Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Zna li neko za neku modernu matičnu ploču koja ima PCI slot?
STRANA 1 OD 1
npaun Zna li neko za neku modernu matičnu ploču koja ima PCI slot? 29.04.2022. 00:18 T68681

status: user
broj poruka: 104
Potrebno mi je da zamenim jedan zastareli kompjuter novijim, ali caka je u tome što taj kompjuter opslužuje drugi (industrijski) uređaj koji se na matičnu kači preko svoje kartice koja ide u PCI slot...

Dakle, znate li za neku relativno aktuelni i dostupni (kod nas) model ploče koja ima bar jedan PCI slot (i poželjno u ATX formatu). Osim toga, ploča ne mora biti ništa posebno, dovoljna bi bila i za kancelarijske potrebe, dovoljno da se ubode neki novi i3 ili amd ekvivalent, i da može da gura Win 10... može samo kao nova ploča, ništa polovno...


______________________________________________________________________

Dodao autor teme (28-04-2022 22:39:40):

 PS::
...samo da napomenem, ideje tipa konverzione kartice sa PCIe na PCI nisu primenjive...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Zna li neko za neku modernu matičnu ploču koja ima PCI slot? 29.04.2022. 02:04 #675467

status: user
broj poruka: 1261
PCI slot je egzotika kod novijih platformi ali nije da ga nema.

Evo npr kod Intel 12-gen platforme ima u ponudi par komada:
Asus Pro H610M-C-CSM
Gigabyte H610M HD3P (rev. 1.0)
Gigabyte B660M D3H DDR4 (rev. 1.0)

Evo i za Intel 9-Gen, 10-gen i 11-gen:
Asus PRIME H310M-C/PS R2.0
Asus PRIME B365M-C
Asus PRIME H310M2 R2.0
Asus PRIME H310-PLUS R2.0 (3xPCI)

Gigabyte H410M HD3P (rev. 1.x)
Gigabyte H470 HD3 (rev. 1.0)
Gigabyte B460M D3H (rev. 1.0)

Gigabyte H510M HD3P (rev. 1.0)
Gigabyte Q570M D3H (rev. 1.0)
Gigabyte H510M S2P (rev. 1.0)
Gigabyte GA-B560M-D3P (rev. 1.0)
Gigabyte B560M D3H (rev. 1.x)

Takođe ima i AMD u ponudi nekih plojki sa PCI slotom:
Asus PRIME B350-PLUS
Asus PRIME A320M-C R2.0
Gigabyte GA-A320M-HD2 (rev. 1.0)
Gigabyte GA-A320-DS3 (rev. 1.x)

E sad da li ih ima kod nas i po kojim cenama to vidi sam. Neke od ovih sam viđao na KP tako da ćeš se snaći nadam se.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 29.04.2022. 05:45 #675468

status: user
broj poruka: 4225
Korisna informacija Srdoch.
Dobro da niko ne traži ide kontroler, jer industrijska mašina samo prepoznaje ide kontroler, kao npr. Cspa-128. Tek bi onda bilo problema.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Imas i adapter 29.04.2022. 09:45 #675469

status: user
broj poruka: 1389
Pcie na pci na aliexpresu za par hiljada.

shorturl.at/azAC6

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 29.04.2022. 10:07 #675470

status: user
broj poruka: 819
polovno ALI sa video dokazom o ispravnosti

https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/polukonfiguracije/amd-8350-asus-sabertooth-990fx-patriot-ddr3-2133mhz-noctua/oglas/122099002


KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC - SW/HW - SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 @xenox i 1AGRESSOR 29.04.2022. 11:45 #675471

status: user
broj poruka: 69
Autor teme vam je lepo napisao da ne dolazi u obzir adapter niti polovna ploca. Ta PCI kartica nije sprdnja niti zajebancija niti je firma neka koja radi na crno i nelegalno. Ako treba jos detaljnije nije problem, javite se slobodno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 29.04.2022. 11:58 #675472

status: user
broj poruka: 819
moja je predpostavka da ne zeli polovno zato sto ne moze biti siguran u ispravnost

Ako treba jos detaljnije nije problem, javite se slobodno.


KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC - SW/HW - SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 @1AGRESSOR 29.04.2022. 14:01 #675474

status: user
broj poruka: 69
Posto je u pitanju ozbiljna firma, sta god da se kupuje i nabavlja za potrebe firme mora imati poreklo tj. faktura, racun, garancija proizvodjaca ili distributera itd. Sve se knjizi, belezi itd. Kupovina bilo cega bez validne dokumentacije predstavlja veliki problem za ozbiljnu firmu. Oni ne smeju nista pribavljati ni na crno ni na sivo vec iskljucivo na belo tj. po zakonu.

U tvom slucaju ako je prodavac pravno lice i moze da izda fakturu za to sto prodaje i ako je to nekorisceno onda nikakav problem, posto sve to nije onda ne moze.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 29.04.2022. 14:28 #675475

status: user
broj poruka: 4740

Sve to ok u principu, ali zašto se ti javljaš kao advokat autora teme?
Mi ne znamo ko si i da li je ono što pišeš validno za njega i u dogovoru s njim.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @1AGRESSOR 29.04.2022. 18:41 #675478

status: user
broj poruka: 18940
Posto je pitao na pcberzi, tu sve moze na crno.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Posto je u pitanju ozbiljna firma, sta god da se kupuje i nabavlja za potrebe firme mora imati poreklo tj. faktura, racun, garancija proizvodjaca ili distributera itd. Sve se knjizi, belezi itd. Kupovina bilo cega bez validne dokumentacije predstavlja veliki problem za ozbiljnu firmu. Oni ne smeju nista pribavljati ni na crno ni na sivo vec iskljucivo na belo tj. po zakonu
::
:: U tvom slucaju ako je prodavac pravno lice i moze da izda fakturu za to sto prodaje i ako je to nekorisceno onda nikakav problem, posto sve to nije onda ne moze
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 29.04.2022. 23:38 #675480

status: user
broj poruka: 1620
@hemicar911
Stvarno, što ti glumiš advokata tamo gde nije mesto i iznosiš pretpostavke, koje možda i nisu na mestu?

Npr. ja sada mogu da iznesem svoj stav na tu temu, pošto je moje lično iskustvo sa industrijskim mašinama (koje, u najmanju ruku, nije malo!), takvo da ljude uglavnom uopšte ne zanima na koji ćeš način rešiti problem, niti da li će to koštati 100, ili 2000 ili 10000€... oko mašina koje mogu da zarađuju desetine hiljada evra dnevno, a stoje zbog nekakvih finesa, lako se reguliše administrativna prepreka u vezi bilo kakve računarske komponente, a naročito neke koja nije na vidnim mestu - tome služe knjigovođe, mi se ovde bavimo drugim stvarima.

Recimo, jednu firmu jurim već skoro godinu dana da im napravim ljudsko i trajno rešenje (imam sve spremno, predviđen `downtime` je manji od sat vremena), ali njih to ne zanima, već su odabrali da drže frankeštajn-računar, koji do pola stoji u tom industrijskom kućištu, a polovina izvan njega... brusilicom nakaradno isekli to kućište, pošto je originalno napajanje (ulaz 24V) zveknulo, a nije bilo mesta da se unutra zbudži drugo, pa sad bukvalno visi napolju, uz neke 24-pinske ekstendere itd.
Ma šou... ali ljude ne zanima... od 10-ak puta, koliko sam ih zvao, da zamenim to što je postavljeno kao privremeno rešenje, svaki put sam dobio isti odgovor: `hvala ti, ali ovo radi - ne diraj!`.
Moglo je to u startu da se uradi drugačije, i ne bi njima bio problem ni da plate 5-10k evra više za rešenje koje je predvideo proizvođač, ali to bi potrajalo 3 radna dana i čekanje da oni pošalju svog inženjera iz nemačke, dok je ovo regulisano za jedno popodne i sutradan ujutru je mašina već bila u funkciji, a sposobna je da zaradi preko 50k tokom 2 smene u jednom danu.

Ne kažem da je nešto slično primenjivo i u konkretnom slučaju (npr. sretao sam se i sa medicinskom opremom, gde najčešće ne prolaze ovi principi), a sam autor teme veoma verovatno ima svoje razloge zašto je tako, ali nema potrebe za advokaturom, jer ovde većina piše da bi pomogla, a ne da zavrće čoveka oko gluposti... poenta je samo da postoji više uglova iz kojih jedna ista situacija može da se posmatra, a ukoliko otvoreno diskutujemo o tome, paa... samo mooožda će nekom sinuti i mnogo bolja ideja na osnovu nekog od komentara... možda se ispostavi da neki `frankenštajn` ipak završava posao...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.04.2022. 00:52 #675481

status: user
broj poruka: 4740

Problem je što neko postavi temu pa se više ne javi (sem možda pod drugim nalogom). Treba zapamtiti takve i ignorisati ih ubuduće, mada je i to SF ovde. Umesto da elaborira temu ili barem zahvali ovom dečku Srdoču, tepih ploča mu je izbacio. Evo ja mu zahvaljujem iako mi ne treba.

Možda neko misli da je neko plaćen da pomaže. A operator opet lupeta, Cspa-128 je polica na točkićima, kakav bre ide kontroler na polici. Ide kad je guraš.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Re: @1AGRESSOR 03.05.2022. 11:09 #675494

status: user
broj poruka: 1389
Gde pise da ne moze adapter? Pise da ne moze polovno.

Adapter reseva problem i za buduci upgrade ako se pokaze da radi kako valja... a kad vec slicni riseri valjaju minerima ne vidim razlog da ovo ne radi i za PCI... a sto se papira tice - poskupeo je...


:: Posto je u pitanju ozbiljna firma, sta god da se kupuje i nabavlja za potrebe firme mora imati poreklo tj. faktura, racun, garancija proizvodjaca ili distributera itd. Sve se knjizi, belezi itd. Kupovina bilo cega bez validne dokumentacije predstavlja veliki problem za ozbiljnu firmu. Oni ne smeju nista pribavljati ni na crno ni na sivo vec iskljucivo na belo tj. po zakonu
::
:: U tvom slucaju ako je prodavac pravno lice i moze da izda fakturu za to sto prodaje i ako je to nekorisceno onda nikakav problem, posto sve to nije onda ne moze
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord U prvom postu, 03.05.2022. 12:04 #675495

status: user
broj poruka: 1043

U edit ps dodao vlasnik teme

Covek nece adapter iz ko zna kog razloga iako ne bi mu pravio nikakve probleme a izbor ploča bi bio daleko veći

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Ako cemo posteno 07.05.2022. 01:41 #675540

status: user
broj poruka: 1389
Citao sam samo do linije :)

Posle obicno idu neke neobavezna stvari :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs