Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
File explorer windows 10 problem
STRANA 1 OD 1
gray File explorer windows 10 problem 30.09.2022. 07:32 T68784

status: user
broj poruka: 170
Pozdrav svima,
Imam problem već par dana i nikako ne mogu da ga rešim. Naime file explorer na windows 10 mašini stalno tovara Quick access ili This PC koji god folder da otvorim ili program, bilo sa desktopa ili pretrage. Jedini način da uđem u neki folder je preko komande Open in new window.
Napravio sam nekako nov nalog i na njemu sve normalno funkcioniše, skenirao antivirusima i Mlawerbytom i nisu našli ni jedan problem. Sfc /scannow našao nekoliko problema ali ih je popravio i opet isto. Menjao default folder pri otvaranju sa Quick access-a na This PC i otvara samo to što je namešteno. Restartovao explorer, pokretao ga kao novi proces posle gašenja, probao i sa Dism.exe komandom i nista nije uspelo.
Ima li iko neku ideju šta bih još mogao da probam ili ako se susreo sa ovim problemom kako je rešio?
Da napomenem da je u pitanju poslovna mašina i ogroman problem bi bio ako moram da instaliram novi win jer ima programa i baza koje moraju da ponovo instaliraju 3 različite firme, a to zna da se oduži. Plus što je glavni računar u kancelariji.
Hvala unapred.


Dovie`andi se tovya sagain.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: File explorer windows 10 problem 30.09.2022. 08:41 #676735

status: user
broj poruka: 18940
Nema sta da lupas glavu, ako je poslovna masina, uradi system restore.

Ako si skenirao antivirusima, pretpostavljam da ne postoji na njemu neki dobar anti-virus?

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Pozdrav svima
:: Imam problem već par dana i nikako ne mogu da ga rešim. Naime file explorer na windows 10 mašini stalno tovara Quick access ili This PC koji god folder da otvorim ili program, bilo sa desktopa ili pretrage. Jedini način da uđem u neki folder je preko komande Open in new window
:: Napravio sam nekako nov nalog i na njemu sve normalno funkcioniše, skenirao antivirusima i Mlawerbytom i nisu našli ni jedan problem. Sfc /scannow našao nekoliko problema ali ih je popravio i opet isto. Menjao default folder pri otvaranju sa Quick access-a na This PC i otvara samo to što je namešteno. Restartovao explorer, pokretao ga kao novi proces posle gašenja, probao i sa Dism.exe komandom i nista nije uspelo
:: Ima li iko neku ideju šta bih još mogao da probam ili ako se susreo sa ovim problemom kako je rešio
:: Da napomenem da je u pitanju poslovna mašina i ogroman problem bi bio ako moram da instaliram novi win jer ima programa i baza koje moraju da ponovo instaliraju 3 različite firme, a to zna da se oduži. Plus što je glavni računar u kancelariji
:: Hvala unapred
::
::
:: Dovie`andi se tovya sagain.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed “Change folder and search options.” 30.09.2022. 09:33 #676736

status: user
broj poruka: 10985
https://is.gd/nWobue

Probaj - mozda ce ti pomoci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Re: “Change folder and search options.” 30.09.2022. 12:37 #676737

status: user
broj poruka: 170
Na to sam mislio kada sam napisao da sam menjao default folder. To samo menja mesto gde otvara ali ne rešava problem što kada na primer u search ukucam Control panel on otvori this pc ili ako hoću da otvorim neki folder na desktopu ili bilo koju prečicu on isto mesto otvara...

@imarković bilo bi to najlepše da nekako mogu da otvorim szstem restore. Ne mogu ni Control Panel da otvorim. Mogu preko All Settings-a do nekih opcija da dođem ali većinu opcija ne. Ne mogu ni regedit je otvara This pc.
Interesantno je da drugi nalog, bilo admin ili standard koji sam uspeo da napravim nema taj problem. Do sada je korišćen samo windows antivirus, pošto nisam nešto od prevelikog poverenja posle njegovog skeniranja sam preskenirao i sa Eset-om i isti rezultat.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: https://is.gd/nWobu
::
:: Probaj - mozda ce ti pomoci
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 30.09.2022. 13:53 #676738

status: user
broj poruka: 1198
Zar nema ona reinstalacija da obrise ceo windows i instalira ga ponovo, a da ne dira nista sa racunara? Znaci nece dirate baze i programe, samo ce se ceo Windows srediti.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Re: .. 30.09.2022. 14:08 #676739

status: user
broj poruka: 170
Na žalost ne, mogu da ostanu samo lični podaci dok svi programi nestaju, a većina baza je vezana za specifične programe tj. za te licence. Zato i pokušavam da rešim ako je moguće na ovaj način. U suprotnom neće biti u stanju da rade par dana dok se te firme ne smiluju da im instaliraju. Plus morao bih da im vratim i sva mrežna podešavanja plus 4-5 mailova i 6 štampača...


Dovie`andi se tovya sagain.

:: Zar nema ona reinstalacija da obrise ceo windows i instalira ga ponovo, a da ne dira nista sa racunara? Znaci nece dirate baze i programe, samo ce se ceo Windows srediti
::
:: ASROCK AB350 Pro4
:: Ryzen 5 1600 AF
:: 2 x 8gb DDR4
:: 256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
:: ASUS Expedition OC RX 570 4GB
:: Thermaltake Litepower 550W RGB
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 30.09.2022. 15:34 #676740

status: user
broj poruka: 1992
kloniraj taj ceo winodws sa naloga u problemu u VM:

https://download.sysinternals.com/files/Disk2vhd.zip

pusti mu inicijalni setup tj. da se digne sistem, snapshot-uj ga u tom stanju

i onda rokaj sa svim mogucim resenjima sa net-a dok ne proradi, tako im bar neces spucati sistem, a do resenja ce se doci pre ili kasnije
proveri i da ti ne glavi neki taster na tastaturi, meni se desavalo da na pojedinim laptop-ovima bude blokiran / prilepljen

https://www.oo-software.com/en/oo-bluecon-disaster-recovery-for-companies
itd. mozda se nadje nesto u njemu slicnim winpe okruzenjima sto ce da ga otkoci


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Probaj seljacku varijantu: 30.09.2022. 22:26 #676744

status: user
broj poruka: 9381
Kada krene dizanje windowsa, onaj krug da se okrece, opali restart. Kada se restartuje, opali ponovo restart na istom mestu. Sledece podizanje bi trebalo da bude recovery mode. U okviru njega pokreni system restore.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 nemam resenje 30.09.2022. 23:50 #676745

status: user
broj poruka: 4659
Deluje mi kao da je nesto prckano po registriju, nikad mi se to nije desilo ni na kojem windowsu. Izgleda kao virus da je protutnjao i izmenjao neke stavke u registriju. Mozes da probas da resetujes registry na default, ali 99% je sansa da se tad neke licence i ostalo sto su programi upisivali obrise tako da mu dodje na isto kao da si reinstall windows

Zavisno od toga koliko se dobro razumes u procese i servise, ali mozes da pregledas sve procese i servise da vidis da li postoji nesto sumnjivo pa ako naidjes na nesto sumnjivo da rucno obrises.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Moze da bude i da baguje tastatura 30.09.2022. 23:59 #676746

status: user
broj poruka: 7695
ili mis ,ako mozes probaj sa drugom periferijom,desava se kod plasticnih jeftinih tastatura da se uviju pa aktiviraju neke gluposti.U situacijama kada su u pitanju virusi u ozbiljnim firmama niko ne radi instalaciju OS-a ,to se radi samo jednom ,nego se radi bekap i restore.Problem sa System restore je da li je OS uhvatio dobar restore point pre tog dogadjaja koji je zabagovao komp i da li to zadovoljava tvoje potrebe, drugo dobar deo virusa ne moze da ukanta System restore i ne radi se to po firmama ,zato i MS ide na varijantu bekap restore na server verzijama svog OS-a kojije bas za firme.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 01.10.2022. 00:40 #676747

status: user
broj poruka: 1992
BlueCon_19.0.9022_Admin.iso 761.7 MB

koliko se moze videti, standardni check-disk:

https://ibb.co/h8Yb4Kw

ne verujem da bi mnogo pomoglo, moze da se proba,

opcija uklanjanja update-ova:

https://ibb.co/xFJ5JP4

je vec elegantna alatka i ima jos po koja korisna opcija, tipa cackanja serivsa itd.

mozda bi trebalo juriti one multi-tool fixere, sto brljave po sistemu i kao nesto optimizjuju:

https://www.tweaking.com/content/overview/default.html
itd.
_____________________________________
inace:

https://youtu.be/Ou2JSBgrUJw (revenge of the geeks 2,3,4,5... koji je vec deo po redu, zlo na sta lice)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ovaj deo u dobroj meri iskljucuje mogucnost neispravne tastature 01.10.2022. 01:29 #676748

status: user
broj poruka: 9381
“ Interesantno je da drugi nalog, bilo admin ili standard koji sam uspeo da napravim nema taj problem.”
…ali moze da proba…

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Hvala ljudi 03.10.2022. 05:28 #676772

status: user
broj poruka: 170
Na kraju sam iskoristio drugi nalog i sve šljaka. Samo će firma koja radi programe da im poveže baze i to je to.
Ne znam da li je neko nešto prčko, tamo rade žene kojima je posao sasvim druga stvar i bitno je da funkcioniše što lakše. Proverio sam i sem na tim kompu system restore je uključen.
@Vmarc Obrisane su sve system restore tacke tako da to ne bi pomoglo. Vrlo verovatno jer im je u jednom trenutku ponestajalo mesta na C.
@Gare to je prvo što sam odradio i bukvalno nema ništa od nepoznatih procesa.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs