Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Umrezavanje dva PC!!!!!
STRANA 1 OD 1
bata20 Umrezavanje dva PC!!!!! 09.12.2007. 00:56 T6897

status: user
broj poruka: 103
Dal neko mozde zna kako da se ja i drug umrezimo pa da mozemo igrati igre jedan protiv drugog?
Razdaljina od moje i njegove kuce je neki 50-100 m!!!
Dal nam neko moze pomoci?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu re 09.12.2007. 01:05 #35373

status: user
broj poruka: 1191
Najbolje kupite 2 lan kartice i 50-100m utp kabla i spojite se,podesite IP adrese i cepajte.



Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Game server 09.12.2007. 01:36 #35377

status: user
broj poruka: 726

Pretpostavljam da transfer fajlova moze da se izvrsi tako sto ces prosetati tih 50 - 100 m,ili vice versa :) Preostaje ti problem game servera,a najjednostavnije resenje je koriscenje programa hamachi.Hamachi zahtijeva internet konekciju,a,uslovno receno,simulira VPN (ili `privatnu` mrezu).Eksploatacija programa je jednostavna (i besplatna) - postavljanje hamachi mreze (koja ce se koristiti kao baza za game server) se odvija u tek nekoliko koraka,a u samoj igri kreiras server preko LAN (ne ONLINE) opcije.Jedini problem bi mogao biti zahtjev za nesto brzom internet konekcijom (min 512 kbps).

Svi ostali oblici umrezavanja su kompleksniji - klasican ethernet je nezamisliv u tvojoj situaciji,dok wireless,iskljucivo zbog igranja,nije narocito pametno resenje...Sa moje tacke gledista,naravno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LochGarman lol :) 09.12.2007. 01:46 #35379

status: user
broj poruka: 54
Vodi racuna da kabl mora biti zategnut jer ce se od sunca,snega,mraza,kise itd. opustiti, pa ce ga deca koristiti umesto lastisa :) Na toj razdaljini moras da imas i sredisnju tacku kacenja kabla. Takodje, kabl mora biti ukrsten, ako ne znas kako to da namestis jednostavno kupi najjeftiniji switch i resio si sebi problem :) Treba ti jos 2 LAN kartice (za tebe i ortaka), merdevine, dobra volja i malo znoja i to je to :) Podesis IP adrese i gotovo :) Mozes i bezicno da ides, ali racunaj bar 130e za vas dvojicu + zavisi da li imas opticku vidljivost sa ortakom ili ne .)

Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Opuštanje kabla... 09.12.2007. 03:37 #35384

status: user
broj poruka: 1261
...od sunca da, ali samo preko leta kad su temperature visoke. Od snega, mraza i kiše sigurno ne, tj, potpuno obrnuto. Na niskim temperaturama kabl će da se zategne tako da treba da mu ostaviš malo lufta. Koristi obložebi UTP kategorije 6, on je za spoljne uslove. A za nošenje kabla koristi gumiranu sajlu za sušenje veša i zategni je do maksimuma! Ta sajla je extra povoljna i extra pouzdana. Na taj način sam razvukao već stotine metara kabla i za tri godine u svim vremenskim uslovima ni najmanji problem se nije javio. UTP kabl nije samonosivi tako da je sajla za tu razdaljinu neophodna. Kao što su ti ljudi već rekli kabl trba da je ukršten (Cross) i posle samo podesiš adrese i workgroup na oba računara i cepaj. Ne treba ti Hamachi, on je samo za LAN preko interneta a ti praviš klasičan ethernet. Jedan nek napravi LAN server u igri, drugi se nakači na njega i to je to, uživajte!!!

Živ bio!!!

Pozdrav svima!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
electron sve su ti rekli... 09.12.2007. 03:47 #35385

status: user
broj poruka: 74
sve su ti rekli....:) zadnji odgovor tj ovaj iznad mog ti je najprecizniji...tako provode kablovsku televiziju u mom kraju od krova do krova...mada imaju neku drugu zicu ali to je to (blako olabavljenu)...Pozdrav !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke necu da baksuziram 09.12.2007. 08:00 #35386

status: user
broj poruka: 384
Ali kada sam predlozio slicnu ideju mom ortaku koji se inace profesionalno bavi tim stvarima, samo mi je rekao: Vazi samo pazi da ti u zicu ne udari grom... Tako da koristi neke zatite za lan od prenapona .)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Ipak wireless 09.12.2007. 11:31 #35393

status: user
broj poruka: 126
Pozdrav,

mislim da je ipak Wireless najbolje reshenje za tebe, a i najjeftinije....
Kartice imash vec za 1500din , za tu razdaljinu ti ne trebaju posebne antene, mozda malo duzi kablovi (od po 5m) i to te opet izadje oko 2500din po choveku (5000ukupno) ...

jel si video cene UTP kablova? Ako ima 50-100m od kuce do kuce to znachi da tebi treba oko 100-150m UTP kabla.....et o nije mala cifra......zato je wireless jeftiniji....

A sa wirelessom uvek jednostavno mozete da ubacite i treceg ortaka za igrice.....( samo da kupi i on wireless karticu i svi zajedno kupite jedan Access point od 30-ak Eura)

Moj predlog je wirless :-)

Pozdrav, dragoljub
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Ipak wireless 09.12.2007. 11:50 #35398

status: user
broj poruka: 7761
Bravo `dragoljub`-e,

Najzad jedan glas razuma koji shvata da najjeftinije nije i najelegantnije resenje, te da ce sa njim biti ponajvise problema, tipa onog lastisa, sirenja i skupljanja tela u zavisnosti od vremenskih prilika i normalno ubrzanog starenja materijala izlozenog navedenim vremenskim uticajima.

E a mozete da nagovorite jos desetak drugara da kupe bezicne karte pa da pravite neku svoju lokalnu zajednicu.

Definitivno palac na gore za predlog

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Pozdrav
::
:: mislim da je ipak Wireless najbolje reshenje za tebe, a i najjeftinije...
:: Kartice imash vec za 1500din , za tu razdaljinu ti ne trebaju posebne antene, mozda malo duzi kablovi (od po 5m) i to te opet izadje oko 2500din po choveku (5000ukupno) ..
::
:: jel si video cene UTP kablova? Ako ima 50-100m od kuce do kuce to znachi da tebi treba oko 100-150m UTP kabla.....et o nije mala cifra......zato je wireless jeftiniji...
::
:: A sa wirelessom uvek jednostavno mozete da ubacite i treceg ortaka za igrice.....( samo da kupi i on wireless karticu i svi zajedno kupite jedan Access point od 30-ak Eura
::
:: Moj predlog je wirless :-
::
:: Pozdrav, dragoljub
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Zasto jednostavno,kad moze komplikovano... 09.12.2007. 16:07 #35416

status: user
broj poruka: 726

Oh,boy...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs