Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Dzojstik
STRANA 1 OD 1
strikan33 Dzojstik 18.04.2022. 22:14 T68673

status: user
broj poruka: 302
Pozdrav svima,

dakle treba mi neki dzojstik za klinca da igra Fortnite, na PC-u.

Da li takvo nesto postoji, ako postoji dajte neku preporuku, nista preskupo, nesto upotrebljivo za pristojne pare.

I da je plug & play ako je moguce.

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord ... 18.04.2022. 22:57 #675304

status: user
broj poruka: 1043
Bežični logi f710 za nekih 5000din

Ili Reddragon saturn G807 za 2500din I manje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 lol 19.04.2022. 03:06 #675306

status: user
broj poruka: 4659
Fortnite na gamepad, bog da cuva xD
Ako se gleda za oko 5k onda Sony ili Xbox. Ako se gleda za manje onda sve jedno, koji najbolje odgovara. Ja koristim od sony 3ke i dalje preko emulatora, oko 1000 1500 kostaju.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 19.04.2022. 06:59 #675309

status: user
broj poruka: 302
Ama ja nemam pojma, niti igram igrice, niti znam da moze Fortnite da se igra preko gamepada.

Verovatno sa drugom decom pricaju o tome, pa je navalio kao nezdrav.

Ima svoju gejmersku tastaturu i mis, da li uopste da mu uzimam gamepad ili da ga ubedim da mu to ne treba.

A i ne bacaju mi se pare, ako to bas nije to.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 to zavisi od vaspitanja 19.04.2022. 13:01 #675320

status: user
broj poruka: 4659
ja bi svojoj deci zabranio da igraju na gamepad pucachine :D
zato sto ne podnosim kad neko igra igre tipa call of duty i slicne na gamepad, samo tepachine, voznje, fudbal i kosarka moze :D

Na ovo me podsecaju ti koji igraju na controller :D
https://www.youtube.com/watch?v=0Mjz6j_CUzA


Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 19.04.2022. 17:36 #675322

status: user
broj poruka: 12785
Sa gamepadom će svi toliko da ga ubijaju da će prestati da igra, možda i nije loša stvar.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ... 19.04.2022. 19:19 #675327

status: user
broj poruka: 4659
to to



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Sa gamepadom će svi toliko da ga ubijaju da će prestati da igra, možda i nije loša stvar
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 19.04.2022. 19:28 #675328

status: user
broj poruka: 4741

I fudbal i košarku mišem i tastaturom, i tu će tako da ga izlupaju da će morati na pravo igralište.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 19.04.2022. 22:22 #675331

status: user
broj poruka: 2998
Zasto toliki hejt na gamepadove?

I pucacine su zapravo sasvim OK na gamepadovima ako su kontrole dobre I ako se koristi dobar gamepad. Online je vec malo teze

Ne razumem zasto neko ne bi podnosio tudj izbor periferija.

Od kako sam presao na veci ekran, 95% igara igram preko gamepada. Plus ne mogu da se nateram da posle radnog dana sedim opet za radnim stolom, gamepad mi je mnogo udobniji zbog celokupnog ugodjaja.

Ali da budem iskren, mnogo manje igram igre sada nego pre pet godina.

Ali dobro je znati da je kult gejmera sa gejmerskim KBM periferijama master race a mi ostali bolujemo od konzoloidne idiotije.

That being said, svaki gamepad osim xbox/ps je bacanje para, makar tu do neke cifre ok 7-8k. Preciznost redragona i tu nekih logija ne moze da se poredi sa first party periferijama.

PS gamepad se upari jako jednostavno. Ja koristim neki skroz basic gembirdov bt adapter i latencija je oko 2-3 ms.

Plus imas touchpad da mozes da pustis stopiras muziku/film stagod.

Xbox je plug and play, ali cinjenica da moram da menjam baterije mi je smor.

Ps. Jos nisam naisao ga gaming mehanicku tastaturu koja je zaista udobna za bilo kakav duzi rad/kucanje i jako mi je bezveze trend gde tastature bez numpada postaju najpopularnije.



Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Imas skoro svaku mechanic u full layout 19.04.2022. 22:46 #675333

status: user
broj poruka: 1043

Probaj npr g915 I neces više uhvatiti džojstik nikad :)

Isto posle posla, dvosed tastatura mis pored i rokaj snimaj samo da nema kablova

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad O de si Jovane 19.04.2022. 22:52 #675335

status: user
broj poruka: 4741

Treba dete da se igra napolju a ne da provede detinjstvo zgrbljen za kompjkuktorom, nevezano za periferije. Srećan sam što u moje vreme nije bilo konjutera inače bih se sad zvao alrad a i zovem se tako. Tek pri kraju osnovne počelo. Dakle, lopta, klikeri, frizbi... to su periferije. Tek kad ostari i dođe u srednju školu onda može malo računalo. Al prvo BASIC da se nauči.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Sta ako mu je klinac 19.04.2022. 23:22 #675336

status: user
broj poruka: 1043

Na pola srednje škole i čovek samo pita za džojstik a ne šta da radi sa detetom ili da li da ga tera napolje da igra pilcike

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Klinac penzioner 19.04.2022. 23:40 #675337

status: user
broj poruka: 4741

Onda slika neke slikice slikalicom.

Pričam s Jovanom koga nisam davno čuo, ako nije problem. Hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Otvori temu pricaonica sa jovanom 19.04.2022. 23:52 #675338

status: user
broj poruka: 1043
Pa pricajte lepo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Gare87 +1 20.04.2022. 00:04 #675339

status: user
broj poruka: 17084
Odlican klip to je to realno!

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:32 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 20.04.2022. 00:05 #675340

status: user
broj poruka: 2998
Nista posle MX keys. Kada naprave tako nesto slim i udobno sa cherry brown, mozda.
A i to je van poente, poente, 5 dana nedeljno provedem po osam sati za racunarom, ne zelim da sebe mucim sa jos sedenja za radnim stolom i jos lupanja po tastaturi.

Jeste, svakako je fizicka aktivnost bitna. I socijalizacija. A to je vec sira tema, i daleko od toga da bih sebi dao za pravo da nekome pricam kako treba da vaspitava svoje dete. Posebno osobi koju ne poznajem.

Ono sto mi je posebno jezivo su igre za mobilni sa bas predatornom free to play, pay to win mehanikom i koje su napravljene tako da izazivaju zavisnost, i bas ispiraju mozak. Do pre oko godinu ipo/dve sam radio i sa decom i kada ih vidim/cujem kako pricaju u tome sta igraju na telefonu i kako fali bas taj neki pomalo kriticki momenat, najezim se. Zivim u uverenju da su moji drugari sa 10-15 imali malo kriticniji pogled na sve. A mozda samo tripujem.

Ali da je dobar gamepad super stvar za igru, i da ne treba da se delimo na KBM i gamepad tabor, o tome cu da solim pamet. I lepo je bas igrati se i uzivati, a ne juriti prvo mesto na liderbordu, smatrati se gamerom samo ako imas rgb periferije i tako to.

Back in my day, bre bio si srecan da imas bez kuciste, tastaturu i misa sa kuglom i monitor od 15 inca. I vise sam tada uzivao u igrama. :)

Odoh u offtopic.

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2022. 00:35 #675342

status: user
broj poruka: 4741

Gledao sam kako upada u šaht jer blene u mobilni dok hoda. A znaju i pred auto da izlete. Takve roditelje bih slao u zatvor i baš me briga što ih ne poznajem. Drago mi je da ih ne poznajem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 20.04.2022. 05:51 #675349

status: user
broj poruka: 302
Klinac ima 10 godina, i daleko bilo da samo visi na telefonu i kompu. Cak bas suprotno, Mi mu dozvoljavamo samo vikendom po sat - sat i po dnevno i to je to, preko radnih dana nema kompova, mobilnog itd. Eventualno kada dobije neku 5icu, pustimo ga pola sata taj dan pred spavanje. Ima samo tu jednu igru Fortnajt i nista drugo.

Trudimo se da je sto vise vremena napolju i da se igra napolju.

Ubedio sam ga da ne kupujemo gamepad, nego neke dobre slusalice.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad E bravo strikane, tako treba 20.04.2022. 13:04 #675355

status: user
broj poruka: 4741

A za tu igricu ionako nažalost bolje leži miš i tastatura. Kažem nažalost jer nema glupljih igara od pucačina, al aj sad jbg.

Možeš vremenom da mu ukažeš na nešto izaziva intelekt i budi kreativnost.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 20.04.2022. 13:51 #675357

status: user
broj poruka: 302
Ma dobar mi je klinac, ne mogu da se pozalim, ali ono, u drustvu ti klinci pricaju ko sta ima od tih gedzeta, pa se i on primio na gamepad. Ali kao sto rekoh, ubedio sam ga da mu to nije dobro resenje, pa se odmah prebacio na slusalice da kupimo :), ali tu vec i ja mogu da se ogrebem da slusam malo muziku :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2022. 15:42 #675360

status: user
broj poruka: 4741

Haha ok :) A klinci ko klinci, ko ima bolje patike i te fore. Svi smo prošli kroz to.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re 20.04.2022. 16:00 #675361

status: user
broj poruka: 12785

Bukvalno niko nije rekao ovde da gamepad ne valja, ne znam gde si došao do tog zaključka?

Gamepad u online competitive igri koju 99% ostalih igrača igra na tastaturi i mišu apsolutno nema smisla.

Gamepad je odlična stvar svakako.

:: Zasto toliki hejt na gamepadove
::
:: I pucacine su zapravo sasvim OK na gamepadovima ako su kontrole dobre I ako se koristi dobar gamepad. Online je vec malo tez
::
:: Ne razumem zasto neko ne bi podnosio tudj izbor periferija
::
:: Od kako sam presao na veci ekran, 95% igara igram preko gamepada. Plus ne mogu da se nateram da posle radnog dana sedim opet za radnim stolom, gamepad mi je mnogo udobniji zbog celokupnog ugodjaja
::
:: Ali da budem iskren, mnogo manje igram igre sada nego pre pet godina
::
:: Ali dobro je znati da je kult gejmera sa gejmerskim KBM periferijama master race a mi ostali bolujemo od konzoloidne idiotije
::
:: That being said, svaki gamepad osim xbox/ps je bacanje para, makar tu do neke cifre ok 7-8k. Preciznost redragona i tu nekih logija ne moze da se poredi sa first party periferijama
::
:: PS gamepad se upari jako jednostavno. Ja koristim neki skroz basic gembirdov bt adapter i latencija je oko 2-3 ms
::
:: Plus imas touchpad da mozes da pustis stopiras muziku/film stagod
::
:: Xbox je plug and play, ali cinjenica da moram da menjam baterije mi je smor
::
:: Ps. Jos nisam naisao ga gaming mehanicku tastaturu koja je zaista udobna za bilo kakav duzi rad/kucanje i jako mi je bezveze trend gde tastature bez numpada postaju najpopularnije
::
::
::
:: Informaciona pismenost
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ... A te price ja volim, evo ti resenje 20.04.2022. 18:01 #675369

status: user
broj poruka: 4659
neka im kaze, nemate vi pojma kakav gamepad glupi, pokazucu vam kako se igra sa misem i tastaturom, i onda kad dodje kuci nadjete nekog ko tu igru igra dobro neka ih razbije sa skorom, pa da vide posle dal ce pricati, kako su oni dobri kako imaju MEGA DOBAR gamepad :P :D

malo šale nije na izmet :)



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Ma dobar mi je klinac, ne mogu da se pozalim, ali ono, u drustvu ti klinci pricaju ko sta ima od tih gedzeta, pa se i on primio na gamepad. Ali kao sto rekoh, ubedio sam ga da mu to nije dobro resenje, pa se odmah prebacio na slusalice da kupimo :), ali tu vec i ja mogu da se ogrebem da slusam malo muziku :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord A sta ce u fps igri da radi sa dzojstikom 20.04.2022. 18:20 #675370

status: user
broj poruka: 1043

Da rasipa rafale po nebu ili u beton? Dok neko nacinculira pečurku na džojstiku, mis I tastatura završavaju 10x brže i bolje

Jedino neka trka ili fudbal i nba i tako, na džojstik.

Dva brata igraju cod na Xbox, split screen na TV ajde ok levo desno gore dole ali kad pomislim kako to ide mišem, okrenem se i odem :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman a mora imati dobar gamepad 22.04.2022. 10:21 #675381

status: user
broj poruka: 1111
sa cime da pici hollow knight??
ili voznje..
rumblepad2, dualsense2, xbox controler, svi oko 50 e, mozda ps4 contr malo skuplji, ali zakon, od ova tri, pa ko sta voli
cak koristim i dan dns rumblepad f500, mislim, kao taj bezicni, ali ipak ima kabl..i dugmici su crni..
ugl, treba mui gamepad/joystick, sto bi rekli, nece igrati fortnite zauvek
kupis jednom i ladno zauvek traju, naravno, ako ih ne razbijas od beton


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs