Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
Commodore 64 40 godina, Atari 50 godina
STRANA 1 OD 2  
acanen Commodore 64 40 godina, Atari 50 godina 19.11.2022. 19:12 T68834

status: user
broj poruka: 921
Commodore 64 je pre par meseci napunio 40 godina a Atari u Novembru slavi 50i rodjendan.

Jeste li koristili neki od ovih legendarnih racunara?

Casopis Svet kompjutera ce za dve godine da napuni 40 godina a Zagor je prosle godine napunio 60.

Bonelli Entertainment - Logo animation
https://www.youtube.com/watch?v=9ENgeVQ2KDE
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Taj sam 19.11.2022. 22:14 #677355

status: user
broj poruka: 841
Samo cu ti reci da cuvam prvi broj SK i da sam na atariju igrao ping pong

I dan danas na Spectrum emulatoru opalim
Target renegade
Spiting Images
Samurai Warrior
Popeye
Manic Miner


3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 20.11.2022. 23:20 #677372

status: user
broj poruka: 2155


Eh kad se setim Elite na C64 pa kad gremlini pocnu da jedu ekran :), Lemmings takodje, Creatures 1 i 2 .
To je imalo duha.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 20.11.2022. 23:50 #677373

status: user
broj poruka: 18930
Nisam imao Commodore nikad, burazer je imao, ali pogledao sam sada Creatures, obzirom na godiste, moram da priznam da ovo odlicno izgleda naspram drugih igrica koje sam imao prilike da vidim za C64. Video sam jednu zanimljivost, lik je uspeo da portuje igru Sonic nisam siguran sa koje konzole na C64 i odlicno radi.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
::
:: Eh kad se setim Elite na C64 pa kad gremlini pocnu da jedu ekran :), Lemmings takodje, Creatures 1 i 2
:: To je imalo duha
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 21.11.2022. 01:11 #677375

status: user
broj poruka: 921
E bas mi je drago da na forum dolaze ljudi koji su uzivali u igranju na Commodore-u.
Jel citao neko od vas italijanske stripove pre cetvrt veka?
Retro 8-bit Arcade Action - Pizza Time igrica moze da se nadje na itch.io sajtu
https://www.youtube.com/watch?v=n0NU4I-zYJE
Donut Dodo steam
https://store.steampowered.com/app/1779560/Donut_Dodo/
Spisak omiljenih igrica sa Commodora 64
Wizard Of Wor
Bubble Bobble
Barbarian
Microprose Soccer
Rick Dangerous 2
Street Sports Basketball
Rocketball
Burger Time
Outrun
Mountie Mick`s Death Ride
Maniac Mansion
Decathlon
Blue Max
4x4 Off-Road Racing
Commando
Boulder dash
Frogger


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 21.11.2022. 07:58 #677376

status: user
broj poruka: 4739

Pominjati C64 a ne pomenuti Spektrum... ccc. C64 je americki produkt sa generičkim igricama za decu, dok je Spectrum prefinjena realizacija Sir Klajv Sinklera na kome su engleski programeri pravili inteligentni amalgam zanimljivih likova, dobrih ideja, grafike i humora. C64 igre su bolno ružne jer se niko nije ni trudio da budu lepe, dok je Spektrum grafika brižljivo zavijena u dihterovanje i senčenje i pored manje boja delovala generaciju ispred. Sa C64 se sećam par igara u kojima sam uživao kao što su Super Pipeline, Impossible Mission, Flip & Flop, Outrun, H.E.R.O. i još nekoliko, dok se Spektrum lista meri bukvalno stotinama naslova shodno čemu nema smisla ni počinjati spisak.
Nikada ništa neće stići Spekija.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 21.11.2022. 11:29 #677379

status: user
broj poruka: 18930
Veoma zanimljivo, koliko vidim Spectrum je imao portove dosta igrica sa Sege, i takodje Sega je imala portove sa Spectrum-a.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Pominjati C64 a ne pomenuti Spektrum... ccc. C64 je americki produkt sa generičkim igricama za decu, dok je Spectrum prefinjena realizacija Sir Klajv Sinklera na kome su engleski programeri pravili inteligentni amalgam zanimljivih likova, dobrih ideja, grafike i humora. C64 igre su bolno ružne jer se niko nije ni trudio da budu lepe, dok je Spektrum grafika brižljivo zavijena u dihterovanje i senčenje i pored manje boja delovala generaciju ispred. Sa C64 se sećam par igara u kojima sam uživao kao što su Super Pipeline, Impossible Mission, Flip & Flop, Outrun, H.E.R.O. i još nekoliko, dok se Spektrum lista meri bukvalno stotinama naslova shodno čemu nema smisla ni počinjati spisak.
:: Nikada ništa neće stići Spekija.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mali3538 Ah da 22.11.2022. 15:49 #677389

status: user
broj poruka: 115
Imao 64, možda je i dalje negde u selu ili kod roditelja...Emlyn Hughes, Paperboy i neki menadžer fudbal nema šanse da se setim kako se zvao, te 89te kad sam skupio pola novca i roditelji dodali drugu polovinu uh.....kakva je to sreća bila...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: 23.11.2022. 19:21 #677413

status: user
broj poruka: 1003
I danas povremeno uključim C64 II, sa 1541 II drajvom, SD2IEC čitačem kartica i Epyx Fastload Modulom...
Imao sam i Amigu 500 takođe, koju sam prodao pre 10-ak godina...
Takođe imam i The C64 Maxi, koji i najčešće koristim pre svega zbog novih demoa i naslova, kojih poslednjih godina ima podosta...a kvalitet današnjih C64 igara, je odličan za mogućnosti jednog 8-bitnog računara...
Takođe tu su i raspberry 3 i 400 za ostale retro platforme
Inače, od 84-te kupujem i čitam stripove (mada sam te godine tek učio da čitam i stripovi su mi dosta pomogli kod savladavanja latinice...)

I5 9400f+CM 212Evo/Asus Prime B360-plus/Gigabyte GTX1060 6GB G1 Gaming /16GB DDR4 2666MHz/256GB Intel SSD + WD black 750GB + 1Tb Samsung + 1Tb Seagate/Raidmax 600W/Chieftec LCX-03/LG 32MP58HQ-P/Altec Lansing 4100/Xonar D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Deder, Markovicu, podseti me koja ono bese godina, 27.11.2022. 18:00 #677465

status: user
broj poruka: 10984
decenija u dvadesetom veku, kada sam ja pomagao svom (tada jos buducem) zetu da sklopi ZX Spectrum sas gumenu tastaturu, iz tkz. kit-kompleta... Jooj, Zoran Modli salje programe putem radio-talasa (202?) a mi snimamo na BASF-ovu kasetu u Grundig-ovom radio kasetofonu...Beep, beeeeep, beeeeeeeeep...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 28.11.2022. 01:09 #677467

status: user
broj poruka: 4222
Kad sam imao 6 i po godina, dobio sam svoj commodore 64 sa diskretnom jedinicom. Svi ostali imali kasetofon, pa sam sa 4 igrice bio glavni baja(frog, tabla, šah i ona igrica sa spektru a sa dvije linije, a kasnije i blok.Prvo bušenje diskete da dobiješ dsd disketu od 5.25 inča.Gospodin Valter Hujman je donio kompjuter iz fabrike meni i gospodinu Trnovcu u Sarajevo. Sjećam se da je koštao 1900 maraka, a prvi nastavnik za programiranje mi je bio Zlatko Čelik profesor sa poljoprivrednog fakulteta, koji je naručio Atari st520 za fakultet 1985 godine. To su bila vremena. Malo ko je znao uopšte i šta je računar, a ne da ga je imao. Sjećam se kada sam na kiosku kupio prvi svoj primjerak Sveta Kompjutera u oktobru 1984 godine i preplatio se na njega, a kasnije i na moj mikro, pa vidi i Bug. Sjećam se drugara Tomića, koji je sa 8 godina odveden u IBM na školovanje, sjećam se svoje prve Amige 1000 par mjeseci nakon komodorea, Atari st30, sjećam se prvog PC-a 286, svoje 486dx 33 MHz i sklapanja iz dijelova. Sjećam se prvog kolornog monitora Hercules od 14` 1986 godine. Sjećam se prvog štampača kojeg sam vidio igličastog i popravljao ga(zamjena jedne igle za ispis) i kako sam ga morao rasklopiti da vidim šta je u njemu. Sjećam se prvog džojstika 1985godine i igre Terry Is Big, Creatures 1989, Formula 1 1988, pa igara double dragon, Conan 1986, out run sa automata, pa priključenja na tehnicolor TV 55 cm i kad si mogao da igraš sa još 3 drugara igrice. Pa f18 black Horner u vektorskih grafici i spuštanja prvi put na aerodrom. FS1 simulatora na 286 računaru, Sango fighter 1988, vigelante portovanog sa automata, pa fenix-a(iz aviona ubijaš ptičurine), pa Drakula u dvorcu. Kad da je bilo juče, a ne prije 39 godina.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Deder, Markovicu, podseti me koja ono bese godina, 28.11.2022. 10:00 #677470

status: user
broj poruka: 18930
Znas da sam ja malko mladji, secam se samo Sege, stariji burazer je imao Master, a drugi burazer je imao Commodore, prvi put sam to video `95-e, a nikad u zivotu nisam video niti ikoga znao da ima Spectrum..Ja sam se tada igrao na tetrisu i bila je neka portabl konzolica sa kojom sam bio srecan gejmer :).. Kada je dosla Sega, to je bilo istinsko uživanje godinama, a evo i sada se ponavlja, dolazi nostalgija i danas, u Japanu je pre par godina izasla Sega Mini sa 40 integrisanih igrica i mislim da su izasle jos 2 konzole, ukljucujuci Sega flashback.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: decenija u dvadesetom veku, kada sam ja pomagao svom (tada jos buducem) zetu da sklopi ZX Spectrum sas gumenu tastaturu, iz tkz. kit-kompleta... Jooj, Zoran Modli salje programe putem radio-talasa (202?) a mi snimamo na BASF-ovu kasetu u Grundig-ovom radio kasetofonu...Beep, beeeeep, beeeeeeeeep..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ha, ha, ha... 28.11.2022. 13:42 #677471

status: user
broj poruka: 7761
Ma sta nam naprica sa sest godina si dobio Commodore 64 sa sve disketnom jedinicom...

Ono neka se dete malo zabavlja izmedju obdanista i prvog razreda...

Ovime si prevazisao kiborg udove i Omicron HW iz druge galaksije...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ha, ha, ha... 28.11.2022. 14:07 #677472

status: user
broj poruka: 18930
Ma samo `ignore`, neka pise, to mu je valjda neki izduvni ventil.. Zaboravio je da doda da je uz PC kupio i najjacu Voodoo karticu, valjda je to zaboravio, zajebano je to kad mnogo lazes. Drakula u dvorcu, setio sam se odmah duska dugouska

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Ma sta nam naprica sa sest godina si dobio Commodore 64 sa sve disketnom jedinicom..
::
:: Ono neka se dete malo zabavlja izmedju obdanista i prvog razreda..
::
:: Ovime si prevazisao kiborg udove i Omicron HW iz druge galaksije..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi ... 28.11.2022. 14:43 #677473

status: user
broj poruka: 7694
ja se secam kad sam se spustao na nosac aviona sa Cesnom ,FS2 ili FS3 na herkules kartici 286,a
najjace mi je bilo kod Sega ketridz igrica ,vazdusne borbe na Pacifiku ,vozis japanski Zero , pustas torpeda na brodove i rokas americke bombardere ,pozadina je bila dan ,sumrak ,noc,rekao bih da je neki Japanac napisao tu igricu.Operater je imao uvek kvalitetne uredjaje.Cudi me da se niko ne seti Prince of Persia ,to su volele da igraju moje koleginice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 28.11.2022. 15:19 #677474

status: user
broj poruka: 18930
Koja je to igra za Segu, kako se tacno zove?

Pa ima jako puno igara, ja sam mislio da sam igrao vecinu, ali saznao sam za mnoge dobre koje nisam nikad ni video, ukljucujuci Prince of Persia, mada i nije toliko dobra, losa je mehanika.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: ja se secam kad sam se spustao na nosac aviona sa Cesnom ,FS2 ili FS3 na herkules kartici 286,
:: najjace mi je bilo kod Sega ketridz igrica ,vazdusne borbe na Pacifiku ,vozis japanski Zero , pustas torpeda na brodove i rokas americke bombardere ,pozadina je bila dan ,sumrak ,noc,rekao bih da je neki Japanac napisao tu igricu.Operater je imao uvek kvalitetne uredjaje.Cudi me da se niko ne seti Prince of Persia ,to su volele da igraju moje koleginice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: ... 28.11.2022. 16:42 #677475

status: user
broj poruka: 7694
To je bila sredina 80-ih ,ne mogu da se setim ,nesto u vezi sa Pacifikom je naziv ,secam se kad se
Prince kao macuje pa ga povrede ,koleginice vriste ,toliko se uzive.
:: Koja je to igra za Segu, kako se tacno zove
::
:: Pa ima jako puno igara, ja sam mislio da sam igrao vecinu, ali saznao sam za mnoge dobre koje nisam nikad ni video, ukljucujuci Prince of Persia, mada i nije toliko dobra, losa je mehanika
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: ja se secam kad sam se spustao na nosac aviona sa Cesnom ,FS2 ili FS3 na herkules kartici 286,
:: :: najjace mi je bilo kod Sega ketridz igrica ,vazdusne borbe na Pacifiku ,vozis japanski Zero , pustas torpeda na brodove i rokas americke bombardere ,pozadina je bila dan ,sumrak ,noc,rekao bih da je neki Japanac napisao tu igricu.Operater je imao uvek kvalitetne uredjaje.Cudi me da se niko ne seti Prince of Persia ,to su volele da igraju moje koleginice
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 28.11.2022. 17:54 #677476

status: user
broj poruka: 18930
https://www.romsgames.net/sega-genesis-rom-pto-pacific-theater-of-operations/

To mora da je ovo - 1992god.
Jedne od najjacih tog tipa su bile Desert, Jungle i Urban strike.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: To je bila sredina 80-ih ,ne mogu da se setim ,nesto u vezi sa Pacifikom je naziv ,secam se kad s
:: Prince kao macuje pa ga povrede ,koleginice vriste ,toliko se uzive
:: :: Koja je to igra za Segu, kako se tacno zove
:: ::
:: :: Pa ima jako puno igara, ja sam mislio da sam igrao vecinu, ali saznao sam za mnoge dobre koje nisam nikad ni video, ukljucujuci Prince of Persia, mada i nije toliko dobra, losa je mehanika
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: :: ja se secam kad sam se spustao na nosac aviona sa Cesnom ,FS2 ili FS3 na herkules kartici 286,
:: :: :: najjace mi je bilo kod Sega ketridz igrica ,vazdusne borbe na Pacifiku ,vozis japanski Zero , pustas torpeda na brodove i rokas americke bombardere ,pozadina je bila dan ,sumrak ,noc,rekao bih da je neki Japanac napisao tu igricu.Operater je imao uvek kvalitetne uredjaje.Cudi me da se niko ne seti Prince of Persia ,to su volele da igraju moje koleginice
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Obradmi@Markovic 28.11.2022. 18:11 #677477

status: user
broj poruka: 10984
Princa od Persije sam igrao i na 286/386 makini, u DOS+Win 3.11 kombinaciji, i to sa CGA karticom, na crno-belom monitoru od 14 incha.

Ova verzija:

https://is.gd/lgbMDr

...a to je bilo HiFi igranje, u poredjenju sa Spektrumom na kojem se do besvesti vrteo Jet Set Willy.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 28.11.2022. 21:00 #677478

status: user
broj poruka: 921
8-Bit Christmas - pogledate ovaj film iz 2021
Tiny Combat Arena simulacija letenja pixela
https://www.youtube.com/watch?v=F-xCIkesZz0
Huntdown obavezno probajte ovaj pixel art platformer i procitajte recenziju na sajtu Sveta kompjutera
https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=104530
Savior Kickstarter Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=LNgCGnTOHoc
Wind Runners - Announcement Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=J5wZ4br6H1c



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 28.11.2022. 22:51 #677479

status: user
broj poruka: 4222
@imarkovic
Vodoo 5 5500 je došao skoro 10 godina kasnije. Pobrkao si lončiće. Ako se dobro sjećam u rangu geforce2 ultra, ali brža i jača. Izašle su i voodoo 5 6000, ali je nikada nisam imao.
Princ od Persije nisam volio. Više su mi se dopadale obline Tomb Raiderke na PS bucku u pauzama na straži. I Ace Combat 2 posebno.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 28.11.2022. 23:40 #677480

status: user
broj poruka: 18930
Meni je ta verzija TR za PS totalno bez veze, uzasna, kretanje je uzasno lose uradjeno, kamera ide okolo naokolo, ali zato novije verzije su najbolje. Ace Combat je bila odlicna i veoma popularna igra.

Kada si ti imao Voodoo, ja sam tad igrao Boogerman-a, tako da nebitno :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: @imarkovi
:: Vodoo 5 5500 je došao skoro 10 godina kasnije. Pobrkao si lončiće. Ako se dobro sjećam u rangu geforce2 ultra, ali brža i jača. Izašle su i voodoo 5 6000, ali je nikada nisam imao
:: Princ od Persije nisam volio. Više su mi se dopadale obline Tomb Raiderke na PS bucku u pauzama na straži. I Ace Combat 2 posebno
::
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: 28.11.2022. 23:46 #677481

status: user
broj poruka: 1006

http://torinak.com/qaop/games


::
:: Pominjati C64 a ne pomenuti Spektrum... ccc. C64 je americki produkt sa generičkim igricama za decu, dok je Spectrum prefinjena realizacija Sir Klajv Sinklera na kome su engleski programeri pravili inteligentni amalgam zanimljivih likova, dobrih ideja, grafike i humora. C64 igre su bolno ružne jer se niko nije ni trudio da budu lepe, dok je Spektrum grafika brižljivo zavijena u dihterovanje i senčenje i pored manje boja delovala generaciju ispred. Sa C64 se sećam par igara u kojima sam uživao kao što su Super Pipeline, Impossible Mission, Flip & Flop, Outrun, H.E.R.O. i još nekoliko, dok se Spektrum lista meri bukvalno stotinama naslova shodno čemu nema smisla ni počinjati spisak.
:: Nikada ništa neće stići Spekija.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub LOAD `` 28.11.2022. 23:51 #677482

status: user
broj poruka: 1006
10 REM gledaj
20 END

https://www.youtube.com/watch?v=2rqxz23IxRY


:: decenija u dvadesetom veku, kada sam ja pomagao svom (tada jos buducem) zetu da sklopi ZX Spectrum sas gumenu tastaturu, iz tkz. kit-kompleta... Jooj, Zoran Modli salje programe putem radio-talasa (202?) a mi snimamo na BASF-ovu kasetu u Grundig-ovom radio kasetofonu...Beep, beeeeep, beeeeeeeeep..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: 29.11.2022. 10:20 #677484

status: user
broj poruka: 7694
Ranije je to bilo ,secam da je bilo sredina ili kasne 80-te ,ako nadjem igricu postovacu u ovoj temi ,igra je bila na ketridzu .
Mislim da je bila ova ,samo sto u japanskoj verziji pilotiras Mitsubishi A6M Zero ,a u americkoj Mustang.

https://sn.rs/myvve

:: https://www.romsgames.net/sega-genesis-rom-pto-pacific-theater-of-operations
::
:: To mora da je ovo - 1992god
:: Jedne od najjacih tog tipa su bile Desert, Jungle i Urban strike
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: To je bila sredina 80-ih ,ne mogu da se setim ,nesto u vezi sa Pacifikom je naziv ,secam se kad s
:: :: Prince kao macuje pa ga povrede ,koleginice vriste ,toliko se uzive
:: :: :: Koja je to igra za Segu, kako se tacno zove
:: :: ::
:: :: :: Pa ima jako puno igara, ja sam mislio da sam igrao vecinu, ali saznao sam za mnoge dobre koje nisam nikad ni video, ukljucujuci Prince of Persia, mada i nije toliko dobra, losa je mehanika
:: :: ::
:: :: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: :: ::
:: :: :: :: ja se secam kad sam se spustao na nosac aviona sa Cesnom ,FS2 ili FS3 na herkules kartici 286,
:: :: :: :: najjace mi je bilo kod Sega ketridz igrica ,vazdusne borbe na Pacifiku ,vozis japanski Zero , pustas torpeda na brodove i rokas americke bombardere ,pozadina je bila dan ,sumrak ,noc,rekao bih da je neki Japanac napisao tu igricu.Operater je imao uvek kvalitetne uredjaje.Cudi me da se niko ne seti Prince of Persia ,to su volele da igraju moje koleginice
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: @Obradmi@Markovic 29.11.2022. 14:38 #677485

status: user
broj poruka: 7761
Ovu igru si morao da zavrsis za 60 minuta u protivnom kreces iz pocetka...
Igrao sam je sa 5.25` diskete zato sto su diskovi od 20MB bili prepuni poslovnih podataka...
Win 3.11 je dosao jedno sedan godina kasnije...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Princa od Persije sam igrao i na 286/386 makini, u DOS+Win 3.11 kombinaciji, i to sa CGA karticom, na crno-belom monitoru od 14 incha.
::
:: Ova verzija
::
:: https://is.gd/lgbMD
::
:: ...a to je bilo HiFi igranje, u poredjenju sa Spektrumom na kojem se do besvesti vrteo Jet Set Willy
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs