Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Win10 clean instalacija prodje sve i bsod NDIS nesto
STRANA 1 OD 1
vexlord Win10 clean instalacija prodje sve i bsod NDIS nesto 03.10.2022. 20:01 T68787

status: user
broj poruka: 1043
Jel se sretao neko sa ovim ikad? Kazu da je pomagalo gašenje onboard bt i wifi ali ova ploča to nema- tj ima pcie dodatno wifi i bt ali mi na pamet ne pada rastavljanje i otkacivanje vodenog hlađenja sa procesora i grafičke da bih dopreo do wifi kartice

Ima li neka varijanta da se dodaju drajveri negde ili uradi nešto i zaobiđe ova nemila situacija?

Ne može ni u safe mode sve sam probao. Bukvalno odradi sve, odbroji za restart i pojavi se welcome screen i pljas BSOD sa NDIS BUG, a nakon restarta na logo od ploče iskoci mali prozorčić unexpected error press ok to restart instalation O-R close to shutdown
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ma kakav safe mode...Jesi li ti probao da 03.10.2022. 20:21 #676780

status: user
broj poruka: 10985
u BIOS-u otkazes taj ``dodatni`` wifi?

Kao ovaj amerikaner ovde:
https://youtu.be/jELT8znFJPc

Stos je u tome da se procedura instalisanja drajvera malo ``tvikuje`` (operacija krajnika na ruski nacin: kroz dupe).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Pa uradio bih ja kao on 03.10.2022. 20:41 #676781

status: user
broj poruka: 1043
Da imam o board wifi Ali je meni naknadno dodata wifi kartica i jedino što znam da bi moglo čupanje pa vracanje kad se završi glupava procedura

EDIT

REŠENO, stavio raspakovan zip iz instalacije za intel wlan 9260, kod biranja participe isao load driver nacentrirao ga tu, proslo kao podmazano

Glupo je sto nije htelo da prodje sa bekapovanim drajverima od iste kartice sa drugog win10, ali eto. Budalastina
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Mislio sam na disjeblovanje wifi-a koji, iako 03.10.2022. 23:27 #676782

status: user
broj poruka: 10985
je ``dodatni`` (a na PCI-u), mora da bude ``vidljiv`` i u BIOS-u (tamo negde u ``advanced`` odeljku ili u ``boot-u``...).
Dakle, problem je bila ``necistoca`` drajvera (bekapovanje je, verovatno, pokupilo i neke vishkove od kojih glava boli).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Nisam bekap nista 03.10.2022. 23:39 #676783

status: user
broj poruka: 1043
Ali moždana ovoj instalaciji ima ko zna kakav ili nikakav drajver.

A za bios sve sam precesljao nema jbg. Zao mi sto je glupo rešenje a izgubio 5 sati pokusavajuci


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs