Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Samsung Galaxy Note 9 = izgubljena boja = nova baterija = gde je problem?
STRANA 1 OD 1
millanche Samsung Galaxy Note 9 = izgubljena boja = nova baterija = gde je problem? 01.10.2022. 17:15 T68786

status: user
broj poruka: 312
Pozdrav drugari.

Imam od 2019. Samsung Galaxy Note 9 telefon i jako sam zadovoljan njime. Zavrsava posao za gotovo sve. Jedine dve mane na koje sam naisao od koriscenja jesu burn in efekti od koriscenja (beloj pozadini ili nekoj svetlijoj vide se utisnuta slova tastature) i sto je baterija oslabela.

Razmisljao sam da ga menjam, gledao Vivo X80 Pro i Xiaomi 12S Ultra, ali nekako odustao i rekoh ajde da ga popravim. Neka ostane ekran kakav jeste, daj da kupim bateriju, da je zamenim, koristim jos neko vreme pa zamenim ga nekim telefonom. Taman sam se malo i vezbao da li znam da zamenim :-D I kupim sa eBay-a https://www.ebay.com/itm/373103484558

Baterija je ludnica kvalitetna. Telefon mi je sa istim podesavanjima radio duplo duze, tipa imao sam 6-8 SoT, a na kraju dana sam imao 15-30% baterije (dark mode, sync off, osvetljenje malo ispod pola, vecina aplikacija deep S-L-E-E-P).

Par nedelja nakon zamene baterije (povezujem sa time, a mozda i nema veze), pojavio mi se ovaj problem: https://www.youtube.com/watch?v=H2GRnMFkwJM

Kod mene funkcionise na sledeci nacin: Ako telefon ne diram neko vreme ili ga ohladim na par minuta u frizideru, radi sve super dok ne uradim lockscreen. Cim uradim lockscreen, postane ovako. I nema sanse da ga vratim dok ne ponovim proceduru. Kada ga unlockujem on kao da zasvetli / proba da se startuje normalno, ali ne startuje. A inace mi skoro pa normalno bez te procedure uz OLED Saver apk, ali sam primetio da crna nije crna, vise je tamno siva (nema onaj amoled deep black) i osvezenje ekrana mi deluje u nekim trenucima kao da je slabije. Evo jos jednog klipa koji mozda pomogne nekome da razume gde je problem:
https://www.youtube.com/watch?v=Hjs0PjXr6pI

Sa ovog klipa koji sam poslao, ovaj tanki deo koji ide preko baterije sam skidao kako bih zamenio bateriju (pretpostavljam da je za wireless chargning koji i ne koristim). Da li je mozda tu problem? Da li je mozda problem u samoj bateriji? Ona i dalje drzi normalno. Inace su neki prijavljivali da im je problem nastao nakon software update-a, a ja sam zadnji imao u avgustu i to security patch (to je bilo i pre zamene baterije).

Ideje?

Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Riknuo ekran 01.10.2022. 22:14 #676761

status: user
broj poruka: 10984
Ako je ``par nedelja nakon zamene`` radio kako treba, ocigledno je da baterija i baktanje oko nje nisu izazvali problem.
Primedbe:
1. Saljes dva video klipa. Pa dobro, jesi li probao da odradis sve ono sto ovi momci preporucuju?
2. Nije ``oslabela`` nego ``oslabila`` (infinitiv glasi: oslabiti)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 01.10.2022. 22:48 #676763

status: user
broj poruka: 12785
Ako si zadovoljan sa Note serijom što si razmišljao o Vivo i Xiaomi?
S22 Ultra bi ti bio ogroman upgrade na Note 9, ja ga mesec dana koristim i baš sam zadovoljan kupovinom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 02.10.2022. 05:41 #676766

status: user
broj poruka: 3796
Pozdrav za moje berzase, kako ste bre ljudi, sta radite? Ja sam odlicno, hvala na pitanju :D Nema vaseg Adzema, bavio se potpuno drugim, lepsim stvarima...

Devojka i ja koristimo da kazem relativno iste telefone... Ona ima s9 plus, a ja Note9. Pre oko mesec dana smo primetili da smo dobili pomenuti blur i to sve kao sto je covek opisao gore. Dakle, bela pozadina, nasvirana svetlina ekrana i lepo covek vidi celu tastaturu... Da stvar bude zanimljiva, to smo primetili posle apdejta. Blur je identican, isti intezitet, sve preslikano. Koja je verovatnoca da nam telefoni riknu u istom trenutku i da simptomi budu bukvalno identicni? Ne bih odmah da pljujem kapitalizam i krecem o raznim teorijama, ali eto, nisam pametan. Kazite vi po koju, prozborite nesto... Pozdrav drustvo, ide dosadna zima, pa bi bilo lepo da se malo vise kuckamo ovde :) :)


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Crkavanje istovremeno, pa to je lutrija i nepredvidivo 02.10.2022. 10:38 #676769

status: user
broj poruka: 1043
Vas dvoje uz osnivača teme ste 6-a situacija sa S9 plus i n9

Jbg nagoreo ekran, standardno na samsungu. Da ste uzeli huawei u to vreme, bili bi I sad bez burn in I problema. Screen on sam vidjao 18h daily report, nikakve fleke i ocrtavanja. Evo sad p50 pro zverina, bez gugleta ali mu ništa ne fali sve radi, pa i gmail notifikacija na macro setovana udje u aplikaciju uradi refresh I zatandrce. Petal maps glas na srpskom, malo zapinje muca ali ok :)

To što ti brljavi je do ekrana i grejanja. Zreo je za zamenu =budalastina, ili za kantu. Pa sam vidis da ti frižider privremeno pomogne, a ako mozes da stalno hladis telefon da bi ga koristio, ti nastavi tako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 03.10.2022. 18:55 #676777

status: user
broj poruka: 4222
P50 pro sve radi pa i Google ako znaš kako. Umjesto neupotrebljive petel mapa uzmi i koristi Google mapa na istom telefonu i skini offline mape kad ideš na duža putovanja. To ti je oko 2,8 gb za Austriju, Njemsčku, Švajcarsku, Francusku, Holandiju i Belgiju.
Što se tiče Samsung s21ultra stanje prihvatljivo, ali s22 ima crknutih previše telefona. Ja sam lično miljenik xiaomi brenda bio do xiaomi redmi note 9pro, koji je kao i x Rn 10pro, x Rn 11pro i 12 pro razočarao. Xiaomi redmi note 8 pro zadnji na kome sve radi. Huawei p50 pro viša klasa i sve mi radi kako treba.
iPhone 13 max pro samo za sastanke sa iskompleksiranim ljudima.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Koliko sam ja razabrao na osnovu... 03.10.2022. 20:11 #676778

status: user
broj poruka: 10984
mnogih komentara, na nekolicini foruma, posle S3 serije, pouzdanost Shljamsungovih telefona pocela je primetno da se smanjuje. Baterije koje se ``izlivaju`` (u to vreme su i Sonijevi modeli imali problema sa baterijama koje ``izgaraju``), op sistem pada nakon ``prepunjavanja``, gecrkt ekrani... Imao sam nekoliko njihovih modela do sada (poslednji bese S2 Plus), i to je sljakalo kako treba...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re 04.10.2022. 00:13 #676784

status: user
broj poruka: 12785

Ne radi google baš tako kako pričaš. Gomila aplikacija recimo zavisi od Google servisa, kao što su mnoge aplikacije kao Glovo, Wolt i slične koje koriste Google mape da bi funkcionisale, i samim instaliranjem Google mapa ne rešavaš taj problem, pa onda Viber, Whatsapp backup poruka, automatsko backupovanje fotki na Google drive itd: ništa od toga ne radi.

P50 Pro je super telefon ali za nekoga ko zavisi od Google servisa je kompletno neupotrebljiv, pogotovo ako koristi Google servise za posao.

:: P50 pro sve radi pa i Google ako znaš kako. Umjesto neupotrebljive petel mapa uzmi i koristi Google mapa na istom telefonu i skini offline mape kad ideš na duža putovanja. To ti je oko 2,8 gb za Austriju, Njemsčku, Švajcarsku, Francusku, Holandiju i Belgiju
:: Što se tiče Samsung s21ultra stanje prihvatljivo, ali s22 ima crknutih previše telefona. Ja sam lično miljenik xiaomi brenda bio do xiaomi redmi note 9pro, koji je kao i x Rn 10pro, x Rn 11pro i 12 pro razočarao. Xiaomi redmi note 8 pro zadnji na kome sve radi. Huawei p50 pro viša klasa i sve mi radi kako treba
:: iPhone 13 max pro samo za sastanke sa iskompleksiranim ljudima
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Aplikacija 04.10.2022. 07:18 #676785

status: user
broj poruka: 319
Za Pink taxi neće da radi sa Huawei telefonima.
Problem su valjda mape.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 Re: 10.10.2022. 02:31 #676843

status: user
broj poruka: 2413
I ja takođe imam problem da mi je ekran ovako zelen.Mislim da je Samsung namerno izbacio ažuriranje sa nekim od poslednjih apdejtova da sjebe `ekran` jer pre toga nisam imao navedeni problem.

U međuvremenu mi je oslabila baterija i konektor punjenja prekida.
Da li je pametno uzeti polovnu org bateriju za 500 din iz razbijenog tel?

http://www.speedtest.net/my-result/6307136832
http://valid.x86.fr/v6q36g

Mikishon

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Pa koliko je polovna 10.10.2022. 08:21 #676846

status: user
broj poruka: 1043

I kako da znaš koliko je bolje stanje od te tvoje? Sta ako je I gora?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: 10.10.2022. 09:05 #676849

status: user
broj poruka: 18930
I kod mene se ista stvar desila, toliko me iritira, da cu da promenim tel. Pre toga cu da probam reset.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: I ja takođe imam problem da mi je ekran ovako zelen.Mislim da je Samsung namerno izbacio ažuriranje sa nekim od poslednjih apdejtova da sjebe `ekran` jer pre toga nisam imao navedeni problem
::
:: U međuvremenu mi je oslabila baterija i konektor punjenja prekida
:: Da li je pametno uzeti polovnu org bateriju za 500 din iz razbijenog tel
::
:: http://www.speedtest.net/my-result/630713683
:: http://valid.x86.fr/v6q36
::
:: Mikishon
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 Re: Pa koliko je polovna 15.10.2022. 00:03 #676962

status: user
broj poruka: 2413
Da to si upravu a ne bih da dam za novu bateriju blizu 5k.
Koji sad telefon uzeti da nije preskup a da valja?
Kakav je Xiaomi t12 pro?

http://www.speedtest.net/my-result/6307136832
http://valid.x86.fr/v6q36g

Mikishon

::
:: I kako da znaš koliko je bolje stanje od te tvoje? Sta ako je I gora?
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Baterija za note 9 je 25e ili 3000din 15.10.2022. 09:16 #676965

status: user
broj poruka: 1043

Pa je ugradi? Ali to ne rešava zeleni ekran svakako

Odličan je Xiaomi I pro i ultra naravno. Realno vreme je menjati note 9 obrni okreni

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs