Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Zvučnici 2.1
STRANA 1 OD 1
macann Zvučnici 2.1 09.06.2023. 20:13 T69019

status: user
broj poruka: 58
Pozdrav,
Može li preporuka 2.1 sistema
Podešavanje jačine zvuka mora da bude na jednom od zvučnika (ne na subwoofer-u) ili na nekom kablu koji može da stoji pored zvučnika
Budžet oko 100 evropskih novčanica
Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Logitech 10.06.2023. 01:02 #679431

status: user
broj poruka: 1043

Z333 ili malo skuplji z533

Gledajući po tome što hoćeš. Meni na poslu microlab ali na centralnom kontrola jbg, zvuk top

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 11.06.2023. 00:43 #679432

status: user
broj poruka: 2998
mozda ovako nesto

https://www.eponuda.com/racunari-zvucnici/microlab-fc-360-zvucnik-cena-215751


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: re 12.06.2023. 08:35 #679436

status: user
broj poruka: 914

lepo izgleda još da ima negde sa cenom i da je dostupan ,,, :)))

:: mozda ovako nest
::
:: https://www.eponuda.com/racunari-zvucnici/microlab-fc-360-zvucnik-cena-21575
::
::
:: Informaciona pismenost
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 Microlab FC360 12.06.2023. 11:25 #679438

status: user
broj poruka: 587
Imam ih godinama vec i savrseni su...
Pitanje je samo da li mogu da se nadju u prodaju ili da trazis preko KP...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Lično iskustvo 12.06.2023. 21:56 #679439

status: user
broj poruka: 6643
Apsolutno gubljenje vremena sa lažnjacima na cenovnicima. Ima na milion mesta, zoveš redom, nema, nema, nema... ima, poručiš, pa ti vrate pare. Nema. Bilo mi smešno pre dve godine kad sam kupovao klincu, sasvim obične 2.1. Mečku rodih.



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.06.2023. 02:21 #679440

status: user
broj poruka: 4744

Pa na eponudi i piše da ih nema. Da piše da ima bilo bi ih. Pare se unapred ne daju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 13.06.2023. 09:59 #679441

status: user
broj poruka: 12785
Moj savet je za Edifier. Logitech generalno daje mutnjikav audio. Pre 15g nismo imali ovakav izbor na tržištu, ali danas ne mogu Logitech ikome da preporučim.

Ovaj Edifier nema woofer, ali bićeš sigurno zadovoljan zvukom i bass-om, plus imaš Bluetooth
https://pcpractic.rs/catalog/product/view/id/85207/s/edifier-zvucnici-za-racunar-r1010bt-braon-2-0-24w-70hz-20khz-85db/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: 13.06.2023. 13:29 #679442

status: user
broj poruka: 6643

Budale računaju na sreću.

::
:: Pa na eponudi i piše da ih nema. Da piše da ima bilo bi ih. Pare se unapred ne daju.
::
:: ....e, pameti naknadne. Zašto se pare ne daju unapred? Ne svagde, ali...kad plaćam u Kini, i dobijam, valjda mogu i u Srbiji da platim karticom, sve sa kurirskom
Stvar je u tome da kontaktirate prodavca, on proveri i potvrdi da ima robu, ja je platim, a onda nakon dva dana, izvinite, nema. Svi u stvari nude iz iste `garaže`, verovatno jedan komad koji se pojavljuje na cenovnicima koji se automatski generišu, pa je razlika od par stotina do hiljada dinara. A onda ko prvi devojci, ostali izvise. Za mnoge proizvode je baš tako, plus, navodne povoljne cene za stvari kojih u stvari nema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne rade bas svi tako 13.06.2023. 14:19 #679443

status: user
broj poruka: 1043

Ali ima ih dosta. Ja sam par stvari nalazio samo na jednom mestu ali sam čekao 15 dana iako smo opština jedna do druge. Svaki dan su mi pričali da imaju problem sa kurirskom službom da im redovno gubi pakete. Naravno lazu nije do pošte nego su nabavljali od ko zna gde, robu na lageru ne drže ali plaćanje unapred to ne znam sto si radio pisko, jedino u tim varijantama pouzećem, a ako te predugo zezaju i uzmeš na drugom mestu je u međuvremenu, javiš im da nećeš preuzeti paket ako ga nisu poslali, da se ne cimaju da šalju bzvz jer te vise ne zanima, i svaki put će kukati pa dobro možete da ne preuzimate paket nije do nas mi smo poslali pre mesec dana danas za sutra ali do kurira je. Čist idiotizam kako rade.

Ali ima još hvala Bogu par mesta sa tehnikom gde imaju sve i može odmah da se ode i preuzme

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.06.2023. 19:20 #679446

status: user
broj poruka: 4744

Pa ne znam Pisko šta si i gde pokušavao. Na ponudi uvek ima ako piše i kad odeš na sajt prodavca ako možeš da staviš predmet u korpu znači da ima. Na taj način mi se još nije desilo da nema, a i plaćanje je naknadno naravno. Kažem ne znam gde i šta si probao. Sećam se i ja tih problema ali je bilo ranije i kod nekontrolisanih debila da ih ne pominjem sad. Sad je to izgleda malo dovedeno u red, barem što se eponude tiče. A Kina je Kina, to mora unapred. Mada mi se ni sa Alija nije desilo da nema ako naručim. Nisam doduše često ni naručivao tamo, ali čini mi se da vode računa o stanju i da ažuriraju na vreme. Verovatno im se ne isplati da posluju amaterski.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 13.06.2023. 22:53 #679447

status: user
broj poruka: 1992
ni korpa sajta / eponuda vise nije merilo, cekiras ti sve lepo i ondak te zovu telefonom da se pogadjaju sta bi zamenski mogli da ti uvale i to su oni od boljih, manji segment se napravi lud i posalje ti isti brend samo durgi model, sto je jos ludje na auto generisanom web racunu koji su poslali lepo stoji ono sto si trazio, a dobijes skocka, neki bi rekli, pa sta vratis i trazis drugo, e pa sad za neke stvari se ne isplati vracati, kurirska ti dodje skuplja od proizvoda, a i ko ce da se bakce sa primopredajom za one skuplje, zavrsi nekom kao poklon, otprilike, a gospoda `pametna` na blacklistu pa neka se prave blesavi nekom drugom, tako da kad licno odes i uveris se, ostaje najbolja kupovina, sve ostalo je pitanje...


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.06.2023. 23:04 #679448

status: user
broj poruka: 4744

Možda bi u tom slučaju bilo korisno a i korektno navesti konkretan primer prodavac/proizvod/datum.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.06.2023. 01:03 #679449

status: user
broj poruka: 1992
dzaba sad Ali, bio pa proslo (naslo novog vlasnika), ali da na sajtu neko stavi model koji se po svim karakteristikama podudara sa onim na sajtu proizvodjaca, generisu ti racun gde sve lepo crno belo stoji, pozovu te na telefon da potvrde ispravnost broja i dostavu (ne pominju sta se salje, pretpostavka je ono sto je na racunu), i onda ti u paketu (mimo jos nekolicine drugih proizvoda korektno procesiranih), dodje model koji u imenu ima `klasik` umesto `lajt`, gabaritno su identicni, sem sto je prvi plav, a trazeni model uslovno crven i onda ti kazu, eto ako vam se ne svidja mozete da vratite, da vratim sta, el znas 2 i 2 da saberes ili ti glava sluzi za potsisivanje, znaci apsolutno je nemoguce zamenti modele, ko nebo i zemelja su vizuelno slicni, sem ako se neko pravi blesav, pa ako mu prodje prodje(stare zalihe, a novih nece biti skorije), inace, nevezano i ananas (cak i kazu da je Subotica u opticaju) i sposter i delimano i nekolicina drugih valjaju stvari koje nemaju na lageru, porucis pa ti stizu poruke, kasni, kasni samo sto nije, eto sta cemo, stiska, sad ce, probili smo rok, porudzbina otkazana, pa ti cekaj otkazni period od 2-3 nedelje (ili kod delimana nekoliko meseci) ili koliko su propisali, a posao ceka :(


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Odgovor 14.06.2023. 07:44 #679450

status: user
broj poruka: 6643
Da ne bude pacersko ogovaranje i trolovanje, a opet, ovde se ne smeju navoditi imena, jel`te, radilo se o Microlab zvučnicima (isključivo Microlab sam bio zapeo....), 2.1 sistem, po mogućstvu da imaju ulaz za slušalice na satelitu - a bio sam razmatrao i one sa ugrađenim FM prijemnikom i USB ulazom, kao opciju za studenta, i, odustao nakon čitanja jednog jedinog negativnog iskustva. LM, zvučnika je bilo u cenovnicima sve tri ćerke firme shttronu, W.nW.n-u, Tehno-ovo pa i Tehno-ono, i Us...u. To su prodavci koji ujedno imaju i lokale u mom malom gradu (koje sam delom obišao). Cenovnik - ima, zoveš - ima, da proverimo.... nema. Nema. Nema. I, kod U..ona, ima. Naručim (korpa, platim, platim dovoz).... ne dolazi, ne dolazi (čini mi se 3 dana, a mi smo grad do grada, 20 minuta vožnje ako je iz skladišta ili ako je iz nekog lokala koji su svi u Zapadnoj Srbiji, ajde neka je i ta dva tri dana), e-mail, izvinite, došlo je do greške, NEMA. Vraćen mi je novac, ne žalim se čak ni na to što se desilo, ljudi greše. Ja sam se žalio na to što sam na kupovinu beznačajne periferije potrošio nekoliko dana i ne znam koliko vremena, na nečemu što opisujem kao digitalno zavlačenje. To je poenta. Sve navedene firme su za Srbiju, od najvećeg poverenja i nakon žalbi koje ovde povremeno čitamo, naravno uz rezerve. Ne znam zašto se uzaludno borite protiv elektronskog plaćanja... ako malo pogledate oko sebe, videćete da se gomila prodavnica i prodavničica zatvara ne zato što nema para i ljudi (nije srazmerno) već zato što internet prodaja uzima svoj danak.
L.M. da ne bude da ne priznam, zvučnike sam kupio u po meni najnepovoljnijoj radnji, u lokalu u samom gradu (dobro, ne BAŠ te koje sam naručivao, ali u zoni prihvatiljivosti, pogotovo jer je to bilo jedino što liči na 2.1) u Gigashitu. Na moje iznenađenje. Izgubio sam čini mi se 7 dana na to sve ukupno. Poenta: dok nije u rukama, nije.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mali3538 pa.. 14.06.2023. 07:59 #679451

status: user
broj poruka: 115
nemati na lageru znači smanjiti rizik od gubitaka..roba koja dugo stoji na lageru teško se i proda, potreban veći magacinski prostor koji košta, itd....iako poslednjih godinu dana se pokazalo da je bolje imati na lageru pa dizati cenu, veća zarada, ali verovatno naučeni godinama rada da je bolje nemati, tj. imati samo ono šta ide redovno, iako to nije egzotika oni su to napravili da bude iz tog razloga, možda bi tako i mi da smo na njihovom mestu. ko bi ga sad znao.

nije da ih opravdavam, ali to je suština


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.06.2023. 10:22 #679452

status: user
broj poruka: 1992
kombinacija koja do sada nije zakazala:

1. sajt tehnomanije uzmes/slikas sifru proizvoda
2. odes u njihovu najblizu radnju i procitas sifru proizvoda
3. platis kesh/kartica unapred
4. dostava u radnji kupovine do sada nije trajala duze od 7 dana
5. zovu te kada stigne i preuzmes

analogini postupak radi i za nekolicinu drugih `vecih` igraca, ostale uzeti u obzir samo ako se doslovno nalazi u radnji, sto verovatno povlaci i neki oblik lagera, kome se ne zuri i mrvi za cenu, tu su chajnameni pa polako .)

________________________________________
btw
koji car
https://youtu.be/dBwH9znRZ2Y
`if you copy Windows
3.1 a thousand times it is not going to
produce the advanced sophistication of
windows 11. if it does anything it`s
going to produce something that`s worse
or that malfunctions`


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs