Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Xiaomi POCO X3 PRO 8/256 problem nakon u-p-d-a-t-e-a
STRANA 1 OD 1
perrakojot Xiaomi POCO X3 PRO 8/256 problem nakon u-p-d-a-t-e-a 03.04.2022. 12:03 T68651

status: user
broj poruka: 985

Xiaomi POCO X3 PRO 8/256 , nakon nedavnog update na MIUI 13,neke aplikacije vise nece da rade u dark modu,a zadnjih pola godine,od kupovine telefona radile su bez problema u dark modu,sad su klasicno bele,smetaju za oci. Neke aplikacije su nakon apdejta ostale da rade u dark modu (viber,gmail aplikacija,youtube,opera...),ali neke ne mogu da nateram da opet rade u dark modu(kupujemprodajem, facebook,lidl , bankovna aplikacija itd..) Da li neko zna u cemu je problem,cackao sam podesavanja,nista se nije promenilo,ali kod ovog telefona ima 300 podesavanja na 200 razlicitih mesta za sve zivo,mozda sam negde nesto propustio... Ako neko zna gde lezi problm i kako da nateram pomenute aplikacije da opet rade u dark modu kao i pre update na MIUI 13,pisite....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ...nisam od pomoci ali 03.04.2022. 13:19 #675118

status: user
broj poruka: 3277
kod mene na Galaxy A52s isto posle nadogradnje pocelo zezati - mrzelo me da trazim sta i kako opet podesiti , napravio sam rezervnu kopiju i uradio vracanje na fabricke postavke i sve leglo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ...nisam od pomoci ali 03.04.2022. 13:33 #675120

status: user
broj poruka: 985
hvala,ali mislim da meni to ne moze pomoci,jer ja sam trebao napraviti kopiju sistema dok je sve radilo kako treba,sa svim aplikacijama koje normalno rade u dark temi,ali ja nisam tada napravio kopiju sistema,iskreno nisam mislio da mi na telefonu to moze zatrebati,pa sad mi ostaje da trazim resenje kako da opet prorade sve aplikacije u dark themi... Za sada pola rade,pola ne rade u dark temi...I bas sam navikao na tamnu temu,nisam bio ni svestan koliko je dark tema licno meni prijatnija za gledanje i koriscenje telefona...


:: kod mene na Galaxy A52s isto posle nadogradnje pocelo zezati - mrzelo me da trazim sta i kako opet podesiti , napravio sam rezervnu kopiju i uradio vracanje na fabricke postavke i sve leglo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Nema veze pre ili posle bekap 03.04.2022. 15:24 #675121

status: user
broj poruka: 1043

Poenta je da mora nakon apdejt a da se uradi reset da bi sve leglo na svoje mesto

A sad ti ne preostaje mnogo toga osim da resetujes uredjaj I ispočetka sve instaliras


Ti si jos I dobar sa dark mode problemom nakon apdejta, jer može da se pojavi bezbroj paranormalnosti.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Nema veze pre ili posle bekap 03.04.2022. 15:32 #675122

status: user
broj poruka: 985
fabricki reset trenutno ne dolazi u obzir,ovaj telefon je svemirski brod,tri dana mi treba da instaliram i podesim sve na njemu,a sada mi trebaju apsolutno sve aplikacije da rade 24/7 zbog posla.. pa makar i trenutno neka rade bez dark moda,dok ne nadjem resenje za dark mode...


::
:: Poenta je da mora nakon apdejt a da se uradi reset da bi sve leglo na svoje mest
::
:: A sad ti ne preostaje mnogo toga osim da resetujes uredjaj I ispočetka sve instaliras
::
::
:: Ti si jos I dobar sa dark mode problemom nakon apdejta, jer može da se pojavi bezbroj paranormalnosti.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord .... 03.04.2022. 15:45 #675123

status: user
broj poruka: 1043

https://youtu.be/c_33tu6FmI8

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: .... 03.04.2022. 15:58 #675124

status: user
broj poruka: 985

nazalost sve opcije imam kao u video klipu,sve pise potpuno isto i kod mene,ali mi ne dozvoljava telefon da udjem u individual apps,opcija postoji ali kao da je blokirana,ne reaguje ninasta... mozda je nedovoljno razvijen ovaj MIUI 13,mozda ce nekim sledecim apdejtom popraviti da se moze uci u individual apps...

::
:: https://youtu.be/c_33tu6FmI
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko OS i nad-OS lejer 03.04.2022. 16:04 #675125

status: user
broj poruka: 6643
Mjau je sistemska stvar. Sve što nije bilo prilagođeno do sada za njega, proglašeno je nevažnim čim je pušten u opticaj. Drugim rečima, Svakih 6-15 dana skoro sve aplikacije imaju magične apdejte kod kojih uglavnom (osim što zauzimaju sve više i više prostora u skladišnoj i radnoj memoriji) mi ne vidimo baš nikakve promene, očeku da će malo-malo te aplikacije biti prilagođene novom Mjauu. A još više očekuj od ispravke za sam Mjau. Nešto od toga će popraviti većinu ako ne sve stvari koje te sad muče.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: OS i nad-OS lejer 03.04.2022. 16:21 #675127

status: user
broj poruka: 985
da,evo gledajuci moj problem,probleme drugih ljudi,video klip gde je u nekoj azijskoj zemlji vec napravljen MIUI 13 sa otkljucanom opcijom za podesavanje individualnih aplikacija,ja verujem da ce biti bas kao sto ti kazes,kad dodje red na Srbiju,pustice apdejt koji ce resiti vecinu ako ne i sve probleme,jer istina je,malo malo,pa neki apdejt,ja to drzim iskljuceno,pa samo kad dodje kriticni apdejt onda apdejtujem,ali sada posto imam problem, ostavicu ukljucene i te sitne apdejte dok ne rese taj dark mode... Hvala svima


:: Mjau je sistemska stvar. Sve što nije bilo prilagođeno do sada za njega, proglašeno je nevažnim čim je pušten u opticaj. Drugim rečima, Svakih 6-15 dana skoro sve aplikacije imaju magične apdejte kod kojih uglavnom (osim što zauzimaju sve više i više prostora u skladišnoj i radnoj memoriji) mi ne vidimo baš nikakve promene, očeku da će malo-malo te aplikacije biti prilagođene novom Mjauu. A još više očekuj od ispravke za sam Mjau. Nešto od toga će popraviti većinu ako ne sve stvari koje te sad muče
::
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Nema veze pre ili posle bekap 05.04.2022. 23:18 #675141

status: user
broj poruka: 12785
Imam Oneplus 7 Pro kupljen na izlasku kao preorder: nijednom nisam morao da radim factory reset a dobio sam kompletno nove Android verzije za ovih par godina korišćenja, a čekam i 12 sad.

Nula problema.

::
:: Poenta je da mora nakon apdejt a da se uradi reset da bi sve leglo na svoje mest
::
:: A sad ti ne preostaje mnogo toga osim da resetujes uredjaj I ispočetka sve instaliras
::
::
:: Ti si jos I dobar sa dark mode problemom nakon apdejta, jer može da se pojavi bezbroj paranormalnosti.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Al si mu pomogao. svaka ti čast 06.04.2022. 10:57 #675145

status: user
broj poruka: 323
Kakve veze ima One plus 7 pro sa njegovim problemom sa Xiaomi POCO X3 PRO 8/256?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Isto je i meni sa 3 huawei uredjaja 06.04.2022. 11:15 #675146

status: user
broj poruka: 1043
Sve drzim na black dark i isto kao tebi na op7 sve radi bez brisanja i bilo čega ali drugi proizvođači naprave tako glup propust gde bi npr mene sa tim problemom koji autor teme ima naveli da izlupam telefon čekićem za meso i uradim factory reset prelaskom na neki drugi sa manje dečijih bolesti

Oni će ispeglati to nekim sitnim apdejtom koji će da vezu sa apdejtom aplikacija gde će biti dark mode fix ali jbg.

Neko je pominjao ažuriranje i problem koji se pojavio nakon toga ali se ne potresa preterano dal je imarkovic I nesto sa pozivom spikerfonom ne reagovanje proximitija i gašenje svetla na ekranu kad prisloni telefon na uvo ne znam sad napamet jel prešao na 12 ili 14 android

Juce ažuriran se 2020 čak ni restart nije tražio i radi lepo dodata opcija da face id prepoznaje facu bez skidanja maske kod otkljucavanja


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Al si mu pomogao. svaka ti čast 06.04.2022. 11:33 #675147

status: user
broj poruka: 12785

Pogledaj malo kome sam odgovorio prvo pre nego što skačeš sa odgovorom...

:: Kakve veze ima One plus 7 pro sa njegovim problemom sa Xiaomi POCO X3 PRO 8/256
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord To i jeste prava pomoć 06.04.2022. 12:25 #675148

status: user
broj poruka: 1043
Predje na kršten brend I ima dark mode i sve bez glavobolje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: To i jeste prava pomoć 06.04.2022. 17:02 #675149

status: user
broj poruka: 985
Poco je veoma dobar telefon,sa njim sa prekinuo dugogodisnje druzenje sa ``krstenim markama`` , i jedva sam se odlucio da to uradim,ali mi je veoma drago sto sam presao na Xiaomi,android gde bateriju punim svaki cetvrti dan,koja se napuni za manje od sat vremena od 15%-100%,gde ekran kad gledas prosto uzivas u bojama i sve ostalo,glatak rad,ovo je prvi ``problem`` na koji sam naisao,ali to je samo softver koji ne stize jednako u sve krajeve sveta... posto sam video jedan klip gde je vec otkljucana opcija za podesavanje dark moda za svaku aplikaciju posebno,ja sam siguran da ce se za nedelju-dve maksimalno sam apdejtovati fon,i da ce opcija za individualne aplikacije postati otkljucana... Toliko sam dobio kupovinom ovog telefona za ne velike pare, da cu ovakve sitnice oko apdejta da progledam kroz prste...


:: Predje na kršten brend I ima dark mode i sve bez glavobolje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 06.04.2022. 17:20 #675150

status: user
broj poruka: 12785
Video sam uživo ekran na X3 Pro, i mogu ti reći da u zadnjih 5g nisam video gori ekran da budem iskren. 120hz je, ali toliko motion blura da nemam reči. Znam da je to niži cenovni rang ali vidi se gde su uštedeli.
Ne znam iskreno gde tačno se `uživa u bojama` na ekranu koji nije OLED ali super ako tebi ne smeta, onda će prelaz kasnije na 120hz OLED da ti bude ogroman upgrade.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 06.04.2022. 17:33 #675151

status: user
broj poruka: 985
nije ISTI svaki X3 PRO,drugacije ga prave za svako trziste,ja sam imao srece da dobijem najvalitetniju varijantu gde nisu stedeli (mozda malo na kameri,ali je sasvim dovoljna) ,imam ekran sa 120hz,nema blura,nema nicega LOSEG, kao ekran nekog samsunga od 500-600eura ili vise... ja prezadovoljan :)


:: Video sam uživo ekran na X3 Pro, i mogu ti reći da u zadnjih 5g nisam video gori ekran da budem iskren. 120hz je, ali toliko motion blura da nemam reči. Znam da je to niži cenovni rang ali vidi se gde su uštedeli.
:: Ne znam iskreno gde tačno se `uživa u bojama` na ekranu koji nije OLED ali super ako tebi ne smeta, onda će prelaz kasnije na 120hz OLED da ti bude ogroman upgrade
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: ... 09.04.2022. 01:40 #675164

status: user
broj poruka: 12785

Svi su isti, nema OLED ekrana za X3 Pro koje god da je tržište .)

:: nije ISTI svaki X3 PRO,drugacije ga prave za svako trziste,ja sam imao srece da dobijem najvalitetniju varijantu gde nisu stedeli (mozda malo na kameri,ali je sasvim dovoljna) ,imam ekran sa 120hz,nema blura,nema nicega LOSEG, kao ekran nekog samsunga od 500-600eura ili vise... ja prezadovoljan :)
::
::
:: :: Video sam uživo ekran na X3 Pro, i mogu ti reći da u zadnjih 5g nisam video gori ekran da budem iskren. 120hz je, ali toliko motion blura da nemam reči. Znam da je to niži cenovni rang ali vidi se gde su uštedeli.
:: :: Ne znam iskreno gde tačno se `uživa u bojama` na ekranu koji nije OLED ali super ako tebi ne smeta, onda će prelaz kasnije na 120hz OLED da ti bude ogroman upgrade
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Primetna je razlika 09.04.2022. 09:04 #675165

status: user
broj poruka: 1043

Kod IPS lcd I amoleda kod samsunga. Ne znam koliko dugo si ti koristio samsung da bi počeo da primećuješ razlike naspram ostalih ali poco x3 dal pro dal indijski nfc koji god jedino tih 120hz što može da se kaže vau za ekran

Kolika god razlika u imenu i da li je sljamtzung konkretno i ime u pitanju, poco dodje kao npr neka pro verzija J serije od ovih sa amoledima. Dobar je, baterija, kamera, slika to i ide na wifi ali je daleko i od mid segmenta kod ostalih. Neka on tebe lepo služi a dark mode problem je zanemarljiva situacija ako te vec ne remeti u svakodnevnom radu.

Ja na win 11 ako ne prebacim na dark mode pa mi notepad zabljesti belo na 3 min, danima se oporavljam od migrene jbg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs