Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Win 10 22H2 diže se za 1 minut i 6 sekundi na HDD-u umjesto za 6 sec
STRANA 1 OD 1
operator Win 10 22H2 diže se za 1 minut i 6 sekundi na HDD-u umjesto za 6 sec 12.04.2023. 14:09 T68979

status: user
broj poruka: 4228
Izvršena nadogradnja u zadnjih 6 dana na više mašina koje imaju još uvijek HDD.
Efekat je duži odziv mašina( nebitno AMD ili Intel i koja generacija) nakon nadogradnji. Uglavnom se radio uninstall tih nadogradnji, pa je bilo sve u redu, ali sada se desilo da ni nakon deinstalacije tih nadogradnji, mašine se isto ponašaju. Za one koje su u bankama, samo sam vratio image prije nadogradnje i update baze korisnika i servera i radi isto brzo, kao i prije, dok za neke mašine nemam tu opciju, jer ljudi nisu vjerovali u to.
3 mašine sada instalirao i odziv je ponovo ispod 10 sekundi dizanje sistema sa Skype, antivirus, Edge u pozadini, M$ Office dodaci za 2023. Mašine rade top. Jednu sam testirao i opet nakon nadogradnje mašine nenormalno uspore.
Upravo pišem sa jedne takve. Nije izvršena nadogradnja drajvera ni u jednom slučaju, pa da je problem sa tastaturom, mišem, grafičkom tablom, skenerom, štampačem, brizgalicom plastike ili bilo šta drugo da je nadogradnja drajvera sjebala. Samo update za netframework 3.4 i 4.8 i mašina ide u 3pm.
Blokirani navedeni KB fajlovi sada na svim mašinama, ali postavljam pitanje da li može bilo šta drugo da se uradi na korisničkim mašinama da se vrati u ranije stanje, ako system restore ne riješava navedeni problem ?
Probao sam i deinstalaciju svih netframework 3.5Sp1 i 4.8 SP2 i ponovnu reinstalaciju, ali mašine su toliko neodzivne da je, na prvi pogled, kao da su otišli svi hard diskovi. Nema ni jednog procesa da je u pozadini, niti skripte koja se pokreće, jednostavno nadogradnja je sjebala sve sisteme.
Da li je još neko admin u više firmi, koje su neozbiljne za nabavku ssd-a, a da je iskusio isti problem( sve maine se automatski ažuriraju, po želji poslodavaca), čisto da ne moram fizički da odlazim na par desetina mjesta i vršim ili ponovni rollback sistema ili povlačenje ranijih imidža sistema?

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 12.04.2023. 15:43 #679001

status: user
broj poruka: 18942
Не знам ја за бољег админа од тебе, једино си ти у стању да решиш тако комплексан проблем, тако да не знам зашто уопште и постујеш, одговориће ти оператор.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 12.04.2023. 17:22 #679002

status: user
broj poruka: 2155



sacekaj par dana da win slegne, slicno je tako i na android-u, svima sporije radi pa posle par dana sve se vrati u normalu, verovatno mora ponovo da odradi kes bazu i fetch i perfetch da prepakuje.

Ovo je predpostavka jer i kad vratis nazad on isto sporo radi, znaci da je izbrisan kes.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord 6sec se računalo od kad? 12.04.2023. 18:04 #679004

status: user
broj poruka: 1043

Sa hdd pretpostavljam desni klik na prazno na desktop pa mozda 6sec da pokaze context menu?

10 22h2 radi normalno, ne primećujem ništa vau nakon prethodne verzije

Ali, čitam ovo i pitam se o čemu se radi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 13.04.2023. 07:17 #679014

status: user
broj poruka: 4228
Od uključivanja računara do pojave desktopa. Učitavanje svih programa traje još maksimum 8 do 10 sekundi. Antivirus 360 total security prikazuje 14 do 20 sekundi da je sve podignuto, zavisno od generacije računara.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 13.04.2023. 10:45 #679016

status: user
broj poruka: 1620
Živo me zanima koja je to banka, iako znam da neću dobiti odgovor...

Banke obično koriste kante od kompova, koje zasigurno ni sa SSD-om ne bi mogle da podignu bilo koji Windows za ispod 10 sekundi, tako da mi je jako teško da poverujem u priču koja nam je prezentovana. Pored toga, i dalje se trudim da je oberučke prihvatim.
Samo nepostojanje SSD-a, kao sistemskog drajva u takvim računarima, može samo da potvrdi kako su u pitanju starije mašine (jer niko razuman u poslednjih 5+ god. nije kupio računar bez SSD-a).

Ako i jeste tako kako kažeš, a nema drugih usporenja u okviru sistema ili programa koji se koriste, iskreno verujem da apsolutno nikom ne može da zasmeta dodatni minut za podizanje sistema pri jednom uključivanju na dnevnom nivou, niti mi je jasno ko je mogao da ti prijavi takvu vrstu `problema`.

Šalteruše svakako boli uvce za to (ljudi mnogo duže čekaju u redu zbog nekih usputnih priča između kolega i koleginica u filijali, pa taj samo 1 minut svakog jutra, samo za prvog klijenta, apsolutno ništa ne predstavlja). Niko tu ne čupa kosu zbog OS-a, jer isti radi. Pritom, duže vremena im treba da izvuku odštampan papir iz štampača, što mnogo češće rade od uključenja računara (da, možda malo karikiram, ali poenta je jasna).

O preostalim zaposlenima u bekendu da ne započinjem... Dugo godina sam imao posla sa tehničkim, kao i sa finansijskim i drugim osobljem u mnogo banaka, ali nikada nisam stekao utisak da postoji tenzija oko neke tako trivijalne stvari - može da im gori kada su u pitanju serveri za procesiranje, analizu, izveštavanje... ali radne stanice, sigurno ne...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 13.04.2023. 13:00 #679018

status: user
broj poruka: 1994
https://youtu.be/FqQvcZ1YBn0

vbox jeste probano i radi pristojno, a kada se grafi da 256MB i 3D enable-uje, leti pristojno, jedino oni vidzeti mi nesto i ne trebaju, mozda imaju nekih benefita, tiki tok i njemu slicni

a ima i ovo:

https://youtu.be/a6k5fthV3SM

nisam testirao, eto prilike...

edit:

cenim da kada bi se bilo koji od ova 2 ponudjena instalirao na 16GB ramdisk, bi pokidao te banakarske zveri od racunara i uzduz i popreko

https://docdro.id/tN104xz


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Poslednje što sam na par mesta instalirao i isprobao 13.04.2023. 14:01 #679019

status: user
broj poruka: 1043

A nema žalbi, samo oduševljenje, klot Win10 22h2 i atlas playbook (potreban internet pristup da bi ucitalo sve i sredilo stvari)

Dobije se sveža instalacija sa ~40 procesa naspram 120 ili koliko vec stigne na default više i ne pamtim

Sve ubijeno, sklonjeno, pogaseno, milina za rad

E5700 4gb ram ssd 256 i neka gt grafička, radi lepo, world of tanks sto je prioritet. Najslabija mašina

Isto tako na 13900k i 4080 i 32gb ram odrađeno isto čovek peva

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 14.04.2023. 11:58 #679022

status: user
broj poruka: 4228
Za instaliranje u državne ustanove i bankarski sektor, strogo je propisano, šta kako i koliko, bez mogućnosti improvizacije, bilo kog tipa.
Traženo je da se do pojave klijentskog dijela softvera ne prođe više od 30 sekundi, što sistemi ispunjavaju.
Odradio sam rollback i mašine isto sporo rade, pa sam odradio instalacija sistema sa prve tačke sistem restore-a, ali sam na kraju vidio da je kb otvorio 2 porta,koja su o defaultu zaključana, tako da je hobotnica radila posao pa sa jednog ssd-a na 16 hdd-a i sve kao iz početka. Mjenjao samo licence za njihove originalne, kopirao pristupne programe i isopirao bazu i to je to, manje više.
Vidjeću kako će biti na drugim mjestima. Za sada su sve nadogradnje blokirane.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: RE: 15.04.2023. 08:46 #679027

status: user
broj poruka: 1330
U Reffeisen filijalama nisam video ni jedan PC, sve su `Dumb` terminali povezani za glavni Reffeisen server, ništa drugo lokalno čak i štampači rade sa tog servera. Volim da stignem pre samog početka rada pa sam baš gledao kako startuju. Samo svako ubaci svoju karticu i od crnog/ugašenog ekrana samo par secundu da se pojavi program određen za taj terminal i već je sve u punom radu.


Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Živo me zanima koja je to banka, iako znam da neću dobiti odgovor...
::
:: Banke obično koriste kante od kompova, koje zasigurno ni sa SSD-om ne bi mogle da podignu bilo koji Windows za ispod 10 sekundi, tako da mi je jako teško da poverujem u priču koja nam je prezentovana. Pored toga, i dalje se trudim da je oberučke prihvatim.
:: Samo nepostojanje SSD-a, kao sistemskog drajva u takvim računarima, može samo da potvrdi kako su u pitanju starije mašine (jer niko razuman u poslednjih 5+ god. nije kupio računar bez SSD-a).
::
:: Ako i jeste tako kako kažeš, a nema drugih usporenja u okviru sistema ili programa koji se koriste, iskreno verujem da apsolutno nikom ne može da zasmeta dodatni minut za podizanje sistema pri jednom uključivanju na dnevnom nivou, niti mi je jasno ko je mogao da ti prijavi takvu vrstu `problema`.
::
:: Šalteruše svakako boli uvce za to (ljudi mnogo duže čekaju u redu zbog nekih usputnih priča između kolega i koleginica u filijali, pa taj samo 1 minut svakog jutra, samo za prvog klijenta, apsolutno ništa ne predstavlja). Niko tu ne čupa kosu zbog OS-a, jer isti radi. Pritom, duže vremena im treba da izvuku odštampan papir iz štampača, što mnogo češće rade od uključenja računara (da, možda malo karikiram, ali poenta je jasna).
::
:: O preostalim zaposlenima u bekendu da ne započinjem... Dugo godina sam imao posla sa tehničkim, kao i sa finansijskim i drugim osobljem u mnogo banaka, ali nikada nisam stekao utisak da postoji tenzija oko neke tako trivijalne stvari - može da im gori kada su u pitanju serveri za procesiranje, analizu, izveštavanje... ali radne stanice, sigurno ne...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Last bios time najbrzi su Ryzen APU ovi sto imaju ekstenziju G 15.04.2023. 15:43 #679032

status: user
broj poruka: 7700
Ne znam kako to izvedu ,ja sam gledao i do 3 sec.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 15.04.2023. 20:42 #679034

status: user
broj poruka: 2998
https://i.kym-cdn.com/photos/images/facebook/000/003/377/super-cool-story-bro.png


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646148.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs