Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Plinske boce i plin
STRANA 1 OD 1
count Plinske boce i plin 26.05.2022. 09:07 T68696

status: user
broj poruka: 1327
Već nekoliko godina upotrebljavam plin u kujni.Dobio sam dobru ali ne sertifikanu bocu koju sam punio kod Laste na autoputu, nisu pravili problem ali su zatvorili. Sad neznam nikog drugog koji to radi niti znam cene i gde da nabavim drugu bocu ili da sertitfikujem ovu (ako može).
Beograd i okolina. Ja sam ispod Avale.

Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re 26.05.2022. 09:28 #675654

status: user
broj poruka: 304
Najjednostavnije ti je da odneses kod nekog ko menja prazne za pune, kazes da zelis certifikovanu i platis malo vise nego obicno punjenje. Ne rade svi to, ja sam kod nekog u Resniku to zamenio.
Ali i certifikat traje 10 god mislim, tako da gledaj datum, ne znam koliko ti traje jedno punjenje.
Ako treba naci cu kontakt i poslati ti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re 26.05.2022. 09:50 #675655

status: user
broj poruka: 1327
Bio bih zahvalan, Nemam problema da platim šta treba ali stvarnoo neznam gde. Jedna standardna boca mi traje oko mesec dana, Sve što sam našao na internetu su neki koji to rade na veliko.

Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Najjednostavnije ti je da odneses kod nekog ko menja prazne za pune, kazes da zelis certifikovanu i platis malo vise nego obicno punjenje. Ne rade svi to, ja sam kod nekog u Resniku to zamenio
:: Ali i certifikat traje 10 god mislim, tako da gledaj datum, ne znam koliko ti traje jedno punjenje
:: Ako treba naci cu kontakt i poslati ti
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
knele88 Boca Za plin 26.05.2022. 10:17 #675656

status: user
broj poruka: 450
Kolega pošto smo tu iz kraja, za punjenje boce ti je najlakše da odeš do Avie benzinske pumpe, na putu za Mladenovac u Prnjavoru, i oni ti napune ja tako radim vec par godina sa 2 3 boce.

Sve je na nama, da li pobednik ili gubitnik...

-ASUS ROG SRTIX GL703G-
– CPU: Intel Core i7-8750H @ 2.2GHz
– GPU: NVIDIA GeForce GTX 1070 with 6GB GDDR5
– Memory: 16GB DDR4 @ 2666MHz
– Storage: M2 NVMe PCIe 3.0 X4

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mali3538 .. 26.05.2022. 12:20 #675657

status: user
broj poruka: 115
Ja sam menjao u Rakovici, ako ti to nešto znači uopšte, donesem praznu, platim, dobijem punu.
kod ovog https://www.011info.com/gas-za-domacinstvo/dostava-gasa

sad ne znam da li ga zanimaju te nesertifikovane ili ne

Ali kad mi je crkla rerna i ringla u šporetu, (ruke i delovi cca 10k) ja sam uzeo novi bez plina jer sam izračunao da se ne isplati za nas plin i batalio to. Račun za struju ako mi je bio veći 200 rsd u vr` glave a boca j tad bila 1800, sad je verovatno više.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Re: Re 26.05.2022. 12:35 #675658

status: user
broj poruka: 304

Poslao sam ti poruku na mail.

:: Bio bih zahvalan, Nemam problema da platim šta treba ali stvarnoo neznam gde. Jedna standardna boca mi traje oko mesec dana, Sve što sam našao na internetu su neki koji to rade na veliko
::
:: Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
::
:: :: Najjednostavnije ti je da odneses kod nekog ko menja prazne za pune, kazes da zelis certifikovanu i platis malo vise nego obicno punjenje. Ne rade svi to, ja sam kod nekog u Resniku to zamenio
:: :: Ali i certifikat traje 10 god mislim, tako da gledaj datum, ne znam koliko ti traje jedno punjenje
:: :: Ako treba naci cu kontakt i poslati ti
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Re: Re 26.05.2022. 19:12 #675659

status: user
broj poruka: 1327
Hvala tebi i svima ostalima, sutra polazim u potragu. :)

Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

::
:: Poslao sam ti poruku na mail.
::
:: :: Bio bih zahvalan, Nemam problema da platim šta treba ali stvarnoo neznam gde. Jedna standardna boca mi traje oko mesec dana, Sve što sam našao na internetu su neki koji to rade na veliko
:: ::
:: :: Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
:: ::
:: :: :: Najjednostavnije ti je da odneses kod nekog ko menja prazne za pune, kazes da zelis certifikovanu i platis malo vise nego obicno punjenje. Ne rade svi to, ja sam kod nekog u Resniku to zamenio
:: :: :: Ali i certifikat traje 10 god mislim, tako da gledaj datum, ne znam koliko ti traje jedno punjenje
:: :: :: Ako treba naci cu kontakt i poslati ti
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 29.05.2022. 21:01 #675668

status: user
broj poruka: 2155

Ne atestirane boce koje se pune van ovlašćenih firmi su opasne mnogo. Jednostavno odes na Jugopetrolovu pumpu kupiš plin sa atestiranom bocom, kad nestane plina samo zameniš praznu bocu sa punom koja je takođe atestirana i tako u beskonacno. Mislim da je boca sa plinom oko 5000 rsd. Znači platiš jednom bocu i nikad više, možeš i više da kupiš pa da smanjiš broj puta kad odlaziš na pumpu ( ja vrtim 2 komada, jedna radna druga rezervna kad u radnoj nestane plina ).

Ponavljam punjenje boce preko ventila je zakonom zabranjeno i veoma opasno, može da se ošteti ventil i da počne da curi, posle mnogo godina korišćenja vlaga iz plina napravi koroziju i dođe do pucanja boce, da ne pričam o opasnijim situacijama. Zato i postoje atesti, tj. sertifikovane firme koje testiraju bocu i daju garanciju na nju i ventil, takođe pU-N-I-O-Nice imaju specialan način punjenja.

Ma da kod nas još uvek važi ono neće valjda kod mene to da se desi veoma sam pažljiv.

Takođe regulator pritiska bi trebalo da se zameni bar 1 u 10 godina, kod nas se to nikad ne menja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Evo ima da se pegla 29.05.2022. 22:38 #675671

status: user
broj poruka: 1043
UNIÓN kao što je bilo za LIKE :D
@misa



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 30.05.2022. 09:04 #675673

status: user
broj poruka: 1327
Boca je kao nova, 2-3 godine stara. Dobio sam je od prijatelja kada je bila nova novcata, prvi put sam je ja punio. Zašto nije sertificovana neznam, verovatno je `ispala iz kamiona` de se tako odrazim. Montifrana je napolju na zadnjoj terasi, ak i da procuri neće da eksplodira.

Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

::
:: Ne atestirane boce koje se pune van ovlašćenih firmi su opasne mnogo. Jednostavno odes na Jugopetrolovu pumpu kupiš plin sa atestiranom bocom, kad nestane plina samo zameniš praznu bocu sa punom koja je takođe atestirana i tako u beskonacno. Mislim da je boca sa plinom oko 5000 rsd. Znači platiš jednom bocu i nikad više, možeš i više da kupiš pa da smanjiš broj puta kad odlaziš na pumpu ( ja vrtim 2 komada, jedna radna druga rezervna kad u radnoj nestane plina )
::
:: Ponavljam punjenje boce preko ventila je zakonom zabranjeno i veoma opasno, može da se ošteti ventil i da počne da curi, posle mnogo godina korišćenja vlaga iz plina napravi koroziju i dođe do pucanja boce, da ne pričam o opasnijim situacijama. Zato i postoje atesti, tj. sertifikovane firme koje testiraju bocu i daju garanciju na nju i ventil, takođe pU-N-I-O-Nice imaju specialan način punjenja
::
:: Ma da kod nas još uvek važi ono neće valjda kod mene to da se desi veoma sam pažljiv
::
:: Takođe regulator pritiska bi trebalo da se zameni bar 1 u 10 godina, kod nas se to nikad ne menja
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs