Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
pogresna instalacija xp!!!WHAT TO DO???
STRANA 1 OD 1
mucacaca pogresna instalacija xp!!!WHAT TO DO??? 08.12.2007. 19:00 T6893

status: user
broj poruka: 85

Na kompu sam imao xp koji je posle 6 meseci intezivnog koriscenja poceo da stuca, pa sam odlucio da reinstaliram xp. Imam c particiju od 20gb i d od 480gb(morao sam da staavim ntfs na obe).na c je windows i programi, a na d podaci. prvo sam uzeo i pre instalacije sa partition magicom prosirio c za 15gb na racun d.posle sam ubacio original xp pro cd, ali on je video samo c particiju koja je imala 131000GB!!!!! adje dobro formatirao sam c i instalirao xp(sa dodatnim driverima sa diskete),ali posle restarta stalno vraca na set up xp, repair existing xp(znate onaj plavi ekran).kad izbacim instalacioni cd, on mi kaze read disk error. ako idem na set up xp on ga ponovo instalira.
konfiguracija:
c2d e6420
asus 8800GTS 320
GA P35-DQ6
4*1 GB geil ultra 800MHz
Pioneer 112D

da napomenem da sam od prosle instalacije promenio bios.i sata native mode je disabled.`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 08.12.2007. 19:09 #35336

status: user
broj poruka: 12057

Da li ti je XP setup video i neki Unpartitioned space pored te blesave particije.
Skini i nareži Hiren`s Boot CD i sa njegovim Partition alatima pogledaj šta se tu desilo.

Nešto je izglega pošlo naopako pri resize-ovanju particija. Da ne bi izgubio podatke (možda već i jesi), savetujem ti da odneseš HDD kod nekog drugara i pogledajte šta je na njemu ostalo i onda ga sredite.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
salja1976 Vec videno 08.12.2007. 19:11 #35337

status: user
broj poruka: 15
To se i meni DESILO. Moras da instaliras XP koji je u kompletu sa SP2.
Jer ako ima samo XP bez SP2 hard vidi samo jednu particiju od 131 gb.To se desava sa SATA HD
Formatiraj ga komplet pa ispocetka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PANDUR Eeeee.... 08.12.2007. 20:40 #35342

status: user
broj poruka: 73
Zar ljudi dosad nisu naucili da se takvi alati koriste na masinama koje rade godinama i na kojima se sistem reinstalira jednom u pet godina!?
Mnogo puta sam se i ja ujedao i za dupe i za noge itd. dok nisam zakljucio da je najbolje prvo narezati sve sa harda tj. napraviti BACK UP pa se onda zajebavati do mile volje.
Jebi ga mi Srbi mislimo da svi korporacijksi programi mogu da se koriste i na kucnim masinama a pritom nikad ne citamo README file.
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
electron zadnji put.... 08.12.2007. 21:41 #35355

status: user
broj poruka: 74

partition magicom zna da napravi veliko s**** ... pa cemu sluze servisi....uvek...ali uvek...ispraznim ceo disk pa ga podelim kako mi je volja u instalaciji XP SP2. naravno....pozajmis disk...kupis drugi...narezes na diskove...bilo sta .. samo ne budzenje....poslusaj drugi i treci odgovor....Pozdrav !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fan ... 09.12.2007. 00:31 #35372

status: user
broj poruka: 33
I ja sam imao problema na XP-u sa Partition magic-om 8 i podelom HDD-a od 500Gb...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 PM 09.12.2007. 01:20 #35374

status: user
broj poruka: 1492
Mislim, Partition Magic, ti je zeznuo MBR (Master Boot record). Ja sam ga koristio tri puta u zivotu: prvi, poslednji put i nikad vise. Naravno da mi je zeznuo hard.

Savetujem ti da, kad spases sta se moze spasti sa diska, uzmes Hiren`s Boot CD i da potpuno obrises disk. Imas Maxtor Low level format, Kill Disk i jos jedan `brisac`, ne mogu trenutno da se setim koji je. Nacices ga na Hiren`s-u.

Jes da traje, ali si onda siguran da ti je hard cist. Posle ga lepo podeli kako hoces pri instalaciji XP SP2 (obavezno).

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko nostalgia ali ne www 09.12.2007. 08:04 #35387

status: user
broj poruka: 6643
Sa žalošću čitam ove postove o PM-u, i slažem se nažalost. Ali, pošten da budem, ja sam jednu kompjutersku eru bio srećan i zadovoljan korisnik tog programa. U to vreme bi `ladno disk pun podataka rascepao na 2-3 particije, pa se glupirao sa resize-ovanjem kad shatim da sam omašio šta za šta i koliko za šta i tako. I bez problema (nestanak struje je tada bila najveća opasnost). Dok nije PM otišao u pm. Pa i prodat i upropašten.
Sad je firma numero uno: Acronis.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Ukratko 09.12.2007. 08:36 #35389

status: user
broj poruka: 1532
- narezes sve sa harda sto ti treba
- ubacis WXP instalacioni disk
- restartujes masinu i pustis instalaciju sa CD-a
- prilikom pripreme za instaliranje OBRISES SVE particije i kreiras nove po zelji
- i samo sibas (i ne drndas se sa sa pm vise nikad)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikruli Problem sa tvrdim diskovim vecim od 137 GB 09.12.2007. 13:27 #35404

status: user
broj poruka: 56
Kao prvo tvoja maticna ploca mora da podrzava tvde diskove vece od 137 GB. Posto imas izuzetno nov racunar taj problem je resen. Druga uslov koji moras da ispunis je da instaliras Windows 2000 SP 4 ili Windows XP SP1 minimum. (Inace taj problem se zove 48-bit lba problem). Od Microsoft-a article number 303013:
Note Windows XP does not support 48-bit LBA support unless you are running Windows XP SP1. If you want to use 48-bit LBA support, you must apply Windows XP SP1 or later.
Zatim kad to uradis moras da setujes u bazi registry enablebiglba na jedinicu. Postoji i neki program koji to radi, ali ne secam se imena. Procitaj obavezno uputstvo od Microsofta. U WinXP SP2 sve to je integrisano da kad njega instaliras ne moras nista da radis. On cak i pri instalaciji vidi ceo HD, dok SP1 pri instalaciji vidi samo prvih 137 GB, ali kad ga instaliras i setujes enablebiglba na jedinicu onda i on vidi ceo HD. Win XP bez SP1 i SP2 nemoze da radi sa tvrdim diskovima vecim od 137 GB.
Dakle, kada si pokusao da radis u WinXP na prostoru koji se nalazi iza 137 GB on to nije mogao jer nema pristup i poceo je da uspisuje podatake na pocetak HD-a i unistio ti sistemske fajlove.
Ako radis instalaciju sa XP bez SP-a, onda formiraj jednu particiju manju od 137 GB, pa tek posto setujes enablebiglba na 1 formiraj ostale particije (Tako isto maoras da uradis ako koristis programe poput Partition Magic ili Paragon Partition Manager). Ako imas WinXP SP2 onda mozes odmah da formiras sve particije.
Dakle nije problem u programima sa kojima disk delis na particije nego u samom Windows-u. Nikada nisam imao problema ni sa programom Partition Magic 8 niti sa programom Paragon Partition Manager. I jedan i drugi su odlicni i odlicno rade svoj posao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Greska u koracima 09.12.2007. 13:59 #35407

status: user
broj poruka: 1492
Sad sam ponovo pazljivo procitao tvoj originalni post. Ispustio si jedan korak. Posto si prosirio C: particiju na racun D:, morao si u drugom koraku da verifikujes velicinu druge particije sa Partition Magicom. On radi stvari jednu po jednu. Zato ti Win nije video drugu particiju.

Inace, ja i dalje ne verujem u `PM` od kad ga je kupio Slinatek. Poslednja stabilna verzija je bila 6.0. Tako su upropastili i najbolji Uninstaller svih vremena Quarterdeck-ov Clean Sweep Deluxe. Kupili ga i posle ga ubili, jer ih je mrzelo da ga prilagodjavaju novim generacijama procesora, ne podrzava procesore sa dva jezgra (cak ni Pentium 4 Prescott).

Nightbird

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Jašta 13.12.2007. 21:04 #35810

status: user
broj poruka: 6643
Šta Moronton do`vati, to uvene.
Koraci, koraci.... PM je softwer koji je služio da se izbegnu takvi koraci. Nije ih mal`tene bilo moguće ni napraviti sa pređašnjim verzijama i na pređašnjim verzijama OS-a. Sad je dijametralno: male su šanse da sve ispadne kako treba. Ne samo u koracima. To g***o jednostavno izbacuje greške na disku za koje nema objašnjenja, rešenja, uputstava.... radi samo kad se sve kockice slože, a, tada mi bogami, ne treba.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs