Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Molim za pomoc ili objasnjenje oko monitora i grafe
STRANA 1 OD 1
cojka032 Molim za pomoc ili objasnjenje oko monitora i grafe 05.02.2023. 23:32 T68919

status: user
broj poruka: 295
Imam problematike od skoro kod drugara zamenimo 90% racunara tj plocu procesor i graficku ( sve testirano kod mene i radi kako treba ) ali javlja se problem sl prirode.
Drugar koristi monitor ( Philips 223V5LSB2/10 ) i TV ( PHILIPS 32PHT4101/12 ) u zavisnosti sta radi, ako gleda film ili slusa muziku TV a za gejming monitor.
Posto monitor ima samo VGA ulaz kupljena su 2 adaptera tj 1 adapter HDMI - VGA i jedan Displeyport - HDMI
Ako povezemo oba uredjaja TJ monitor I TV samo TV ima sliku i ako PC vidi oba uredjaja cak moze i da seruje na diskordu ili eni desku sta se desava na monitoru.
Ako povezemo samo TV bez adaptera ima sliku normalno.
Ako povezemo samo monitor nemamo sliku
Ako taj isti monitor sa istim adapterom povezemo sa laptop-om imamo normalnu sliku znaci kabal i monitor ok.
Sad smo ostali zbunjeni zasto graficka i windows vide monitor a monitor nam izbacuje da nema signal.
Da ponovim iz pocetka poruke graficka je testirana kod mene sa 2 monitora 1 displej port i 1 hdmi i sve je radilo kako treba.
Ima li neko neki predlog sta nam je ciniti jer se dosad nisam susretao sa slicnim problemom.
Unapred hvala

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - 06.02.2023. 00:58 #678424

status: user
broj poruka: 1470
Pa jesi li proverio koju ti rezoluciju prijavljuje taj monitor u windowsu, kada ga povežeš, poveži tv i monitor zajedno, i onda uz pomoć tv-a, probaj probaj da menjaš rezolucije i refresh rate pa vidi da li daje neke znakove života.đ
Ti adapteri znaju da budu bagoviti, radi na jednom uređaju, na drugom ne i slično.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ... 06.02.2023. 02:32 #678426

status: user
broj poruka: 4661
To ti je burazeru do tog adaptera. Slican problem sam imao sa VGA monitorom i rezolucijom od 1680. Adapter tj signal nikako nije hteo da funkcionise sa rezolucijom 1680. Ja sam resio to tako sto sam otisao u display adapter properties>list all modes. E tu uzmi pa menjaj rezolucije dok se (ako se) ne pogodi neka koja ce da radi da ne ode monitor out of synch.

Ako nikako opet nece, samo da menjas adaptere pa da ubodes neki na kome ce da radi (adapteri su problem uglavnom).
Drugar imao neki takodje cudan problem koristio je adapter hdmi/display port valjda, i monitor ne baca sliku uopste dok se windows ne ucita. Podesavanje u BIOSU ne vredi, a isto je bio i problem sa driverom, neki driveri rade kako treba, a sa nekim ide u out of synch.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 .. 06.02.2023. 08:07 #678429

status: user
broj poruka: 295
Hvala na brzim odgovorima
Zaboravih da napisem windows detektuje oba uredjaja i dodeljuje im naitivnu rezoluciju tj TV 1366 x 768 i dodeljuje mu refres rejt od 60 hz a monitor 1920 x 1080 i 59.9 hz
Probacemo kad ustane drugar da menjamo rezoluciju mada se sprema da uzme monitor od 160hz tako da taj problem nebi smeo da ima jer nece biti u upotrebi adapter
Jos jednom hvala na brzim odgovorima

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Adapter 100% 06.02.2023. 09:16 #678430

status: user
broj poruka: 1043
Nikad neću zaboraviti kad mi je slično tako bilo hitno i od jutra do mraka sam 7x išao do drugog kraja grada 5 adaptera izmenjao isto je bilo hdmi vga i ubeđuje me idiot kako je do drajvera amd problem nešto. Svratim usput u ggtrn uzmem random adapter i radi iz prve bez ijednog klika mišem.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 pozdrav 06.02.2023. 23:54 #678446

status: user
broj poruka: 295
Verovatno je bilo do adaptera nesto se mrstio kad je video RTX 2070 probali smo da menjamo rezoluciju nije pomoglo sad je covek uzeo nov monitor ( stari je imao minimum 10 god ) i radi sve kao podmazano

Hvala jos jednom

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs