Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
nh-d15s vs MasterAir MA624
STRANA 1 OD 1
scientist nh-d15s vs MasterAir MA624 23.04.2022. 09:36 T68679

status: user
broj poruka: 488
Pozdrav svima!

nh-d15s - 14500 din
MasterAir MA624 - 9000 din

procitao da se ljudi zale da je MasterAir MA624 bucan i ima problema sa montazom

Sad u koje se kolo uvatiti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord U austrijsko 23.04.2022. 09:58 #675389

status: user
broj poruka: 1043

Noktuino naravno, bez razmišljanja ikad o bilo čemu drugom kad je vazdušno hladjenje u pitanju

Pored svega ostalog, nema te tišine kao kod njihovih ventilatora, tih za cpu hladnjak pa i za kućište

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 23.04.2022. 13:42 #675392

status: user
broj poruka: 3346
Noctua NH-U12S sa dodatnim ventom za push-pull sistem i jos 5 ventova preko Zalman MFC1 Plus na najnizem se uopste ne cuju. A na najvisem, jedva ih cujes.

Sve preporuke za Noctuu. Vredi sve pare.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Imam takođe Noctua NH-U12S 23.04.2022. 20:30 #675397

status: user
broj poruka: 6086
takođe sa PP postavkom, kao i još 4 Noktue u kućištu i u leru komp se jedva čuje, a ni dok igram Sajberpank nije mnogo bučniji.
Sve je fino naštelovano u BIOS-u što se tiče povećanja brzine u odnosu na temperature. Ventovi imaju svoje antivibracione padove, a ovi na kućištu su montirani i pomoću antivibracionih `šarafa`, tako da nema zujanja, tandrkanja ili bilo kakvih `nekarakterističnih` zvukova.
Jednom kad pređeš na Noktuu nema više vraćanja na buraniju poput CM-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: nh-d15s vs MasterAir MA624 24.04.2022. 10:32 #675398

status: user
broj poruka: 18940
Hm, ne bih uzimao tu grdosiju, pre bih razmotrio U12A model, jer je gotovo istih performansi sa 2, ili cak sa jednim ventilatorom, povoljniji je, a na kp moze i jeftinije da se prodje.

U12S je daleko slabiji po performansama (5 heatpipe-ova naspram 7, inferiorniji hladnjak kao i ventilatori).

CoolerMaster je uspesan u proizvodnji losih ventilatora i mounting kit-ova. Hladnjak kao hladnjak nije los. Po meni bolju ponudu ima recimo Arctic Cooling.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Pozdrav svima
::
:: nh-d15s - 14500 di
:: MasterAir MA624 - 9000 di
::
:: procitao da se ljudi zale da je MasterAir MA624 bucan i ima problema sa montazo
::
:: Sad u koje se kolo uvatiti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman Sta hladis uopste? 24.04.2022. 17:09 #675405

status: user
broj poruka: 1111
Po meni su dovoljni i fabricki, za amd, i za `jevtinije` intele moze i njihov stock da prodje
Nagadjam da koristis ryzen..
Pogledaj ove po yt ili di vec sto review-uju sve zivo, tako ces bez bespotrebnog trosenja novaca moci i sâm zakljuciti da li tebi ovo treba
Ovi sa dva `bloka` su potrebni za threadripper, epic, najjace intele i xeon, dovoljan je jedan fan, sve ostalo za amd fabricki, za intel max taj sa jednim blokom
Ako ti cpu u full load ne prelazi recimo 80° nema potrebe da menjas
Ako pri samom pokretanju stress testa odmah bar jedno jezgro skoci na preko 90° treba ti jaci kuler..
Ja licno koristim taj noctua sa dva bloka, jednim fanom, imam ga godinama, nez koji je tacno model na pc sa threadripper-om, na `obicnom` fabricki ryzen cooler, onaj wraith valjda se zove, drzim i jedan taj sa jednim blokom, probao na ove punojezgarne i jednostavno ne ide, ali za sve ostalo ekstra, do nekih 200-300W tdp, najjaci u boostu trose i 500W, ofc da treba jace hladjenje

ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Sta hladis uopste? 24.04.2022. 17:28 #675406

status: user
broj poruka: 18940
Nisi bas u pravu, jako je bitno da procesor ne ide puno sa temperaturom, zbog sto efikasnijeg rada. Pruza bolje performanse kada se manje greje. To sa fabrickim ne moze, pogotovo za recimo Ryzen 7, za ispod nemam pojma, ali kapiram da i tamo tesko jer su isto 65W.

A fabricki hladnjaci za intel su vec tuga.

PS @gman jel ti citas mejlove nekad? :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Po meni su dovoljni i fabricki, za amd, i za `jevtinije` intele moze i njihov stock da prodj
:: Nagadjam da koristis ryzen..
:: Pogledaj ove po yt ili di vec sto review-uju sve zivo, tako ces bez bespotrebnog trosenja novaca moci i sâm zakljuciti da li tebi ovo treb
:: Ovi sa dva `bloka` su potrebni za threadripper, epic, najjace intele i xeon, dovoljan je jedan fan, sve ostalo za amd fabricki, za intel max taj sa jednim bloko
:: Ako ti cpu u full load ne prelazi recimo 80° nema potrebe da menja
:: Ako pri samom pokretanju stress testa odmah bar jedno jezgro skoci na preko 90° treba ti jaci kuler.
:: Ja licno koristim taj noctua sa dva bloka, jednim fanom, imam ga godinama, nez koji je tacno model na pc sa threadripper-om, na `obicnom` fabricki ryzen cooler, onaj wraith valjda se zove, drzim i jedan taj sa jednim blokom, probao na ove punojezgarne i jednostavno ne ide, ali za sve ostalo ekstra, do nekih 200-300W tdp, najjaci u boostu trose i 500W, ofc da treba jace hladjenj
::
:: ulsi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman @imarkovic 24.04.2022. 19:21 #675408

status: user
broj poruka: 1111
joj, covek zaboravio sam, a i na taj mail sto je zakacen za pcb mi dolazi svasta jos, pa nisam ni primetio, provericu i odg
a ovo za kulere, mozda se nisam dobro izrazio, mislio sam na tipicne ryzen, prilicno hladno rade i vecina to ima, njima je taj wraith(dal je to bas cooler master, bem li ga ili kolaboracija), mislim, stvarno ok, tipa u full load da bude do 50-60 stepeni, to je sasvim ok, mada ni 80 nije puno, tipicnoo ljudi ne koriste full load cpu, osim ako iskljucivo ne rade stress testove ili pice cpu bound programe, a i opet zmd je prilicno ladan
za intel se slaem da ne vazi osim za najslabije primerke, prostim recima za datu snagu mora biti proporcionalna povrsina i potrebna brzina fana
ovo do 100 stepeni govorim kao bas granicu, mislim da manje vise sva int kola imaju na 100 termicku zastitu, ili 120, mada kad sam ja isao u skolu bilo je 200..


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 24.04.2022. 19:36 #675409

status: user
broj poruka: 18940
Jeste, za te slabije varijante koji su zahvalniji po pitanju zagrevanja je super hladnjak, inace je od firme Spire, nije Cooler Master.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: joj, covek zaboravio sam, a i na taj mail sto je zakacen za pcb mi dolazi svasta jos, pa nisam ni primetio, provericu i od
:: a ovo za kulere, mozda se nisam dobro izrazio, mislio sam na tipicne ryzen, prilicno hladno rade i vecina to ima, njima je taj wraith(dal je to bas cooler master, bem li ga ili kolaboracija), mislim, stvarno ok, tipa u full load da bude do 50-60 stepeni, to je sasvim ok, mada ni 80 nije puno, tipicnoo ljudi ne koriste full load cpu, osim ako iskljucivo ne rade stress testove ili pice cpu bound programe, a i opet zmd je prilicno lada
:: za intel se slaem da ne vazi osim za najslabije primerke, prostim recima za datu snagu mora biti proporcionalna povrsina i potrebna brzina fan
:: ovo do 100 stepeni govorim kao bas granicu, mislim da manje vise sva int kola imaju na 100 termicku zastitu, ili 120, mada kad sam ja isao u skolu bilo je 200.
::
::
:: ulsi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs