Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Bluetooth 5.0 adapter za PC
STRANA 1 OD 1
ezoterija Bluetooth 5.0 adapter za PC 21.04.2022. 23:38 T68677

status: user
broj poruka: 3
Na koji usb port prikljuciti? Imam dva slobodna, 2.0 i 3.0
Da li je svejedno, tacnije da li imam benefita ako ga prikljucim na 3.0?
Hvala unapred

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Opusteno usb 2 22.04.2022. 00:19 #675375

status: user
broj poruka: 1043

Jer je 10x brzi od bt svakako

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub - - 22.04.2022. 02:18 #675376

status: user
broj poruka: 1006
Kao što reče vexlord, brzina transfera oba USB standarda je veća od BT mogućnosti. Praktično je svejedno.

Ono što ne znam je to da li razlika u amperaži (između USB 2.0 i 3.0, ovaj drugi pakuje više) može da utiče na sam BT adapter.
To neka odgovori neko drugi :)

Koji adapter imaš?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Amperaza manje vise, nece da skodi 22.04.2022. 07:54 #675377

status: user
broj poruka: 1043

Ali razne stvari kad se ubodu oko bt adaptera u neku trojku pa čak i kabl usb 3.0 umeju da ometaju signal

Isprobavao to sve nakon problema sa preskakanjem miša i na bt konekciji i čak sa pcie bt wifi karticom gde sam patrljak sa antenama držao pozadi na kućištu blizu svega ostalog i na unify adapteru ubodenim pozadi u kuciste, unify tastatura isto, ili zablokira ili pobrljavi pa kuća random stvari, prvo mislio mator mis ajde jbg pa uzmem još jednu istu tastaturu ali isto se desava, a čim sam razmakao stvarčice i otprilike počeo da koristim jedan usb3 port na frontu samo po potrebi, nema više problema. Mislim da sam i na bežičnim slusalicama primećivao neko pucketanje i šum ali sve rešeno

Jedino eto neki shielded usb3 ako uopšte postoji kao kod boljih cat lan kablova gde su i sami krajevi kabla zaštićeni mozda ne bi tad smetalo

https://www.eurodk.com/images/catalogue/2731/icd1.jpg




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman Bas fin mrezni 24.04.2022. 15:59 #675402

status: user
broj poruka: 1111
Tj sami konektori, ofc, dovoljni su i plasticni, ali za pc gledam da i port na ruteru bude metalni, a i sami konektori, vise zbog strukturne jacine/cvrstoce,ali nije na odmet ni shielding, jer zapravo to i jeste, faradejev kavez oko konektora
A sam BT, sto je tema, ofc da moze u usb2, vrv i 1,ccc, bt je jaaako spor, zadnji je v5, mislim, i navodno je 2Mbps, realno trecina toga,rekao bih, usb 1.1 je 12Mbps, usb2 480Mbps za full speed, tako da to sve zaboravi
Po meni,za usb je najbitnije da ne bude utaknut od nazad u plocu direkt, nego ili na produzni, pa da ti je opticki vidljiv sa uredjajem (sta vec spajas), tad najbolje radi, iz mojih ispitivanja, ili na front panel pc-ja, ili posto je kod mene pc totalno out of site, iza stola, koristim produzni ili ovaj hub u monitoru sto imam, imaju to i neke tast i sl sto radi na usb, za propustanje signala drugim usb uredjajima, onda ti je i fizicki blizu i vidljiv direktno uredjaju
Sve ovo zapravo ne bi trebalo da ima veze, ali hoce da pravi problem sa bezicnim uredjajima, norm ljudi to i ne primete, a neki od nas ocekuju da u 2022. i bezicni uredjaji rade potpuno isto kao i ovi na kabl, ali ladno jos uvek to nismo postigli, uspavaju se uredjaji zbog stednje bat, pa nekad pri budjenju bude kasnjenja, i kod bt i kod wifi, koristim gamepad-ove i ps4 i logi, i dan dns mi najbolje radi, besprekorno sve sto je na kabl, ovi bezicni znaju stucnuti, dok ovi na kabl nikad, ovo je vise moj trip nego realnost, budjenje traje mozda delic sekunde u najgorem slucaju, ili ako ti se uspava i monitor i mis,recimo, to zna da potraje i par sekundi dok se ne razbude, inace rade norm, iako je kod mene u power planu zabranjeno uspavljivanje usb uredjaja, ali bezicni imaju to hardware-ski ukljuceno zbog trajanja bat, ponekad umeju i da zajebu pri koriscenju, ali to bas retko
Nadam se da sam bio jasan,ccc, kabl je kabl, za sve aplikacije, ja to vidim kao usrafljeno propisno i zalepljeno lepkom (kabl spram bezicnih interfejsa, i ladno i dan dns to nije ispeglano, sto me navodi da kazem da je to priroda bezicnog prenosa, na kablu ce uvek biti isto merenje, kod bezicnog ces uvek imati varijacije, jer se veza stalno podesava i prilagodjava uslovima, recimo, kad je signal slab/nestabilan svaki bezicni uredjaj ce da spusti protok, preci na stariji jednostavniji protokol, da bi ocuvao vezu, tu ces imati nesto izgubljenih podataka, inputa sa periferija, jer u momentu dok si se pomerio sa mesta na mesto, veza se prekalibrisala, i tvoja 3 leva klika ostanu da vise u vazduhu/etru)


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman Sta uopste kacis na taj bt? 24.04.2022. 16:00 #675403

status: user
broj poruka: 1111



ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ezoterija odgovor 25.04.2022. 09:15 #675411

status: user
broj poruka: 3
@krkub
Neki kineski, sa Alija. Jeste 5.0, proverila sam. Koji je čip unutra, mogu naknadno da vidim.
@vexlord
Da, iskusila sam te smetnje, znam o čemu govoriš. Rešavala sam produžnim USB kablovima, da ih uklonim iz gužve.
@gman
BT koristim za audio, zvučnici u drugoj sobi. Kao i za slušalice.

Da rezimiram: nije važan USB standard? Nije me brzina prenosa interesovala, već elektronička kompatibilnost
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Usb 2 25.04.2022. 09:32 #675412

status: user
broj poruka: 1043
Ubodes u usb2 I kompatibilnost je tu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Prosto je neverovatno... 29.04.2022. 21:31 #675479

status: user
broj poruka: 7761
Prosto je neverovatno da BT i WiFi nisu postali standard na svim maticnim plocama...

Jer kad malo bolje pogledamo i BT i WiFi su standard na laptop racunarima ali su za desktop i dalje ezoterija koja se placa poprilicno vise u odnosu na ono sto se smatra standardnom citati osnovnom maticnom plocom...

Nije to 100 dukata a mnogima bi olaksalo zivot...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs