Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
EVGA napusta saradnju sa Nvidia
STRANA 1 OD 1
Gare87 EVGA napusta saradnju sa Nvidia 17.09.2022. 00:33 T68772

status: user
broj poruka: 4659
Ode Evga :/

https://www.gamespot.com/articles/evga-terminates-relationship-with-nvidia-leaves-gpu-business/1100-6507619/?TheTime=2022-09-16T21%3A18%3A27&ServiceType=facebook_page&ftag=GSS-05-10aaa0a&UniqueID=1ADEEC9A-3605-11ED-9483-4B8296E8478F&PostType=link

https://www.youtube.com/watch?v=cV9QES-FUAM



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Udarac je to za Nvidia 17.09.2022. 09:01 #676508

status: user
broj poruka: 7695
Evga je drzala 40 % trzista Severne Amerike ,nesto kao Saphire kod Radeona ako ne i jace od toga,sami su projektovali PCB i rashladni sistem.
U njihovom saopstenju navodi se neposten odnos Nvidia prema njima ,nisu ih
obavestavali o snizenju cena pa je kajmak uzimala Nvidia.Preci ce na Radeone ili
Intel ,ali mi se cini pre na Radeone,radi se o kompaniji koja mnogo vodi racuna o kupcima.

Ne znam gde je sada Wlada evga da prokomentarise ovo :) .





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Udarac je to za Nvidia 17.09.2022. 09:18 #676510

status: user
broj poruka: 18940
Ne brinem se uopste za nVidia-u, oni mogu bukvalno da rade sta hoce i da biraju partnere, steta je za eVGA, oni nisu bas tako velika kompanija, ne znam koliko sebi mogu da priuste ovako nesto, bili su u krizi mnogo puta, verovatno zbog toga sto mnogo vode brigu o korisnicima. Nije fer sto se ovo desilo, ali sta je tu je.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Evga je drzala 40 % trzista Severne Amerike ,nesto kao Saphire kod Radeona ako ne i jace od toga,sami su projektovali PCB i rashladni sistem
:: U njihovom saopstenju navodi se neposten odnos Nvidia prema njima ,nisu i
:: obavestavali o snizenju cena pa je kajmak uzimala Nvidia.Preci ce na Radeone il
:: Intel ,ali mi se cini pre na Radeone,radi se o kompaniji koja mnogo vodi racuna o kupcima
::
:: Ne znam gde je sada Wlada evga da prokomentarise ovo :)
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Udarac je to za Nvidia 17.09.2022. 09:35 #676512

status: user
broj poruka: 7695
Nije njima to jedini biznis ,prave dobra napajanja ,periferije itd..Ali na ovakav korak se
kompanija odluci kad vec ima plan B,a plan B je po meni Radeon ,videcemo.
Cini mi se da nisu prva kompanija koju je osasavila Nvidia.



:: Ne brinem se uopste za nVidia-u, oni mogu bukvalno da rade sta hoce i da biraju partnere, steta je za eVGA, oni nisu bas tako velika kompanija, ne znam koliko sebi mogu da priuste ovako nesto, bili su u krizi mnogo puta, verovatno zbog toga sto mnogo vode brigu o korisnicima. Nije fer sto se ovo desilo, ali sta je tu je
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Evga je drzala 40 % trzista Severne Amerike ,nesto kao Saphire kod Radeona ako ne i jace od toga,sami su projektovali PCB i rashladni sistem
:: :: U njihovom saopstenju navodi se neposten odnos Nvidia prema njima ,nisu i
:: :: obavestavali o snizenju cena pa je kajmak uzimala Nvidia.Preci ce na Radeone il
:: :: Intel ,ali mi se cini pre na Radeone,radi se o kompaniji koja mnogo vodi racuna o kupcima
:: ::
:: :: Ne znam gde je sada Wlada evga da prokomentarise ovo :)
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Udarac je to za Nvidia 17.09.2022. 10:35 #676513

status: user
broj poruka: 18940
Pa ima ih, davno je to bio XFX, BFG, PNY... Mislim da bi pridruzivanje Radeonu bio winwin, a verujem da ce ih AMD prihvatiti, ako vec to sve nije zavrseno.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Nije njima to jedini biznis ,prave dobra napajanja ,periferije itd..Ali na ovakav korak s
:: kompanija odluci kad vec ima plan B,a plan B je po meni Radeon ,videcemo
:: Cini mi se da nisu prva kompanija koju je osasavila Nvidia
::
::
::
:: :: Ne brinem se uopste za nVidia-u, oni mogu bukvalno da rade sta hoce i da biraju partnere, steta je za eVGA, oni nisu bas tako velika kompanija, ne znam koliko sebi mogu da priuste ovako nesto, bili su u krizi mnogo puta, verovatno zbog toga sto mnogo vode brigu o korisnicima. Nije fer sto se ovo desilo, ali sta je tu je
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: :: Evga je drzala 40 % trzista Severne Amerike ,nesto kao Saphire kod Radeona ako ne i jace od toga,sami su projektovali PCB i rashladni sistem
:: :: :: U njihovom saopstenju navodi se neposten odnos Nvidia prema njima ,nisu i
:: :: :: obavestavali o snizenju cena pa je kajmak uzimala Nvidia.Preci ce na Radeone il
:: :: :: Intel ,ali mi se cini pre na Radeone,radi se o kompaniji koja mnogo vodi racuna o kupcima
:: :: ::
:: :: :: Ne znam gde je sada Wlada evga da prokomentarise ovo :)
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Situacija baš nije sjajna 17.09.2022. 15:28 #676519

status: user
broj poruka: 6086
jer koliko sam razumeo, vlasnik/osnivač eVetiGAna planira da batali proizvodnju grafičkih karti u potpunosti. A ne želi da pređu na saradnju sa AMD-om i/ili Intelom.
Oni su praktično od početka svog postojanja u partnerstvu sa enVidijom i kurtonski odnos koji enVidija ima prema partnerima ga je debelo razočarao.
Teško da će proizvodnja ostalih komponenti iz njihovog portfolija moći da nadomesti proizvodnju grafičkih karti, koja je iznosila 75-80% ukupne proizvodnje.
Biće im sigurno teško i biće napuštanja firme od strane zaposleni.
Nisam imao dodira sa njihovim proizvodima, ali koliko sam skontao, imali su retko dobar odnos prema kupcima i bi bilo šteta da propadnu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Situacija baš nije sjajna 17.09.2022. 16:15 #676524

status: user
broj poruka: 4659
Tako je, zvanicna informacija od CEO je da NE planiraju prosirenje niti novu saradnju sa nekim od drugih giganata. A ova cifra od 80% je uzasan udar na kompaniju, bice ogroman broj ljudi otpusteno. Nisam koristio nikad nista od EVGA ali ono sto sam cuo i citao su mahom pohvale.



:: jer koliko sam razumeo, vlasnik/osnivač eVetiGAna planira da batali proizvodnju grafičkih karti u potpunosti. A ne želi da pređu na saradnju sa AMD-om i/ili Intelom
:: Oni su praktično od početka svog postojanja u partnerstvu sa enVidijom i kurtonski odnos koji enVidija ima prema partnerima ga je debelo razočarao
:: Teško da će proizvodnja ostalih komponenti iz njihovog portfolija moći da nadomesti proizvodnju grafičkih karti, koja je iznosila 75-80% ukupne proizvodnje
:: Biće im sigurno teško i biće napuštanja firme od strane zaposleni
:: Nisam imao dodira sa njihovim proizvodima, ali koliko sam skontao, imali su retko dobar odnos prema kupcima i bi bilo šteta da propadnu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Evga nece prodavati svoj GPU biznis 17.09.2022. 16:41 #676526

status: user
broj poruka: 7695
ali nastavlja sa prodajom ,napajanja,ploca,kulera itd..sto me asocira da ce preci kod nekog drugog,videcemo,to ne odlucuje izvrsni menadzer nego deonicari t.j upravni odbor.
Sa druge strane Nvidia se ponasa vrlo kvarno ,jer se takmici sa svojim partnerima preko njenih
Founders Edition karti.Ali to je ok ako im zakon to dozvoljava.


https://www.tomshardware.com/news/evga-abandons-the-gpu-market-reportedly-citing-conflicts-with-nvidia
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Treba ih izbegavati na neko vreme 18.09.2022. 08:46 #676547

status: user
broj poruka: 1327
dok se sve ne raščisti, mogući problemi sa garancijom a EVGA je vrlo dobar u tom pogledu. Platiš premium cenu a ostaneš bez potencijalne garancije a to utiče i na preprodajnu vrednost.

Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Rudarenje 18.09.2022. 09:24 #676548

status: user
broj poruka: 6643
U temi o padu cena grafičkih karti, postavio sam vest o evgi ali i vest o promeni rudarenja koja izbacuje upotrebu grafičkih kartica za ethereum. To znači da će tržište (ako je sve kao u članku), biti preplavljeno viškom i viškom grafičkih kartica koje nisu sve dno dna već baš obratno. Čak i kod nas, čak i kod Superhika iz Starčeva-Pančeva. Damping cena i prezasićenje. Proizvodnja skupih high end grafulja više jednostavno neće biti kajmak proof razvaljivanje od para, pa neki pacovi napuštaju brod.
U ovom kvazikapitalizmu, koji je pokupio najgore iz realsocijalizma, nažalost, najgori opstaju. Propao je TEAC a nadživeo ga LG, najgori posle MSI proizvođača optike, a tako i za mnoge druge stvari. Proizvodiće se godinama i kupovati Yugo i 101, jer će zbog nameštanja cena, biti isplativi i jedina alternativa.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Rudarenje 18.09.2022. 19:19 #676559

status: user
broj poruka: 4659
je neisplativo jos od marta aprila kad je pao ETH i BTC, ovo sto se desilo je skroz ocekivano i predvidjeno bilo. I da se uzme na primer 3070ti za 300-400e ako prodavci pokazu da je sve ok sa karticom, pa i da crkne nije neka steta, koliko traje neka traje. Ko ne zeli da rizikuje verovatno ima i cene novih da padnu dodatno, pogotovo kad izadje serija 4, tako da je win-win za sve koji hoce da se nadograde.




:: U temi o padu cena grafičkih karti, postavio sam vest o evgi ali i vest o promeni rudarenja koja izbacuje upotrebu grafičkih kartica za ethereum. To znači da će tržište (ako je sve kao u članku), biti preplavljeno viškom i viškom grafičkih kartica koje nisu sve dno dna već baš obratno. Čak i kod nas, čak i kod Superhika iz Starčeva-Pančeva. Damping cena i prezasićenje. Proizvodnja skupih high end grafulja više jednostavno neće biti kajmak proof razvaljivanje od para, pa neki pacovi napuštaju brod.
:: U ovom kvazikapitalizmu, koji je pokupio najgore iz realsocijalizma, nažalost, najgori opstaju. Propao je TEAC a nadživeo ga LG, najgori posle MSI proizvođača optike, a tako i za mnoge druge stvari. Proizvodiće se godinama i kupovati Yugo i 101, jer će zbog nameštanja cena, biti isplativi i jedina alternativa
::
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Rudarenje 19.09.2022. 10:50 #676573

status: user
broj poruka: 1327
NMeznam kome bi se isplatila EVGA premiun cena za rudarenje


Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: je neisplativo jos od marta aprila kad je pao ETH i BTC, ovo sto se desilo je skroz ocekivano i predvidjeno bilo. I da se uzme na primer 3070ti za 300-400e ako prodavci pokazu da je sve ok sa karticom, pa i da crkne nije neka steta, koliko traje neka traje. Ko ne zeli da rizikuje verovatno ima i cene novih da padnu dodatno, pogotovo kad izadje serija 4, tako da je win-win za sve koji hoce da se nadograde
::
::
::
::
:: :: U temi o padu cena grafičkih karti, postavio sam vest o evgi ali i vest o promeni rudarenja koja izbacuje upotrebu grafičkih kartica za ethereum. To znači da će tržište (ako je sve kao u članku), biti preplavljeno viškom i viškom grafičkih kartica koje nisu sve dno dna već baš obratno. Čak i kod nas, čak i kod Superhika iz Starčeva-Pančeva. Damping cena i prezasićenje. Proizvodnja skupih high end grafulja više jednostavno neće biti kajmak proof razvaljivanje od para, pa neki pacovi napuštaju brod.
:: :: U ovom kvazikapitalizmu, koji je pokupio najgore iz realsocijalizma, nažalost, najgori opstaju. Propao je TEAC a nadživeo ga LG, najgori posle MSI proizvođača optike, a tako i za mnoge druge stvari. Proizvodiće se godinama i kupovati Yugo i 101, jer će zbog nameštanja cena, biti isplativi i jedina alternativa
:: ::
:: ::
:: :: Budale računaju na sreću.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646076.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs