Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Preporuka za tablet/book laptop
STRANA 1 OD 1
MACHINE Preporuka za tablet/book laptop 09.06.2022. 11:35 T68704

status: user
broj poruka: 5696
Da li neko ima savet da preporuci, ako ovako nesto moze da se nadje za razumnu cenu, meni nesto nije islo sa googlanjem. Dole su opcije koje mora da ima:

1. velicina ekrana 12` sa Gorilla Glass
2. odvojiva slim tastatura
3. WiFi+Bluetooth+LTE/4g (SIM)
4. Android/ChromeOS/Win
5. Solidan CPU i VPU sa min 4GB DDR4 memorije
6. Baterija >7000 mAh
7. Lenovo/Dell/HP/Microsoft

Ovo bi koristila supruga za ucenje/rad i kcerka za YT, igrice...sto je uzrast vrtica

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Machine... 09.06.2022. 11:49 #675752

status: user
broj poruka: 3737
mislim da neces naci to sto trazis za razumnu cenu.

Pre nekih godinu dana sam gledao tablete...nista pristojno nisi mogao da nadjes za ispod 20000k +/koja hiljada.

Ono sto se meni dopao je bio neki Samsung za oko 36k.

Tu vec negde ulazis u entry level za laptopove.

Pristojan laptop sa SIM opcijom neces naci lako.

Mozda najbolje da definises `vrednost` razumne cene pa da probamo da damo bolji savet.


support normality

GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 09.06.2022. 11:50 #675753

status: user
broj poruka: 12785
Znam da ne ide sa izborom OS-a koji si naveo ali iPad Pro je i dalje najbolja opcija kad se sve računa.

Ne znam da li se Surface pravi u 12 inča ali slab je izbor generalno u toj veličini.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Pa da 09.06.2022. 12:20 #675754

status: user
broj poruka: 5696
Nisam nastao nista identicno.

Ima HP pro X2 612 koji je 12` ali je spor DDR3. Cena da je do 500e. Znam, kada bi za sebe uzimao, Surface koji je specovan kako treba, izadje 2000 eur. Ima recimo Lenovo Tab 12 Pro ali nije jeftin i sa tast i stylos izadje 800e a pitanje je da li ce nekad dobti upgrade na Android 13.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 09.06.2022. 13:46 #675755

status: user
broj poruka: 12785
...zato ti je iPad Pro najbolji, pogotovo zbog M1 procesora, 120hz mini LED ekran, plus možeš i Apple Pen da uzmeš za neke kreativne aplikacije i tastatura ti je opcija. Software će barem 5g da ti bude podržan, ali znajući Apple verovatno će to da bude 7g. Ona veća verzija je 13 inča, i imaš 5G kao opciju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ... 11.06.2022. 12:22 #675760

status: user
broj poruka: 5696
Nesto ne bih uzimao masinu od 500+ eur za malu, to ce ona da upropasti. Pride ja se nisam mogao naviknuti na Apple jos uvek, zato sam na Pixelu 6 Pro. Supruga doduse ima iPhone 12 mini i iako se kunem u kvalitet izrade, stabilnost...evo ima nekih glitcheva sa Volume down koji nece da radi uvek, tj. cesce ne radi nego sto radi. Ne znam da li je mehanicki ili softverski bug.

Kod mene pak na Pixel 6 Pro, nakon nekog updatea od pre nekih 3 meseca ponekad, onako randomly, stucne tj. zabaguje na sec kad se prebacuje multi-tasking.

A mrzi me da za oba telefona uradim factory reset, kakoa bih proverio tako, jer posle treba vremena da se sve vrati kako je bilo, mada in Apple-u je to prosli put proslo bas glatko, nisam siguran da ce biti isto za moj Pixel 6


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: ...zato ti je iPad Pro najbolji, pogotovo zbog M1 procesora, 120hz mini LED ekran, plus možeš i Apple Pen da uzmeš za neke kreativne aplikacije i tastatura ti je opcija. Software će barem 5g da ti bude podržan, ali znajući Apple verovatno će to da bude 7g. Ona veća verzija je 13 inča, i imaš 5G kao opciju
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs