Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Set top box ili kako se vec zove
STRANA 1 OD 1
strikan33 Set top box ili kako se vec zove 05.01.2023. 21:59 T68885

status: user
broj poruka: 302
Pozdrav ljudi,

naravno treba mi opet vasa pomoc.

Dakle, tast, gleda sport dan - noc, ali kako ne moze na jednom provajderu da ima i Arene i SK, onda mi je palo na pamet da bi ova neka kutijica mogla da bude resenje.

Dakle, ako znate neki da je dobar, da dolazi vec sa instaliranim ex yu kanalima, tj ima taj emulator ili kako se vec zove, kazujte koji i koliko bi kostao.

Posto je stariji covek, koliko su ti emulatori pouzdani, tj ako posle par meseci prestanu da rade, sta onda?

Nisam se nikad bavio sa tim cudima a on navalio poprilicno.

Eto to je to pa hvala svima unapred i svako dobro.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ja koristim 06.01.2023. 20:44 #677964

status: user
broj poruka: 938

android box, IPTV extreme app i placam godisnju licencu oko 40eura. Besplatnih ima slabo, a ako i ima rade katastrofa, pogotovo kad pozelis da gledas neki prenos i sl. Korisim i na LG tv IBO player, isto placena licenca kod istog lika, pa ako ti odgovara mogu ti poslati kontakt na PM.

Isto tako moras da znas da i te app ponekad zabaguju i prestanu sa radom, ali lik je veoma azuran i javlja se na poruke i resava stvari u najbrzem mogucem roku ako je do njega, ako nije do tvoje konekcije.
Potreban je i solidan internet jer su kanali uglavnom HD.
Jedini je problem sto matorci nisu bas pogodni za petljanje sa aplikacijama i internetom, pokvare i ono sto radi i ono sto uopste ne treba da diraju, tako da nemas bas puno nacina da prodjes bez cimanja i petljancije.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kupi si problem 06.01.2023. 21:52 #677966

status: user
broj poruka: 6643
To radi, ali ne non-stop, pod uslovom da si informatičko-tehnički potkovan, da imaš veoma mala primanja koja ostvaruješ u državnoj firmi (radiš osam sati i kvit, a nekad i kraće) - tj. da je tvoje lično vreme veoma jeftino, da imaš dobru konekciju, da si kupio IPTV box koji nije pod ban-om Googla i ostalih i da non-stop trošiš-ulažeš svoje znanje i slobodno vreme, podešavajući, ažurirajući, istražujući šta je novo a šta se staro ugasilo i promenilo, pa ažurirajući, ažurirajući, pa čekajući da se poprave kvarovi u softveru koji je prethodno radio itd. Mnogo puta imaćeš napokon mnoštvo besplatnih sadržaja, čak veoma kvalitetnih, sportskih kanala, džidža-midža, ali, uz jedan uslov: ne kada tebi treba. Uskoro bi shvatio da to ustvari radi mnogo bolje ako imaš VPN kojim varaš svoju IP adresu - region, ali, bilo koji VPN koji radi, plaća se. Drugim rečima, plaćaš na ćupriji ono što nisi platio na mostu, plus imaš kašnjenje i lag i kad-tad probleme.
U prevodu: to ne radi za one koji cene svoje slobodno vreme jer zarađuju dovoljno, ni za one koji nisu tehnički potkovani da non-stop krpe i obnavljaju kao i za one koji za to nemaju volje tj. izgube je vremenom.
Tebi je to slobodno vreme, ali, ljudima koji ovo onemogućavaju, njihovim firmama, to je hleb, od toga žive, i non-stop nalaze načine da sprečavaju pirateriju i krađu zaštićenih sadržaja.
Nađi modus plaćene tv, sve ostalo je gnjavaža.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 06.01.2023. 21:52 #677967

status: user
broj poruka: 302
Ajde posalji mi cisto da nazovem lika da vidim kako to sve funkcionise i koliko bi kostalo.

Ma nije problem ni tih 40 eura godisnje, ako ce to da zavrsi posao, ma znam ja da baguju ali ako on to resava onda i to pije vode. Internet nije bog zna sta, neki krs kablovski, ali gledam da ih prebacim na Orion optiku, pa ce biti bolje uskoro.

Matorci, pogotovo deda, nije ni pod tackom razno pogodan ni za kakvo petljanje, ali tu ce vec zena da pogine dok mu objasni, jer on je zavisan od sporta, vec par kola mu nalazim SK za euroligu, neke strimove, pa cas radi, cas ne radi, pa milion reklama, on pizdi i tako to.

Pa zato hocu da mu uzmem taj neki box da ima i arene i SK pa neka gleda do mile volje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 06.01.2023. 21:54 #677968

status: user
broj poruka: 302
@Pisko

Pa ako je tako i ako znas te neke placene tv-e, ajd i ti sibni na mail da vidim sta i kako.

Naglasak su arene i SK, ostalo od ex ju sportskih kanala je samo plus.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord A kog provajdera ima i šta ima od ta dva 06.01.2023. 22:14 #677971

status: user
broj poruka: 1043
Arena ili sk?

Ako mu fali mts i iris, instaliraš mu na sbb aplikaciju iris i gleda tako

Ja imam u stanu i sbb I mts ali zbog tone kablova i dzidza bidza i daljinskih, iris box 3 komada držim u kutijama spakovano a aplikaciju instalirao na eon i u retkim slučajevima kad zatreba otvorim iris app I pustim

Pa eto ti rešenja, znaš nekog sa mts paketom ko ne koristi i ne planira da koristi aplikaciju, i rešiš problem


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 06.01.2023. 22:17 #677972

status: user
broj poruka: 302
Ima supernovu, sa paketom arene, ali treba mu i SK zbog kosarke, eurolige.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 poslao 06.01.2023. 23:15 #677973

status: user
broj poruka: 938
imas mail


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Onda ti neko da moj eon nalog 06.01.2023. 23:16 #677974

status: user
broj poruka: 1043

I da gleda sport klub na super novoj

Valjda nisu blokirali da ne može pošto ja na sbb imam iris I radi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 uzmes na 7 dana 06.01.2023. 23:21 #677975

status: user
broj poruka: 938

probe radi ili mesec, u Srbiji ne treba VPN za sada, ja preko koristim na androidu Super VPN, besplatan je i radi super, kako mu i ime kaze

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pisko i vexlord su potpuno u pravu 07.01.2023. 09:56 #677981

status: user
broj poruka: 9380
S tim sto ti na Supernovi EON nece raditi, tj. radice svi kanali osim njihovih SK, Nova, N1.
Medjutim, obzirom da ces im uzeti Orion, na njemu rade svi SBB kanali. Uzmes od nekog EON nalog i Supernova nalog, instaliras na smart TV ili Android box i radi sve na keca, sa daljinskim od TVa i nemas nikakvih problema. Ako slucajno ne radi SBB EON, onda kupis VPN i problem resen. VPN resava i problem sa EONom na Supernovi.

Ato se Android boxa tice, ja koristim X96 Max. Odlican je. Imas lika na KP koji ih prodaje nastelovane sa Kodijem, ali to ti ne preporucujem, pisko ti je objasnio zasto.


MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Pisko i vexlord su potpuno u pravu 07.01.2023. 10:18 #677982

status: user
broj poruka: 7761
Prevaranti su i SBB a i MTS...

Elem do Marta ove godine sam bio sam korisnik SBB-a a od Marta sam korisnik MTS-a i nista od njihovih ekskluzivnih sportskih kanala kao i masa nekih drugih na EON ili IRIS ne radi ako pristupas servisu van njihovog internet domena...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: S tim sto ti na Supernovi EON nece raditi, tj. radice svi kanali osim njihovih SK, Nova, N1
:: Medjutim, obzirom da ces im uzeti Orion, na njemu rade svi SBB kanali. Uzmes od nekog EON nalog i Supernova nalog, instaliras na smart TV ili Android box i radi sve na keca, sa daljinskim od TVa i nemas nikakvih problema. Ako slucajno ne radi SBB EON, onda kupis VPN i problem resen. VPN resava i problem sa EONom na Supernovi
::
:: Ato se Android boxa tice, ja koristim X96 Max. Odlican je. Imas lika na KP koji ih prodaje nastelovane sa Kodijem, ali to ti ne preporucujem, pisko ti je objasnio zasto
::
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K7
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC SBB 07.01.2023. 11:02 #677984

status: user
broj poruka: 9380
Je blokirao svoje ekskluzivne kanale samo za MTS u Srbiji. Na svim ostalim provajderima rade, bar za sada. Provereno rade preko mobilnog Yettel i VIP interneta, kao i preko Oriona i Yettel hiperneta (za sada).
MTS nije blokirao nista, tako da korisnici SBBa, kao i korisnici svih ostalih internet provajdera, mogu da gledaju sve Supernova kanale ako su korisnici bilo kog drugog provajdera u Srbiji.
Ne bih da zalazim u poslovnu politiku, ali MTS ne samo da ima daleko povoljnije pakete (ok moze im se), ali mi nije bas najjasniji potez SBBa. Umesto da spuste cene i otvore kanale, kao borci za slobodne medije, oni pucaju sebi u noge ovakvim glupim potezima i navlace gnev obicnih gradjanja na sebe. Moje je misljenje da oni tako sebi dodatno potkopavaju poziziciju u koju ih guraju rezimski mediji, vise korisnika gube jer zbog cene i bolje tehnicke podrske ljudi koje politika ne zanima prelaze na Supernovu a njima ostaju samo hardcore zaludjenici za politiku, kojima njihovi kanali nesto znace a nisu doboljno informaticki pismeni da njihove kanale gledaju “na foru”. Inace bi i oni presli na MTS ili nekog drugog provajdera. Plasimnse da u ovom “ratu” izmedju MTS i SBB, jednostavno SBB gubi, ako se uskoro ne opamete i ne promene nesto u menadzmentu, koji ocigledno veoma lose radi svoj posao.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: SBB 07.01.2023. 12:22 #677987

status: user
broj poruka: 7761
Probao da gledam EON i IRIS u Nepalu, Austriji, Grckoj i Tanzaniji nigde ni jedan od ekskluzivnih kanala ne radi...

Par meseci sam imao uporedo SBB i MTS...

Kad sam nakacen na WiFi preko MTS-a ne radi EON...

Kad sam nakacen na WiFi preko SBB-a ne radi IRIS...

Nabijem ih oboje na petu nogu magarca u maglovito jutro...
Jer obe firme se reklamiraju da rade na svakom internetu, jelte osim u slucaju kad ne rade...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Je blokirao svoje ekskluzivne kanale samo za MTS u Srbiji. Na svim ostalim provajderima rade, bar za sada. Provereno rade preko mobilnog Yettel i VIP interneta, kao i preko Oriona i Yettel hiperneta (za sada)
:: MTS nije blokirao nista, tako da korisnici SBBa, kao i korisnici svih ostalih internet provajdera, mogu da gledaju sve Supernova kanale ako su korisnici bilo kog drugog provajdera u Srbiji
:: Ne bih da zalazim u poslovnu politiku, ali MTS ne samo da ima daleko povoljnije pakete (ok moze im se), ali mi nije bas najjasniji potez SBBa. Umesto da spuste cene i otvore kanale, kao borci za slobodne medije, oni pucaju sebi u noge ovakvim glupim potezima i navlace gnev obicnih gradjanja na sebe. Moje je misljenje da oni tako sebi dodatno potkopavaju poziziciju u koju ih guraju rezimski mediji, vise korisnika gube jer zbog cene i bolje tehnicke podrske ljudi koje politika ne zanima prelaze na Supernovu a njima ostaju samo hardcore zaludjenici za politiku, kojima njihovi kanali nesto znace a nisu doboljno informaticki pismeni da njihove kanale gledaju “na foru”. Inace bi i oni presli na MTS ili nekog drugog provajdera. Plasimnse da u ovom “ratu” izmedju MTS i SBB, jednostavno SBB gubi, ako se uskoro ne opamete i ne promene nesto u menadzmentu, koji ocigledno veoma lose radi svoj posao
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K7
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs