Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Gotova Konfiguracija
STRANA 1 OD 1
Masuka Gotova Konfiguracija 13.04.2022. 23:10 T68660

status: user
broj poruka: 360

Zdravo ljudi, treba mi savet gde i kada uzeti gotovu konfiguraciju?
Da li cekati da cene padnu jos malo, pa sastavljati sam ipak?

Gledajuci cene gotovih konfiguracija na T********ji, izgledaju relativno prihvatljivo.

- Budzet bi bio 250-280000 dinara
- Rezolucija postojeceg monitora 3440x1440 60Hz
- Namena kompjutera pretezno za igranje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Gotova Konfiguracija 14.04.2022. 00:13 #675187

status: user
broj poruka: 1327
Večina gotovih je prevara na neki način.

Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

::
:: Zdravo ljudi, treba mi savet gde i kada uzeti gotovu konfiguraciju
:: Da li cekati da cene padnu jos malo, pa sastavljati sam ipak
::
:: Gledajuci cene gotovih konfiguracija na T********ji, izgledaju relativno prihvatljivo
::
:: - Budzet bi bio 250-280000 dinar
:: - Rezolucija postojeceg monitora 3440x1440 60H
:: - Namena kompjutera pretezno za igranje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Masuka ... 14.04.2022. 00:46 #675189

status: user
broj poruka: 360


Jasno mi je da trpaju kojekakva kucista, napajanja, i nizerazredne maticne, ali ne bih nazvao bas prevarom.
Uvek sam bezao od gotovih konfiguracija, ali matematika je jasna u trenutnoj situaciji sa grafickim karticama.

Vise me zanima konstruktivnije za i protiv, nego `to je prevara`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: ... 14.04.2022. 08:30 #675194

status: user
broj poruka: 1327
U puno slučajeva jeste i čista prevara, video sam puno konfiguracija koje ne odgovaraju specifikaciji sa delovima, lošim sklapanjem i opštim haosom.
Jedan prijatelj kupio neku Gigat... konfiguraciju koja je bila baš dobra na papiru a unutra užas. HDD nije imao ni jedan šraf, grafika nije bila dobro uglavljena a jedna žica je dodirivala ventilator hladnjaka. Zato me je i zvao jer je pravila buku. Naterao sam ga da vrati i za manje para mu sklopio drugu. Verovatno ima i boljih sklopova ali oni su skuplji.

Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

::
::
:: Jasno mi je da trpaju kojekakva kucista, napajanja, i nizerazredne maticne, ali ne bih nazvao bas prevarom
:: Uvek sam bezao od gotovih konfiguracija, ali matematika je jasna u trenutnoj situaciji sa grafickim karticama
::
:: Vise me zanima konstruktivnije za i protiv, nego `to je prevara`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Desava se i to 14.04.2022. 09:51 #675197

status: user
broj poruka: 1043
Da stave unutra nesto sto bas ne odgovara specifikaciji ali opet to je u onim jeftinim varijantama i do neke sredine, a za ovu cifru što se pominje bilo bi bas nerealno

Na kraju krajeva e moze ova mašina ajde samo da proverimo na licu mesta sta je unutra cisto da ne komplikujemo naknadno svima zivot

Ali svakako je bolje da na jednom ili dva tri mesta zavisno od dostupnosti komponenata sve sam odaberes, sa nečim malo boljim npr hladjenje, drugačije kućište, bas po svojoj meri, sastavis lepo i uzivas. Garanciju imas pa imaš.

Ne znam kad ce da se pojave ove nove grafike pa mozda jos malo da se strpis I onda krenes u akciju.

Ka cemu naginjes ovako intel ili ryzen I kakva te grafika zanima? 3080 i 12600k?

Ako budes isao na 12900k pokušaj kao što milunka pominje ddr5 neku bombasticnu da uglavis u budžet, a na grafickoj sačuvaš malo jer je prevelika razlika u ceni 3080-3090 a kasnije kad se to iznivelise lako ces rotirati za neku jaču noviju bolju i uvek naći kupca kao neko ko nije rudario i ne mulja tako

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Ovako 14.04.2022. 15:29 #675204

status: user
broj poruka: 985
Ja cu izneti moje misljenje,od nekoliko stotina gotovih konfiguracija koje sam imao prilike da odrzavam,popravljam posle isteka garancije,mogu reci da apsolutno ni jedna gotova konfiguracija nije bila uskladjena kako treba,i to je radjeno namerno,unutra su kojekakve komponente,najcesce reciklirani hardovi,i maticne ploce,cak i graficke kartice, a da se to ne napomene kupcu pre kupovine,sklapane su sa propustina,obicno manjak srafova i nedovoljno utaknuti konektori kod nekih konfiguracija,dve godine zapecanjeno kuciste koje ne smes da otvoris ni radi ciscenja od prasine jer gubis garanciju ako pokidas nalepnicu koja se pokida prilikom otvaranja stranice, a kao po pravilu nemaju nikakve dodatne ventilatore unutra koji su veoma potrebni radi kvalitetnog hladjenja komponenti....pa ti sad vidi koliko minusa ima gotova konfiguracija...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 za taj budzet 14.04.2022. 15:44 #675205

status: user
broj poruka: 938
ne bih nikada uzimao gotovu konfiguraciju! Za ofis varijantu to je ok, ali za gejmersku, ma koliko privlacno zvucalo, uvek bih se odlucio za komponente koje su provereno kompatibilne(proc. ploca, memorija)hdd, kuler i napajanje sa preporucenim karakteristikama ( od strane raznih foruma ili sajtova koji se bave time).

u gotovoj uvek imas nesto sto je ubaceno da poveca zaradu trgovcu, na ustrb kvaliteta, performansi i ostalog na stetu kupca.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Masuka ... 14.04.2022. 16:32 #675206

status: user
broj poruka: 360
Hvala svima na opsirnim odgovorima, uvek sam izbegavao gotove konfiguracije i uglavnom pratim hardver tako da mogu da sklopim sebi nesto, ali me koce graficke karte.

Nisam znao da je toliko lose, i da i dalje pecatiraju kucista da ne smes ni da otvoris zbog garancije.

Po cenama koje sam video, mislio sam da je bolje gotovu konfu jer ovaj debilizam sa grafickim kartama ne prestaje.

Cilj mi je nesto slicno ili oko ovoga:
Ryzen 5800x
RTX 3080, ako debelo pojeftini u nadolazecem periodu 3080ti
32GB Rama
SSD ne mora NVMe, 1TB

Svakako nemam pare sad, islo bi na kredit i ne zuri mi se.

Ili sve ovo ili pristojan laptop koji ne bi bio za igre da nakacim na postojeci U3421WE + da uzmem Xbox Series X za igranje na tv-u.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 14.04.2022. 16:47 #675207

status: user
broj poruka: 985
Gledas po ceni,ali sta ces kada ti tri puta za dve godine crkne RECIKLIRANI HARD,koji trpaju u te masine,i tri puta izgubis sve podatke,i komp ti svaki put provede po nekoliko nedelja ko zna gde dok otklone kvar, upravo ovako je moja sestra prosla,sta ces kada ti rikne maticna posle dve ipo godine jer je to refurbished maticna, prodata nekom negde, crkla u garantnom roku, vracena u fabriku, skrpljena da radi u fabrici i prodata SRBIMA ZA UGRADNJU U GOTOVE KONFIGURACIJE,ZAR DA ZA TVOJE PARE BUDES ROB TVOM KOMPJUTERU DA NE SMES DA GA OTVORIS I OCISTIS PRASINU,STAVIS TERMALNU PASTU KOJU TI ZELIS,VENTILATORE I SL??? PA NISTA NIJE VREDNO TOGA DRUZE...NISTA... Bolje kupi sta mislis zasebno,Imaces tri godine garancije na zasebno kupljene komponente(gotova konfa obicno ima 2 god garancije), pa dok ne skupis pare za neku grafu,kupi neku polovnu, koju ces koristiti dok se ne srede cene grafickih, a tu polovnu ces za iste ili slicne pare prodati i za 2 i za 6 meseci i maltene nista nisi izgubio... Zvuci veoma logicno,barem meni...


::
:: Hvala svima na opsirnim odgovorima, uvek sam izbegavao gotove konfiguracije i uglavnom pratim hardver tako da mogu da sklopim sebi nesto, ali me koce graficke karte
::
:: Nisam znao da je toliko lose, i da i dalje pecatiraju kucista da ne smes ni da otvoris zbog garancije
::
:: Po cenama koje sam video, mislio sam da je bolje gotovu konfu jer ovaj debilizam sa grafickim kartama ne prestaje
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs