Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
Skola programiranja za osnovce
STRANA 1 OD 1
shkomi Skola programiranja za osnovce 04.09.2022. 10:56 T68764

status: user
broj poruka: 843
Jel ima neko iskustva ili za preporuku Skolu za programiranje za osnovce -8i razred

Da je kvalitetna nastava, dobri predavaci, priprema za takmicenje a i prakticni rad.

Radice Java, Python, C++


3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 04.09.2022. 11:38 #676406

status: user
broj poruka: 1992
bolje gledaj za neku IELTS pripremu engleskog jezika, British Council je imao pristojne programe,

mada za pocetak ne vidim nista tragicno da se gledaju dokumentarci sa / bez engleskog titla, vise se tako nauci nego i jedna gramaticko-bubatorska skola, pa peske, pauziras video, nadjes rec, prosiris recnik, nastavis dalje,
( mislim moze i tata da napise skriptu koja ce iz trenutno aktivnog titla da izvuce reci, uradi morfoloske transormacije, prodje kroz englesko-srpske recnike, +- i neki englesko-engleski i negde zabelezi rezultate )

kad se prosiri recnik, free online knjiga ima koliko ti volja, pa cak i AI resenja da ih cita ako te mrzi, dalje je sve trail & error, sem ako se ide onom pricom, okupe se / sretnu roditelji i potom hvale, moje dete ide u tu i tu skolu, exxxtra je pametno, na mamu .)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Udemy 04.09.2022. 12:05 #676407

status: user
broj poruka: 1043
A kurseva ima takvih kao da se neko hvata za programiranje odmah uz prvi kontakt sa računarom.

Bolje lakse I jednostavnije nego da prvih par nedelja buncaju o tome šta je to nova fascikla i kako je napraviti.

2004 kada sam ja isao u Zemun za takvo nešto bese u Cara Dušana možda još uvek postoji, kada je profesorka to objasnjavala a ja se smejao a svi me gledali kao ludaka, kad smo imali završni test a ona izašla da vidi kakva vaza se slomila u hodniku, na flopi stavio sve I cela grupa prosla a nikad nisu naučili sta je nova fascikla :)

Moze sam ili uz tebe da se zanima tako a da upiše bilo sta sto vam je blizu lokacije gde ste ako već mora da ima neki papir o tome.

Npr

http://skr.rs/zk4G

A ima i boljih verovatno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Skola programiranja za osnovce 04.09.2022. 13:52 #676409

status: user
broj poruka: 18940
Na PC Berzi tesko da ces dobiti pravu informaciju, barem tako mislim, a evo sta bih ja uradio da sam na tvom mestu, da mi treba za dete, nasao bih nekog profesora na ETF-u koji predaje programiranje i pokupio bih savete.

Ostalim skolama tipa IT akademija, Oxford i slicnim sa agresivnim reklamama svuda, nista ne verujem. Ipak su to ozbiljni jezici, treba pravo usmerenje.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Jel ima neko iskustva ili za preporuku Skolu za programiranje za osnovce -8i razre
::
:: Da je kvalitetna nastava, dobri predavaci, priprema za takmicenje a i prakticni rad
::
:: Radice Java, Python, C+
::
::
:: 3700
:: Aorus x570 elit
:: Gigabyte RTX2070 Supe
:: 2x16gb HyperX fur
:: Samsung 970 EV
:: WD Gold 8t
:: Seasonic 750W Focus Gold
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Uphhhh 04.09.2022. 17:54 #676410

status: user
broj poruka: 843
Aj ovako
Sto se IELTS tice ubijaju Engleski oba deteta, a ova SNS gamad su me toliko smorila da sam za 2 meseca odradio nostrifikaciju diplome i radnog iskustva i sve je na permanent shortage listi, tako da im IELTS verovatno nece ni trebati, ja radim trenutno IELTS i za jedno godinu dana cao nema vise

Sto se tice dokumentarca i online, to nije realno za ove mladje generacije. Mora neko da im pokaze ali da ih zainteresuje

Ima skola Hocu da znam u Vojvode dobrnjca i oni su jedno vreme imali dobre predavace iz matematicke gimnazije, ali je u poslednje vreme malo slabiji izbor predavaca i od zanimljive aktivnosti je postalo vrhunski smor deci.
BTW kao rezultat tih odlazaka je nastala iks oks igrica u Pajtonu.

Potreban je otrpilike profil predavaca iz Matematicke gimnazije, koji zna da radi sa decom, da ih zainteresuje a i da je pratio godinama sta dolazi na takmicenjima i u tom smeru ide dodatni rad na tim casovima


3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 04.09.2022. 19:14 #676411

status: user
broj poruka: 1992
mozda ne bi bilo lose istraziti foto-kopirnice u okolini ili unutar samih fakulteta / skola za ciljanu profesiju, cesto imaju na stanju skripte za pripremu ispita iz odredjenih predmeta koje su sami profesori tu dostavili sto licno, sto po studentima
a ako si zaista dobar sa nekim od radnika, cenim da se mogu dobaviti i OCR-ovani pdf fajlovi, pa probrati sta se ucini zanimljivim, ne bi bilo lose proveriti sta od predmeta postoji u ponudi ili mozda kakve kurseve organizuju isti fakulteti kao side-gigs, mada licno bih uvek radio IT predmete na engleskom,
___________________________________________

btw

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10939177/Boy-14-drowned-kayaking-Utah-American-pioneer.html

In his 14 short years, Cooper wrote a book under the pseudonym Cole Summers, and amassed thousands of fans on social media with his love of the outdoors and extraordinarily enterprising young mind.

Cooper also went by the name of Cole Summers, a name he used to write under. He wrote about `unschooling` - choosing what he learned and spending most of his time outside rather than studying a traditional curriculum

`I`ve been studying business since I was six. I started my first business when I was seven.

`I really do spend all my time trying to work toward changing the business model of desert farming to quickly stop aquifer depletion while keeping thousands of acres from being turned into dust bowl farmlands.`

He said this freedom allowed him to participate in a movement called unschooling which, according to Cooper, always students to choose `what to learn, when to learn it, and at what pace.`

`I`m part of a side movement within the homeschool movement called unschooling,` he penned. `I have been since I was six.`

`I started unschooling specifically because I started watching videos of Warren Buffett on YouTube at my father`s suggestion after I asked him, `Daddy, how do people get rich?`` Cooper said.

`I was fascinated by Mr. Buffet`s teachings about how he uses the process of elimination in his decision-making. I guess I was an odd six-year-old. 

`At that time, my parents were trying to copy public school curricula. I asked if I could make studying people like Buffett my school instead, and they said yes.`

Cooper argued that unschooling `provides a level of freedom that many adults don`t even enjoy.`

`Running the farm as a corporation motivated me, and led to me buying and flipping a house when I was ten and, eventually, expanding my farm to a 350-acre ranch.`

Cooper also shared how he felt badly from children his age who are educated in the public school system, citing how many of his peers allegedly suffer from mental health problems and anxiety.

`I`ve heard adults tell them that they can`t do something because they`re `just a kid.` I`ve watched them want to try something and be told no `because I said so.` And there`s always the `kids these days` insult,` he explained.

`It isn`t that my generation isn`t capable. We just need the freedom, encouragement, and empowerment to show what we can do.`


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Clone U matematickoj gimnaziji 04.09.2022. 21:59 #676412

status: user
broj poruka: 26
su imali kurseve programiranja za decu i sa njima su radili profesori iz Gimnazije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 05.09.2022. 09:02 #676413

status: user
broj poruka: 4225
Zadnji predlog je jedini koji je dobar, od navedenih za dijete koje je sposobno da se razvija u tom smjeru. Svi ETF-ofci su pomalo udareni likovi. Uvijek sam više bio za one sa matemotičkog faksa. Ni jednom se nije dobrim pokazalo usiljeno znanje sa ETF-a(izgubio 3 godine života na ETF-u i FTN-u). Razlog je prost. Matemotičari(namjerno motika) su studiozni uvijek bili. Ne kažem da i sa ETF-a nije bilo odličnih profesora, ali danas su u manjini. Jedino se od naših fakulteta priznaje matemotički i medicinski, tako da bih prije svega išao na profesore sa matematičkog fakulteta. Gledaj profesore koji su pripremali srednješkolce za takmičenja i koji su klince doveli na piedestal Evrope i svijeta(ako imaš vremena možda da potražiš klince koji su pobjedili na takmičenjima u programiranju, jer su jeftiniji i lakši za saradnju od profesora). Da ne reklamiram ni jednog, gledaj koji nisu imali 10 iz programiranja. Ovo govorim za javu i c++. Učiće ih kreativnom razmišljanju, a ne samo ravnolinijskim programima sa ETF-a ili FON-a. Za Python je bolje da se obratiš profesorima iz matematičke gimnazije, jer su progresivniji i otvoreniji za početnike od profesora sa faksa. Ako si boljeg materijalnog stanja preporučio bih ti sa vojne akademije profesore što su obučavali naše stručnjake koji su se školovali u Londonu na kraljevskoj akademiji, jer tamo svaka knjiga je koštala suvog zlata, a oni koji su išli su indoktrinirani, ali savršeni u pristupu djetetu u sferi programiranja(kako mozga, tako i programskog jezika). Bitno da znaš krajnji cilj(ja sam svog prvenca forsirao za programera, a postao košarkaš). Jbg. Zato kažem da je bolje sa matemotičkog faksa, jer su direktniji i iskreniji od ETF i FON profesora.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 05.09.2022. 11:00 #676414

status: user
broj poruka: 1992
https://docdro.id/NO81i4g

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Prebaci ga ti micika 05.09.2022. 11:29 #676415

status: user
broj poruka: 1043

Iz osmog osnovne u molekularnog biologa haha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Baron Minhauzen 05.09.2022. 12:12 #676416

status: user
broj poruka: 323
Kakve veze ima londonska kraljevska akademija sa programiranjem?
Tamo se dobija zvanje menadžera.
General Zdravko Ponoš je završio, a veze sa programiranjem nema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @vexoslav 05.09.2022. 13:13 #676417

status: user
broj poruka: 1992
sta ti znas gde ce klinac na kraju da zvrsi, moze tata da forsira koliko hoce, ako ga ne interesuje / prodje, dzaba, vidjao sam po GitHub-u da ljudi kace preporuke sta su koristili za takmicarsko programiranje, cak su i upload-ovali knjige, npr.

Brute Force and Backtracking
Branch and Bound for 8­Queens
Bidirectional Search

Dynamic Programming
Iterative Dynamic Programming
Dynamic Programming: Partition

Graph Theory Definitions
The shortest path problem
All-pairs shortest path with Floyd- Warshall
U-N-I-O-N/Find (Disjoint Sets datastructure)
Network Flows

Input and Output in C++
The C++ Standard Template Library
The file in C++
The C++ Programming Language, Fourth Edition, Bjarne Stroustrup

Algorithms, Robert Sedgewick and Kevin Wayne, Princeton University
Algorithm Design, Jon Kleinberg Eva Tardos, Cornell University
Algorithms, Dasgupta, C. H. Papadimitriou, and U. V. Vazirani
Elementary Algorithms, Larry LIU Xinyu
Introduction to Algorithms, Third Edition, Thomas H. Cormen, Charles E. Leiserson, Ronald L. Rivest, Clifford Stein
Introduction to Algorithms A Creative Approach, Udi Manber, University of Arizona
The Algorithm Design Manual, Second Edition, Steven S. Skiena, Springer


mada ti programeri se i ne dice bas savrsenim zdravljem, zakucani u fotelju nekad i +12 sati i onda kada izadju na basket, ili rame ili koleno izleti, a neki zavrse sa prelomima, vidis ih kako dolaze na posao na stakama ili placaju taksi i gegaju sa onim tronogarnim stapovima (mislim fensi izgledaju), mozda bi sve to trebalo uzeti u obzir...


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs