean? It means that over half of all a doctor learned in medical school is no longer valid within 18–24 months! Wow!`

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Najkompletniji 14.03.2022. 12:15 #674955

status: user
broj poruka: 323
Sergei Strelec iz 2022 ima sve tražene alate.

Može i low level format hard diska da odradi.
Ali to nije cilj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 14.03.2022. 16:46 #674956

status: user
broj poruka: 819
ja koristim ovo vec 7+ god

https://sergeistrelec.ru/winpe-10-8-sergei-strelec-english/214-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20220103-english-version.html

prilikom otpakivanja .iso pauziraj defender protection


KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC - SW/HW - SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: vexlord 14.03.2022. 23:33 #674958

status: user
broj poruka: 524
Imam i 15.2 ali na žalost, niti HDD sentinel vidi HDD na novijim pločama, niti ima HDD regenerator.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: imarkovic 14.03.2022. 23:39 #674959

status: user
broj poruka: 524
Sad sam se setio, imam na jednom Passport hdd-u od pre 5-6 godina Multiboot, sa desetak programa za Boot, sećam se da ima Hirens 10.0, Acronis …, možda je među njima tvoj predlog
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Sergej je odlican 15.03.2022. 01:14 #674960

status: user
broj poruka: 9384
Bolji je i od Hirensa.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee moj glas 15.03.2022. 10:34 #674961

status: user
broj poruka: 570
takodje za sergeja, ludilo sta sve ima i kako dobro radi
pozdrav,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Odabran STRELEC 16.03.2022. 17:41 #674975

status: user
broj poruka: 524
Najviše predloga bilo je za Sergei Strelec pa sam se odlučio za njega:
- Skinuo sam ga sa MajorgGreeks-a, nisam našao Download na originalnom sajtu, skidao mi je tih skoro 4 GB čak 3,5 sata, verovatno je taj server bio opterećen.
Iako sam isključio Symantec, u toku pravljenja butabilnog fleša mi je stavio 5-6 fajlova u karantin ali nema veze,
- Napravio sam UEFI fleš za novije računare i Legacy za starije.
- UEFI mi se dopao jer se Windows PE butuje brzo kada ga priključim na USB 3.0 izlaz i ima i više nego što mi treba. Naravno na tim računarima uglavnom moram da privremeno da isključim Securti Boot opciju u BIOS-u.
- Legacy sam probao na starijim računarima ali butovanje Winows PE traje preko 5 min, a stariji računari mogu da se ispitaju Hirensom 10.4 koji se podigne za 30 sec.

Hvala svima na savetima u ovoj temi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs