Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Kupovina Samsung 990 Pro SSD-a.
STRANA 1 OD 1
Bobi4ever Kupovina Samsung 990 Pro SSD-a. 17.11.2022. 21:51 T68832

status: user
broj poruka: 4866

E ovako.

Ako ima neko zainteresovan, sledeceg meseca dolazim u Bg. Tacnije krajem decembra.
Kupujem sebi jedan Samsung 990 Pro SSD, direktno od Samsung-a, a ako neko zeli, mogu kupiti i SSD za tu osobu (pod uslovom da se `znamo` kako ne bi bilo `predomislio sam se` situacija a ja sam vec kupio SSD za doticnog clana).

Mozete mi poslati email ako ima zainteresovanih, a kupovinu obavljam (kako za sebe, tako i za nekog drugog) do kraja ovog meseca.

990 Pro je teze naci u shopovima i cene su tipa oko 200+ evra za 1TB model ako se moze naci (bez hladnjaka). Verzija sa hladnjakom trenutno nema ni kod Samsung-a na stanju.

Ima i 980/970 modela na stanju, ako je neko zainteresovan za te modele.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Kupovina Samsung 990 Pro SSD-a. 18.11.2022. 00:58 #677334

status: user
broj poruka: 1261
Hvala na velikodušnoj ponudi zaista. Retko ko bi se odlučio na takav korak, tako da veliko poštovanje od mene u svakom slučaju. Kao što vidiš u potpisu, već posedujem 980 Pro, što me nužno ne bi sprečilo da pazarim i 990 Pro. Nažalost (ili tačnije na ogromnu sreću) pre mesec dana sam pazario 3x WD Black SN850 (uskoro sledi tema o njima) tako da mi sve ostalo ne igra ulogu više, pa čak ni fenomenalni 990 Pro. Kad ga bocneš u mašinu pusti jedan CrystalDisk Mark i okači ovde čisto da ga uporedim sa 980 Pro. Hvala unapred i srećna kupovina!

Intel i7 12700, LC Power LiCo240, Asus TUF Gaming H670 Pro, G.Skill Ripjaws 64GB 4400MHz, Zotac RTX 3070, AOC 24 1080p 144Hz, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung 40 HDR 4k, Samsung 980 Pro 1TB (PCIe 4.0 NVMe, Win11), Crucial P5 2TB (PCIe 3.0 NVMe), Sata HDD Storage 9TB

::
:: E ovako.
::
:: Ako ima neko zainteresovan, sledeceg meseca dolazim u Bg. Tacnije krajem decembra
:: Kupujem sebi jedan Samsung 990 Pro SSD, direktno od Samsung-a, a ako neko zeli, mogu kupiti i SSD za tu osobu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 18.11.2022. 12:24 #677336

status: user
broj poruka: 1992
fala bobi, 4ever, muka je to ako se mogu samo 1 godisnje radovati tvom dolasku .)

evo bicu skromniji:

https://www.amazon.co.uk/SAIJI-Adjustable-Computer-Toboggan-Compatible/dp/B08Z2ZMNXT?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1

ako moze jedno 3 kom. sto je sigurno, sigurno :)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Re: Kupovina Samsung 990 Pro SSD-a. 18.11.2022. 16:17 #677337

status: user
broj poruka: 4866

Nema na cemu, hvala tebi na lepim recima.
Ja imam Aorus RGB Gen3 trenutno u masini u Bg-u.
Ne bih verovatno ni kupovao dodatni SSD, ali ovaj je od 512GB i brzo sam ga napunio. Gledao sam da uzmem 980 Pro ili Firecuda 530 od 2TB, ali onda je relativno skoro, Samsung najavio 990 Pro. Posto dolazim krajem decembra, nije mi bilo hitno da kupujem SSD, pa sam sacekao izlazak tog modela.

SN850 je dobar SSD, video sam da su izbacili X verziju koja je prilicno dobra.

Vazi, pustam Crystal cim instaliram Win i odradim update BIOS-a.
Citao sam da je izasao novi, AGESA za Ryzen 5000 koji navodno ispravlja neki micro stuttering itd.

Nema na cemu jos jednom i hvala tebi!

:: Hvala na velikodušnoj ponudi zaista. Retko ko bi se odlučio na takav korak, tako da veliko poštovanje od mene u svakom slučaju. Kao što vidiš u potpisu, već posedujem 980 Pro, što me nužno ne bi sprečilo da pazarim i 990 Pro. Nažalost (ili tačnije na ogromnu sreću) pre mesec dana sam pazario 3x WD Black SN850 (uskoro sledi tema o njima) tako da mi sve ostalo ne igra ulogu više, pa čak ni fenomenalni 990 Pro. Kad ga bocneš u mašinu pusti jedan CrystalDisk Mark i okači ovde čisto da ga uporedim sa 980 Pro. Hvala unapred i srećna kupovina
::
:: Intel i7 12700, LC Power LiCo240, Asus TUF Gaming H670 Pro, G.Skill Ripjaws 64GB 4400MHz, Zotac RTX 3070, AOC 24 1080p 144Hz, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung 40 HDR 4k, Samsung 980 Pro 1TB (PCIe 4.0 NVMe, Win11), Crucial P5 2TB (PCIe 3.0 NVMe), Sata HDD Storage 9T
::
:: ::
:: :: E ovako.
:: ::
:: :: Ako ima neko zainteresovan, sledeceg meseca dolazim u Bg. Tacnije krajem decembra
:: :: Kupujem sebi jedan Samsung 990 Pro SSD, direktno od Samsung-a, a ako neko zeli, mogu kupiti i SSD za tu osobu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: ... 18.11.2022. 16:21 #677338

status: user
broj poruka: 4866

Jos veca je muka kada dodjes kuci jednom godisnje, nekad i dva puta. :)
Uglavnom mogu da donesem nesto sto moze u kofer da mi stane, a sa Amazona (posebno UK) nikada nista nisam porucio jer je shipping uglavnom skuplji od stvari koje bih kupio.
Probaj naci nesto slicno tome, kod ovih na KP sto donose.

:: fala bobi, 4ever, muka je to ako se mogu samo 1 godisnje radovati tvom dolasku .
::
:: evo bicu skromniji
::
:: https://www.amazon.co.uk/SAIJI-Adjustable-Computer-Toboggan-Compatible/dp/B08Z2ZMNXT?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=
::
:: ako moze jedno 3 kom. sto je sigurno, sigurno :
::
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Jel imas u ponudi ili tu u blizini 18.11.2022. 16:48 #677339

status: user
broj poruka: 1043

Kalih low profile choc keycaps?

Sin mi je potrgao skoro sve sa g915 a logi genijalni nema svoje da prodaje, ali bitno da su modovali switcheve svoje I napravili najgore moguće tastere na tastaturi od koje skoro da nije bila skuplja. Idioti, pa I kad bih kupio ove negde nekako mora na dremel da se moduju žabice i da se funkcioniše kao sa frankenstajnom

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Jel imas u ponudi ili tu u blizini 18.11.2022. 23:55 #677341

status: user
broj poruka: 4866

Jedino gde sam ih nasao je aliexpress za nekih 15$.

::
:: Kalih low profile choc keycaps?
::
:: Sin mi je potrgao skoro sve sa g915 a logi genijalni nema svoje da prodaje, ali bitno da su modovali switcheve svoje I napravili najgore moguće tastere na tastaturi od koje skoro da nije bila skuplja. Idioti, pa I kad bih kupio ove negde nekako mora na dremel da se moduju žabice i da se funkcioniše kao sa frankenstajnom
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Dok dodje iz kine tu tebi onda moze i direkt ovamo meni 19.11.2022. 00:58 #677342

status: user
broj poruka: 1043

Da se ne maltretiras. Mislio sam ako ti je u okolini i malo cimanje a ovako nema sta. Hvala kao da si ih doneo i sa novim swicevima haha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Dok dodje iz kine tu tebi onda moze i direkt ovamo meni 19.11.2022. 01:36 #677345

status: user
broj poruka: 4866

Hahaha nema na cemu! :D
Bukvalno sam guglao keycaps koje si napisao kao i keycaps za logi tastaturu, ne bih li nasao mozda set na prodaji u nekom shopu. U vecini shopova ovde u SK, pretraga im je ocajna, mozes traziti nesto preko Search i to ti ne nadje i ako ima na doticnom sajtu.

Jedino gde nadjoh je aliexpress nazalost. Da imas tipa neku Glorious tastaturu ili tako nesto, ima `rezervnih delova` u ponudi koliko hoces.

::
:: Da se ne maltretiras. Mislio sam ako ti je u okolini i malo cimanje a ovako nema sta. Hvala kao da si ih doneo i sa novim swicevima hah
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Pa eto sta logi uradi 19.11.2022. 10:57 #677346

status: user
broj poruka: 1043


Ne daju ni 3 blanko keycaps ili random rezervne bar za movement jer je krs abs plastika da nije potrgao i izlomio izlizale bi se kad tad mada evo 8 mes i svakodnevno drndanje ok se drže nema wobble I ostalo. A a4 tech uz bloody tastaturu od 20eur da gumirane zamenske arrow I wsad qwer

Skrenuli su sa puta definitivno

Jel se pojavila mozda tu kod tebe wooting 60 HE tastatura i death adder v3?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pa eto sta logi uradi 19.11.2022. 11:19 #677347

status: user
broj poruka: 18940
Sto se mene tice, TKL sa Cherry MX, keycaps PBT (opcija double-shot) i klasika, ispod 100eu, ili za 100eu, nikako preko toga davati za tastaturu.

Ako insistiras na RGB/macro, jedva cekaju da ti uvale za ~200eu.

@Bobi, inace svaka cast za gest.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
::
:: Ne daju ni 3 blanko keycaps ili random rezervne bar za movement jer je krs abs plastika da nije potrgao i izlomio izlizale bi se kad tad mada evo 8 mes i svakodnevno drndanje ok se drže nema wobble I ostalo. A a4 tech uz bloody tastaturu od 20eur da gumirane zamenske arrow I wsad qwer
::
:: Skrenuli su sa puta definitivn
::
:: Jel se pojavila mozda tu kod tebe wooting 60 HE tastatura i death adder v3?
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Pa eto sta logi uradi 19.11.2022. 19:52 #677353

status: user
broj poruka: 4866

Za Wooting nikada nisam ni cuo ali sam potrazio, na njihovom sajtu i dalje stoji preorder ali ih nema nigde u prodaji.

Ima tih malih mehanickih tastatura sa RGB / macro opcijama za 60+ eura, moze da se nadje i za 40+ eura. 100+ eura ili 200 eura za tastaturu samo zato sto pise tipa Razer na njoj a nije nista bolja od ovih do 80-100e je samo sisanje ovaca ako mene pitas.

Primera radi uzeo sam ovu za nekih 70e.

https://spcgear.com/en/product/gk630k-pudding-tournament-kailh-brown-rgb/

I ovu za 45e pre 3 godine.

https://www.mall.sk/herne-mysi-klavesnice/modecom-volcano-lanparty-rgb-outemu-blue-us-k-mc-lanparty-u-rgb-blue

Obe imaju brown switcheve, samo razliciti proizvodjaci.


Ima Death Adder V3 Pro za oko 170e, mahom beli.

Da se razumemo, ja nisam prodavac, a ni preprodavac, vec eto, porucujem SSD za sebe pa mogu i za jos nekoga o istom trosku sto bi rekli. :)

@imarkovic

Hvala! :)

::
::
:: Ne daju ni 3 blanko keycaps ili random rezervne bar za movement jer je krs abs plastika da nije potrgao i izlomio izlizale bi se kad tad mada evo 8 mes i svakodnevno drndanje ok se drže nema wobble I ostalo. A a4 tech uz bloody tastaturu od 20eur da gumirane zamenske arrow I wsad qwer
::
:: Skrenuli su sa puta definitivn
::
:: Jel se pojavila mozda tu kod tebe wooting 60 HE tastatura i death adder v3?
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 24.11.2022. 14:26 #677427

status: user
broj poruka: 1992
preporuka:

https://docdro.id/iT4K6M2

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Poruceni jakih tasteri 24novembra 05.12.2022. 10:47 #677557

status: user
broj poruka: 1043

Stigli danas. Ima i tih nekih brzih i pouzdanih dostava i servisa international,a kad pomislim da sam iz centra grada do Nbgd-a čekao paket 10 dana uhvati me tuga i jeza.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mali3538 ah..da ne otvaram novu temu...izvinjavam se OP 06.12.2022. 09:39 #677565

status: user
broj poruka: 115
Poručih ovaj https://tinyurl.com/2zxbvddb bio je 78.99€ za black friday, da li sam se zajebao ili ne?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Odličan je 06.12.2022. 10:02 #677566

status: user
broj poruka: 1043

Taj wd I super cena

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg... 06.12.2022. 11:59 #677567

status: user
broj poruka: 17084
+1 za postovanje od mene bobi!

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:32 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 09.12.2022. 21:08 #677607

status: user
broj poruka: 4866

Odlozih kupovinu zbog nekih RL problema, pa sada gledam da uzmem nesto, kada je oluja problema prosla.

E sad, ovako.

Samsung 990 Pro 2TB je oko 340e, to sam gledao da kupim.

Medjutim, bukvalno danas mi je izleteo WD SN850X 2TB za 244e (70k u Gigatronu)

Oba SSD-a su u samom vrhu sto se tice performansi, Samsung je negde brzi u sintetici, ali je i 100e skuplji, sto po meni, ne vredi doplatiti toliko + sintetiku ne igram.

Eto, cisto mali update.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy WD SN850 09.12.2022. 21:35 #677609

status: user
broj poruka: 243
se dosta vise greje od Samsunga, sigurno nekih 10ak stepeni.
Ali da je dobra kupovina za razliku u ceni jeste.

Ryzen 9 5950X/Crosshair VIII Dark Hero/RipjawsV 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/Fractal Ion+2 860W/PHANTEKS Enthoo ProM/WD SN850 1TB/Samsung 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Sony 43X85J/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: ... 21.12.2022. 16:19 #677782

status: user
broj poruka: 1992
https://docdro.id/BFBi8zH

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Uglavnom mogu da donesem nesto sto moze u kofer da mi stane, a sa Amazona (posebno UK) nikada nista nisam porucio jer je shipping uglavnom skuplji od stvari koje bih kupio.
:: Probaj naci nesto slicno tome, kod ovih na KP sto donose.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs