Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
problem sa zamrzavanjem celog racunara
STRANA 1 OD 2  
Gare87 problem sa zamrzavanjem celog racunara 08.07.2023. 22:51 T69038

status: user
broj poruka: 4661
E ovako, pokuavam vec neko vreme da ustanovim sta je problem, ali ne ide. Dakle uglavnom kad sam u nekoj igri (uglavnom novijoj) desava mi se da se jednostavno ceo komp ukoci, prvo ukoci cela igra pa ubrzo potom se zamrzne ceo komp. Nema BSOD greska, nije pregrevanje pratio sam temperature, testirao sam memory diagnostic, proverio cpu na max usage, gpu je dovoljno u nekim igrama da se proveri ali iako je usage gpu na 90%+ tako sve moze da radi duze bez problema i onda odjednom hard crash. Malopre sam na primer bio u AC Valhalla i igrao jedno 2 sata bez problema i onda crash. Ono sto je interesantno kad je pukla igra otisao sam brzo na task manager i ugasio joj proces jer se jos komp nije zamrzao. Ali onda interastna stvar ugasio sam browser i hteo da restartujem komp, i u tom trenutku kad sam ugasio browser se komp skroz ukocio i samo moze restart da se ide.

Po meni mislim da je memorija problem, imam 2x8gb i jedan stap od 16gb g-skill sa istim specifikacijama, 16-18-18-38 1.35v, brzina je bila 3ghz ali sam probao i sa 2.8 i sad cu sa 2.6 da testiram. Isto se desava. Probao sam cl 17 timinge i probao sam cl19 timinge i opet isto. Na Auto ne stavljam, jer mi tad auto podesavanja obara preterano mnogo brzinu memorije i povecava timinge.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 32gb 3000mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako sumnjas na memoriju 09.07.2023. 06:46 #679662

status: user
broj poruka: 9386
Onda je osnovna stvar upravo da stavis tajminge na Auto, pa ako se problem i dalje javlja, onda probas prvo sa jednim pa sa drugom modulom.

Da je memorija, verovatno bi zamrzavao odmah. Pre da je grafika ili napajanje ili mozda cak Windows 22H2, o cemu je ovde vec bilo reci.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 .... 09.07.2023. 12:33 #679665

status: user
broj poruka: 3277

I kod mene se od pre koji mesec poceo javljati problem da se PC zamrzne tj. Pokusao sam na razne nacine resiti problem ali nije islo. Ono sto je urodilo plodom je da sam onemogucio windows pin , windows cloud i jednu opciju u bios na disable pa mi sad pokazuje da na PC nemoze windows 11. Plus jos neka podesavanja u win 10. I tako je PC radio mesecima bez da je mucnuo ili da se zamrzne.
Ima otprilike 3 nedelje kako sem resetovao bios , stavio nov win 10 i gle random se zamrzne cak i kad ne radim nista - jednostavmo pukne. Kad dodjem sa odmora ispodesavacu ga kao i prvi put.
Za pocetak iskljuci win oblak pa vidi.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: .... 09.07.2023. 13:29 #679666

status: user
broj poruka: 4661
dok sam na desktopu ili multimedia radi sve ok, tad se ne zamrzava nista. Skoro sam odigrao Mass Effect legendary edition, sve ukupno je imalo oko 150 sati game time, nije ni jednom zamrzao racunar. Sto mi govori da kad je neki higher usage tad se desava crash. Mada to sam primetio samo u 2 igre Last of Us i sad u AC Valhalla. Obe su sa high gpu, mada Valhalla nema high mem usage (oko 10-12gb je ukupno zauzece memorije).

@VMARC stavio sam sinoc na Auto sa 1.30v pukla je igra bez errora, ali komp je radio i dalje nije se zamrzao. Probacu i sad da vidim, s tim sto na Auto je mem speed 2166mhz sa cl15 timings.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 32gb 3000mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


::
:: I kod mene se od pre koji mesec poceo javljati problem da se PC zamrzne tj. Pokusao sam na razne nacine resiti problem ali nije islo. Ono sto je urodilo plodom je da sam onemogucio windows pin , windows cloud i jednu opciju u bios na disable pa mi sad pokazuje da na PC nemoze windows 11. Plus jos neka podesavanja u win 10. I tako je PC radio mesecima bez da je mucnuo ili da se zamrzne.
:: Ima otprilike 3 nedelje kako sem resetovao bios , stavio nov win 10 i gle random se zamrzne cak i kad ne radim nista - jednostavmo pukne. Kad dodjem sa odmora ispodesavacu ga kao i prvi put.
:: Za pocetak iskljuci win oblak pa vidi
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Neko pregrevanje ,letnje temperature 09.07.2023. 15:42 #679667

status: user
broj poruka: 7695
jos ako nemas klimu ,problemi.Probaj da ocistis sve kulere od prasine graficka ,CPU ,ukljucujuci i napajanje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Last of Us 09.07.2023. 16:20 #679668

status: user
broj poruka: 3277


I kod mene pravila problem. Verovatno zbog 8gb vram[rtx 3070 8gb]. Znala je na trenutke isecka scenu, izbaci iz igre.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC LoU je inace bagovit 09.07.2023. 18:53 #679669

status: user
broj poruka: 9386
Jel si mu stavio najnovije apdejte?

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Neko pregrevanje ,letnje temperature 09.07.2023. 18:55 #679670

status: user
broj poruka: 4661
Nije pregrevanje, procitaj iznad opis, objasnio sam sve. Evo komp je stajao u igri dok sam bio napolje jedno 3 sata i za sad nije puklo nista. Ali je podesavanje na Auto sa izuzetno malom brzinom memorije. Nisam pametan.

@Solaja ta igra mi je manje vise radila okey, osim ovoga sto mi se desavalo sto sam opisao. Bez obzira sto pojede 6.5 7gb vram i preko 20gb memoriju, ali radila je ok. Takodje Hogwarts legacy mi je radio dobro iako zna da pojede 25gb ram, u njoj mi nije crashovao PC uopste.

@vmarc ja sam ubacio zadnji update. I zadnji put kad sam igrao nije crashovalo nista, ali je bio stariji GPU driver. Sa tim istim driverom mi crashovala Valhalla i ceo PC, pa sam ubacio najnoviji driver ali isto se desavalo.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 32gb 3000mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: jos ako nemas klimu ,problemi.Probaj da ocistis sve kulere od prasine graficka ,CPU ,ukljucujuci i napajanje
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Onda ti se zbog tog problema i sada kresuje racunar 09.07.2023. 19:54 #679671

status: user
broj poruka: 9386
Nista nisi resio promenom drajvera, samo ti se sada problem malo drugacije manifestuje.
Probaj sa po jednim modulom, iili ako imas 4 slota na ploci, probaj da ubacis u druga dva, slobodna.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Onda ti se zbog tog problema i sada kresuje racunar 09.07.2023. 20:41 #679672

status: user
broj poruka: 4661
Probacu, ali jedan slot je slobodan, tako da jedino mogu da izvadim memorije od 2x8 ili jednu od 16gb.



:: Nista nisi resio promenom drajvera, samo ti se sada problem malo drugacije manifestuje
:: Probaj sa po jednim modulom, iili ako imas 4 slota na ploci, probaj da ubacis u druga dva, slobodna
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Izrotiraj memorije i probaj posebno 09.07.2023. 21:29 #679673

status: user
broj poruka: 1043

Bilo bi od sve moguće štete najbolje da ti je otišao 1 štap od 8 pa da se otarasis drugog i uzmeš još jednu 16icu istu ili tako neka kombinacija i da te ne mu i nista.

Ovako kad pročitam i vratim film na jednu situaciju, mislim da je grafika počela da te zeza, a i veće su šanse nego da je puko neki ram. Isto možeš grafiku probati na drugom mestu ako je moguće sa istom igrom i da tako eliminišeš problem.

Ja bih prvo krenuo od čistog Windowsa drajveri Steam neka od tih igara i budeš srećan ako se nešto u sistemu uzvrtelo.

A kakve su šanse da te to napajanje izdaje? Imaš li kako da probaš sa drugim ma svojoj mašini? Nije taj ocz nešto nov a 600w može opasti na nepodnosljiv nivo nakon vremena

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Izrotiraj memorije i probaj posebno 10.07.2023. 00:38 #679674

status: user
broj poruka: 4661
Moguce je, ali ne verujem jer sam rokao cpu stress test gde je cpu na 100% usage, graficka je na preko 90% usage u novijim igrama tako da sumnjam da je problem. Sva 3 modula memorije su novi, jer mi ranije jedna memorija bila crkla, ali bila je u garanciji pa sam poslao na reklamaciju ceo kit, i zamenili mi za druge dve. Nista nije OC, osim sto sam stavljao manualne voltaze za memoriju, offset za cpu (radi odlicno sa tim offsetom i ima 10c manju temp), i sada su memorije na Auto, gde je ploca smanjila brzinu na 2166 i cl15 timings. Evo ceo dan je stajao komp u igri bas da vidim da li ce da pukne i za sad i dalje radi dobro bez problema. Ako je brzina memorije bio problem i timinzi, moracu nekako da nadjem stabilna podesavanja, posto od ovih fabrickih sto pise na kutiji nema nista ocigledno. Ili cu jednostavno da postavim na oglas i zamenim za neke druge memorije.



::
:: Bilo bi od sve moguće štete najbolje da ti je otišao 1 štap od 8 pa da se otarasis drugog i uzmeš još jednu 16icu istu ili tako neka kombinacija i da te ne mu i nista.
::
:: Ovako kad pročitam i vratim film na jednu situaciju, mislim da je grafika počela da te zeza, a i veće su šanse nego da je puko neki ram. Isto možeš grafiku probati na drugom mestu ako je moguće sa istom igrom i da tako eliminišeš problem.
::
:: Ja bih prvo krenuo od čistog Windowsa drajveri Steam neka od tih igara i budeš srećan ako se nešto u sistemu uzvrtelo.
::
:: A kakve su šanse da te to napajanje izdaje? Imaš li kako da probaš sa drugim ma svojoj mašini? Nije taj ocz nešto nov a 600w može opasti na nepodnosljiv nivo nakon vremena
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: Re: Izrotiraj memorije i probaj posebno 10.07.2023. 14:16 #679676

status: user
broj poruka: 189
Napajanje 99%. AKO je ovo iz potpisa ono je problem.


:: Moguce je, ali ne verujem jer sam rokao cpu stress test gde je cpu na 100% usage, graficka je na preko 90% usage u novijim igrama tako da sumnjam da je problem. Sva 3 modula memorije su novi, jer mi ranije jedna memorija bila crkla, ali bila je u garanciji pa sam poslao na reklamaciju ceo kit, i zamenili mi za druge dve. Nista nije OC, osim sto sam stavljao manualne voltaze za memoriju, offset za cpu (radi odlicno sa tim offsetom i ima 10c manju temp), i sada su memorije na Auto, gde je ploca smanjila brzinu na 2166 i cl15 timings. Evo ceo dan je stajao komp u igri bas da vidim da li ce da pukne i za sad i dalje radi dobro bez problema. Ako je brzina memorije bio problem i timinzi, moracu nekako da nadjem stabilna podesavanja, posto od ovih fabrickih sto pise na kutiji nema nista ocigledno. Ili cu jednostavno da postavim na oglas i zamenim za neke druge memorije.
::
::
::
:: ::
:: :: Bilo bi od sve moguće štete najbolje da ti je otišao 1 štap od 8 pa da se otarasis drugog i uzmeš još jednu 16icu istu ili tako neka kombinacija i da te ne mu i nista.
:: ::
:: :: Ovako kad pročitam i vratim film na jednu situaciju, mislim da je grafika počela da te zeza, a i veće su šanse nego da je puko neki ram. Isto možeš grafiku probati na drugom mestu ako je moguće sa istom igrom i da tako eliminišeš problem.
:: ::
:: :: Ja bih prvo krenuo od čistog Windowsa drajveri Steam neka od tih igara i budeš srećan ako se nešto u sistemu uzvrtelo.
:: ::
:: :: A kakve su šanse da te to napajanje izdaje? Imaš li kako da probaš sa drugim ma svojoj mašini? Nije taj ocz nešto nov a 600w može opasti na nepodnosljiv nivo nakon vremena
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Re: Izrotiraj memorije i probaj posebno 10.07.2023. 14:28 #679677

status: user
broj poruka: 4661
Da ali kao sto sma napisao, testirao sam na 100% cpu stress test i kada je graficka na 90%+ usage, sigurno bi nesto crashovalo stalno, ili bi se pokazalo na jos neki nacin. I da iz potpisa je, oko 10 godina staro.





:: Napajanje 99%. AKO je ovo iz potpisa ono je problem
::
::
:: :: Moguce je, ali ne verujem jer sam rokao cpu stress test gde je cpu na 100% usage, graficka je na preko 90% usage u novijim igrama tako da sumnjam da je problem. a
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Neće stress test nekad 10.07.2023. 14:38 #679678

status: user
broj poruka: 1043
Da odradi stvari kao simulacija stresa pa da pukne u igri kao to tvoje što se događa. Ne znam koliko bi ti tester napajanja možda pomogao. Ali drugo napajanje da probaš kod sebe ili to tvoje na drugu mašinu ali da ne bude slabija pa da se provuče kao ispravno jbg. Nešto diskutujemo na drugom mestu i kod tebe je preko 99% napajanje problematika


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 10.07.2023. 16:09 #679679

status: user
broj poruka: 4744

10 godina staro napajanje? Pa sve da nekim čudom da i nije do njega ne znam kako možeš da dozvoliš sebi tako nešto. Trebao si još pre 5 god. da zameniš. Sad se moli da ti nije oštetilo ploču a možda i memoriju. Kolko misliš da se vozi jedno napajanje, 100 godina?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Taj OCZ je zivotinja 10.07.2023. 17:19 #679680

status: user
broj poruka: 9386
Nista njemu ne fali.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: 10.07.2023. 17:19 #679681

status: user
broj poruka: 4661
Dok su ispravna se koriste, ili dok ne zatreba jace.

::
:: 10 godina staro napajanje? Pa sve da nekim čudom da i nije do njega ne znam kako možeš da dozvoliš sebi tako nešto. Trebao si još pre 5 god. da zameniš. Sad se moli da ti nije oštetilo ploču a možda i memoriju. Kolko misliš da se vozi jedno napajanje, 100 godina
::
::

Nego sto se tice problema, postoji mogucnost da su ipak podesavanja memorije problem bila. Sad za probu stavio 2666mhz, i isto auto timings, pa su taka sada timings podeseni na cl16-19-19-44-63 1T
Za sada je sve radilo kako treba, sat i po skoro 2 sata sam bio u igri, taman dok je igrao Djokovic. Nista nije crashovalo. Videcu kasnije kako ce nadalje da bude, ako je samo to bio problem onda super, barem da znam kako da se usmerim dalje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 10.07.2023. 19:02 #679683

status: user
broj poruka: 4744

Koriste se dok su ispravna, a da su ispravna znaš tako što nemaš problem o kome bi pisao na PC Berzi. A kad su neispravna šalju pisanu obavijest vlasniku u pet primeraka overenih u sudu, i svečano obećanje tihog odlaska.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: 10.07.2023. 19:57 #679684

status: user
broj poruka: 4661
Procitaj ostalo sto sam napisao, ne mora da znaci da je napajanje. Da je 99% ono onda bi pod jakim opterecenjem mnogo cesce crashovao PC, pogotovo sa visokim CPU i GPU iskoriscenjem.



::
:: Koriste se dok su ispravna, a da su ispravna znaš tako što nemaš problem o kome bi pisao na PC Berzi. A kad su neispravna šalju pisanu obavijest vlasniku u pet primeraka overenih u sudu, i svečano obećanje tihog odlaska
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: Re: 10.07.2023. 20:44 #679685

status: user
broj poruka: 189
Procitao sam,
Zameni napajanje novo, neko krsteno od 800-850w i radice sve kako treba.
Opterecenje ne fuinkconise onako kako to mnogi od Vas ovde zamisljaju.
Ja ti rekoh pa ti sada...



:: Procitaj ostalo sto sam napisao, ne mora da znaci da je napajanje. Da je 99% ono onda bi pod jakim opterecenjem mnogo cesce crashovao PC, pogotovo sa visokim CPU i GPU iskoriscenjem
::
::
::
:: ::
:: :: Koriste se dok su ispravna, a da su ispravna znaš tako što nemaš problem o kome bi pisao na PC Berzi. A kad su neispravna šalju pisanu obavijest vlasniku u pet primeraka overenih u sudu, i svečano obećanje tihog odlaska
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Ti si kolega baš tvrdoglav 10.07.2023. 21:30 #679686

status: user
broj poruka: 6088
Još onda kad ti je riknuo procesor lepo ti je rečeno da menjaš napajanje, a ti se i dalje zajebavaš sa tom starudijom od OCZ-a. Čak i da nije problem do njega, trebalo je da ga zameniš.
Evo ti primer mog burazera koji se vodi istom politikom - dok radi ne menjam. Planirali smo apgrejd od 300 evra, a on se pretvorio u apgrejd od 700 evra. Prvo nije konsultovao mene šta da kupi, pa su mu lokalni uvaljivači sklopili zbrda-zdola šta su imali, a onda nije redovno čistio komp i sve živo mu je pocrkalo. Oba HDD-a s gomilom slika za posao, ventilatori na kućištu, napajanju i samo napajanje itd.
A ti slobodno nastavi da se zezaš, pa ćeš malo-malo da imaš neki problem.
A i kombinacija RAM modula ti je fantastična 8GB+8GB+16GB pa još na ASUS B450 ploči - to ne može da izađe na dobro.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Re: 10.07.2023. 21:52 #679687

status: user
broj poruka: 4661
Pogledaj kog sam citirao. Ne tebe. Ne treba mi napajanje od 800w ili jace, ja ne uzimam komponente koje trose nenormalno mnogo struje, da uzimam naravno da bih uzeo jace napajanje. Inace znam odlicno kako funkcionise opterecenje i kako funkcionisu napajanja. Ceo sistem ne trosi vise od 400w, mozda 450w ali to je malo verovatno. Pogledacu koja napajanja imaju da se kupe i cenu, jer ja da imam para, zamenio bih i graficku i cpu i napajanje.

@Dmaste, to je crklo najverovatnijo zbog nekog problema na trafou, ovde se to desava kad je nevreme. Dakle CPU je radio normalno, i kad sam ukljucio komp tad nije dolazio do posta. Crklo je jos nesto po kuci i u komsiluku ne secam se sta se sve tad izdesavalo. Inace za ovu plocu sam samo nalazio na pozitivne kritike, i to je jedina ploca koju sam nasao da je ATX formata a ne mini atx i da nije od onih najskupljih koje mi ne trebaju, jer ne klokujem nista.




:: Procitao sam
:: Zameni napajanje novo, neko krsteno od 800-850w i radice sve kako treba
:: Opterecenje ne fuinkconise onako kako to mnogi od Vas ovde zamisljaju
:: Ja ti rekoh pa ti sada..
::
::
::
:: :: Procitaj ostalo sto sam napisao, ne mora da znaci da je napajanje. Da je 99% ono onda bi pod jakim opterecenjem mnogo cesce crashovao PC, pogotovo sa visokim CPU i GPU iskoriscenjem
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Koriste se dok su ispravna, a da su ispravna znaš tako što nemaš problem o kome bi pisao na PC Berzi. A kad su neispravna šalju pisanu obavijest vlasniku u pet primeraka overenih u sudu, i svečano obećanje tihog odlaska
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ali to zvuči vrlo prosto 10.07.2023. 22:46 #679688

status: user
broj poruka: 1043
Ako ti je radilo sa namunjenom brzinom i nategnutom latencijom rama i nisi imao problema i sad si u situaciji da treba da smanjujes i usporavas da ne bi doživeo zamrzavanje, ako ramovi prolaze test taj neki koji god a napajanje nemas kako da izmeris u kućnim uslovima koliko je popustilo za 10g i da li je došlo do knap da radi ali da štucne. Ti ako ne gubiš ništa tako, guraj sa tom brzinom rama i ako ti rade stvari koje treba i igre koje hoćeš pa i po cenu nekog fps super. Ali ako vec napajanje daje neke znake tako, hteo ne hteo to je za menjanje ili eventualno neku popravku, a ako ti se ne menja i ne ulaze u drugo, a ne želiš da ti pokaže kakav problem može da napravi ako ne daj Boze skroz prosvira, pa i da ti prežive ploča grafa a da ti udari na hard diskove pa baj baj podaci help disk 5000e 20gb čupanje sa spaljenog npr

Ili da ti ubije ploču, šta god. Onda do situacije za promenu na novije napajanje jače ne pali mašinu i ne rizikuj. Drugi savet ja nemam ali za 10g je to napajanje i više nego dobro odradilo svoje, naravno ako ne grešim ako je do njega. U stvarno vidi memorije 2x16 neke tandem stavi ne muči se tako sa budzevinom i 6 8 12 16 kombijacijama


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ako do sada nisi koristio Afterburner 13.07.2023. 05:36 #679706

status: user
broj poruka: 10988
i Riva statistic tuner, pocni i prati, u realnom vremenu, sve hardverske aspekte koji su ti interesantni:
-zauzece memorije
-temperature
-ponasanje ventilatora
itd.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Ako do sada nisi koristio Afterburner 13.07.2023. 14:53 #679709

status: user
broj poruka: 4661
sve uradjeno, sve ok Nista nije crashovalo, mem 2666 ali na timings cl19.

Ali sve jedno zamenicu napajanje kad tad, ali nisam mogao da nadjem nista kasvetno, a da ne kosta mnogo preko 100e. Ona sto bih uzeo ili nemaju vatazu, ili ih trenutno nema ili su im nabili cene. A nova u prodavnici su em preskupa em ne bi njih uzimao.




:: i Riva statistic tuner, pocni i prati, u realnom vremenu, sve hardverske aspekte koji su ti interesantni
:: -zauzece memorij
:: -temperatur
:: -ponasanje ventilatora
:: itd
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs