Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Pitanja za advokata :)
STRANA 1 OD 1
perrakojot Pitanja za advokata :) 16.06.2022. 18:25 T68716

status: user
broj poruka: 985
Ako zelim bratu da pozajmim novac, malo veci iznos, a da mi on to vraca u jednakim mesecnim ratama narednih nekoliko godina, da li postoji neki nacin da se to ozvanici papirom,ugovorom,notarom? Znaci kao neka mala ``sigurnost na papiru` da ce mi biti isplacivana mesecna rata do vracanja kompletnog duga?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 nisam advokat 16.06.2022. 18:32 #675807

status: user
broj poruka: 938

ali to nema. veze sa sigurnoscu isplata. Ugovor je ok, ali sigurnost isplate je jedino zalog u vrednosti pozajmice ili veci od nje. Sve ostalo je parnica i povlacenje po sudovima. Sa bratom ili sa neprijateljem isti ti k…c.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: nisam advokat 16.06.2022. 18:50 #675808

status: user
broj poruka: 985
Bratu verujem, nemam sumnje u njega, samo bi voleo neki zvanicni papir da ``umirimo mastu matoraca`` ? Da li moze bilo ko da otkuca ugovor o pozajmici i overi ga kod notara, ili ugovor kod advokata uradjen nosi vecu ``tezinu`` ? Za zalog znam,to otpada u startu...


::
:: ali to nema. veze sa sigurnoscu isplata. Ugovor je ok, ali sigurnost isplate je jedino zalog u vrednosti pozajmice ili veci od nje. Sve ostalo je parnica i povlacenje po sudovima. Sa bratom ili sa neprijateljem isti ti k…c.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako verujes bratu 16.06.2022. 20:29 #675809

status: user
broj poruka: 9380
Idite kod notara i overite ugovor, to ce umiriti matore. Sta te briga za “tezinu”…
Inace, ako hocete po ugovoru, onda bi novac trebao da ti uplacuje mesecno na tekuci racun. To je jedini dokaz da ti je novac vratio. Kes ne mozete da dokazete ni on da ti je isplatio ni ti da nije. Njegova rec protiv tvoje…

P.S. I ja sam verovao bratu. Od tada ne pozajmljujem pare nikome :))

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I7-10700KF/32GB/B460M/RTX3060/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Ako verujes bratu 16.06.2022. 21:04 #675811

status: user
broj poruka: 985

pa da,na tekuci bi mi uplacivao,u dinarima,takav je dogovor... a zao mi je sto cujem za tvog brata...ja bih samo morao dodati,da nisu svi ljudi isti...Ali nekad covek nece saznati kome moze verovati dok neko ne bude stavljen na test poverenja...

:: Idite kod notara i overite ugovor, to ce umiriti matore. Sta te briga za “tezinu”
:: Inace, ako hocete po ugovoru, onda bi novac trebao da ti uplacuje mesecno na tekuci racun. To je jedini dokaz da ti je novac vratio. Kes ne mozete da dokazete ni on da ti je isplatio ni ti da nije. Njegova rec protiv tvoje
::
:: P.S. I ja sam verovao bratu. Od tada ne pozajmljujem pare nikome :)
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I7-10700KF/32GB/B460M/RTX3060/250GB/550W/Dell S2721DGFA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Devizna klauzula 16.06.2022. 21:31 #675813

status: user
broj poruka: 322
Evro će u septembru da skoči na najmanje 150 dinara.
Realno vredi preko 200 dinara.

Ako hoćeš da izgubiše kuma, brata, prijatelja?
Samo mu pozajmi pare.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: Ako verujes bratu 16.06.2022. 22:05 #675816

status: user
broj poruka: 1043

Onda ga testiraj cifrom tipa 200din ili ispod toga koliko uopšte kosta overavanje kod notara

Sta planiraju roditelji da uradite sa overenim papirom? Da u slučaju komplikacije predjete na prinudnu naplatu sekirama ili mačetama a oni da uzmu kokice i srolaju ugovor kao durbin i gledaju i navijaju?

Nema tu istost I jesu ili nisu, novac je isti u svim relacijama a naša zemlja je takva gde će najrodjeniji ući u problem oko 100din a ne `velike cifre`


:: Idite kod notara i overite ugovor, to ce umiriti matore. Sta te briga za “tezinu”
:: Inace, ako hocete po ugovoru, onda bi novac trebao da ti uplacuje mesecno na tekuci racun. To je jedini dokaz da ti je novac vratio. Kes ne mozete da dokazete ni on da ti je isplatio ni ti da nije. Njegova rec protiv tvoje
::
:: P.S. I ja sam verovao bratu. Od tada ne pozajmljujem pare nikome :)
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I7-10700KF/32GB/B460M/RTX3060/250GB/550W/Dell S2721DGFA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 …. 16.06.2022. 22:39 #675818

status: user
broj poruka: 938
stvarno onda ne znam sta ce ti onda papir ako verujes bratu, a bzvz da ne verujes. Kakvi matorci, pozajmljujes svoje pare, sta njih briga oko toga. Ako si dovoljno veliki da imas pare i da ih hoces pozajmiti bratu, onda roditelji ne znam sta traze u toj varijanti.
Po meni imas samo dva resenja. Ili napravi ugovor kako treba sa svim uredjenim detaljima ( rata, zalog, rok isplate, inflacija i ostalo) ili nemoj praviti nista. I sam ugovor moze napraviti vas odnos drugacijim nego sto je bio. Jos ako ste ozenjeni i snajke pocnu da dosoljavaju, imas precicu za zajebanciju.
Brat je brat, ako i ne vrati na vreme ili upadne u bulu svakako mu neces slati ekipu u naplatu, nego ces mu pomoci kao i do sad sto verovatno jesi.
Kao sto reklama kaze, neke stvari su neprocenjive, za ostalo tu je Mastercard!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Imas na net u zakon o obligacionim odnosima 16.06.2022. 22:57 #675819

status: user
broj poruka: 7695
Uglavnom ugovor mora da sadrzi:
• ko kome pozajmljuje – ugovorne strane
• šta pozajmljuje i koliko – predmet ugovora
• kolika je ugovorena naknada – kamata na pozajmicu
• kada i kako će se vratiti pozajmica – rok
• šta se dešava ako se zajmoprimac ne vrati dugovano
• datum i potpisi

Ukoliko ne navedes rok za vracanje novca , zakon dozvoljava 2 meseca kao razumni rok
za vracanje.Zakonom je dozvoljena kamata ,kao i da li zajmoprimac daje nesto u hipoteku.
https://advokatiubeogradu.rs/ugovor-o-pozajmici/



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord A dobro mogu naknadu da preskoče kad je već tako blizak poverljiv odnos 16.06.2022. 23:15 #675821

status: user
broj poruka: 1043

Moze samo da mu nakarika da on plati notara I advokata i eto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ako su rodjena braca 16.06.2022. 23:20 #675822

status: user
broj poruka: 7695
ja licno ne bi na ugovor ,pa i zakon kaze ako rodjena braca jedan drugom nesto
otudjuju to ide samo po privatnoj tuzbi ne po sluzbenoj duznosti.
Ako je dalji rodjak bolje onda na ugovor.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Poslovice 17.06.2022. 07:16 #675824

status: user
broj poruka: 6643
Poslovice služe da bi ste u slučajevima kada vam se dese, prepoznali poslovicu koja se odnosi na vas. Po pitanju pozajmljivanja, ona glasi:
Ako od prijatelja želiš da napraviš neprijatelja, pozajmi mu pare.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: A dobro mogu naknadu da preskoče kad je već tako blizak poverljiv odnos 22.06.2022. 09:31 #675889

status: user
broj poruka: 1620
Ako već odluče da se u to upuštaju, ne treba da preskaču ništa, već da navedu da je naknada 0 RSD ili/i 0%. Po pitanju krajnjeg ishoda, oko toga šta se dešava ako se ne vrati dugovanje, po dogovoru, ali opet na papir. Jedino tako su svi načisto...

I to je sve teorija, ali praksa je nešto sasvim drugo...

Brat jeste brat, i kum jeste kum, i svi ostali su baš ono što jesu - s druge strane, ja ipak izvisio za petocifrenu sumu u €, koju neću skoro videti, ako ikada. Zbog bliskog odnosa ne `jurm` osobu koja mi duguje jer prosto znam da su se životne okolnosti značajno promenile i da nema odakle da vrati, a ja bez tih para neću crći gladan, i to može samo u krug da se vrti... imam na papiru da je u pitanju pozajmica, ali u praksi je realno poklon, i toga sam veoma dobro svestan, pa ako se nekad vrati, vrati se... ako pojede inflacija, pojede... Šta ja tu mogu? Da tužim ili `bijem` čoveka koji nema?

Naravno, uvek postoji ona druga priča - šta ako ima, a neće da vrati? Tu mogu da

::
:: Moze samo da mu nakarika da on plati notara I advokata i eto.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ante nisam advokat, ali... 22.06.2022. 09:56 #675890

status: user
broj poruka: 22
na žalost, možeš napraviti najbolji ugovor na ovom svetu, i sve predvideti, i na osnovu tog ugovora, ako dođe do spora, ti ćeš dobiti presudu očas posla, sud će reći da je osoba ta i ta dužna da ti plati iznos taj i taj, dobićeš to napismeno, i? Šta onda? Ako čovek nema da vrati, nema na svom imenu ništa od pokretnosti ili nepokretnosti? Kako ćeš dobiti novac nazad?
Šta hoću da kažem? Neće te ugovor osigurati da ćeš dobiti novac nazad, ne postoji takav papir koji će ti to garantovati.
Ako nemaš poverenja i misliš da će doći do komplikacija (ili neko drugi to misli s razlogom) onda bolje batali...a ako imaš te pare i možeš bez njih, a nekom ko ti je brat su preko potrebne, onda daj, pomozi i zaobiđi formalnosti, jer nikakvu sigurnost dobiti nećeš...a odnos sa bratom je velika verovatnoća da ćeš narušiti.
Pozdrav!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re.. 23.06.2022. 08:11 #675900

status: user
broj poruka: 609


ajd i ja da prospem jednu pametnu.
Pozajmi onoliko koliko mozes da se oprostis
ali to nije tema...moze kod notara da se overi i onda ima pravnu tezinu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs