Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Potreban savet za b650 plochu
STRANA 1 OD 1
repsi Potreban savet za b650 plochu 07.07.2023. 14:09 T69036

status: user
broj poruka: 1276
Komp bih koristio za programiranje i multimediju. Budzet je neogranicen, ali bih voleo racionalno da potrosim novce. Naglasak je na sto manjoj potrosnji struje.

Neophodne stavke:
VRM – ne bih clockovao cpu samo da je sto bolji thermal management i voltazha stabilna u skladu sa cpu potrebama/performansama,
BT 5.2=
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ova 07.07.2023. 22:51 #679659

status: user
broj poruka: 1043

Je ok, 3 napakovane mašine i nema problema

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B650-AORUS-ELITE-AX-rev-10-11#kf

MSI probaj da zaobidjes, moje iskustvo lose

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Ja bih izbegao ASUS-a 08.07.2023. 19:52 #679661

status: user
broj poruka: 6088
možda čak i Gigabajta jer su imali skoro problema sa BIOS-ima baš na AM5 pločama u kombinaciji sa 3DV Rajzenima. Nešto nisam čuo da su MSI i ASRock imali problema.

S druge strane, MSI je imao problema sa BIOS-ima za AM4 ploče. Meni je flešovanje poslednjeg BIOS-a sredilo B450, a kojegi gore B550 ploču.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Za te dve stvari kupi Apple M1... 09.07.2023. 08:53 #679663

status: user
broj poruka: 7761
Batali PC...

Za te dve stvari kupi MacBook Air M1 13`...
Na akciji je 127`000 a kad ga za pet godina budes prodavao dobices nazad 120`000...

Em imas spravu koja se na cuje, em trosi ko japanac, em baKterija traje ceo dan bez usporenja rada, em si glavni baja u kraju kad svi vide zagrizenu jabuku...

I povrh svega gde god da odes imas sve sa sobom...

Malo ces u pocetku da se nerviras dok ne prihvatis filozofiju funkrionisanja MacOS-a ali kad se naviknes bices zadovoljan kupovinom...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi Opla, super… sad vidim da sam samo prvu petinu posta postovao… 11.07.2023. 02:47 #679690

status: user
broj poruka: 1276

vexlord: hvala na predlogu, i ja sam je merkao, cini mi se kao dobar odnos cena/perf.

Msi-ja se i ja nekako pribojavam iako nisam licno imao jos loseg iskustva sa njima (mozda zato sto ne uzimam msi hardware :D ). Za gigabyte sam chuo da znaju da cvile tu i tamo, samo se ne secam za koje tacno modele b650 plaforme je to bilo receno.

Asus sam takodje video negde da su dosta lose uradili pogotovo ove jeftinije ploche. Za cenu Asusa mislim da je isplativije uzeti nesto drugo.. tako da mi nekako Asrock ostaje kao najkvalitetniji izbor ali eto, ajd da vidimo sta je josh u ponudi.


MaliAbner: zapravo mac air i nije tako lose resenje u mom slucaju.. prijatno sam se iznenadio kad sam video kako stvarno malo trose m1/m2. Jedino sto me hebe je to sto sam ceo zivot proveo na Pc-u i nekako mi ti laptopovi ne lezhe, ti mali ekrani i to. Trenutno radim na 3 monitora,kako se Air ponasa u tim uslovima? Preko 90% vremena bi se radilo od kuce tako da ga prakticno nikada ne bih ni otvarao.

dakle treba mi maticna sa display portom, hdmi-om i usb-c om ako sam dobro razumeo da mogu najmanje 3 monitora na integrisanu ryzen ili? sada koristim graficku koju planiram da izbacim, a po potrebi bocnem ako cu se mozda ikad nekad nikad igrati..

takodje me zanima, posto vidim da je micro atx varijanta uglavnom sa osakacenim VRM-om, manje phaseova, manje layera itd u odnosu na ATX varijantu, koliko ce i da li ce to uopste uticati ikada na perfomanse 7900tke recimo? Moje je misljenje da mogu u miru uzeti micro atx koji je i nesto jeftiniji i zavrsiti posao, cak i vise nego sto ce meni trebati realno.

recimo: ASRock B650M Phantom Gaming Riptide za 170e

I da li je 32gb vise nego dovoljno ili da odma pucam na 2 shtapa od po 32gb? Negde sam takodje video da bolje radi u dual sistemu nego kad su svi DIMMovi popunjeni.. mada je i to za moje potrebe kontam nebitna mizerija..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Opla, super… sad vidim da sam samo prvu petinu posta postovao… 11.07.2023. 17:54 #679691

status: user
broj poruka: 7761
Vidi moje odgovore dole...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

::
:: MaliAbner: zapravo mac air i nije tako lose resenje u mom slucaju.. prijatno sam se iznenadio kad sam video kako stvarno malo trose m1/m2. Jedino sto me hebe je to sto sam ceo zivot proveo na Pc-u i nekako mi ti laptopovi ne lezhe, ti mali ekrani i to. Trenutno radim na 3 monitora,kako se Air ponasa u tim uslovima? Preko 90% vremena bi se radilo od kuce tako da ga prakticno nikada ne bih ni otvarao.
::
Hmmm, pun net svih mogucih varijanti za povezivanje vise monitora...
Evo prva tri linka za upit na YT `macbook air m1 3 screens `
https://www.youtube.com/watch?v=L3o9vQCE96c
https://www.youtube.com/watch?v=L3o9vQCE96c
https://www.youtube.com/watch?v=zLV8XpUdRSg

Uz jedanu ogradu da sam ja na poslu presao sa tri na jedan wide monitor...koji sluzi kao radni na nekom HP zenbook koji mi je delegirala firma.
Za razliku od ovog mog Zenbook koji se cuje kao 747 prilikom pokretanja sistema M1/M2 su necijni... a na bencmarku se programeri iznose samo na M1/M2 kazu sve ostalo je patak daca...

Ja bih ga koliko sutra kupio samo kad bi na njemu radili AutoDESK proizvodi bez bubica ili Parallels usporenja... tako da sam osudjen na Windozu dok AutoDESK ne resi da napise kodove za M1/M2...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs