Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Koje malo kućište sa filterima za prašinu
STRANA 1 OD 1
kefalo81 Koje malo kućište sa filterima za prašinu 28.03.2023. 21:37 T68960

status: user
broj poruka: 775
Budzet je 100-120 evra.

Imam veliko thermaltake kućište sa filterima i 2x20cm ulaznim ventilatorima i hteo bi neko malo kućište bilo kakvog oblika sa filterom.

Može i standardan oblik ali manjih dimenzija.
Ono sto se greške je rtx 1660 super. U thermaltaku ide i do 80 stepeni.

Imao sam Cooler Master elite 360.

Ali ono nema filtere.

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Filteri 29.03.2023. 07:04 #678856

status: user
broj poruka: 1196
Mislim da sam video na KP, ima da se naruče filteri po meri, sa magnetima ili bez. Manje kućište ti neće pomoći oko hlađenja, više ventilatora hoće. Arctic ima odličnu budžet ponudu - 5 ventilatora za cca 30e (P12 ili P14). Pre kupovine bilo čega, lično bih rastavio i očistio grafičku i zamenio pastu na njoj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Tek će ti se kuvati 29.03.2023. 12:14 #678859

status: user
broj poruka: 1043

U malom kućištu, džabe mu filter

Filtere možeš sam praviti, ili uzeti po meri, najbolje tako sa magnetom.

Ja cu celu stranu bočnu od stakla zameniti nečim mrežastim iako nema potrebe

Ja grafiku hladim vodenim i ne znam da li sam ikad video da prelazi 50-55c

Tako da umesto kućišta možeš neko aio vodeno i g12 nzxt adapter i da pevaš od hladnoće

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Omladinac MS Industrial FALCON BLUE led fans PRO Gaming 29.03.2023. 21:40 #678864

status: user
broj poruka: 106

Pogledaj snimak

https://www.youtube.com/watch?v=7C39ZAE9C8Y

imam GTX 1660Ti max se greje na 55 stepeni u toku igre sa svim ukljucenim ventilatorima u kucistu a imam ih 5.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Isparila pasta 29.03.2023. 22:00 #678865

status: user
broj poruka: 1043
Zarjdao ventilator ne vrti više kako treba.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura Ovo je moja preporuka 31.03.2023. 09:41 #678878

status: user
broj poruka: 268
shorturl.at/gJM37

Kuciste je busno/rupicasto u dnu, na vrhu i spreda, malo je a prostrano, podrzava sve moderne zezancije, vodeno hladjenje itd.
Kvalitet bocnog panela nije bas sjajan, ali to meni nije bitno, prezadovoljan sam, temperature odlicne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 da li to kućište 31.03.2023. 16:46 #678884

status: user
broj poruka: 775
ima filtere ili to dokupim???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 To kućište je furuna 31.03.2023. 19:01 #678885

status: user
broj poruka: 6088
Ako hoćeš da skuvaš komponente, onda ga slobodno uzmi. U suprotnom, beži dalje od njega, kao đavo od krsta.
Ono što nisi nikako napisao je da li imaš ful ATX, mikro ATX ili mini ITX ploču. Koliko je dugačka grafička i koliko je visok kuler, ako koristiš tauer vazdušno hlađenje procesora.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba CM 31.03.2023. 19:07 #678886

status: user
broj poruka: 1196
Nikako taj CoolerMaster.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Šta su te spopali filteri 31.03.2023. 22:41 #678888

status: user
broj poruka: 1043

Rastegnes neku najlon čarapu improvizujes na milion načina

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura re:da li to kućište 01.04.2023. 07:31 #678889

status: user
broj poruka: 268
Ima kuciste dva velika filtera - jedan na vrhu i jedan na prednjem panelu, vidi se na slikama koje stoje na sajtu. Filteri imaju magnet, lako se skidaju i peru.

Ja sam napisao svoje licno iskustvo, to sto neki ovde pricaju `nemoj to nikako, bezi ko djavo od krsta` su ciste nebuloze.
Ako je nesto jeftino ne treba ga odmah diskreditovati. Meni je bas bio cilj da za sto manje para nadjem kuciste koje zadovoljava sve moderne standarde i prima najduze graficke, a ima dobar protok vazduha. Lako je pljunuti gomilu love i uzeti najskuplje.
U pogledu temperatura i protoka vazduha, ovo je najbolje kuciste koje sam ikada imao.
Zivim u stanu pod plocom, ume da bude jako vruce, a procesor mi je debelo kloknut. Sa samo tri ventilatora sve je ladno ko spricer.

Napisao si u naslovu teme MALO kuciste, tako da se podrazumeva mATX format ploce.

Sve najbolje i srecna Nova godina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: re:da li to kućište 01.04.2023. 08:54 #678890

status: user
broj poruka: 6088
A koje to komponente imaš u tom kućištu kad je sve ladno kao špricer?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura Pa evo ovako 01.04.2023. 10:38 #678891

status: user
broj poruka: 268
Ryzen 3600 overklok na 4.5ghz
Asrock b550 mPro4
32GB DDR4 3200
GTX 1080ti takodje overklokovana

Procesor dodje do 79 stepeni kad picim najzahtevnije simulacije usred jula meseca, bez upaljene klime. Inace je na 30-ak stalno.
Grafika je na 55-60 pod punim opterecenjem.
Cenim da je to spricer u racunarskom vokabularu.

Kuciste sam platio ne secam se vise tacno, oko 4 hiljade, pre inflacije.
Mislim da sam dobio dosta za ulozeni novac.

I sam sam godinama bio pod ubedjenjem da su mala kucista djubre, da su mikroATX ploce djubre.
Danas je to sve drugacije.

Da imam potrebe, stavio bih u ovo kuciste najbolje i najskuplje komponente na kugli zemaljskoj. Ne iz inata, ne da bih skrtario, nego zato sto radi posao.
Na kraju krajeva, kuciste je kao karoserija na automobilu. Bitno je sta je ispod haube.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Nije ti tako zbog kućišta 01.04.2023. 11:08 #678892

status: user
broj poruka: 1043
Nego zato što 3600x u idle bleji na 40c a na full load max ode na 75c

I to je otprilike to nevažno jel mali cm box ili full v10 ili lían dynamic

A 1080 je sirovina, snažna ovako i ne može se baš lako namučiti, dobro ohladjena i nema `manu` sa pregrevanjem

Spakuju ljudi 13900k i 3080 u manja kućišta i to radi, samo verovatno ne spadaju u kategoriju ljudi da drame ako je razlika 5c između ovog ili onog nego jednostavno zbog prostora na stolu ili zidu ili estetike hteli su manje kućište i to je to

E da, tu temperaturu od 70ak stepeni na 3600x OC imaju sa stock kulerom

Dolazimo do toga da kupuje ko sta hoće i deluje mu ok i funkcioniše kako je zamišljeno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.04.2023. 13:03 #678893

status: user
broj poruka: 18940
Имао сам раније искључиво велика кућишта (челик), када ми се то смучило, прешао сам на нормална (midi tower), то ми је наравно више одговарало, јер сам видео да нема никакве разлике, сем што је потребно мало креативности да се све спакује, мало је теже, али је плус што мање места заузима.

Онда сам хтео да променим и прешао сам на алуминијумска кућишта, која нису ни мало јефтина, али разлика је осетна по питању грејања компоненти. Е међутим, Lian Li је одлучио да више не прави комплетна кућишта од алуминијума, већ сада опет челик, са алуминијумском маском напред, наравно цена је и даље папрена. Срећом, има других брендова који праве алуминијумска кућишта, и даље су скупа, али исплати се по мени, јер кад једном купиш, то ти остаје колико год.. Може једино да досади.

Поред нормалног, имам и мАТХ, два која су комплет од алуминијума, то је сада на додир ледено, много хладније од челика. Такође имам једно које је зделано од дебелог алуминијума и оно је још хладније, нисам још имао прилику да спакујем компоненте у њега, то се стрпљиво чека :)

Зашто сам ово написао, хтео сам да препоручим алуминијум, јер такво кућиште је као један велики хладњак за све компоненте унутра, а што се тиче филтера за прашину, они су само то што каже - филтер за прашину. Ако се кућиште редовно чисти, и то мислим бар једном у 5-6 месеци, шта ће ти онда ти филтери, који само спречавају доток ваздуха од вентилатора..? Мислим може, и не мора, кога брига за филтере. Заблуда.

На конту малих кућишта, имао сам једно мАТХ SilverStone, малецко је било, али напред огроман тихи вентилатор, захваљујући њему, проток ваздуха у целом кућишту био је изванредан, јер је кућиште мало, а вентилатор огроман, наравно ставили су филтере прашине свуда, јер како без тога побогу. Тemjin TJ-08 је био модел, али што се тиче свега осталог, то кућиште је ужасно, набијено све, компликовано итд. Иначе, код њега је само предња маска од алуминијума, остало је нека легура конзерве, јер се све савија, био сам веома разочаран, јер је то кућиште изузетно скупо и спада у класу квалитетније серије - Temjin.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Top 01.04.2023. 16:33 #678896

status: user
broj poruka: 1043
https://hyte.com/store/revolt-3?v=84


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Pa evo ovako 01.04.2023. 23:05 #678899

status: user
broj poruka: 6088
Tebi je 79 stepeni za taj procesor špricer temperatura? Mojne da zezaš.
Isto tako nema šanse da pod ozbiljnim opterećenjem ta grafička radi na 55-60 stepeni.
Tako da nas ponovo zezaš, samo nisi svestan toga.

A evo i moj predlog:
Chieftec BX-10B-OP
https://www.youtube.com/watch?v=QukhiSa9tOg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura OK buraz 02.04.2023. 09:01 #678901

status: user
broj poruka: 268
nema frke, u pravu si, pobedio si. Valjda ti je sad bolje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Baci oko na 02.04.2023. 16:39 #678903

status: user
broj poruka: 1043
140eur
https://lian-li.com/product/q58/

I ovaj ali skuplji mnogo


https://www.monitor.rs/kucista/NZXT-H1-V2-Black-CA-H16WR-B1-EU
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord ... 04.04.2023. 23:13 #678921

status: user
broj poruka: 1043
https://www.sliger.com/products/cases/cerberus_x/

https://lian-li.com/product/pc-tu150/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 05.04.2023. 12:34 #678923

status: user
broj poruka: 18940
Oд мене препорука за ово: shorturl.at/fklFV

Много ми се допало на око код другара. Само што је то кућиште било око 100е пре мање од годину дана, тако да је ово сулуда цена, а већина су и ~250е.

Нажалост за те паре једино нешто као MS industrial, или можда: shorturl.at/mQZ13

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs