Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Pomoc za prijatelja
STRANA 1 OD 1
perrakojot Pomoc za prijatelja 12.09.2022. 17:32 T68769

status: user
broj poruka: 985

Jedan moj dobar drug se prosle nedelje ``zaposlio`` u jednoj lokalnoj firmi koja vazi za solidnu firmu u gradu. Ali, neke nedoumice postoje,pa sam resio da pitam umesto njega... Bio je u utorak na par sati do firme da se upozna sa sefovima kolegama,da vidi sta ce raditi,probao je da radi na radnom mestu i sl... Sutradan (sreda) mu kazu pocinje mu prvi placeni radni dan,treba da dostavi OCITANU LICNU KARTU I SLIKANU PREDNJU STRANU BANKOVNE KARTICE (da se vidi njegovo ime i prezime i broj racuna na koji ce mu se uplacivati plata) i to je uradio odmah taj dan. Ali najcudnije od svega je sto on ide i radi evo vec skoro nedelju dana,a nikakav ugovor nije potpisao... Da li je on uopste prijavljen u toj firmi, da li se on vodi kao zaposleni u toj firmi,da li uopste sme da radi u firmi sa opasnim masinama a da nema potpisan ugovor o radu? Ako neko zna,cenio bih odgovor...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.09.2022. 18:03 #676463

status: user
broj poruka: 4741

Otkucaš ``da li je ugovor o radu neophodan`` i dobiješ ovo.

https://advokatibeograd.com/ugovor-o-radu-koja-su-vasa-prava-koje-su-vase-obaveze/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: 12.09.2022. 18:21 #676464

status: user
broj poruka: 985

Hvala, znaci zaposlen je on tamo, samo su malo lenji sa ugovorima... Ozbiljnija je firma, ne verujem da bi se zezali i glupirali,ali morao sam pitati... Hvala za odgovor...

::
:: Otkucaš ``da li je ugovor o radu neophodan`` i dobiješ ovo
::
:: https://advokatibeograd.com/ugovor-o-radu-koja-su-vasa-prava-koje-su-vase-obaveze
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.09.2022. 18:28 #676465

status: user
broj poruka: 4741

Mora i on da insistira ako mu je stalo do ugovora. Možda je za početak na probnom radu. Zavisi šta se dogovorio.
Ali u principu ugovor je obavezan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Svakako, bez ugovora ne bi SMEO da obavlja poslove... 12.09.2022. 21:22 #676466

status: user
broj poruka: 10985
koji podrazumevaju rukovanje ``opasnim mašinama``, ako ni zbog čega drugog, onda zbog sopstvene zdravstvene zaštite, jer mu ugovor (uz odgovarajuće lekarsko uverenje) obezbeđuje zdravstvenu i finansijsku sigurnost u slučaju povređivanja na radu.
Osim toga, nije ni legalno raditi bez ugovora (``na reč``), pa ako zaposlenost na tom radnom mestu podrazumeva i probni period, ovo se u ugovora navodi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 moram da dodam da 13.09.2022. 02:46 #676467

status: user
broj poruka: 4659
je poznato da poslodavci postuju datu rec isto kao lekari Hipokratovu zakletvu :)




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mali3538 tbd 13.09.2022. 13:48 #676472

status: user
broj poruka: 115
Pa zavisno od firme, koliko je osoba koja se time bavi zartpana, da li radi više osoba ugovore/anekse i sl. ili jedna, opet nekad je ugovor spreman prvog dana, nekad krajem meseca, i ti ljudi imaju dušu i možda odmor, koliko znam ima neki period za retroaktivno prijaljivanje ali ne znam koliko je to dana ali verujem da nije duže od mesec, e sad naravno zavisi i koja je firma da li to rade uopšte ili ne, negde mi je do mesec dana ok, preko toga ne, šta znam.

Drugar je na aneks čekao 7 meseci iako je plata već bila izmenjena i svih 7 meseci je primao uvećanu, sve sa platnim listićem na kom stoje ti novi iznosi...i kad je dobio aneks da potpiše bio je datum taj od kad je plata uvećana, verovatno nije ok sa pravne strane, ali ga zabole.

Suštinski ima svega i svačega. Ali ne verujem da će se neko uvrediti ako pita, a ako se uvrede, pa to je njihov problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ako mu se i desi nesto 13.09.2022. 15:37 #676473

status: user
broj poruka: 1043

Dzabe mu ugovor, ako su veliki i jaki ispeglace to.

Znam za situaciju gde je viljuskarista potpisao ugovor prvi dan krenuo da radi sve ok i negde nakon 20 dana sidje sa viljuškara da pomogne oko nekih greda i zdrma ga jedna po leđima. Odneli ga u urgentni ali mu rekli da ne prica gde se s*ebao, on naravno rekao gde I kako i šta ali nista od toga nije bilo mislim jurnjave naplate itd. Otkacili ga I rekli razguli momak.

I to što potpiše biće na mesec dva tri I obnavljace tako ko zna do kad, osim ako se baš baš pokaže pa bude za stalno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Anon gets a job 14.09.2022. 03:58 #676475

status: user
broj poruka: 2998
-bivam ja
-pricam sa sefom
-upoznam se sa kolegama
-poigram se sa opasnom masinerijom
bravomaliprimljensi.jpg
-dajem svoje licne dokumente
-ne potpisujem nista
-radim nedelju dana
-zamolim prijatelja da se raspita kod advokata, cuo sam da ima dobrih na PC Berzi
-ne pitam sefa da li sam uposte zaposlen i treba li da nesto potpisem
-nastavljam da odlazim na posao

Ovo je based as fuck, sto bi domaci redditori rekli - zasnovano.


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Ako mu se i desi nesto 14.09.2022. 07:57 #676477

status: user
broj poruka: 1992
i sta je naravouenije `zli poslodavci`, ali cek cek

1. postoji neki konkurs, da se jelte probere `zito od kukolja`
2. rade se neki testovi, dalja selekicja
3. ide se na neke razgovore, dorada materije
4. u medjuvremenu tu je knjigovodstvo koje te mazi i pazi i trazi svasta nesto da im obezbedis
5. sve je proslo, upoznat sa ambijentom, ljudima oko sebe, cak ti je data i cela kancelarija na izvolte
6. sve sto se od tebe ocekuje je da ostvaris neke rezultate za kraci vremenski period i dokazes da si vredan daljeg ulaganja
7. ali ne, posle cirka 30 dana, prepusten sebi i apsolutnoj autnomiji rada, decko poklekne, uplasi se i digne sidro

zasto, pa sve ti je bilo dato na tacnu, paaaa fale mi ovi ili oni alati, moram peseke da radim, improvizujem, kolege dodju, pomaze me, ostave i nastave da rade svoj posao, prepusten sebi i polupraznim kancelarijama uz postojanje pristojnog materijalnog podsticaja neki ljudi su prosto rodjeni nesposobni / nevoljni da kreiraju ista

analogno njemu, doleti super napucana koleginica, sve zvoni od pedigrea, komunikativna, inteligentna, kidaaaa, posle 30 dana paljba, razlog opet neka izolacija, tmurna, radoholicarsko-korporativna atmosfera, better luck next time,

ne znam da li treba pominjate one `super-predatore` koji dodju, budu neko vreme, nadograde `pedigre`, brzinski dignu sidro i ako ih neko ne prati, ko sto obicno biva, ostave vise stete nego koristi

opet ima onih redjih slucajeva gde posle par dana rada, se pokazu i vise nego zadovoljavajuci rezultati, a posle 30 dana i dobije ugovor na neki vremenski period, koji se produzuje, ako si voljan dalje da radis i prelazi u trajno zaposlenje posle vise-mesecnog(godisnjeg) kontinualnog dokazivanja...


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


::
:: Dzabe mu ugovor, ako su veliki i jaki ispeglace to.
::
:: Znam za situaciju gde je viljuskarista potpisao ugovor prvi dan krenuo da radi sve ok i negde nakon 20 dana sidje sa viljuškara da pomogne oko nekih greda i zdrma ga jedna po leđima. Odneli ga u urgentni ali mu rekli da ne prica gde se s*ebao, on naravno rekao gde I kako i šta ali nista od toga nije bilo mislim jurnjave naplate itd. Otkacili ga I rekli razguli momak.
::
:: I to što potpiše biće na mesec dva tri I obnavljace tako ko zna do kad, osim ako se baš baš pokaže pa bude za stalno
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Kakav konkurs 14.09.2022. 08:11 #676478

status: user
broj poruka: 1043

Treba im fizikalac a ne astronaut

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.09.2022. 08:21 #676479

status: user
broj poruka: 1992
jasno, tvoj primer, moj primer, pa preseci, tacnije u tvom slucaju je ovo mozda odlucujuci faktor:

https://www.zerohedge.com/personal-finance/labor-day-lament-quiet-quitting-stifling-business


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot OVO JE ZA LUDNICU 15.09.2022. 21:36 #676490

status: user
broj poruka: 985

Ovde u ovoj zemlji niko nije normalan, procitajte pazljivo ko zeli stvarno je vrh. Danas je drugar dobio ugovor, ugovor vazi unazad nedelju dana , napisan je pocetak ugovora datum kad i jeste poceo da radi, ali ostalo... Pise ovako
UGOVOR O OBAVLJANJU PRIVREMENIH I POVREMENIH POSLOVA

E sad najbolji deo- neka firma xyz Consulting Service doo je poslodavac(a ne firma koja ga je zaposlila), pa kaze - ugovorom se obavezuje ANGAZOVANI izvrsilac POSLOVA da ce adekvatno obaviti sve POSLOVE koji su u ugovori...
odmah posle pise izvrsilac POSLA ima status NEZAPOSLENOG LICA!!!! PA KO JE OVDE LUD DA LI JE OVO LEGALNO UOPSTE, radi covek a vodi se kao nezaposlen,nema zdravstveno osiguranja, knjizica neoverena, nema nistaaaaaa. Kako za biro ,nezaposlena lica se javljaju birou rada svaka 3 meseca,sta drugar da radi, on ima posao,a nezaposlen je... Ludnica totalna... Jel zna neko sta ovde raditi... Posao mu nije tezak,kinta solidna ali uslovi ga bole do koske....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Moze da nastavi da radi tako 15.09.2022. 21:54 #676491

status: user
broj poruka: 1043
I da place sa tim uslovima ili da traži drugo radno mesto sa normalnim/ljudskim/prihvatljivim uslovima

A može da ih pita da mu smanje platu i da mu uplaćuju zdravstveno i da ima knjižicu.

Jbg


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 15.09.2022. 21:59 #676492

status: user
broj poruka: 503
mozda je to ovo
https://tmconsulting.co.rs/vesti/clanak/ugovor-o-privremenim-i-povremenim-poslovima-sve-zakonske-obaveze/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 15.09.2022. 22:01 #676493

status: user
broj poruka: 4741

Prvo pišeš da radi sa opasnim mašinama a sad da mu posao nije težak...
I stvarno ne znam zašto ocekuješ ovde savet, pa nije ovo advokatska komora. Ovo je IT forum.
Čak i da neko zna nešto nije etički da piše ad hok o situaciji koju ne zna. Nađite advokata ako je tako bitno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Moze da nastavi da radi tako 15.09.2022. 22:03 #676494

status: user
broj poruka: 985
Ali kako ovo moze biti po zakonu??? recimo, tesko se povredi na poslu,dodje hitna odveze ga u urgentni, tamo ga pitaju sta se desilo, on kaze povredio sam se na poslu u firmi toj i toj, doktor po duznosti mora da zove policiju da dodje da ispita povredu na radu, gde utvrdjuju u medjuvremenu da on nije zaposlen i nema vazecu zdravstvenu knjizicu a hitna ga donela iz firme, u odeci i obuci iz te firme, gde je ocigledno radio. Onda se poziva inspekcija rada i sve krece da se desava lose po firmu... Onda po sluzbenoj duznosti sve ide,pa jos ako padne i privatna tuzba ili povreda bude teska a on nema zdravstveno osiguranje,pa komplikacije sa lecenjem,troskovima... Kako je ovo uopste zakonski moguce da RADIS A DA SE VODIS KAO NEZAPOSLEN???


:: I da place sa tim uslovima ili da traži drugo radno mesto sa normalnim/ljudskim/prihvatljivim uslovima
::
:: A može da ih pita da mu smanje platu i da mu uplaćuju zdravstveno i da ima knjižicu.
::
:: Jbg
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: 15.09.2022. 22:07 #676495

status: user
broj poruka: 985

rad na opasnoj masini ne mora biti fizicki tezak. A pisem ovde jer su se ovde pisale svakakve stvari na sve moguce teme sveta,i ljudi su nalazili odgovore, mozda neko zna zakonski da posavetuje i ustedi coveku 200 eura koje NEMA za advokata.... Drugar se nada pomoci dobrih ljudi sa ovog foruma koji mozda znaju zakon,ili sta da radi drugar,a besplatno je...Nemaju neki ni da jedu,a ne pare za advokate... Ovde je takav slucaj,zato se i ja zalazem za njega koliko mogu.... a mogu da pitam,to bar nije zabranjeno..

::
:: Prvo pišeš da radi sa opasnim mašinama a sad da mu posao nije težak..
:: I stvarno ne znam zašto ocekuješ ovde savet, pa nije ovo advokatska komora. Ovo je IT forum
:: Čak i da neko zna nešto nije etički da piše ad hok o situaciji koju ne zna. Nađite advokata ako je tako bitno
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper Re: Re: 15.09.2022. 22:13 #676496

status: user
broj poruka: 503
Polako Pero...

Procitaj clanajk sto sam postovao iznad,videsces na pocetku zasto se kaze nezaposleno lice
Na dnu stranice imas obaveze poslodavca i doprinosi


:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: re 15.09.2022. 22:14 #676497

status: user
broj poruka: 985
evo bas ovo je situacija, bas ovo sam trazio da procitam,bukvalno radnika sa punim radnim vremenom kroz rupe u zakonu ostavljaju bez prava na sve moguce ljudske stvari, ovo je dno dna... Zakon im dozvoljava da ti uskrate SVAKO JEDNO LJUDSKO PRAVO KOJE RADNIK TREBA DA IMA...


:: mozda je to ov
:: https://tmconsulting.co.rs/vesti/clanak/ugovor-o-privremenim-i-povremenim-poslovima-sve-zakonske-obaveze
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 15.09.2022. 23:12 #676499

status: user
broj poruka: 4741

Nemam ja ništa protiv da neko pomogne ali nije realno. Bez potpunog uvida u konkretnu situaciju od strane pravno potkovanog lica sve je nagadjanje koje verovatno ima više negativnih nego pozitivnih posledica. Ja sam mislio da je reč o dužem angažmanu a ne na par meseci. A možda ga i seckaju tako jer im se ne plaćaju doprinosi. Ko zna kad ne zna.

Da li se ortak možda zove Homer Simpson?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord To ti je isto kao da 15.09.2022. 23:32 #676500

status: user
broj poruka: 1043
Ide sa molerom Stanimirom iz Pinosave dodaje mu kante poludisperzije za dobru dnevnicu isplata redovna topli obrok a ako nesto bude moze da zaboravi da se žali. To je oduvek tako kod nas. A ima poslodavaca koji funkcionišu lepo

I da ima advokata ne može tu nista niti mu pomaže savet. Moze da nastavi da ide na posao ili da traži drugi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.09.2022. 00:45 #676501

status: user
broj poruka: 4741

Nije tačno da ne može ništa ako ima advokata niti da ne pomaže pravi savet. Zato sam i napisao da ne treba ovde postavljati pitanja jer svakom je dozvoljeno da piše šta hoće iako nema pojma o čemu priča. Ako je stvarno dobra kinta nek odvoji nešto i ode kod nekog pravnika a ne da sluša nasumične strance sa interneta. Nek mu proveri ugovor ovo oko doprinosa za slučaj invalidnosti i telesnog oštećenja po osnovu povrede na radu ili profesionalne bolesti. Samo se nadam da neće da naleti na neko đjubre koje će da ga opelješi pre nego da mu pomogne. A smučilo mi se da licitiramo bez detalja ovde ko da se radi o džaku krompira a ne o čoveku. Odoh iz teme.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 19.09.2022. 13:47 #676579

status: user
broj poruka: 1198
Kada mu legne plata na taj racun, uvek pise ko je uplatio i svrhu uplate.
Tako ce znati sta je i kako je.
Ne moze neka firma tek tako da nekom uplati pare, a da nema pokrice za to tj razlog.
Mislim, jeste ovo Srbija ali opet, sve se da proveriti, a pogotovo sto su mu trazili ocitanu licnu kartu.
Meni kada legne plata, tacno pise od a do s ko je uplatio i zasto.
Ugovor mogu da mu daju 30 septembra da potpise, tako da samo bez zurbe i drame.


ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs