Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Pc ne vidi usb mrezni adapter ?
STRANA 1 OD 1
gliga79 Pc ne vidi usb mrezni adapter ? 20.04.2022. 00:07 T68676

status: user
broj poruka: 4641
Na ploci je posle dugo godina crkla mrezna kartica.
Kupio sam usb 3.0 mrezni adapter.
Kad ubacim adapter u usb, nista se ne desava
Uopste ga win 10 ne prepoznaje !
Disk sa drajverima je ne citljiv !
Kako da resim problem sa mrezom ( internetom ) ?

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
http://valid.x86.fr/lv7d95
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2022. 00:44 #675345

status: user
broj poruka: 4740

Pa brate, skini drajvere s neta. E, šta pucačine rade s mozgom...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: 20.04.2022. 00:53 #675347

status: user
broj poruka: 4641
Nisam napisao da sam to vec uradio.
Mrezni adapter ne radi i dalje

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
http://valid.x86.fr/lv7d95

::
:: Pa brate, skini drajvere s neta. E, šta pucačine rade s mozgom..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2022. 00:58 #675348

status: user
broj poruka: 4740

Probaj drugi USB port, ako neće onda je neispravno, vraćaj u radnju. Koja je kartica?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pc ne vidi usb mrezni adapter ? 20.04.2022. 08:17 #675350

status: user
broj poruka: 18940
Desi Gligorije, legendo jugoslovenskih okretnih igara :)

Ti USB mrezni adapteri znaju da budu nezgodni, znam da sam davno isto pokusavao i nije bilo sanse da nadjem drajver, vec sam morao da trazim da mi daju njegov CD, ali svakako je Windows nesto prepoznao u Device Manager-u. Nisam siguran da je to uopste 3.0 USB.

Da li si mozda razmisljao da posaljes tu plocu na servis na zamenu chipa i da mrezna opet radi? U drugoj varijanti mnogo sigurnije je uzeti PCIe LAN za sitne pare i tako resis problem.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Na ploci je posle dugo godina crkla mrezna kartica
:: Kupio sam usb 3.0 mrezni adapter.
:: Kad ubacim adapter u usb, nista se ne desav
:: Uopste ga win 10 ne prepoznaje
:: Disk sa drajverima je ne citljiv
:: Kako da resim problem sa mrezom ( internetom )
::
:: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
:: http://valid.x86.fr/lv7d95
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Pc ne vidi usb mrezni adapter ? 20.04.2022. 10:27 #675352

status: user
broj poruka: 7695
Mislim da mu je najbolje resenje PCIe LAN ,taj lan preko USB nije se pokazao nesto ,doduse ja sam probao na am3 ploci usb2 lan ,sporo mnogo,pa sam kupio pcie 1gb lan koji je radio kao onaj sa ploce.Ta ploca Asus je na kraju riknula ,prvo je otisao lan ,pa zvucna i na kraju mosfetovi ,ali je radila pod OC i ja stavim cpu na MSI am3 plocu.Mislim da na ovoj ploci nema poseban chip za lan nego je u sklopu chipseta ,ali mu je to skuplja varijanta.


:: Desi Gligorije, legendo jugoslovenskih okretnih igara :
::
:: Ti USB mrezni adapteri znaju da budu nezgodni, znam da sam davno isto pokusavao i nije bilo sanse da nadjem drajver, vec sam morao da trazim da mi daju njegov CD, ali svakako je Windows nesto prepoznao u Device Manager-u. Nisam siguran da je to uopste 3.0 USB
::
:: Da li si mozda razmisljao da posaljes tu plocu na servis na zamenu chipa i da mrezna opet radi? U drugoj varijanti mnogo sigurnije je uzeti PCIe LAN za sitne pare i tako resis problem
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Na ploci je posle dugo godina crkla mrezna kartica
:: :: Kupio sam usb 3.0 mrezni adapter.
:: :: Kad ubacim adapter u usb, nista se ne desav
:: :: Uopste ga win 10 ne prepoznaje
:: :: Disk sa drajverima je ne citljiv
:: :: Kako da resim problem sa mrezom ( internetom )
:: ::
:: :: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
:: :: http://valid.x86.fr/lv7d95
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2022. 13:17 #675356

status: user
broj poruka: 4740

Može i neki Wi-Fi Dual Band USB Adapter WU650 da uzme. Nije brzinski šampinon ali dokazano radi i nema problema sa vozačima. Šta će mu kablovi, samo se spotičeš i skupljaš prašinu i paučinu ako ne staviš u kanalicu, ali ako nije beo zid moraš da je farbaš.

Dosta s kablovima, ovo je 21. vek.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Kojim putem 20.04.2022. 14:48 #675358

status: user
broj poruka: 1043

Da dobije maks brzine bežičnim putem ako mu je npr provajderov ruter ograničen na 300 a ima konekciju 1000mbps? Da kupi i ruter za 100e I bežičnu usb kartu i da ipak ne bude kao kabl pa super rešenje. Uzme računar sa ispravnom mrežnom kartom za taj novac

Kod tih stvari kabl mora pa mora makar busio 3 betonske prepreke

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2022. 15:36 #675359

status: user
broj poruka: 4740

Ne razumem šta pričaš. Kakve ima veze ruter, ja pričam o vezi između rutera i komljutora jer njemu je otišla LAN kartica. Pričam o kablovima unutar stana a ne van njega ako to misliš. Inače provajder mora da da ruter koji podržava maksimalnu konekciju koju korisnik plaća, ali to nema veze sa ovim slučajem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne znam u kom filmu si video 20.04.2022. 16:19 #675366

status: user
broj poruka: 1043

Da provajderi imaju takve rutere. Ni sbb sa ubee ni mts optiku kad stave I njihov beli onaj vrljavi, ni blizu deklarisao protoku ne bude (ne računam ispod 200mbps konekcije)

A kad ih zoves da se žališ oni kažu pa stavite kabl mi po ugovoru garantujemo punu brzinu ili malo ispod te, samo kad ubodete kabl u lan port na računaru.

Tako da koliko god lepa bezicnost bila, naša zemlja je po tom pitanju još u kamenom dobu po pitanju rutera koje daju na korišćenje. Krs strava i užas. Kabl je kabl I moze se to diskretno sprovesti bez ikakve muke.

A u njegovom slučaju pci lan karta neka fina i nema da brine

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2022. 16:57 #675367

status: user
broj poruka: 4740

Ali to nije ograničenje rutera nego Wi-Fi kartice. Zato sam i napisao da nije brzinski šampion. Možda nije zapeo da izvuče zadnji bit konekcije nego mu je bitna lagodnost korišćenja kao meni na primer. Ako ne, nek stavi kabl, naravno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord To sam i ja mislio, pa izmenjao 4 ili 5 20.04.2022. 17:52 #675368

status: user
broj poruka: 1043
3x pcie 1x usb I na kraju uzeo wbax200 Aorus koja teoretski ima 2400mbps na papiru, ali ne pušta više od 600,sve izmenjano probano kanalı gluposti i dzabe.

Uzeo cat 6 kabl ubo, 980/390 speedtest. Jedino je ostalo ako bih bas kabl da preskočim da uzmem neki Archer ali frka mi da bude dzabe I da se nerviram. Kabl kao kabl uz zid, do rutera, jbg

Wifi6 pcie karta konekcija 5ghz speedtest
https://ibb.co/BBYtrhy

Lan kabl cat 6 speedtest
https://ibb.co/7pnJ247

P50 pro 5ghz konekcija speedtest
https://ibb.co/J5vyRbb

Kad god se može, samo kabl sve muke rešava
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman zbog svegsa recenog 22.04.2022. 09:52 #675378

status: user
broj poruka: 1111
pci-e lan karta, sad ovih novijih standarda 2.5Gbps-5Gbps, ako bas treba i 10Gbps
PAZI, oni ti dovode od izvora do tebe kablovima, sad pretezno optikom, opt. kablovima(samo jedna nit moze da nosi najmanje stotine Gbps, bas nez na pamet..u kablu bude 64-128-256-xxxx niti, ti kuci 1-10Gbps plats i oni puste), i posle hiljada i hiljada km kablova, u zavisnosti sta radis na netu, pa sa na bandere/podzemno tebi do kuce/zgrade/stana, modema i rutera, i ti na kraju za desktop pc hoces wifi
neverovatno, smeta ti pouzdanost kabla, visi protoci, stabilni, sa uvek nizim pingom
ja stvarno ne kapiram zasto ljudi na pc koriste wifi, to bas nikakvog smisla nema!!!
plus lan karta, pa i ova brza, ne kosta nis spec, dok karta sa wifi6 kosta samo zbog te 6-ice
111 i 2.5Gbps su 10e i 30e, recimo, 10Gbps su skuplje, koliko sam ja shvatio, malo ti je 100Mbps..
i naravno, ruter treba da ima wifi, za mobilne uredjaje, nisam proti v toga, ali igranje MP igara na wifi nije bas prijatno
i recimo jedna zanimljivost iz sveta mreze: provider obicno tvrdi da ce protok wifi biti koliki placas, samo u prostorji gde se nalazi ruter/ap, i da ce naravno biti malo sporije..
znaci, resenje je prosto, kupis za 10e 10Gbps lan pci-e turis u pc, vrv ne trebaju ni driveri, inst po zelji, e sad ako ti je malo 1Gbps, to vec druga stvar
my 2c

ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Kod sbb gde mi je paket 300/30 ili 50 I ne obracam pažnju vise 22.04.2022. 10:10 #675379

status: user
broj poruka: 1043

Mesecima me je iritiralo to što internet radi kao dial up, u banalnoj situaciji ali trpeli smo. Uradim speed test 120/9 wifi 5ghz
Zovem ih, kazu nije podešen ruter adekvatno ostajete bez interneta 30sec aj probajte onda, ja probam, 280/29
Par dana radi i to lepo bez merenja i onda opet
Zovem ih, javi se drugi lik, kaze a pa ne wifi mora kabl izvinite, sačekajte popodne montažu dodatnog eona što ste dobili gratis i da izmerite sa kablom, dodje lik, ubodem kabl pozovem, kazu e vidimo da ste na kablu sad ali aj ne taj 100mbps stavite bolji, a oni mi poslali taj krs
Onda sam bio grub onako bas i rekao plakat da stave sebi i u podršku da mi njihova famozna mreža automatski sinhronizuje ubee sa tim nekim ku*rcem i da neću da ih zovem 17x dnevno, I eto, odjednom moze wifi ali to i malo preko je neki limit.
Dodata mts optika, razbija, u desktop mašine uboden kabl, laptop i telefoni ne dobijaju 1000 nego skoro 600 ali okej.
Zato ga i odgovaram od ideje ovog genijalnog spamera pilota sa Bubanj potoka da ide na wifi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman Da, zna se kako provideri rade 23.04.2022. 00:06 #675382

status: user
broj poruka: 1111
Plus tu imas likova koji ni ne znaju sta je taj wifi6
Ovi sto pricaju na fon bukv nis ne znaju,da znaju isli bi na `teren`, a to ti je kao podrska, njihov poso je da ti uvale sto veci paket,bez znanja da li uopste protok kod nekog moze das ispostuje
Plus, moram reci da i mi kao musterije pocinjemo da izmisljamo, napominjem da sam prilicno vremena proveo i na drugoj strani..pa znam obe strane price
..dns je navodno malo da fon preko wifi pravi 600Mbps
Do dns, do 2020., recimo, se smatralo da je jednom klijentu, pc/fon/laptop dovoljno 100Mbps, skidas 10MB i vise po sekundi, za 1min skidas 600MB
Jedino gde vidim da ovo ima smisla je NAS, a bavis se 8k snimcima i puno skidas i vracas na taj NAS, jer 1-10Gbps malo ko moze da ti isporuci, torrenti sa stotinama seedera, i bas jaki sajtovi za ftp download, inace stvarno ne kapiram te sulude protoke za kuci, pa nek svako u jednom momentu trosi tih 100Mbps, na par ljudi u kuci, to je mozda do pola Gbps
10Gbps portovi se koriste u serverima, a kablovi za to budu i aktivni, pa menjaju elektrone u fotone, da bi pola metra dalje menjali fotone u elektrone, a `najobicniji` patch kabl, ovaj obican lan, mislim da duplo vise parica ima,8 umesto 4, i konektori su ludacki
Ugl,ceo prob je ovde sto se ubrzano postavlja optika,agenti prodaje nude deal-ove once in a lifetime, jer imaju procenat,a pojma nemaju sta prodaju, firme stede na svemu zivom, pa naravno i na kablovima, ruterima, koriste bas low spec uredjaje za to sto bi trebalo da postignu
Tako da bih rekao da je tu bit problema, kao kupac hoces ono sto su te navukli da placas debelo, oni to nit znaju nit mogu da ispostuju i u krug, i btw, protoci koji se ovde spominju ima (lupicu) mozda 1% sveta, ostali se uzdaju u glupavu muskovu 5g mrezu satelita, koja mora das obnavlja svakih 4-5god, po 30-40k satelita svakih 5god, a antena i `uredjaj` koji na izlazu daje net kosta dal 500 ili 1500usd, plus monthly fee, zamis podrske u kazahstanu ili ova prica kako je dragi musk podario ukrajini, a vlada usa zapravo placa sve to, zamisli poziv iz ukrajine u palo alto ili di im je vec baza(starlink), podrska bi bila u fazonu: pazi ove indijance,garant nisu ni upalili nasu mocnu antenu, moramo poslati nekog tamo prvim transorbitalnim letom, koji ce, boze moj biti odradjen u naredne 2god, musk je prilicno uveren da ce uspeti to da obavi, kao i gomilu drugih stvari,kao da je on ing i zapravo radi nesto
Ugl,svet je otisao u ku### odavno, sve je vapourware, nemos nikom verovati nista,ako mu dajes novce
Mali rant na stanje u svetu, globalno..


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 USB 23.04.2022. 02:11 #675384

status: user
broj poruka: 322
Jel rade USB na ploči?
Crkavanje LAN je početak crkavanja svega.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646079.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs