Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Da li ima neko daljinski za Samsung soundbar HT-WS1G (oznaka daljinca AH59-02196A) a da mu ne treba?
STRANA 1 OD 1
neXus2000 Da li ima neko daljinski za Samsung soundbar HT-WS1G (oznaka daljinca AH59-02196A) a da mu ne treba? 13.05.2023. 11:52 T69003

status: user
broj poruka: 3346
Pitam na Benchu, a moram i ovde:

Rikno mi daljinski. IR dioda sama od sebe svetli (provereno kamerom da nije skroz riknuo). Rasklopio, nisu kontakti, ocistio dodatno za svaki slucaj i opet isto. Izolovao sam gde je problem, jer taster za navigaciju gore kao da je u konstantnom kontaktu. A ne mogu da vidim gde linije vode (da li do cipa, tranzistora i sta god vec najsitnijeg na ploci (mozda kondenzator odlepio), odustao sam od istog.

Pretrazio sam KP, prodavnice i niko nista.
Koliko sam video, daljinski je kompatibilan sa modelima HT-WS1, HT-SB1R, HT-SB1G, HT-WS1R, HTSB1G, HTWS1G, HTWS1R, HT-SB1

Ako slucajno neko ima visak daljinskog (da mu je taj model soundbara riknuo ili slicno), bio bih vrlo zahvalan da besplatno udeli ili za neku sitnu kintu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Na amazonu imaš neki vitabity oko 8 eur 13.05.2023. 19:12 #679215

status: user
broj poruka: 1043

Hvata razne Samsunge, sa dostavom bi izašlo tipa 20e

A najbolje lika odavde da pitaš, možda ima, ili da ti nabavi jbg kad je već retkost da se nadje ovako

Ali kontam da bi neki univerzalni radio lepo, jel se beše oni Logitech harmony zovu što mogu sve i svašta

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Na amazonu imaš neki vitabity oko 8 eur 13.05.2023. 19:16 #679216

status: user
broj poruka: 1471
Ima na aliexpressu daljinski koji mu treba za 500din, ali kontam da čovek pokušava da izbegne čekanje dostave i slično :D

Black Wolf

::
:: Hvata razne Samsunge, sa dostavom bi izašlo tipa 20
::
:: A najbolje lika odavde da pitaš, možda ima, ili da ti nabavi jbg kad je već retkost da se nadje ovak
::
:: Ali kontam da bi neki univerzalni radio lepo, jel se beše oni Logitech harmony zovu što mogu sve i svašta
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Za 500din 13.05.2023. 19:34 #679218

status: user
broj poruka: 1043


I free delivery bih sačekao I mesec dana. Oduševio sam se kad sam video za 10 radnih dana iz kine stižu stvari sa alija. Bukvalno bih prestao da kupujem u prodavnicama sve ovako osim hrane i basic stvari
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Za 500din 13.05.2023. 20:56 #679220

status: user
broj poruka: 1471
Ja dosta naručujem, i dosta se poboljšalo, uglavnom te gluposti do 1000din stignu za dve nedelje, ali ako uzmeš nešto malo skuplje 30-50e zna da zaglavi malo duže.

Black Wolf

::
::
:: I free delivery bih sačekao I mesec dana. Oduševio sam se kad sam video za 10 radnih dana iz kine stižu stvari sa alija. Bukvalno bih prestao da kupujem u prodavnicama sve ovako osim hrane i basic stvar
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Meni je najbrže stiglo 13.05.2023. 21:18 #679221

status: user
broj poruka: 1043

Pudding pbt tasteri za g915, bolji nego fabrički nekako manje krte žabice, 2350 din stiglo za 10 dana i to kad je zvao poštar ujutru malo falilo da kažem greška, ništa nisam poručio za danas. Nije loše za stvari koje mogu da sačekaju, a realno može i kolegi ovaj daljinski dva da uzme da bude duže miran:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 13.05.2023. 22:23 #679223

status: user
broj poruka: 3346
Ma ti `aliexpress` daljinski su bezveze. Iste sam gledao sam i na Amazonu, 50-50% su reakcije na kvalitet i funkcionalnost. Od kvaliteta da guma nije kvalitetna, pa se ne vraca u pocetnu poziciju, do toga da nekima ne radi ili je crkao posle par dana.
Treba da kontaktiram Samsung u ponedeljak, pa da vide sta i kako. Mozda neki nas servis ima na lageru ili polovan, a na kraju ako imaju kod za univerzalne daljinske, ali u punoj funkciji zbog izbora PCMDTS i 4 varijante EQ profila.
Ovo ostalo sto je vezano za TV (ima i tu opciju ako ste videli model na slici), realno mi ne treba. Ako je bas frka, dovoljno ce biti power on/off i vol gore dole.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.05.2023. 13:37 #679225

status: user
broj poruka: 1994
SURE - Smart Home and TV Unive
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tekoia.sure.activities

Universal Smart TV / IR TV Rem
https://play.google.com/store/apps/details?id=codematics.universal.tv.remote.tvremote.control.pro

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: ... 14.05.2023. 13:58 #679226

status: user
broj poruka: 1471
Onda ti ne gine da naručiš originalni od negde, ako ti niko ne izađe u susret, video sam ima par komada na ebay-u, samo što treba da pukneš negde oko 50e zajedno sa shipingom.
Mada ja bih pre toga ipak naručio ovaj kineski čisto zbog toga što je samo 500din, ko zna možda bude ok.

Black Wolf

:: Ma ti `aliexpress` daljinski su bezveze. Iste sam gledao sam i na Amazonu, 50-50% su reakcije na kvalitet i funkcionalnost. Od kvaliteta da guma nije kvalitetna, pa se ne vraca u pocetnu poziciju, do toga da nekima ne radi ili je crkao posle par dana
:: Treba da kontaktiram Samsung u ponedeljak, pa da vide sta i kako. Mozda neki nas servis ima na lageru ili polovan, a na kraju ako imaju kod za univerzalne daljinske, ali u punoj funkciji zbog izbora PCMDTS i 4 varijante EQ profila
:: Ovo ostalo sto je vezano za TV (ima i tu opciju ako ste videli model na slici), realno mi ne treba. Ako je bas frka, dovoljno ce biti power on/off i vol gore dole
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.05.2023. 14:25 #679227

status: user
broj poruka: 1994
IrCode Finder NEC protocol
https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.wasiliysoft.ircodefindernec

Luka Šoštar
May 6, 2023
Fu*k yes, awesome program, works, no bullsh*t. Worth every penny, Buy this man a beer. Didn`t know such great tools can be found on the cesspool that is Google play.
Did you find this helpful?


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 14.05.2023. 14:58 #679228

status: user
broj poruka: 3346
To bi vazilo da imam IR blaster na telefonu. I to na modelima koji nisu zakljucani kao sto je na Huawei.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.05.2023. 16:03 #679229

status: user
broj poruka: 1994
ne bih znao, kod mene na kcaomingu rade lepo, blastuju na sve strane, a bilo je ranije i nekih usb-to-ir konvertora koji su se kombinovali sa girder-om

https://www.etcwiki.org/wiki/Girder_USB-UIRT_Guide


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ... 14.05.2023. 19:19 #679233

status: user
broj poruka: 1620
:: Ma ti `aliexpress` daljinski su bezveze. Iste sam gledao sam i na Amazonu, 50-50% su reakcije na kvalitet i funkcionalnost. Od kvaliteta da guma nije kvalitetna, pa se ne vraca u pocetnu poziciju, do toga da nekima ne radi ili je crkao posle par dana

Ne znam odakle ti ideja da su bezveze, a da nisi nijedan koristio, već procenjuješ na osnovu ocena koje su prodavci dobili (možda ne čak ni na osnovu kvaliteta proizvoda, već celokupne usluge - npr. trajanje dostave i slično). S druge strane, ljudi su čudo - očekuju proizvod identičan originalu, pa se bune kada za 10% cene ne dobiju baš to, već nešto što je veoma blizu toga...

Igrom slučaja, u kući trenutno imam bar 5 daljinskih upravljača kupljenih preko AliExpress-a za neku sitnu lovu. Mislim da nijedan nije bio više od 5$ sa dostavom, a većina do 2$. Uglavnom su tipski - za klime, LG i Samsung televizore, i nijedan nije loš.
Imam malo dete u kući, pa sam nakon loma prvog, za male pare preventivno kupio rezervne daljince za sve uređaje.
Samo kod jednog, za Fujitsu klimu, sam primetio da je malo slabiji domet u odnosu na original, ali to je razlika od oko metar, na ukupnoj udaljenosti od 7+m (kad klimu u dnevnoj gađam s daljeg kraja trpezarije).
Većina drugih daljinaca je ista ili bolja od originala.
Jedan za LG TV je čak i unapređena verzija, a u smislu maske IR diode. To sam, po pristizanju u moj posed, primetio kao `nedostatak`, ali sam ubrzo shvatio da je unapređenje, jer je original par nedelja nakon kupovine TV-a naprsao baš na jednom od tih spojeva (a da do tog trenutka nije bilo padova i udaraca).
Sa kvalitetom gumenih tastera i zaglavljivanjem istih na kineskim daljincima, nikada nisam imao problema. Zapravo su mi na originalnom daljincu jednog Samsung TV-a, tasteri za pojačavanje i smanjivanje nabubrili (da l` od alkohola ili nekog drugog sredstva), pa sam ih žiletom skraćivao po ivicama da ne glave - i tu sam počeo da koristim kineza, koji je odličan.
Do sada nisam primetio da su se na bilo kom izlizala slova i slično.
Plastika je neretko za nijansu krtija od originala i font je često drugačiji - na nekim manje, na nekim više, ali meni to ne smeta.
Funkcionalnost prevazilazi sve eventualne nedostatke, a naročito kada se uzme u obzir da je 5-6 daljinskih upravljača iz kine, plaćeno četvrtinu cene samo jednog od originala, dok ne rade ništa lošije.

:: Ja dosta naručujem, i dosta se poboljšalo, uglavnom te gluposti do 1000din stignu za dve nedelje, ali ako uzmeš nešto malo skuplje 30-50e zna da zaglavi malo duže

Oko ovoga i dalje nema pravila. Neke stvari stižu za 10-15 dana, neke ne stignu ni nakon 3 meseca.
To obično nema veze sa vrednošću proizvoda, već kojim kanalima putuje... Iz nekog razloga, od kada je krenulo s... sa koronom, dosta paketa kod nas dolazi preko Mađarske, pa bih rekao da je to glavni razlog. Nisu kao italijani, ali su po nekim pitanjima relativno blizu toga.

Ako je pošiljka skuplja, uvek računaš na carinsku proveru kod nas, pa se tu svakako dodaje vreme, ali ne +mesec dana.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 15.05.2023. 21:56 #679239

status: user
broj poruka: 2155


Probaj direktno od Samsunga>

https://samsungparts.com/search?q=AH59-02196A

ako nema na stanju posalji im mail, dace ti zamenski.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs