Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Foxon mašine za kancelarije i knjigovodstvene agencije
STRANA 1 OD 1
operator Foxon mašine za kancelarije i knjigovodstvene agencije 16.12.2022. 03:41 T68863

status: user
broj poruka: 4225
I dalje za prosječnog korisnika win ver 1709 od white death v6 lite edition koji ne igra nove naslove i radi na mašini kao i ja u servisu i korisiti tonu softvera za fiskalne kase, efakture, eporeze 1.3.1,ECR tool(sve verzije), čitač ličnih kartica, čitač zdravstvenih kartica,, čitanje master LPFR,foxit pdf editor,APR registracije korisnika i knjigovodstvo, igranje igrica poput war blade u trenucima dokolice ili komsija iz pakla remasterizovani ili knight of honor, samo starije mašine, jer su novije mašine bolno sporog odziva za ove poslove. Intel E7500, 4 GB, SanDisk 120 GB, amd 4550. Ili mašine za auto dijagnostiku sa softverom do 2016 godine.
posluži i za pogledati pokoji film u 2k na spojenom televizoru, bez da zapinje bilo šta.
Bilo koja novija verzija win 10 bolno je spora i izaziva momentalnu reinstalaciju za ovakve stare mašine.
Nevjerovatno mi je da ni jedna novija mašina nema toliko brz odziv, koliko je npr. ova matora mašina od Foxcon-a. Ostavio sam za svaki slučaj i 5 mašina Dell Optiplex 790 i 7 2600, 8 gb dd3, ssd samsung 860 pro, ali bar 20% sporije rade od ove foxcon mašine stare već 13 godina. Jedino što joj je zamjenjeno jeste ssd san disk SD6SB1M-128G dodat 2014 i dan danas besprekorno radi mašina. Jedine mašine koje su mi dopale ruku da su tako radile do sada su Gateway mašine i ni sa čim ih ne mogu porediti do dana današnjeg.
Pokušavao sam da ogolim bilo koju verziju win 10 od 1510 do 22H2 i ni sa jednom nisam dobijao ni pribiližno dobre rezultate kao sa ovom verzijom. Pokušao sam i sa različitim verzijama ryzen proceesora sa mnogim kombinacijama, pa i sa Intel 11400, 12400f i juče sa 13100 procesorima, ali ni približno nemaju odziv takav na internetu, kao ni u programima koji se koriste. Svaka verzija win 10 poslije 1909 traži u mašini bar 6 gb memorije da bi koliko toliko radila pristojno, dok 22H2 verzija traži bar 12 GB da bi klizila koliko toliko slično kao ove matore mašine.
Žali bože uloženih para, ane dobija se ništa kvalitetno i brže od ovoga godinama.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Foxon mašine za kancelarije i knjigovodstvene agencije 16.12.2022. 08:57 #677699

status: user
broj poruka: 1261
HAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAAA
Jednostavno sam morao ovako da počnem odgovor jer me i dalje oduševljava činjenica da već deceniju i jače ne odustaješ od lupetanja i uveseljavanja ekipe ovde svojim odvalama. :)
Čak i da stavimo po strani temu koja veze s vezom nema, pa i tvoju usiljenu ijekavicu, opet nekako uspeš da ostaneš dosledan svom obolenju i za to ti skidam kapu, svaka čast!

Ma kakvi Dell Optiplex, Gateway, Foxon i ostale izmišljotine.... daj nam ono tvoje čuveno, neku brend zver tipa Ishimura Hashimoto Quantumplex Devastator 9000X Ultra sa Core i7 15700KS na 9GHz i sa 32TB DDR8 RAM-a, koju si baš pre neki dan instalirao sinu ambasadora Burkine Faso u Džakarti kako bi dete moglo da igra Roblox i Moorhuhn kako dolikuje.

Takođe, vrlo lepo i što si juče baš probao i3 13100 koji izlazi tek krajem januara 2023. ali ga je eto tebi lično doturio Marty McFly na testiranje. Naravno u tu svrhu si dobio i H710 ploču jer nema smisla testirati slabašni i3 na Z790 ploči koju imaš još od februara ove godine. Ne može Delorean da troši čorbu tek tako....
Srećom sve ovo sam pročitao nakon doručka a ne u toku tako da je dobro prošlo. Pusica!

Intel i7 12700+LiCo240, Asus TUF Gaming H670 Pro, G.Skill Ripjaws 64GB 4400MHz, Zotac RTX 3070, AOC 24 1080p 144Hz, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung 40 HDR 4k, Samsung 980 Pro 1TB (PCIe 4.0 NVMe, Win11), WD Black SN850 3TB (PCIe 4.0 NVMe RAID0)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.12.2022. 09:10 #677700

status: user
broj poruka: 18940
@srdoch, ne moze jer nije vise prijatelj sa Nakamichi Yamamoto-om, ili kako se zove, od kako je imao nezgodu nazalost, pa je izgubio vezu..

operator njemu slao sardine i pasulj, a ovaj njemu Omikron ploce iz buducnosti, pa ti vidi.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.12.2022. 09:10 #677701

status: user
broj poruka: 4741

Ne, ne, dobre su to mašine. Jače su od Intel Ryzen i700. Samo se zameni disk san i spojeni televizir.
I XP lite quite verzija i odlična stvar.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 16.12.2022. 09:28 #677702

status: user
broj poruka: 1992
ne bi bilo lose instalirati i po neki generator tipa:

https://www.foxnews.com/science/us-scientists-produce-first-successful-nuclear-fusion-reaction-net-energy-gain

`to produce more energy from the reaction than it consumes`

ako je verovatni nezvanicnim izvorima, tehnologija je opeativno-funkcionalna jos od 70-tih, pa ti vidi cemu sva halabuka oko prirodnog gasa/nafte itd. dodje ti svejedno sta ces od potrosaca prikljuciti .)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: >> 16.12.2022. 09:43 #677703

status: user
broj poruka: 1261
HAHHAHAHAHAHHAAAA pa suze su mi krenule.... :D

I gledajte sada, postoje samo dva moguća scenarija u ovoj temi. Ili se više neće ni pojaviti, ili će totalno ignorisati šta smo pisali i nastaviti svoju temu sam sa sobom. Mada možda ga isprovociramo da se javi ali teško.... hahahahhahaa

:: @srdoch, ne moze jer nije vise prijatelj sa Nakamichi Yamamoto-om, ili kako se zove, od kako je imao nezgodu nazalost, pa je izgubio vezu.
::
:: operator njemu slao sardine i pasulj, a ovaj njemu Omikron ploce iz buducnosti, pa ti vidi
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.12.2022. 10:02 #677704

status: user
broj poruka: 4741

Možete i da kliknete na spasonosnu opciju dole desno i tražite da se banuje i malo oladi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Samo si pogrešio naslov 16.12.2022. 13:11 #677707

status: user
broj poruka: 1043

Pise ti foxon

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: >> 16.12.2022. 16:18 #677708

status: user
broj poruka: 9381
Pojavio se ili ne, on je svoj cilj ispunio. I ispunjava ga vec deceniju.
Respect.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I5-11400/16GB/Z590/GTX980ti/500GB/550W/Dell S2721DGFA

:: HAHHAHAHAHAHHAAAA pa suze su mi krenule.... :
::
:: I gledajte sada, postoje samo dva moguća scenarija u ovoj temi. Ili se više neće ni pojaviti, ili će totalno ignorisati šta smo pisali i nastaviti svoju temu sam sa sobom. Mada možda ga isprovociramo da se javi ali teško.... hahahahhaha
::
:: :: @srdoch, ne moze jer nije vise prijatelj sa Nakamichi Yamamoto-om, ili kako se zove, od kako je imao nezgodu nazalost, pa je izgubio vezu.
:: ::
:: :: operator njemu slao sardine i pasulj, a ovaj njemu Omikron ploce iz buducnosti, pa ti vidi
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Re: Re: >> 16.12.2022. 21:08 #677709

status: user
broj poruka: 6643
Sve je to go qtz, ovde je lik iz Ovče-Borče-Pančeva prodao Barton 2500+ (naglasak na plus) po ceni koju je zacenio prvi put na oglasu i dosledno je se držao 12 godina. Cena je bila kao u najskupljeg AMD procesora u tom trenutku (novog), a počeo je da ga prodaje kad je bio tri generacije zastareo. To je srce, to je prodavac, to je Berza.
Ovo sve ostalo posle su dodavači upaljača i nosači najlonskih kesa.... :-)
Mada, napajanje bez Nakamichi kondenzatora, dobar je razlog za samoubistvo. Virtuelno.
Nema ga ni onaj sa EVGA, a bio je neuništiv. Šta Intel radi ljudima :-)


Budale računaju na sreću.

:: Pojavio se ili ne, on je svoj cilj ispunio. I ispunjava ga vec deceniju
:: Respect
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I5-11400/16GB/Z590/GTX980ti/500GB/550W/Dell S2721DGFA
::
:: :: HAHHAHAHAHAHHAAAA pa suze su mi krenule.... :
:: ::
:: :: I gledajte sada, postoje samo dva moguća scenarija u ovoj temi. Ili se više neće ni pojaviti, ili će totalno ignorisati šta smo pisali i nastaviti svoju temu sam sa sobom. Mada možda ga isprovociramo da se javi ali teško.... hahahahhaha
:: ::
:: :: :: @srdoch, ne moze jer nije vise prijatelj sa Nakamichi Yamamoto-om, ili kako se zove, od kako je imao nezgodu nazalost, pa je izgubio vezu.
:: :: ::
:: :: :: operator njemu slao sardine i pasulj, a ovaj njemu Omikron ploce iz buducnosti, pa ti vidi
:: :: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Zar 16.12.2022. 21:19 #677710

status: user
broj poruka: 808
Ljubisa nije u penziji?
A gospodin EVGA je samo bio sitni provokator...

Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.12.2022. 23:06 #677712

status: user
broj poruka: 4225
Ma kakvi. Ljubiši i dalje dosadno kao i meni.
Nema Ljubiša kao ja Srdočka da se može zajebavati.
On mora i da radi.
Ja radim, baš kad moram.
@ srdoch
Što ti ne odvaljuješ, nego se krstim što stavljaš 3 nvme diska u raid 0 ?
I svaki ti, ne znam ni ja kako, svaki sljedeći sporiji ili sam nešto propustio?
Rekoh, kad možeš i ti da bacaš udice, mogu i ja.
Šta mi teško, mada i ti isto to radiš, samo ti niko nije objasnio da radiš istu stvar, ali bez imalo šarma, kao ja.
Jedino mi fali Raić i još par likova, koji su bili uljudni i znali su o čemu pričaju, a svakako su pomagali ljudima da riješe probleme..
Nakon njegovog odlaska sa PC Berze(dostupan je na PC Axe s vremena na vrijeme), dok ostali ne prilaze PC berzi godinama(od 2017 godine), a ja, s obzirom da je ovo bio prvi portal kod nas, poslije BBS-a koje sam koristio, ostao sam.
Ja jedino kroz zajebanciju mogu da razumijem usiljene gluposti koje prezentuješ, pa kad možeš ti, mogu i ja.I dalje mi nije teško.
Usiljena ijekavica? Vidi se da ti i dalje nije dobro.
Malo mi je glupo da kažem beeeeloooo mlekooo ili leb, kad mogu mlijeko i hljeb.
I i3 13100 je izašao, samo se zna ko ga može imati za potrebe testiranja.
A meni, s vremena na vrijeme, dobro dođe u pauzi da se malo nasmijem.
S druge strane i7 12700, uparuješ sa 4400 memorijom, umjesto da koristiš 3600 sa cl 14, pa Zotac grafičku karticu 3070 i kuriozitet WD B SN 850 3 komada po terabajt, umjesto da si uzeo sabljozubi SSD od 4 TB ili 8 TB i prestao da se eksponiraš.
Meni je slatko, ovako uveče, kad pravim pauzu između testiranja opreme da gledam tvoja pisanija, jer me silno zabavljaju.
Ovdje, za sve ovo vrijeme, samo VMARC je shvatio dio, a za ostale mi se čini kao da su mala djeca u predškolskom razvoju.
Ozbiljnih ljudi više nema(MACHINE i VMARC više izuzeci), od kako je prestalo sankcionisanje Lorda Ace i njegovo eksponiranje u društvenim sferama PC berze.
Nadao sam se da se sa imarkovic-em može napraviti saradnja ali kao da niko nema šlifa za posao i zajebanciju. I onako su 2016 godine umrle 2 nakaze koje su žarile i palile Srbijom, pa otvorile polupismenim primatima mogućnost dopisivanja.
PA šta nam onda ostaje ?
Zajebancija na sto načina.
@limanac
JA sam provokator otuupljenih narodnih masa, koje su zaboravile da imaju sivu materiju gore u glavi, a ne u dupetu.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.12.2022. 00:05 #677715

status: user
broj poruka: 18940
@opTrtGiverznzajn, nisam znao za taj ozbiljan posao, sto se tice toga, uvek sam ozbiljan, a zajebancije nikad dosta. Inace, od mene ne znam kakvu beneficiju bi imao, trgovinom se ne bavim, sto se tice hw-a i elektronike, entuzijasta sam i imam uzak krug prijatelja i poznanika kojima odrzavam isti godinama unazad, ali profesionalno nemam veze s tim.

PS navika je cudo..

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch HAHHAHAHAHAHHAHAHAAAA 17.12.2022. 00:26 #677716

status: user
broj poruka: 1261
Provokacija uspela, ipak se pojavio. :D

Vidi, nisi bedo vredan tuđeg vremena ali eto desilo mi se posle mnogo godina da te opet prokomentarišem. Verovatno ću opet da napravim višegodišnju pauzu od tebe. Totalno gubljenje vremena...

Svakako nikakva dalja komunikacija nije moguća dok ne okačiš ovde sliku tog nepostojećeg i3 13100 i pored slike olovkom naravno da napišeš svoje cenjeno bolesno ime. Pošto svi znamo da se to neće desiti nastavi da smrdiš. :D

A koliko pratim istoriju ti si neki bosanac iz NS ili grešim? Ne zezam ovo zaista, samo me interesuje...

A ovaj komentar za moju konfu.... pa pretužno je ako stvarno misliš to što si napisao. A na osnovu rečenog veća je verovatnoća da ti je zatiltovao mozak pa si u nameri da bilo kako uzvratiš odvalio jedino šta ti je bilo pri ruci. O M F G
HAHHAHHA

A tek ova odvala `kad možeš i ti da bacaš udice, mogu i ja` PAHAAHHAHHAHHAH
Kakve crne udice nesretniče oboleli? Šta ti porediš kukavče i još te nije ni sramota???? :D
A kako i da bude sramota nekog ko je u stanju da javno piše tolike nebuloze. Anonimno je pa te baš briga. :*

I kakve bre udice muko? To je tvoj stil (bacanje nekih udica i varalica) jer prdiš u prazno. Za razliku od tebe ja svoje teme potkrepljujem dokazima a ti svoje bulšitove potkrepljuješ još većim lupetanjima i nemaš problem sa tim što je najstrašnije.

BTW evo par slika da budemo dosledni:
https://drive.google.com/file/d/1OlHcU7dgC6hjg-pPOUzNNqt_Ntff-i0K/view?usp=share_link

slika ubačenih WD Black na ploču:
https://drive.google.com/file/d/1Sp018SIgxhXPCWblEfNU-mPLKf5Rxdby/view?usp=share_link
Treći se ne vidi pošto je gore u CPU m.2 slotu a sada su mi i hladnjaci montirani tako da je ova jedina koju imam.

Slika iz Optane-a sa sva tri WD Black uvezana u RAID0:
https://drive.google.com/file/d/10gHBFo7nu4ZQIq6oMwGqzEiaRRQkNCDO/view?usp=share_link


E sad šefe izvoli ti sa tim Martijevim i3 13100, pucaj!
Mislim šta da pucaš kad nemaš čime. HAHHAHHAHAHHAHAHAHAAAAAAAA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator :O 17.12.2022. 05:03 #677717

status: user
broj poruka: 4225
Čini mi se po pisanju da si podvojena ličnost. Na trenutke zablistaš, a onda odeš dole i... Nema potrebe da ja pišem, sve znaš i sam.
Dok je droge, ne brinem za tebe. :D
I dalje ne razuMijEš zašto i daLJe pišem na ovaj način, ali rado čitaš moje tekstove na engleskom jeziku. Bosanac, iz Novog Sada ?
Vidim da se mnogo interesuješ, a neću da ti kažem ćelavi. :D
Dok ti naučiš da povežeš kako treba i provjeriš koji je najbrži NVME i podesiš šta treba, proći će još dugo vremena. OMFG
Još uvijek sam za to da pišemo postdilerske tekstove prije nego da se okreneš objašnjenju onoga za šta nisi sposoban da podesiš i dalje.
E, vidiš, moj cilj je bio provokacija obolele narodne mase i gle čuda, probudio se.
NAuči da podesiš to što kupiš. Plati pa se klati, ako ne znaš da pročitaš.
Ja bar za ono što radim u dokolici budem plaćen, a ti objašnjavaš podešavanja WD black diskova, o kojima i dalje nemaš pojma, bez obzira što si ih platio i posjeduješ.
Ja bar ne moram da platim ono što testiram i još mi plate za to i da ti možeš da pročitaš tekst, kad imam vremena da se posvetim.
Koliko znam, pročitao si dio mojih tekstova i opisa komponenti po načinu kako prezentuješ podatke, ali nisu ušao u smisao zašto(to si počeo da shvataš), kako i koliko i na koji način da izvučeš maksimum
Opis za i3 13100 ćeš pročitati i biti ubjeđen da si naučio i da si sposoban da drugima objasniš šta sam uradio. Na žalost nisi.
Ali nema veze. Treba još da prođe 20 godina, pa ćeš da shvatiš.
Inače, sad je skoro kao u vrijeme Slobe.
Dolaze komponente na naše tržište brže nego na USA, samo zahvaljujući sinu kralja Fahda i jednom od saudijskih prinčeva, inače ne bi vidjeli ništa kao u rasponu od 2000 godine do 2021 godine.
Ali ne brini. Za tebe ima i dalje nade.
A ja sam popunio 20 minuta vremena u dokolici.
Odoh da skinem još novijih verzija softvera, istestiram još par komponenti i da mogu da pročitam još neku tvoju `recenziju` i zapitam se da li je onaj ko te je stvorio baš bio toliki šaljivdžija.
Napisao sam ti. Kad platiš svojim vremenom čitanje mojoih recenzija, nadam se i dalje da ćeš shvatiti da puno pure treba da pojedeš da napišeš recenziju.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi .... 18.12.2022. 08:27 #677718

status: user
broj poruka: 7695
Koliko sam mogao da vidim iz postova srdoch je dobar poznavalac Intel hardvera,koji nema zadnje
namere i postujem to.

@limanac JA sam provokator otuupljenih narodnih masa, koje su zaboravile da imaju sivu materiju gore u glavi, a ne u dupetu` @operator ovo je vec sifra.
.Nema Raica ,Machine itd..svet se razvija po principu deterministickog haosa,znaci ne mozemo da predvidimo kada ce neko da napusti forum i sta su razlozi napustanja.
Ne smeta mi ijekavica,nisam zabrinut zbog toga.

@liman A gospodin EVGA je samo bio sitni provokator...Njemu je doktor prepisao da pise postove ,jer tada ne ispoljava agresivnost prema ljudima oko sebe :) ,ako se secas to su bili vrlo dugacki postovi.Koliko se secam njemu je Intel davao osecaj superiornosti :) ,jer se takmicio sa najbrzim AMD cpu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs