Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
BT+RF combo set: opet ista tema
STRANA 1 OD 1
MACHINE BT+RF combo set: opet ista tema 01.05.2023. 20:47 T68991

status: user
broj poruka: 5696
Cao narode,

do pre neki mesec sam imao Cherry DW 9000 slim koji ima Bluetooth + Radio Frequency USB (slican logi UniFi). Nakon jednog ciscenja/brisanje sa vlaznim Blue wonder maramicama tastatura je pocela da zeza (kao da je usla tecnost, sto ne bi trebalo da je slucaj jer nisu bile toliko vlazne, ali OK). Zamenjeno za unapredjeni Cherry model 9100.

9000 model `Like new` - nekoriscen placen oko 39e, 9100 isto like new (obicno su samo pakovanja malo ostecena), placen oko 72e.

Nisam u toj klasi radio sa boljim uredjajima u smislu kako leze u rukama, kvalitet izrade, opcije...ma sve je daleko ispred logija ili m$a ali...evo posle 2m jednom kliknem levi taster na misu a on sporadicno opali dupli klik. Gotovo sam siguran da nesto zeza ovaj njego RF USB.

Da li neko ima preporuku za jednako kvalitetan combo set koji podrzava BT i RF a da nije Cherry? MK850 nije ni blizu...

Hvala

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Nije logi tako los 02.05.2023. 18:27 #679137

status: user
broj poruka: 1043

Zavisi kako koja serija

Ja sam npr razočaran sa g915 ali svojom krivicom a radi super. Baterija dugačka itd

A za tvoju situaciju, ja dva kompleta za posao držim

Mx keys full size
1 master 2s Indigo boja
1 master 3 crna boja

Imas tastaturu jeftinije malo bez numpad i palm rest a milina je za rad, imaš logi flow da preleces sa računara na laptop i obrnuto ili laptop laptop može sa telefonom da se upare preko br. Jedino eto što bih ja voleo da ima softversku podršku za macro neke stvari a ne samo record keypress

F seriju i iznad numpad možeš da dodelis bilo cemu

Ima lock katanac dedicated dugme na mestu num lock to je kao win L logoff I dizajnere nervira opasno a ja im kažem da moze da se izrotira u logi plus ili čak okolo.


Skuplja je varijanta nego sve te cherry ali nema greške.

Miša punim jednom u 2 meseca a radim svaki dan sem vikenda 14-20h i ovako se koristi za htpc uvece

Imas i malene mx anywhere one putne office miševe isto nisu loši ali master je vrh

Prouči na yt ili pitaj ako te zanima nesto.

E da osećaj kucanja na keys je kao na apple laptopu, udobno tiho itd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE MX keys je super 02.05.2023. 19:54 #679138

status: user
broj poruka: 5696
Ne znam koji mis bi isao da odgovara setu, da je isto minimalisticki i da ima BT+RF. Drugo pitanje, da li je nebitno koji UnFi adapter imas tj. da li iz drugacijeg seta mozes da korisits UniFi USB za povezivanje i misa i tastature?


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Unifi su isti svi 02.05.2023. 20:19 #679139

status: user
broj poruka: 1043
Narandžasto ono zvezdica kao

Meni je primalo sve i svašta ali jedan koristim, na mašini koja nema bt na sebi

Nešto planiram ne znam ni sam zašto da uzmem bolt kao nešto brže i bolja enkripcija

Pa mx ti se sve slaže možeš boju uklopiti eto mx2s mi je taj kao navy Indigo znači nije grafit ni beli ni crn nego ovo i ok je uz keys onu sivkasto crnu

Obe su mi takve a 3 je crn. Takav mi zapao. Bele ne bih a nemoj ni ti iskreno mislim da će potamneti ili pozuteti vremenom

A master miševi su takvi da možeš da radiš 24h nema fatigue sake nikakav

3 je malo ispupceniji i šaka više pada preko a 2 je pljosnatiji, neke to odbija pa su ponovo uzeli dvojku, a ubacili su je u logi plus softver jer su verovatno svi kukali i eto.

Prodji negde opipaj mx keys ili ako si u bg javi za demonstraciju. Mekano tiho za rad udobno a kvalitet izrade je onako metal čvrst kao ajfon. Ima dugmad 1 2 3 za preletanje između uređaja a ja sam na neku muku naterao da tastatura prati kako prebacim miša sa jedne mašine na drugu. To beše link funkcija

Horizontal skrol je nešto savršeno što može da se ima i ono gesture dugme ispod palca nevidljivo je neko čak ne skonta da ima tu nesto haha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE MX 04.05.2023. 22:56 #679155

status: user
broj poruka: 5696
Kazi mi kako te sluzi MX keys i MX master? Koliko dugo ih imas i kako drze baterije? Da li su BT i RF konekcije stabilne, ne guta slova, kompatabilnost sa razlicitm uredjajima?

Narucio sam logi MX keys, mada sam jedva nasao po part numberima, US International QWERTY pa da vidimo kakva je. Like new je oko 70e (znaci samo raspakovana i vracena jer Nemci ne protumace layout dobro). Gledam mis logi Anywhere 3 posto ciljam na minimalisticko, nesto slicno Cherry 9x00 koji imam. Ne mogu da verujem kako je Cherry dobro odradjen za te pare ali pun bugova i sa BT i sa RF i generalno bugovita elektronika, bar da mozes da ih flashujes ali nema. Serija 9000 sto sam imao isto oko kacenja preko BT, lizala se malo laserska stampa na slovima nekim ali je zabagovala nakon ciscenja (tecnost verovatno nekako usla, iako su to vlazne za ciscenje)

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Nikakvi tripovi i gutanje slova, iako mi je 04.05.2023. 23:54 #679156

status: user
broj poruka: 1043

Unify izvučen na kablu stoji ispod monitora ako to nešto znači, znam da se sa g915 i g933 tripujem pa kao brže i bolje rade kad mi je isto izvedeno

Baterija, na keys da kažem 3 nedelje sa brightness na minimum nivo ili čak ugašen, zavisi od raspoloženja, prvu sam uzeo sredinom 2021 a drugu sredinom januara 2022

Prva je full size qwerty sa palm rest a druga je DE layout (meni nebitno jer ne pogledam skoro pa nikad dok radim)

Druga eto tako je kupljena jbg niko nije ni primetio skoro 7 dana haha

A baterija na master 2 se puni 1 mesečno bukvalno, možda je u početku izdržavala duže bila nova nova jbg ali manje se i koristio

Sada je to svakodnevno, mnogo copy paste i u toku smene ode nekih 400 500 mejlova

Prebacivanje sa tastaturom između uređaja je bukvalno instant možeš da sa 1 preletis na 2 ili 3 i odmah predjes na kucanje, za moj pojam 0 delay dok mi g915 je bt vezana na laptop a risiver za računar pa dok igram a moram da nešto kucnem i preletim na bt da kažem može se raditi nakon sekund, možda i dve nisam merio. Keys me je tu odusevio

Master 3 isto izgura mesec dana lagano, ali njega supruga manje koristi jer sam joj sve snimio na macro u synapse od tartatus i može da ne koristi ni miša ni tastaturu dok radi ali eto drugi komplet je na stolu do mog

Flow opcija da sa mišem zamahnes na stranu ekrana kako budeš složio tipa 2 laptopa jedan do drugog ili desktop i laptop pa cursor preleti, ima mozda 2-3 sec delay ali zato copy paste sa jedne mašine na drugu uzivancija. Jeste da naspram brzine tastature ovo malo iritira ali navikneš se i nista nece propasti za toliko.

Povezivao sam ih sve na desktop laptop telefon i lagano sve radilo nikad nije zakazalo ili brljavilo.

Ali npr imam ovu situaciju, primetio ali me ne potresa više jer je nebitno i mogu da ne budem lenj toliko

Laptop, mx keys I master upareni sa bt i kad me mrzi da prebacujem ruke na keys sa g915 i odem na bt mod kako je povezana na laptop, primetim neki mali lag kursora kad mašem sa master mišem - to na laptopu a na desktopu sa dodatnom bt wifi karticom toga nema, verovatno je jači modul noviji, ne znam

Dok je ovo ostalo vezano na Unify pa se prikačim sa g915 bt sačekam tipa taj sekund dva i pomislim eto gle ovo a keys to ne radi

Pomenuo sam ti gore. Logi link flow Ona opcija gde uparis miša i tastaturu pa kad prelećeš između uređaja oni ih menjaju istovremeno - možda tebi ne treba to, nećeš ni podešavati ali meni je bilo super. Ili zamahnem mišem i vidim na tastaturi menja se lampica 1 2 3 ili na tastaturi 1 2 3 šta odaberem strelica krene da se mrda na odabranom uredjaj - pričam za računare, nisam to ni pomišljao za telefon tablet kontam da ne radi

E da, bez greške mi je na Win10 radilo i na starom bez logi plus softvera onaj options klasičan, ali na win11 zezalo ili nije htelo sa 10 na 11 pa sam za to što mi treba namenio 10win i to radi. Uglavnom kopiram čist tekst ne bih znao kojom brzinom bi fajlove slalo, a sumnjam da ces 4k film prebacivati sa flow

.ne znam za miša, ja sam ovo odredio kao komplet ali mi fale makro opcije za koje se nadam da ce ubaciti a da ne bih vukljao tartatus kad idem u kancelariju ponekad, uzeću office razer set sve nagruvati u onboard na mašini gde imam synapse i koristiti ili par makroa na misu - imaju super kopiju mx mastera, baci oko ako ti se možda dopadne ali ne ide uz keys nekako

Zaboravio sam da ti kažem, master 2 ima specifičan glasan zvuk kliktanja a na trojci je skoro pa nečujan, mekan. Voleo bih da ga ljudi oko mene koriste jer me tudji zvukovi miša izluđuju kad znam da pokušavaju iz 5 puta minimize da nabodu I tako haha

Ne znam jel si video mx keys mechanical ako voliš takve tastere. Deluje zanimljivo ali meni za posao keys odlična a za gaming g915 i čekam wooting 60he i azoth da kompletiram kolekciju. Azoth od asusa je ludilo ali preskupa mamicu joj, wooting je savršenstvo,manje poznato kod nas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Cudna situacija 06.05.2023. 16:32 #679170

status: user
broj poruka: 5696
Nekoliko dana, sigurno nedelju dana me zezao Cherry 9100 set vezano za to da jednim lveim klikom ili ne klikne ili klikne 2+ puta, nestabilna BT ili RF konekcija, guta slova, kuca visak...nece da se konektuje. I cim sam narucio Logitecha svi problemi opet nestali, kao da je dobio zort. Nista mi nije jasno. Koristio sam 2 razlicita racunara, kucni desktop sa BT ili RF resiverom, sluzbeni HP laptop i isto/konzistentno bugovi, znaci nije slucajnost. Nista nije menjano, ni softver, ni driveri, ni okruzenje...


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Brljavilo 06.05.2023. 17:24 #679171

status: user
broj poruka: 1043


Zbog vlage. Meni se desilo to sa masterom 2s i red bulom. Ali se izlilo po gesture dugmetu ispod palca i bilo rešivo da se drugim mišem u opcijama ugasi gesture na none Jer mi je radio desni klik i dvoklik ali sam ga otvorio dopreo do tastera i očistio ga izopropilom. I kod srafljenja pločicu gde je taster ostavio dva navoja labavije. To mi jedan predložio koji ima tešku ruku i pritiska bukvalno dok mu je palac na misu. Jbg imaš rezervu sad i ako ti bude ok ili opet prsne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nije to 06.05.2023. 19:17 #679175

status: user
broj poruka: 5696
To sa vlaznimmaramicama/ciscenjem kad je skviknula tastatura je bilo pre par meseci sa Cherry DW 9000, pa sam zamenio sa DW 9100 koji je radio besprekorno 2m i onda nedelju dana zezao...nov set, nekoriscen, stoji kao u apoteci...


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Onda ima neki problem u samom setu 06.05.2023. 19:46 #679176

status: user
broj poruka: 1043

Ili da probaš da izmenjas portove gde je uboden sve, ako imaš produžene USB probaj bez njih

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Stigao logitech set i odmah vracen 08.05.2023. 18:06 #679184

status: user
broj poruka: 5696
Iskreno sam mislio da je izrada i `feeling` MasterX daleko bolji od Cherry ali nije ni blizu oceivanja.

Da se rezumemo, Ligi MX je odlican tj. premium izrade, ali cak i sa magnetic scrollom me nije ostavio bez daha koa ni MX tasteri, bio bih oboren s nogu da sam presao sa klasicnog seta ali ne i sa DW 9100. Cherry ima hybrud SX `mehanicko-membranske` tastere i duzi hod koji su perverzija, MX keys ima mozda lepsu ergonomiju zbog konkavnog oblika ali i plitak hod i vidi se da nisu `scissor like` kao Cherry. Takodje, Cherry ima na dupetu misa mesto gde mozes da ubacis RF adapter, MX to nema ni za misa ni za KB sto se tice Unify adaptera.

Kutija u kojoj je dosla tastura sa svojom kutijom je imala upakovano handwash gel koji sam narucio i usled loseg kombinovanog pakovanje to se prolilo i uslu u kutiju i malo na MX keys ali nista sto bi joj smetalo, osim sto mi je bio povod da vratim ceo set uz refundaciju :)

Izgleda je Cherry DW 9100 zezao jer sam sve vreme imao ubodne magnetne nastavke za punjac, posto mi je tako bilo lakse, da se magnetic USB-C samo `nalepim` kabl. Izgleda da mu je ta magnetizacija smetala jer posle 1 dan (dok se oporavio) skidanja nisam imao problema vise, a non stop prebacujem BT i RF na 2 razlicite masine.

Praticu situaciju, pa ako bude opet pocelo bez magnetic konektora, narucicu opet MX keys i Anywhere 3s jer iako je set bio duplo skuplji (140e) bio jedini koji je mogao da parira Cherry DW 9100 slim :)

Hvala na savetima i javljam ako ima promena


Kad bi iskombonvao Cherry i logi bilo bi idealno :)



`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Prvo sam mislio 08.05.2023. 18:20 #679185

status: user
broj poruka: 1043

Razočarao te logi ali aj ok prosuto to pa vraćaš, a ovo ti radi.

İmam od prvog dana Magnetic konektor na svemu od miševa i tastatura. Čak i g933 punim tako. Primetno sporije, dal zbog magnetika ili mi ovaj punjač sa 8 musb i bežično za tel sporije puni, ali nije mi logi brljavio uopšte, ni g915 ni Keys ni masteri. Ionako natempiram punjenje za vreme spavanja da bude.

Znam i ja da logi više ne pravi stvari kao što je nekad bilo, kad ovo njihovo top of line nije kao neki jeftini cherry set.

Ne znam sta drugo da ti preporučim jer sam dugo pre desktop i win laptop tj od 2012 koristio samo air mac book pa i nisam puno isprobavao i proučavao miševe i tastature. Eto jedino miševi razer dav3 pro i hts 4k i lamzu atlantis da su nešto drugo a ne logi.

Javi sta si uzeo ili iskombinovao i kako ti se ponaša

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Da 09.05.2023. 20:50 #679188

status: user
broj poruka: 5696
Ispostavilo se na kraju da to zezanje sa konekcijom bilo RF/BTi bugovi oko levog klika misa je cudna kombinacija magnetnih konektora i USB flash diska koje sam uzeo u isto vreme (Kingston DT Kyson) - ako ga ubodem na frontu Antec kucista (2 USB 3.0) sta god bilo u istima (Cherry RF ili TP-link BT 5.0) ili konekcija ne radi uopste ili zeza, cim ga izvucem iz susednog porta ili izmestim RF na drugi USB kanal sve radi kao i prvog dana. Moguce je da je i nekompatabilnost sa nekim od USB chipova ako si na ploci izmesteni u odnosu na onaj u chipsetu.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Vidi tastaturu 11.05.2023. 09:50 #679198

status: user
broj poruka: 1043

Keychron k1 pro

I mis ako ti je glomazan master 3 onda imaš anywhere 3 za 30ak eur

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nema NUM pad 12.05.2023. 19:01 #679211

status: user
broj poruka: 5696
Iako deluje mocno :)

evo, vec nedelju dana prebacivanja sa sluzbenog laptopa (RF) na kucni serversku/radnu stanicu (BT) nema problema nikakvih, sve radi kako treba. Ako bude zezalo presao bih na MX sigurno, jer je to nesto najblize ovom, nesto je bolje a nesto losije ali i dalje je egal u proesku, tesko da ima nesto bolje u ovom formatu.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Imaš novije mx keys 12.05.2023. 19:23 #679212

status: user
broj poruka: 1043
Mechanical i S

Ja bih uzeo oba ali žena misli da sam lud kaže ajde ok bar jednu a S je slična keys a mech je top Mada krš su im dugmad ogadili mi se na g915

Možda ima drugi Keychron full size ne znam, ali ubija kako je dobra


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs