Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Preporuka za `rezanje` diskova
STRANA 1 OD 1
cojka032 Preporuka za `rezanje` diskova 15.03.2023. 12:20 T68952

status: user
broj poruka: 295
Posle duzeg vremena treba mi program za rezanje muzike na CD za kola a poslednji program sto sam koristio je nero pre vise od 15 god pa sad sta preporucujete za rezanje tj paljenje diska?
Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 15.03.2023. 13:59 #678775

status: user
broj poruka: 1994
ovo je hardware:

https://postimg.cc/jLC29HYv

koji jos mrda, a sto se software-a tice ima ih gomila:

roxio, discjuggler, imgburn, nero (express je zavrsavo posao), k3b, cdburnerxp itd.

koliko se secam nero 6.6 express edicija je radila ok, nisam siguran bas za tacnu verziju, ali poslednja pre nego sto su poceli da pakuju exe fajlove vece od 50MB

licno bih nasao nesto sto ide na usb ili okacio mobilni na neki portabilni zvucnik


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni ... 15.03.2023. 15:49 #678776

status: user
broj poruka: 1199
Pa Windows sam po sebi ima program za rezanje diskova.
Samo prevuces file-ove na prazan cd, burn i to je to.
Ne kapiram pitanje mozda....

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 15.03.2023. 16:04 #678777

status: user
broj poruka: 3346
Imgburn


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Zadržao mi se 15.03.2023. 17:31 #678778

status: user
broj poruka: 6643
BurnAware Free, kao najkompletniji, najmanji a da se relativno redovno ažurira (sve ređe naravno, malo je novih optičkih medija).
CdBurnerXP mi je bagovao.... izbačen, i tako. Možda su i ovi ostali sad ok, a ovaj jeste.



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ja sam davno davno 15.03.2023. 19:32 #678779

status: user
broj poruka: 1043

Tako negde oko nero 6 batalio i prešao na imgburn

Sve poslove mi odradjivao, pa i kasnije kad sam rezao neke audio za kola ili tako

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Enibrn 15.03.2023. 21:21 #678781

status: user
broj poruka: 1006
http://www.anyburn.com/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 blue tooth player 15.03.2023. 22:47 #678782

status: user
broj poruka: 4662
na upaljac koji ima i usb i za sd karticu, kakvi diskovi u 2023oj godini. To samo ako je neko previse nostalgican pa onda...inace uzaludno gubljenje vremena. Veci je izazov da se nadje player koji ide na upaljac, ali da podrzava neke advanced formate, a ne samo mp3 i mp4 i da pritom ne kosta mnogo.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - 16.03.2023. 02:59 #678784

status: user
broj poruka: 1471
Bilo davno ali zadnje što sam koristio je ashampoo, znam da je bio free

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ... 16.03.2023. 10:55 #678787

status: user
broj poruka: 1620
:: Pa Windows sam po sebi ima program za rezanje diskova
:: Samo prevuces file-ove na prazan cd, burn i to je to
:: Ne kapiram pitanje mozda....Nisi shvatio

Sam Windows nema opciju snimanja Audio CD-a (CDDA).
Naravno, Microsoft ipak ima svoj program, koji može da obavi taj deo posla, a u pitanju je Windows Media Player.

@cojka,
Poslednji, koji sam ja koristio, je takođe bio Ashampoo Burning Studio. Ima i besplatna varijanta, kao što reče kolega, i obavlja sve što treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Re: Re: ... 16.03.2023. 11:04 #678788

status: user
broj poruka: 1199
To da, ja sam preko Media Player-a i radio.
Ja sam mislio da ce mozda mp3 da reze, a ako hoce klasica audio cd, onda Media player zavrsava posao :)

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB


:: :: Pa Windows sam po sebi ima program za rezanje diskova
:: :: Samo prevuces file-ove na prazan cd, burn i to je to
:: :: Ne kapiram pitanje mozda....Nisi shvatio
::
:: Sam Windows nema opciju snimanja Audio CD-a (CDDA).
:: Naravno, Microsoft ipak ima svoj program, koji može da obavi taj deo posla, a u pitanju je Windows Media Player.
::
:: @cojka,
:: Poslednji, koji sam ja koristio, je takođe bio Ashampoo Burning Studio. Ima i besplatna varijanta, kao što reče kolega, i obavlja sve što treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 16.03.2023. 18:03 #678792

status: user
broj poruka: 3346
Komplikujete ga:
https://forum.imgburn.com/topic/5555-how-to-write-an-audio-cd-from-music-files-using-imgburn/

ili

https://www.nextofwindows.com/how-to-use-imgburn-to-burn-an-audio-cd-from-mp3-music-files


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ... 16.03.2023. 18:36 #678793

status: user
broj poruka: 1620
Ko bi se ikada setio da program koji se zove ImgBurn (dakle, `Image burn`) uopšte ima opciju snimanja Audio CD-a.
Poslednji put sam ga verovatno koristio pre 2010. godine, i ubeđen sam da u tom trenutku čak ni nije imao pomenutu opciju za pravljenje CUE-a i slično. I, koliko god da je jednostavno korišćenje, ipak uključuje još jedan korak, koji je u drugim programima bespotreban, tako da... ne `komplikujemo ga`, već uprošćavamo.

Nisam sada čitao detalje, ali u teoriji, ako napraviš CUE fajl koji upućuje na apsolutna imena i lokacije fajlova u datom trenutku (što bi svakako trebalo da bude slučaj), a u međuvremenu odlučiš da promeniš naziv fajla samo jedne pesme, ista će biti preskočena pri snimanju na disk (jedino mi je nepoznato da li će ImgBurn, pre samog početka snimanja na disk, zalepiti neko upozorenje i stopirai proces).

Ako bismo se vodili tvojom logikom, komplikacija bi bila korišćenje bilo čega osim WMP-a za snimanje Audio CD-a, pošto isti već postoji u Windows-u (većina ga ne uklanja iz sistema, bez obzira na to što ga nikada ni ne pokrene), i prilično je jednostavan - nabacaš fajlove u listu, klikneš na `Start burn` i ćao.

https://prnt.sc/LYhHOm3tbhAi

Svojevremeno ga je većina izbegavala zbog (ne tako transparentnog) odabira brzine snimanja na disk - mislim na ono `slow/medium/fast...`, dok su ostali pomenuti programi pružali mogućnost eksplicitnog odabira brzine snimanja.

U današnje vreme... otkud znam, prvi put posle 3-4 godine čujem da nekom treba `rezanje` bilo kakvog diska (a i tada je zatrebalo jednom drugaru samo za apdejtovanje mapa na fabričkoj navigaciji u autu)...

:: Komplikujete ga
:: https://forum.imgburn.com/topic/5555-how-to-write-an-audio-cd-from-music-files-using-imgburn
::
:: il
::
:: https://www.nextofwindows.com/how-to-use-imgburn-to-burn-an-audio-cd-from-mp3-music-files
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 16.03.2023. 19:09 #678794

status: user
broj poruka: 3346
Vrlo je lako koristiti ImgBurn.

Ide se na Create CUE file. Klikne na ikonicu u gornjem desnom uglu i uveze mp3 fajlove, stavi npr. pregap na 0, za razmak izmedju pesama iliti nema razmaka.

Dole izabere tag, da povuce info iz mp3 taga o nazivu izvodjaca i o nazivu pesme i tako za svaku pesmu. Ako mu se ne svidja naslov odredjene pesme, samo izabere na njoj Custom i prepravi.
Ide na Quick OK i snimi cue fajl.
Izabere Write image to disk, ucita cue i pusti da reze, naravno da moze da bira na kojoj brzini i tako to.

Vrlo.....komplikovano.......da ovo je bio sarkazam.

Inace, ako promenis naziv fajla, sto bi to radio uopste? Nece ga ni jedan program prepoznati, jer putanja vodi do samog fajla. Promenis naziv, on ne zna sta je taj fajl.

A ako hoce malo bolju varijantu, onda skine iz prodavnice EZ CD Audio Conveter i time je resio mnoga pitanja sto se tice audio kontejnera, rezanja, ripovanja....



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ... 16.03.2023. 20:03 #678795

status: user
broj poruka: 1620
Mislim da većini nije bilo potrebno prevođenje teksta koji je već linkovan, ali ok, hvala ti u ime kolega koji su slabiji sa engleskim jezikom (bez šale, ovde nisam sarkastičan).

E sad, obrati pažnju na moj odabir reči.
Nisam rekao da je ImgBurn komplikovan, već sam odgovorio na tvoju tvrdnju kako mi komplikujemo stvari korišćenjem bilo čega osim navedenog.

Osetio sam se prozvanim, ali sa opravdanim razlogom - dakle, mi svi komplikujemo stvari, navođenjem programa koji su naveliko i dugo godina korišćeni kao pouzdani, a baš za pomenute svrhe? Zanimljivo...

Lično, da, mogu slobodno da govorim kako ImgBurn jeste komplikovaniji (opet, odabir reči...) od prethodno spomenutih programa, zbog same činjenice da uključuje taj dodatni korak ručnog pravljenja CUE fajla...

Ali ok, ako si uspeo sebe da ubediš kako je korišćenje ImgBurn-a `jednostavnije` od prevlačenja fajlova u WMP listu i jednog klika na `Start burn`, svaka ti čast.

Možeš lično da preferiraš ovaj ili onaj program zbog postojanja (ili samo pozicioniranja) određenih opcija, ali ne bi trebalo da tvrdiš kako je nešto objektivno jednostavnije za koriščenje, kada to zapravo nije slučaj.

Nemoj pogrešno da me shvatiš. Ne branim Microsoft, niti navijam za njihov WMP (naprotiv, inicijalno sam čak i naveo drugi program), ali ti si taj koji je spomenuo komplikacije, dok prostije od WMP nema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs