Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Staro pitanje..
STRANA 1 OD 1
nbkom Staro pitanje.. 12.05.2022. 10:16 T68688

status: user
broj poruka: 321

Molim link ka nekom domacem upustvu za otvaranje platne kartice,za kupovinu preko mreze ili kako to uraditi i predlog za koju karticu se odluciti,neko iskustvo.Ovo je staro pitanje ali....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Staro pitanje.. 13.05.2022. 09:16 #675574

status: user
broj poruka: 1319
Ja imam Visa platnu karticu iz Reffaisen banke. Otvoriš račun kod neke banke i tražiš platni karticu. Oni ti je daju zajedno sa zapečaćenim kovertom sa Pin brojem. Mene održavanje košta 250 dinara mesečno, prva godina (2012) je bilo besplatno. Kartice imaju RFD (bezkontaktni) i kontaktni način rada. Možeš da nabaviš čitač za njih da povežeš (USB) sa PC-jem za logovanje na sajt banke a onda online (internet) možeš da obavljaš sva poslovanja, transakcije, plaćaš račune it.
https://www.raiffeisenbank.rs/racuni/online-racun/
Ja tako to radim već godinama, većinu kupovanja izuzev pijace obavljam karticom, keš skoro i ne držim. Ako zatreba keša a be ide mi se u banku, imaš bankomate na puno mesta i možeš da uzmeš keš uz karticu samo moraš da paziš koja banka drži taj banlomat. Ako je banke u kojoj imaš račun i karticu onda je besplatno, ako je neke druge banke mogu da naplate neki procenat.
Ako puno kupuješ karticom onda se održavanje isplati jer nema više da prodavnice zaokružuju račun na tvoju štetu.


Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

::
:: Molim link ka nekom domacem upustvu za otvaranje platne kartice,za kupovinu preko mreze ili kako to uraditi i predlog za koju karticu se odluciti,neko iskustvo.Ovo je staro pitanje ali....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom Staro pitanje.. 18.05.2022. 22:50 #675608

status: user
broj poruka: 321
Interesue me za kupovinu preko interneta-da to bude samo za to,uplatim na racunu kolko treba i oni skinu i to je to do sledece kupovine-neke strane robe-da li vaze sve visa kartice izdate od bilokoje banke ili samo odrdjene-treba mi neka koja vazi svuda.Sta je na primer pay pal kartica.gde se otvara.koji su uslovi na primer ili neka koja vazi u vecini zemalja za online kupovinu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot imas u komercijalnoj banci 19.05.2022. 08:43 #675610

status: user
broj poruka: 161
visa debit pre paid kartica, uplatis koliko hoces i placas i preko neta i u prodavnici, ne bitno.
Kad potrosis, onda sipak, mora opet da se uplati :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Staro pitanje.. 19.05.2022. 09:06 #675611

status: user
broj poruka: 1319
Za to ti čak ni kartica nije potrebna, samo račun u bancii da imaš dovoljno na računu. Daćeti paprirologiju da bristupiš svom računu i obavljaš transakcije preko njihovog online sajta.


Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Interesue me za kupovinu preko interneta-da to bude samo za to,uplatim na racunu kolko treba i oni skinu i to je to do sledece kupovine-neke strane robe-da li vaze sve visa kartice izdate od bilokoje banke ili samo odrdjene-treba mi neka koja vazi svuda.Sta je na primer pay pal kartica.gde se otvara.koji su uslovi na primer ili neka koja vazi u vecini zemalja za online kupovinu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom Re: Staro pitanje. 19.05.2022. 19:59 #675614

status: user
broj poruka: 321
Znaci kartica ne treba za kupovinu preko mreze-da odem u rajf ili kom banku i kazem sta hocu i zasta mi treba,pa ce mi reci sta ima od opcija.Znaci tako moze i od aliexpresa-ili slicnih sajtova da narucujem robu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Staro pitanje. 20.05.2022. 07:49 #675617

status: user
broj poruka: 1319
Ne može dase plaća u inostranstvu sa diinarskim računom i platnom karticom. Za to ti treba devizni račun, iinternacionalna kreditna kartica i da budeš kreditno sposoban.Naplaćuje se i održavanje takvog računa.

Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Znaci kartica ne treba za kupovinu preko mreze-da odem u rajf ili kom banku i kazem sta hocu i zasta mi treba,pa ce mi reci sta ima od opcija.Znaci tako moze i od aliexpresa-ili slicnih sajtova da narucujem robu..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot kao sto rekoh 20.05.2022. 22:27 #675620

status: user
broj poruka: 161
komercijalna banka, visa prepaid i udri. Nema odrzavanja, nema nicega


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: kao sto rekoh 04.06.2022. 22:52 #675710

status: user
broj poruka: 1006
Korisnik sam spomenute banke, i jako bih voleo da mi objasniš kako da ostvarim vlasništvo nad prepaid karticom - ali besplatno (`Nema odrzavanja, nema nicega`)


:: komercijalna banka, visa prepaid i udri. Nema odrzavanja, nema niceg
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot @krkub 05.06.2022. 00:30 #675712

status: user
broj poruka: 161
pa ti imas racun kod njih. A ovo je samo debitna visa prepaid kartica. Ne vezuje se na tvoj racun, ja nisam korisnik komercijalne, samo odem po potrebi i uplatim pare na karticu i kupujem stvari.
Pitaj ih za debitnu prepaid karticu, ali ti nemas potrebe jer vec imas njihove.
Covek pitao gde moze takva varijanta, meni istice kartica sad u avgustu. Za to znam, zato i preporucih


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom staro pitanje..kartica 03.08.2022. 12:56 #676149

status: user
broj poruka: 321
Opet ja
U vezi kartica za placanje robe-usluga preko interneta,sta je kartica a sta racun-to su dva odvojena rezervoara kako shvatam- kako bi se reklo gde nalezu odredjena novcana sredstva.Kartice su samo fizicki- virtuelni kljucevi za pristupanje njima,kako sam shvatio.
Bio sam do postanske i intese i pitao za internet kartice sta nude-imaju ih u ponudi s tim da kao post traze da ima neki nivo sredstava na njima stalno,odrzavanje je neko minimalno na godisnjem nivou kod oba. Nego koji racun otvoriti za placanje nije mi jasno-sta je napovoljnije dinarski,evro,dolar jer rekose da se bilo koji racun ako prodavac prihvati trgovinu vise puta konvertuje a l nigde ne pisu ti procenti konverzije zbog menjanja kursa.Po vama koji racun otvoriti-vezati za tu karticu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom staro pitanje..kartica... 03.08.2022. 23:17 #676151

status: user
broj poruka: 321

Prelomio san-narucio sam intesinu internet debitnu karticu-devizna, pa kako bude..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs