Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Jeftiniji SSD-ovi i memorije
STRANA 1 OD 1
operator Jeftiniji SSD-ovi i memorije 24.12.2022. 13:44 T68872

status: user
broj poruka: 4225
Memorije KingFast 8GB ddr4 3200 MHz Cl 16 od 2200 do 2600 dinara. KingFast F10 512GB 3800 din. Kingston A400 480 GB oko 3500 do 3700 din. ADATA SU 750 512GB 5800 din. Diskovi KingFast F10 128GB izbegavajte, kao i Kingston 120 GB modele. Adata modeli su ok , posebno SU 750 i SU 850 modeli. Za sporije nvme Kingston Sa2000, SK 2000 i sk 2500 su sasvim dobri i konzistentni u radu i ne trebaju im hladnjaci. Adata SX 8200 pro su vrh u srednjoj klasi diskova za današnje vrijeme i vrlo jeftini (SX 6000 seriju izbegavajte). San diskovi su tradicionalno najdugovječniji i nisam imao ni jedan neispravan disk do sada bilo jeftin ili skup. WD diskove green i blue izbegavajte(more neispravnih, kao i Kingston A400 diskova sa starim firmverom od kojih uspešnost osposobljavanja je 85%), black konzistentni u radu, samo su uvijek bili najtopliji da ne kažemo vreli. Zaplotanje ko je koristio diskove zna o čemu pričam. U odnosu na najvišu klasu Sabljozubi 4TB i 8 TB su bez premca. Manje se griju od WD850(850x nisam još vidio, pa ne mogu da tvrdim kakav je). Crucial BX modeli su odlični i konzistentni u radu. Od Samsunga šta god izaberete, nećete pogriješiti s tim da od 960 modela traže hladnjake kako bi zadržali visoke performanse, kao i WD black modeli.
Juce i danas instalirao i 5 komada Kingston NV2 500 Gb i dobio sasvim pristojne rezultate za disk od 30 eura. Bio sam poprilično skeptičan s obzirom da prvi modeli Kingston NV 500 GB su radili i ponašali se očajno na istoj ovoj testnoj mašini.
https://o.remove.bg/downloads/0b19b383-6e3c-4ae5-a919-7a787c3ea5ed/disk_nv2_500_GB-removebg-preview.png
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.12.2022. 22:38 #677814

status: user
broj poruka: 18940
Bilo bi onako skroz lepo kada bi postavio linkove za te cene, cisto ono da ljudi znaju gde i kako.. U suprotnom, tvoja cenjena tema je totalno beskorisna bilo kome.

ADATA SU 750 diskovi se pregrevaju. Inace, ADATA ima go*no od software-a, tako da razlog vise za izbegavanje. Da imam NVMe, a da nemam adekvatan software koji je danas obavezan za monitoring je neprihvatljivo. Ista prica sa Kingston i ostalom boranijom. Neka je 3.000din.

Samsung, Crucial, WD, Intel, Transcend, itd. su pouzdani diskovi sa naglaskom na Samsung, da kupis i ne razmisljas.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 24.12.2022. 23:00 #677815

status: user
broj poruka: 4225
Cene su sa Bazzar.rs(ima gomila prodavaca, pa gledajte najnižu cijenu DS Computers, CE Shop i ASBIS, mada bude i da Bazzar.rs sam prodaje neke proizvode niže) i cene sa IT svet.
NVME NS2 500 GB nakon kopiranja 236GB raznoraznih fajlova(svih 5 diskova testirao), temperatura u prostoriji je 22 stepena, a disk je na 31 u nekom osnovnom radu, dok prilikom kopiranja na 189 ili 190 GB(svi diskovi dostizali najvišu temperaturu između 189 i 190 GB) je dosegao 43 stepena, pri tome da brzina sa USB stila SanDisk Extreme 256GB nije pala ispod 117 MB, a preko USB c porta sa Kingston Data travel max 1TB nije padala ispod 750 MB/s. Sve rađeno u nekom jeftinom kućištu od prije 20 godina koji ima lošu provjetrenost.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 25.12.2022. 23:35 #677823

status: user
broj poruka: 1991
=== START OF INFORMATION SECTION ===
Device Model: Samsung SSD 860 EVO M.2 500GB

vidis upis/citanje, koliko tbw / pbw moze da izvuce, god. garancije i to ti je to, a `carobnjaci` / software su jako bitni i nezamenjivi:

https://ibb.co/HpfkcMv

vindouz fanbojevci .)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 26.12.2022. 00:16 #677824

status: user
broj poruka: 18940
Znam, koristim smartmontools za diskove, koji postoji vec u paketu, ali Magician u Windows/MAC-u nudi korisne opcije, ne slazem se da je nebitno.. Plus, da ne zaboravimo na duzu garanciju.

smartmontools, isto kao i ovaj koji ti koristis su dobri za ono sta mogu, iscitavaju podatke SMART-a, ali nema mogucnost da ti pokaze tacan health diska, znam, svi prevrcete ocima na to, ali nema svih opcija. Plus, ajde uradi firmware update iz tog programa.. :). To sve ide automatski preko software-a, ne razmisljas.

Elem, takav disk na Linuxu je overkill jednostavno, bar u mom slucaju. Kod mene neko vreme sam imao namerno najsporiji disk Quantum-ov ATA i sistem je radio sasvim brzo i lepo. Tako da u mom slucaju SSD nije bio potreban, ali za zahtevnije korisnike Desktopa, verujem da tu zavrsava bilo koji SSD, pa cak i ADATA, koji ja nikad ne bih kupio, pre bih uzeo Transcend, ili Crucial za Linux desktop.

Svako koristi ono sto mu vise odgovara. Meni je neophodan Windows/Linux combo, kao najbolja opcija za raznorazne potrebe. Nisam u ljubavi ni sa jednim.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: === START OF INFORMATION SECTION ==
:: Device Model: Samsung SSD 860 EVO M.2 500G
::
:: vidis upis/citanje, koliko tbw / pbw moze da izvuce, god. garancije i to ti je to, a `carobnjaci` / software su jako bitni i nezamenjivi
::
:: https://ibb.co/HpfkcM
::
:: vindouz fanbojevci .
::
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 26.12.2022. 08:34 #677825

status: user
broj poruka: 18940
Znam, koristim smartmontools za diskove, koji postoji vec u paketu, ali Magician u Windows/MAC-u nudi korisne opcije, ne slazem se da je nebitno.. Plus, da ne zaboravimo na duzu garanciju.

smartmontools, isto kao i ovaj koji ti koristis su dobri za ono sta mogu, iscitavaju podatke SMART-a, ali nema mogucnost da ti pokaze tacan health diska, znam, svi prevrcete ocima na to, ali nema svih opcija. Plus, ajde uradi firmware update iz tog programa.. :). To sve ide automatski preko software-a, ne razmisljas.

Elem, takav disk na Linuxu je overkill jednostavno, bar u mom slucaju. Kod mene neko vreme sam imao namerno najsporiji disk Quantum-ov ATA i sistem je radio sasvim brzo i lepo. Tako da u mom slucaju SSD nije bio potreban, ali za zahtevnije korisnike Desktopa, verujem da tu zavrsava bilo koji SSD, pa cak i ADATA, koji ja nikad ne bih kupio, pre bih uzeo Transcend, ili Crucial za Linux desktop.

Svako koristi ono sto mu vise odgovara. Meni je neophodan Windows/Linux combo, kao najbolja opcija za raznorazne potrebe. Nisam u ljubavi ni sa jednim.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: === START OF INFORMATION SECTION ==
:: Device Model: Samsung SSD 860 EVO M.2 500G
::
:: vidis upis/citanje, koliko tbw / pbw moze da izvuce, god. garancije i to ti je to, a `carobnjaci` / software su jako bitni i nezamenjivi
::
:: https://ibb.co/HpfkcM
::
:: vindouz fanbojevci .
::
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ako nije komplikovano i preveliko maltretiranje 26.12.2022. 11:03 #677828

status: user
broj poruka: 1043

A operator ima spremno uputstvo za raid da napraviš od tih quantuma mislim da bi ti Linux bio još brži i bolji :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Neznam kako je na veliko... 26.12.2022. 11:21 #677829

status: user
broj poruka: 414
..ali ovaj transendent 110s kod mene skroz lepo radi a jeftin je.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ako nije komplikovano i preveliko maltretiranje 26.12.2022. 14:05 #677831

status: user
broj poruka: 18940
Ako mi verujes, drzim jos uvek Quantum diskove od 20, 30 i 40Gb, kad god ih pogledam, probude lepe uspomene.. Inace, svi su na 100/100. Cuvam ih kada se poigram na nekim specijalnim starijim plocama na kojima radi Lindza. Inace ti diskovi su mi fetis kad pogledam koliko su kvalitetno i pazljivo uradjeni, naravno svi su Japan made. I nisu glasni, svi su tihi, cak i oni na 7200rpm.

Inace, nista cudno tu nema, bilo je RAID-a i sa ATA diskovima, nikad to nisam ni imao. Mnogo ozbiljniji raid je bio sa SCSI diskovima.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: A operator ima spremno uputstvo za raid da napraviš od tih quantuma mislim da bi ti Linux bio još brži i bolji :)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs