Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
`preosetljiv` mis
STRANA 1 OD 1
strikan33 `preosetljiv` mis 26.07.2022. 17:26 T68734

status: user
broj poruka: 300
Pozdrav svima

Zadnjih par dana imam problema sa misem, malo je poceo da brljavi, navescu par primera.

Recimo ako hocu da kliknem levi klik i osencim deo koji hocu da kopiram, mis ne odradi tu operaciju, nego osenci ili neki deo, ili izgubi se na pola itd, ili ako kliknem na strelicu `back` na pretrazivacu, on nekada ne ode jednu stranicu u nazad nego dve, u igrici takodje umesto jednog klika zna da odradi dva.

Kao da je `preosetljiv` ili prebrz postao.

Ne koristim nikakvu podlogu, i do sada je sve sljakalo kako treba vec 2-3 godine.

U pitanju je bezicni komplet Logitech MK235

Neki savet?

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 26.07.2022. 18:39 #676101

status: user
broj poruka: 1620
Taster je neispravan, pa brljavi.

Dok prevlačiš mišem sa jedne na drugu stranu, a držiš pritisnut taster, on ga sam otpusti i ponovo aktivira - zato ne obuhvata ono što želiš da odabereš, već samo deo.

Iz istog razloga ti se dešavaju dupli klikovi - ti pritisneš jednom, ali on, dok ti je prst još uvek na tasteru, popusti na delić sekunde i to ti registruje kao 2 klika...

Ako je pod garancijom, reklamiraj - ako nije, menjaj miša, ili samo taster (imaš ih već od 100-200 RSD, a nije raketna nauka, to može bilo ko sa lemilicom da uradi).

Moj savet je zamena tastera, iako taj miš verovatno ne košta više od 1500 RSD nov, zato što ćeš imati mnogo manje zezanja oko uparivanja novog miša sa postojećim risiverom (ako je uopšte moguće - uzmi u obzir da nekad nije).
Ako ti je svejedno da li ćeš koristiti 1 ili 2 risivera, sam biraj šta ćeš...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 26.07.2022. 18:48 #676102

status: user
broj poruka: 1620
Da bi potvrdio moju teoriju, uđi u Mouse settings i zameni funkcije levog i desnog tastera (primary da bude desni klik, umesto levi), pa isprobaj i vidi da li se isto dešava sa desnim tasterom...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 26.07.2022. 19:39 #676103

status: user
broj poruka: 300
Hvala ti,

vazno mi je da znam u cemu je problem, dakle zamor materijala.

Nije u garanciji, nije ni bio skup nesto ceo komplet, a ne bih menjao funkcije levog i desnog tastera, jer dete ponekad igra igrice na ovom kompu, tako da bi mu to predstavljalo problem.

Nije toliko bitna stvar da bih sada trazio taster i igrao se sa zamenom istog, ovo smatram potrosnom robom, ovom kompletu se znaci blizi kraj, tako da cu da vidim neki novi bezicni komplet da nabavim.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 27.07.2022. 01:20 #676104

status: user
broj poruka: 12785
Nije čovek mislio da zameniš u windowsu funkcije tastera za stalno, već za testiranje.
U slučaju da ti se ti problemi ne dešavaju kad podesiš desni klik kao levi, onda je definitivno otišao taster/dugme.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Sigurno otisao taster 27.07.2022. 08:19 #676105

status: user
broj poruka: 1043
Odaberi sta ti je bolje, da zameniš misa ili klik.

Neki miševi to ne pokažu ni nakon duplo više godina hard-core korišćenja a neki prsnu malo posle garancije. Stavis one zaebane omron i miran si koliko bese deklarisano 10 miliona klikova

I menjaj oba ako budes radio i levi i desni u isto vreme. Da lepo oba anuliras I imas skoro pa nov mis.

Ako ne znaš sam, ima jedan tip na forumu specijalizovan za to, zove se imarkovic.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 27.07.2022. 15:36 #676106

status: user
broj poruka: 1620
Nema na čemu.
Daum je u pravu, mislio sam da napraviš izmenu u Windows-u samo za svrhe testiranja.

Evo teme u kojoj je dato dosta pojašnjenja u vezi zamene tastera miša (pretpostavljam da je vexlord na to mislio, kada je spomenuo kolegu imarkovic-a):
https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=62092
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 27.07.2022. 16:19 #676107

status: user
broj poruka: 300
Hvala momci,

probacu da zamenim tastere, a i da vidim sa Markovicem, da li je raspolozen za ovu igranku.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Raspolozen je on 27.07.2022. 19:31 #676108

status: user
broj poruka: 1043

Samo sega afternoon da mu ne remetis haha

Ali kad uzme da moduje prekidac da ne tandrce nego da bude meksi i tisi, to je umetnost.

Vidim mx master 3s su uradili sa silent klikovima, prava masina :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 28.07.2022. 23:22 #676113

status: user
broj poruka: 18930
Vecite igranke sa tim stvarima :)

U principu ako znas da lemis i imas dobru opremu, mozes to da zamenis, a tu sam i ako zatreba pomoc.

Imam stariji model tog M235 kog sam kupio pre dosta godina, klikove sam jednom popravio i nikad vise se nije javljao problem, dok mi nije ispao 7 puta, onda se polomio srednji klik, sredjen i radi evo super. Drugi komplet nije jeftin, sto bi bacao pare, odlican je to mis, niti ima sta da rikne na njemu.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Hvala momci,
::
:: probacu da zamenim tastere, a i da vidim sa Markovicem, da li je raspolozen za ovu igranku
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 29.07.2022. 10:44 #676115

status: user
broj poruka: 300
Ma nit imam lemilicu, nit imam ikakvu opremu, a lemio zadnji put u osnovnoj skoli, Tito jos bio ziv :)

Al imam ladno pivce ili sokic, ko sta voli.

Posto za par dana idem na GO, javim ti se kad se vratim pa ako i kad budes imao vremena dogovaramo se za dalje.

Pozzz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 29.07.2022. 21:33 #676119

status: user
broj poruka: 18930
Vazi, i ja idem na GO za par dana.

Sokice ne pijem, cisto da se zna

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Ma nit imam lemilicu, nit imam ikakvu opremu, a lemio zadnji put u osnovnoj skoli, Tito jos bio ziv :
::
:: Al imam ladno pivce ili sokic, ko sta voli.
::
:: Posto za par dana idem na GO, javim ti se kad se vratim pa ako i kad budes imao vremena dogovaramo se za dalje
::
:: Pozz
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs