Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
klokovanje intel d805 procesora
STRANA 1 OD 1
tihimil klokovanje intel d805 procesora 07.12.2007. 16:05 T6875

status: user
broj poruka: 216

poz ljudi nisam se nikada bavio ovim pitanjem tj klokovanjem,ali nabacio sam solidno napajanje i cm tx cooler pa rekoh ajde malo da se igram...moze li neko da mi objasni kako klokovati ovaj procesor(ili da mi da neki link gde je detaljno objasnjeno),cuo sam da moze da ide bez problema do 3,2ghz...komponente su sledece asus p5nd2-sli maticna,kingmax na 667 2x512mb,hard disk wd 80gp,napajanje lc power gp 550w...hvala puno i poz za sve forumase
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: klokovanje intel d805 procesora 07.12.2007. 17:20 #35217

status: user
broj poruka: 9388
Samo mu podigni FSB na 800


::
:: poz ljudi nisam se nikada bavio ovim pitanjem tj klokovanjem,ali nabacio sam solidno napajanje i cm tx cooler pa rekoh ajde malo da se igram...moze li neko da mi objasni kako klokovati ovaj procesor(ili da mi da neki link gde je detaljno objasnjeno),cuo sam da moze da ide bez problema do 3,2ghz...komponente su sledece asus p5nd2-sli maticna,kingmax na 667 2x512mb,hard disk wd 80gp,napajanje lc power gp 550w...hvala puno i poz za sve forumase
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tihimil re 07.12.2007. 17:35 #35219

status: user
broj poruka: 216

a pa dobro..nego znam da treba da iskljucim q fan u biosu ali znam i da ima jos nesto da se stravi tj da se zakljuca ili sta vec....hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re 07.12.2007. 17:36 #35220

status: user
broj poruka: 9388
http://www.overclockers.com/articles1344/
Nista vise ako nisi vichan.

Vidi i ovde:

http://www.devhardware.com/forums/cpu-overclocking-19/help-with-overclocking-p5nd2-sli-deluxe-105165.html



::
:: a pa dobro..nego znam da treba da iskljucim q fan u biosu ali znam i da ima jos nesto da se stravi tj da se zakljuca ili sta vec....hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Re:VMARC... 07.12.2007. 22:21 #35252

status: user
broj poruka: 718

...gde bre brate 800 kad ima mnozilac 20 ,dobice 4ghz!!! nek krene od 333 ,pa nek vidi gde ce da stigne ...Mozda ce i da stigne do 4Ghz,ali zavisi od hladjenja...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re:VMARC... 08.12.2007. 00:35 #35267

status: user
broj poruka: 9388
pazi kada sam prvo napisao na 333 a onda prepravio na 800 (tj 400 :)) nesto sam se zesce is3povao oko te magistrale...
Potpuno si u pravu.

BTW davno sam to radio i drzao moj D805 na 3.8GHz.


::
:: ...gde bre brate 800 kad ima mnozilac 20 ,dobice 4ghz!!! nek krene od 333 ,pa nek vidi gde ce da stigne ...Mozda ce i da stigne do 4Ghz,ali zavisi od hladjenja...`Ajd u zdravlje
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexr ovreclock d805 08.12.2007. 10:48 #35287

status: user
broj poruka: 56
Taj procesor kod mene odkad sam ga kupio tj od maja 06 radi na 3.3 Gh medjutim neka optimalna frekvencija mu je izmedju 3.15 i 3.2 sve zavisi od primerka koji su ubo.
E sad posto vidim da si neiskusan u ovome prvo ti je pravilo da ides polako tj da dizes frekvenciju tj fsb korak po korak i da testiras procesor u radu.Medjutim ima tu jos puno stvari o kojima moras da povedes racuna - prva ti je da fiksiras PCI expres magistralu na 100 Mhz a PCI na 33.33 Mhz ,drugo za pocetak obori frekvenciju na kojoj radi memorija pa ces kasnije dizanjem fsb dostici a mozda i prestici 667 Mhz jer memorija prati fsb i nemoj da se oslonis na to da ostavis sve na auto sve bukvalno sve stavi na MANUAL i podesavaj sam. Sto se tice napona na kom radi procesor kod mene radi stabilno na default ako ne probaj sa blagim dizanjem.Ima tu jos sitnica kao sto je namestanje rada kulera,napona na maticnoj ali ovo ti je osnovno ukratko.
Nadam se da sam ti pomogao samo budi strpljiv ako ti se desi da racunar ne moze da se butuje nista strasno resetuj bios i kreni iz pocetka od poslednje stabilne vrednosti



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs